Oturma odası, bir kişinin tarzının ve zevkinin yansıtıldığı yerdir. Günümüzde, oturma odanızdaki mobilya ve aksesuarlar durumunuzu belirleme eğilimindedir. Koltuk takımı bir numaralı yeri alır ve yaşam alanınızı nasıl dekore edebileceğiniz konusunda büyük rol oynar. Piyasada kolayca seçebileceğiniz birçok yeni koltuk tasarımı bulunmaktadır. Duvarlarınızın rengi yardımıyla oturma odanızı renklendirebilir ve yaşam alanınıza en uygun koltuk takımını seçebilirsiniz. İşte resimlerle en yeni oturma odası kanepe tasarımlarının bir listesi.

Resimlerle En İyi Oturma Odası Kanepe Tasarımları

Koltuk Takımı Tasarımları Neden Oturma Odasında En Önemli Mobilyadır??

Oturma odası, ailenizle çok kaliteli zaman geçirdiğiniz ve onları eğlendirdiğiniz bir yerdir. Koltuk takımları, oturma odanızın havasını belirlemede hayati bir rol oynar. Odanızın renk, stil ve estetiği konusundaki zevkinizi sergilemenize yardımcı olurlar. Yeni bir mekana taşınıyorsanız veya eski mekanınızı yeniden tasarlamak istiyorsanız, doğru koltuk takımını seçmek her şeyi değiştirecektir. Bu yüzden modaya uygun listeyi gözden geçirin ve yaşam alanınıza uygun olanı seçin.

Oturma Odası İçin En İyi Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?

Kanepe seçimi, mevcut alan, oturma odanızın renk paleti ve bir tane satın almak için yatırım yapmak istediğiniz miktar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kanepeler 3+1 veya 3+2 takım kombinlerinde bulunabilir. Merkez parçası, 3’lü koltuğun her iki yanına yerleştirilmiş üç kişilik ve tek kişilik koltuklara sahiptir. Bu koltuk takımlarını üretmek için keten, ahşap, kumaş, deri gibi birçok malzeme kullanılır ve maliyeti kullanılan içeriğe bağlıdır..

Hindistan’da En İyi Oturma Odası Kanepe Tasarımları:

İşte oturma odası için 12 basit ve modern kanepe tasarımının bir listesi. Seçiminize çok daha erişilebilir ve sorunsuz yardımcı olabilecekleri için bir göz atın.

1. Küçük Oturma Odası İçin Koltuk Takımı:

Küçük Salon İçin Koltuk Takımı

BURADAN SATIN ALIN

Birçoğumuzun kompakt yaşam alanları var ama mümkün olduğunca zarif görünmesini istiyoruz. Daha az yer kaplayan ve salonunuzda çok yer kaplayan koltuk takımları, küçük salonlar için çok uygundur. Saf gri iki kişilik ve dama desenli tek kişilik koltuk, sade görünüme katkıda bulunuyor. Kanepe fazla yer kaplamadığı için oturma odanızda başka şeyler için de yeriniz var..

2. Oturma Odası İçin Tasarımcı Kanepeler:

Oturma Odası İçin Tasarım Kanepeler

BURADAN SATIN ALIN

Adından da anlaşılacağı gibi, oturma odası, sipariş üzerine yapılan veya piyasada hazır bulunmayan bir tasarımcı parçası olan bir koltuk takımına sahiptir. Geleneksel deri koltuklardan farklı olarak bu koltuk takımı, oturma odasının köşelerini kaplayan özgün bir tasarıma sahiptir. Kanepe, beyaz ve gri çizgili minderlerle sade bej bir dış kaplamaya sahiptir. Ayrıca kanepe tasarımını yükselten kendinden renkli kırlentlere sahiptir..

