Po ilgos nakties tylių diskusijų ir kitą dieną, kupinos apmąstymų, pagaliau tėvai, jiedu priėmė abipusį sprendimą pagaliau turėti savo sosto įpėdinį. Vien mintis atnešti naują gyvenimą tarp jųdviejų sukėlė daug jausmų. Būdama tėve, ji sujaudino jaudulio ir laimės sūkurį, mama iš savo merginų yra girdėjusi istorijų apie ateinančius mėnesius ir jų sunkumus. Taigi, nors jos jaudulys yra didžiausias, keletą rūpesčių ir baimių galima atsekti paslėptose jos laimingo veido linijose.

Netrukus poelgis buvo pradėtas dirbti ir tikrai po kelių dienų mama pabudo, kai ją apėmė pykinimas, kai ji bėgo per kambarį į vonios kambarį. Ankstesnė naktis buvo nerami jai ir jos miegui, nes jiems buvo sunku bendrauti. Šį pykinimo jausmą netrukus pakeitė laimingas veidas, kai testas parodė teigiamus jos rezultatus. Netrukus laimingas apkabinimas tapo neramus, nes kiekvieną savaitės dieną ji turėjo išsikrauti anksti ryte po bemiegės nakties.

Tada atėjo griežta gydytojo diagrama su dorais ir draudžiamais dalykais. Laikydamasi griežtų taisyklių, motina dabar turi puodą, pilną emocijų iki pat krašto, kur jis kartkartėmis užplūsta, o po to – depresinės pasekmės. Dabar ji supranta, kad šeštadienio vakaro susitikimas su merginomis nebėra patikimas pasirinkimas. Taip pat mažas šventinis gėrimas sveikina savo pusbrolį šeimos proga.

Praktiškai tai yra pirmas mėnuo, kai saldžių ir karčių akimirkų tornadas praeina per mėnesį. Tačiau per 30–31 dieną kūdikis šiek tiek auga ir vystosi. Tai, kas prasideda nuo kiaušinio ir spermos suliejimo, lėtai virsta blastocista, kuri pažodžiui yra keturių ar penkių dienų apvaisintas kiaušinis. Tuomet kiaušinis virsta embrionu ir labiau išsivysto į vaisių, kai formavimosi stadija šiek tiek pereina į vystymosi stadiją. Pirmąjį nėštumo mėnesį patikrinkite savo ir kūdikio būklę.

Ką galvoti apie šį mėnesį:

Tai pirmas nėštumo mėnuo, o jūsų širdyje ir galvoje sukosi daugybė klausimų, lūkesčių ir jaudulio. Tačiau viskas, ką galite padaryti šį mėnesį, yra parengti tvarkaraštį, ką valgyti ir ko vengti. Turėtumėte išvardyti visas būtinas atsargumo priemones ir pasirūpinti, kad ateinančiais mėnesiais gautumėte viską, ko jums reikia, kad būtų išvengta pernelyg didelio streso ir nerimo.

Kūdikio vaisiaus vystymasis

Priedas:

Pirmasis mėnuo daugiausia susijęs su kūdikio formavimu. Kiaušinis keliauja per kiaušintakius ir susitinka su galvos sperma. Blastocista, kuri savo buvimo dėka susidūrė su spermos susidūrimu į kiaušinį, dabar ieško ir ieško tinkamo

vietą gimdoje ir prisitvirtina prie tinkamos gimdos sienelės, tai yra, placentos. Tai yra esminis žingsnis, nes be priedų tolesnis kūdikio augimas bus uždraustas. Tai vadinama implantacija. Persileidimo atvejais kūdikis nesugeba prisirišti prie motinos ir nukraujuoti.

Kiaušinių dydis ir ląstelės:

Dabar kiaušinio dydis yra maždaug 10 000 kartų didesnis nei buvo mėnesio pradžioje. Placenta pagaliau pradėjo vystytis, o jūsų kūdikis vystosi lėtai ir stabiliai. Jo kraujo ląstelės dabar tampa ryškios ir pasirengusios pradėti veikti. Kūno dydis dabar yra maždaug ryžių grūdų ilgio, auga greičiau nei bet kada. Netrukus tikroji kūdikio formavimo stadija pasiekiama mėnesio viduryje, kaip aprašyta toliau.

1 nėštumo mėnuo

Kūdikio formavimas:

Šiuo metu jūsų mažylis nėra didesnis už žirnį, plaukiojantį vaisiaus vandenyje, kurį saugo minkšta pagalvėlė, kaip gimdos sienelė. Tačiau dabar tai tik mažas navikas, panašus į dėmę sienoje. Iškart po implantacijos kūdikis pradeda savo formavimosi procesą. Dabar tai ne miniatiūrinė žmogaus versija, o neaiški svetima forma, bandanti suformuoti kūną. Dabar pradeda vystytis virkštelė, laikanti kūdikį ir gretimą motiną. Šis virvelė su placenta padės perduoti maistines medžiagas ir deguonį iš motinos kūdikiui, o kūdikio atliekas – motinai..