3. Ikea Oturma Odası Kanepesi:

Ikea Oturma Odası Kanepe Tasarımı

Pembenin kız gibi bir renk olduğunu kim söylüyor! Tamamen bembeyaz bir yaşam alanında, oturma odanızın cıvıl cıvıl görünmesi için ihtiyacınız olan tek şey pembe bir koltuk takımı. Düz pembenin aksine pembe renkli üçlü kanepe ve kanepeye eklenen yıldız benekli kanepe güzel görünmesini sağlıyor. Bir köşedeki gri bir yer halısı, katlanabilir sehpa, beyaz lamba, oturma odanızı olmak istediğiniz tek yer haline getiriyor..

4. Oturma Odası Köşe Kanepe:

Oturma Odası Köşe Kanepe

BURADAN SATIN ALIN

Birçok oturma odasının köşesi boşa gidiyor ama işte bu sorunu çözen bir koltuk takımı. Bu L şeklindeki kanepe, yaşam alanınızın kenarını etkili bir şekilde kaplar. Kanepenin dış kısmı minderli olup, arkası deri, koltuklar ve kırlentler ile oturma odanıza genç ve canlı bir görünüm kazandırmak için deniz yeşili ile kaplanmıştır. Çay standı çiçek tasarımına sahiptir..

5. Oturma Odası İçin Gri Kanepe Cum Yatak:

Oturma Odası için Gri Kanepe Cum Yatak

BURADAN SATIN ALIN

Piyasada bulunan en popüler ve çok amaçlı koltuk tiplerinden biri de kanepe cum yatak takımıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, gündüz bir kanepedir ve birkaç değişiklikle bir yatağa dönüşebilirsiniz. Bu kanepe tipi, bekarlar veya tek cihazlarından birden fazla kullanıma sahip olmayı seven kişiler için en uygun olanıdır. Gri iki kişilik, sizi gençliğinizin hafıza şeridine götüren görünüme katkıda bulunan yatay siyah kırlentlere sahiptir..

6. Oturma Odası İçin Mavi İki Kişilik Kanepe:

Oturma Odası için Mavi İki Kişilik Kanepe

BURADAN SATIN ALIN

Ahşap tabanlı açık mavi iki kişilik kanepe hafiftir ve her yaşam alanına mükemmel uyum sağlar. İki kişilik olmasına rağmen tekli ile kombinleyebilir veya dekora herhangi bir şey eklemeden kendi haline bırakabilirsiniz. Her iki şekilde de oturma odanızda iyi görünüyor. Koltuk takımı küçük ve kompakttır ve her yaşam alanına sığar. Kanepenizin sadeliğini ve güzelliğini artıran beyaz, bej gibi soluk duvar renkleriyle de çok hoş duruyor..

7. Oturma Odası İçin Üç Kişilik Beyaz Kanepe:

Oturma Odası İçin Üç Kişilik Beyaz Kanepe

BURADAN SATIN ALIN

Koltuk takımınızı veya yaşam alanınızı kimsenin bozacağından endişe etmeyeceğiniz bir eviniz varsa, bu koltuk takımı tasarımı sizin için mükemmel bir seçenek. Oda, her yerdeki beyaz dekorlarla uyumlu bembeyaz koltuk takımıyla uyumlu bembeyaz bir temaya sahiptir. Gri yer halısı, tüm odaya mükemmel bir ektir. Beyaz ve kareli karışımı kırlentler, beyaz koltuk takımı tasarımınızın şık görünmesini sağlar..

8. Oturma Odanız İçin Tan Kanepe:

Oturma Odanız İçin Tan Kanepe

BURADAN SATIN ALIN

L şeklindeki bu kanepe, çok amaçlı kullanım sağlayan konforlu bir versiyonudur. Taba rengindeki bu koltuk takımını beş kişilik veya iki kişilik olarak başka bir kişinin yatabileceği bir yer ile kullanabilirsiniz. Kanepeyi her taraftan destekleyen çelik çubuklarla reçine benzeri malzemeden yapılmıştır. Bu, herhangi bir yaşam alanının bir köşesine sığabilir, bu da onu herhangi bir oturma odası için mükemmel bir seçenek haline getirir..