Kūdikių stuburai:

Dabar, kai ankstesnė savaitė parodė, kad kūdikis randa sau vietą, šią savaitę jis pradės atsekti savo stuburo kontūrą ir netrukus pamatys minkštą keletą kaulų, išdėstytų tvarkingai išilgai stuburo..

Oda ir organai:

Šiuo metu jūsų kūdikis panašus į lordą Voldemortą su suspausta galva, įstumta į nosį ir pakitusi oda. Tai visas formavimosi procesas, kuris bėgant mėnesiams

išaugs iki tobulumo.

Sudėtingi dalykai:

Jūsų kūdikio širdis pradėjo plakti iki šio mėnesio vidurio, tikriausiai nuo 25 dienos po pastojimo. Tai jums bus paaiškinta naudojant ultragarso nuotraukas ir galbūt dūžių aptikimo aparatą, pvz., Doplerį.

Pirmojo mėnesio simptomai ir kaip įveikti

Krūtų ir apetito augimo pokyčiai yra pirmieji vieno mėnesio nėštumo simptomai ir simptomai. Taip pat yra ir kitų simptomų, kartu su dviem pakeitimais, kurie suteikia nėštumo požymių.

Juokingi jausmai:

Dažnai jus lydi juokingas jausmas. Minkšto metalo skonis ir rūgštumas dabar užpildo jūsų gerklę. Tai gali būti dėl vėmimo ar tiesiog dėl to, kad jūsų hormonai dabar gamina per daug. Šis juokingas jausmas išlieka ir jūsų kūne, nes dieną jaučiatės pavargęs ir mieguistas, o visą naktį – neramus. Gali būti, kad sunkiai stengsitės įveikti susidariusią situaciją, tačiau ją išgydyti taip paprasta, kaip atrodo. Pabandykite laikytis dietos, apimančios visus jūsų pageidaujamus skonius, atitinkančius jūsų virškinimo sistemą. Norėdami pakeisti, taip pat galite padaryti dviejų ar daugiau skonių mišinį vienu metu.

Apetito augimas:

Pamažu pajusite poreikį numalšinti alkį, augantį laikui bėgant. Į šį pasaulį ateinantis kūdikis dabar dalijasi jūsų maistu, todėl dabar jaučiatės įpareigotas valgyti vis daugiau. Dažnai jums atrodo, kad šnopuojate po virtuvę ir ieškote kąsnio. Pietums ir vakarienei dabar yra šiek tiek daugiau maisto nei anksčiau. Tačiau tai akivaizdžiai normalu ir sveika. Įsitikinkite, kad nesilaikote dietos kiekvieną kartą, kai jaučiatės alkani. Vietoj to pabandykite valgyti nedidelį kiekį užkandžių, salotų, sulčių, vaisių ir pan., Nes tai padės numalšinti alkį ir suteiks vaikui pakankamai vietos vystytis įsčiose. Taip pat šiuo metu sunkiai virškinami maisto produktai bus šiek tiek sunkiai virškinami, o tai sukels keletą problemų.

Kūdikio guzas:

Dar nesigriaukite motinystės drabužių, nes tai tik mažo pilvo pūtimo, beveik primenančio alaus žarną, pradžia. Jūsų pilvukas dabar atrodo kaip ką tik sočiai pavalgęs, vienintelis skirtumas, kad šis pilvo pūtimas niekada nesumažėja, kaip ir kitais laikais. Pilvo jokiu būdu negalima sumažinti, tačiau galite pabandyti paslėpti tokį pilvo pūtimą apsipirkdami motinystę. Įsigykite laisvus drabužius, kurie suteiktų pilvui pakankamai vietos pasislėpti ir taip pat nepakenktų jūsų kvėpavimui. Jei norite paslėpti įdomias naujienas nuo kitų, galite nueiti į prekybos centrus keistu laiku, kad galėtumėte mėgautis pirkiniais ir paslėpti augančią pilvą.

Ypatingas nuovargis:

Galbūt nesate pasirengęs nedelsiant pakeisti savo kūno tekstūrą, tačiau į tai reikia atsižvelgti, todėl turėtumėte pakeisti kai kurias kasdienio gyvenimo užduotis. Šį mėnesį galite patirti daug pykinimo, ir tai bus nauja ir staiga, o tai dar labiau pablogins jūsų būklę. Kiekvieną kartą, kai jūsų lova skambins jums dėl jūsų fizinio ir psichinio nuovargio. Net mažos užduotys jus pavargs. Norėdami tai padaryti, galite padalinti savo užduotį į mažas dalis, suteikdami kūnui ir protui poilsio. Šeimos ir draugų, kurie išgyveno tokią situaciją, patarimai atlieka svarbų vaidmenį sprendžiant tokias problemas. Jums taip pat gali tekti palikti kai kuriuos mėgstamus darbus, pvz., Prižiūrėti šeimos narius pagal jų poreikius, nes jums gali prireikti papildomos priežiūros ir pasilepinimo. ateinančių mėnesių laikas.

Krūties pokyčiai:

Tai vienas iš labiausiai paplitusių pokyčių, į kuriuos tiesiog negalite užmerkti akių. Panašiai kaip nuovargis ir pykinimas, šis kiekvienai moteriai skiriasi; tačiau nuo pokyčių nepabėgsi. Simptomai gali būti krūtinės skausmas ir tam tikras skausmas. Pagrindinis paprastai jaučiasi tas, kurį patiriate prieš pat mėnesio mėnesio ciklą. Kai kurie kiti pokyčiai yra areolės tamsėjimas, kurį galima pastebėti kartu su ryškiais iškilimais areolės šonuose. Dėl to negalima sumušti krūmo, nes tai tik laikina. Pasirodo ir jūsų krūtų venos, o tai yra dar vienas normalus kūno tekstūros pokytis. Jei norite atsikratyti tokio patinimo ir kitų įprastų simptomų, galite pabandyti naudoti ledo maišelius ar šaldymo maišelius, kurie padėtų sumažinti skausmą. Jei reguliariai geriate daug vandens, tai taip pat padės. Tokiais laikotarpiais moterys taip pat gali pabandyti dėvėti laisvas liemenėles, kurios padeda atsipalaiduoti krūties audiniams ir suteikia joms pakankamai oro skausmui.

Veikla pirmąjį nėštumo mėnesį:

Jūs dar negalite apriboti savo mėnesio veiklos, tačiau galite tam tikru mastu apriboti savo darbo krūvį, suteikdami sau gaivos, pvz., Pasivaikščiojimų vakarais, mėgstamų patiekalų gaminimo, vaisių ar sulčių ir pan. ir šeima yra dar viena veikla, kuri padės jūsų psichinei sveikatai tobulėti

Dieta ir mankšta pirmąjį nėštumo mėnesį:

Dieta:

1. Maistas, kuriame gausu folio rūgšties:

Jūsų ginekologas rekomenduoja vartoti geležies preparatų, tačiau savo mityboje taip pat galite išbandyti keletą geležies turinčių vaisių ar daržovių, tokių kaip apelsinai, brokoliai, kiaušiniai, pupelės, bulvės ir kt..

2. Vitaminas B6:

Jei besimėgaudami pirmuoju nėštumo etapu turite pykinimo ir vėmimo problemų, labai svarbu, kad pradiniame etape į maistą būtų įtrauktas vitaminas B6. Mėgaukitės grūdais, žemės riešutų sviestu, riešutais, lašiša ir kt., Kuriuose gausu vitamino B6, o ne gerkite tabletes tam pačiam..

3. Vaisiai:

Vaisiai vaidina svarbų vaidmenį nėščių moterų mityboje. Vaisiai, kuriuose yra vandens, dažniausiai teikiami šiame etape, nes jie palaiko jūsų kūno hidrataciją. Juose taip pat yra pluoštų, kurie yra svarbūs pradinėje nėštumo fazėje gimdos ir aplinkinių vystymuisi.

4. Pieno produktai:

Pienas yra svarbiausias rekomenduojamas ingredientas, kurį labai rekomenduoja gydytojas. Jame gausu maistinių medžiagų, rūgščių, kalcio ir kt. Jei pienas netinkamas moters virškinimui, du kartus per savaitę galima gerti pieno produktus, tokius kaip jogurtas, sūris, paneris ir kt..

5. Mėsa:

Nėštumo metu kai kurios mėsos yra saugios, kai jos vartojamos ribotu kiekiu. Balta liesa mėsa, vištiena ir žuvis yra saugūs vartoti, nes juose yra baltymų, tačiau prieš juos įtraukiant į patiekalus, jie turi būti gerai išvirti. Kita vertus, kiaulienos ar jūros gėrybių vartojimas gali pakenkti jūsų kūdikiui, todėl nerekomenduojama.

Pratimas:

1. Kojų tempimai:

Ištieskite kojas ir sulenkite dešinę koją, kad dešinės kojos pirštai liestų juos kaire ranka. Priartindami koją prie kitos, įkvėpkite ir, stumdami atgal į pradinę ištemptą padėtį, iškvėpkite. Dabar tą patį padarykite su kita koja 5 kartus.

2. Drugelio tempimas:

Sulenkite kelius taip, kad pėdos liestųsi viena su kita. Ištieskite kulniukus link savo kūno ir atpalaiduokite šlaunies raumenis. Spauskite, uždėdami rankas ant kelių sąnarių.

3. Grindų tempimas:

Atsigulkite ant grindų ir pasukite į vieną pusę. Ištieskite ranką ant viršaus į priešingą savo pusę. Dabar pailsėkite ranką ir pasukite kitą pusę, kad pakartotumėte kita ranka. Tęskite pratimą 5 kartus.

4. Plaukimas:

Pirmąjį nėštumo mėnesį staigus svorio padidėjimas gali sukelti strijas ant kūno, ypač pilvo srityje. Tam plaukimas gali būti geriausias pratimas juos sumažinti ir išlaikyti svorį.

5. Vakariniai pasivaikščiojimai:

Nėštumo metu vaikščiojimas gali būti geriausias pratimas. Pratimai padės jums atsigauti nuo nėštumo problemų ir taip pat padės išlikti aktyviems visą dieną. Rytiniai pasivaikščiojimai taip pat suteiks jums šviežio deguonies, kuris bus naudingas jūsų sveikatai, o vakarinis pasivaikščiojimas bus naudingas jūsų virškinimo sistemai.

Seksas nėštumo metu:

Šį mėnesį yra visiškai saugu pasimylėti, nes amniono maišelis ir skysčiai gerai sušvelnins jūsų kūdikį. Nors orgazmas gali sukelti susitraukimus, tačiau vaisiui jokios žalos nepadarysite.

Patarimai, kaip įveikti stresą pirmąjį nėštumo mėnesį:

 1. Sudarykite planą, kaip praleisti mėnesį. Aptarkite, kaip norite visiems pranešti apie naujienas, kokius pokyčius norite įnešti į savo ir partnerių gyvenimą. Tegul visa jūsų nėštumo idėja įsitvirtina pirmąją savaitę.
 2. Patikrinimai turėtų būti pažymėti kalendoriuje, kad būtų išvengta paskutinės minutės streso. Suplanuokite viską, ko reikia, įskaitant dietos ataskaitas ir medicininius dokumentus.
 3. Savaitės išvykos ​​su mamomis turėtų būti protingas žingsnis, padedantis įveikti nerimą bendraujant.
 4. Pratimai, joga ir meditacija jums labai padės nėštumo metu. Tai ne tik atgaivina jūsų protą ir sveikatą, bet ir padeda atsikratyti kvėpavimo problemų.
 5. Prieš planuodami vaiką išsiaiškinkite dalykus su savo partneriu, nes tai nuo pat pradžių išvalys orą ir išspręs daug įtemptų temų.

Medicininis gydymas ir patikrinimas pirmąjį nėštumo mėnesį:

Pasitarkite su gydytoju ir įsitikinkite, kad einate per visas įprastas patikrinimo datas. Tai padės jums iki galo ir taip pat palengvins ateities mėnesius. Įsitikinkite, kad gausite gydytojo vaistų nuo mažų problemų, tokių kaip pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, skausmas ir tt, nes be recepto vaistai gali jums pakenkti. Toliau pateikiami kai kurie vaistai, padedantys išgydyti kelis simptomus.

 • Dėl skausmo galite vartoti acetaminofeną, nes jis yra lengvas. Venkite ibuprofeno, naprokseno ir kt.
 • Esant alergijai, naudokite antihistamininius preparatus arba ioratidiną. Venkite naudoti pseudofedriną, fenilefriną ir kt.
 • Kosint, išbandykite dekstrometorfaną
 • Metamucilą reikia vartoti esant vidurių užkietėjimui, o kf mineralinės alyvos vartoti nereikėtų.
 • Jei yra rėmuo, gerkite antacidinius vaistus.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

 • Savo mitybos lentelėje venkite vyno, angliavandenių ir kitų greito maisto produktų, kurie šiuo metu jums yra nesveiki.
 • Visiškai mesti rūkyti, sulėtindami savo skaičių, nes tai gali pakenkti jūsų kūdikiui ir sukelti abstinencijos simptomus, jei staiga išvysite.
 • Būtinai vartokite vaistus laiku pagal receptą, kad išvengtumėte žalingos sąveikos.
 • Gerkite daugiau vandens ir miegokite daugiau nei įprastai, kad jūsų kūnas gautų reikiamą poilsį.
 • Pabandykite miegoti ant nugaros nuo pat pradžių, kad priprastumėte ateinančius kelis mėnesius.

Nėštumas yra kaip gėlė, kuri su laiku auga. Pumpurai visada sunkūs ir paslaptingi, tačiau lėtai žydi, o kelionė neatrodo tokia bloga. Laikui bėgant motina priima dabartinę savo padėtį, yra atsakinga, kai ji yra kelias į naują gyvenimą, pristatomą šioje žemėje. Kiti įvykiai matys, kaip ji apsigyvena pripratusi prie aplinkinių pokyčių.