9. Üç Kişilik Hardal Renkli Koltuk:

Üçlü Hardal Rengi Koltuk

BURADAN SATIN ALIN

Sıcak hardal rengindeki üç kişilik kanepe, renk paletli herhangi bir yaşam alanına uyacaktır. Bu kanepe size ürkek bir his veriyor ve onu çocukların favorisi yapıyor, o yüzden biraz zıplamaya hazır olun! Kanepenin her iki yanında bulunan küçük kırlentler, geleneksel kanepe tiplerine benzememesi onu benzersiz kılıyor ve oturma odanızın tasarımına katkıda bulunuyor..

10. Tek Kişilik Altın Koltuk:

Tek Kişilik Altın Kanepe

BURADAN SATIN ALIN

Bu tek kişilik bir kanepedir ve ihtiyacınıza göre tekli veya çiftli olarak alabilirsiniz. Beyaz ahşap dış çerçeveye sahip yastıklama, altın ve beyazın karışımı olup, ona lüks ve zarif bir görünüm kazandırır. Kolayca hareket ettirilebilir ve tek olduğu için yerleştirme asla sorun olmaz. Kanepenin tasarımı basittir ancak varlığını derinleştirir. Minimal mobilyalarla canlı bir görünüm istiyorsanız bu tip kanepe tasarımını seçin..

11. Üç Kişilik Turuncu Kanepe:

Üç Kişilik Turuncu Kanepe

BURADAN SATIN ALIN

Bu, üzerinde çok az tasarım bulunan veya hiç tasarımı olmayan üç kişilik bir kanepedir. Bu kanepenin arka alanı eşittir, sırtınıza ve kolunuza benzer destek sağlar. Koyu renk altın, açık renkli duvarlara sahip oturma odaları için mükemmel bir seçenektir. Bu kanepeyi bir öğrencinin, küçük bir ailenin veya odanın güzelliğini artıran diğer süslemelerle büyük bir alanın yaşam alanına yerleştirebilirsiniz..

12. Oturma Odası İçin Deri Koltuk Takımları:

Oturma Odası İçin Deri Kanepe

Deri kanepeler çoğunlukla, aynı anda en az sekiz kişinin oturduğu geniş oturma odaları için en uygun kutu tipidir. Piyasa, birçoğunun siyah ve beyazın bir kombinasyonunu tercih ettiği çeşitli renklerde mevcut olan en kaliteli deri kanepelerle dolup taşmaktadır. & siyah. Siyah arka plan ve döşeme ile kontrast oluşturan uyumlu cam çay masası ile uyumlu kırlentlere sahip siyah deri kanepe. Sade dekor, koyu renkli deri koltuk takımını öne çıkarıyor.

Oturma Odası Kanepe Tasarımları Satın Alma İpuçları:

Aşağıdaki ipuçları ile oturma odanıza uygun güzel bir koltuk takımı satın alarak onu daha da güzelleştirebilirsiniz..

  • Piyasada iki kişilik, üç kişilik gibi birçok kanepe çeşidi bulunmaktadır. Yaşam alanınızdaki boş alana göre kanepe seçin.
  • Sizin ve aile üyelerinizin ihtiyaçlarına uygun yastık malzemesini seçin.
  • Kanepenin çerçevesi de önemlidir ve kullanılan malzeme koltuk takımının fiyatlandırılmasında hayati bir rol oynar..
  • Ahşap çerçeve, minder malzemesi satın almak istediğiniz ürünün nihai maliyetini belirler..
  • Satın almak istediğiniz mobilyalar hakkında size ayrıntılı bilgi vermeye özel olarak ayrılmış birçok web sitesi bulunmaktadır..
  • Kanepenin boyutuna da oturma odanızdaki alanı göz önünde bulundurarak karar verilmelidir..

Seçtiğiniz koltuk tasarımı stili ne olursa olsun, sahip olduğunuz tüm gereksinimlere göre seçin. Size mevcut kanepe koltukları hakkında bir fikir verecek ve seçiminizi kolaylaştıracak en iyi 12 oturma odası kanepe tasarımının bir listesini sağladık. Öyleyse oturma odası tasarımınıza uygun olanı seçin ve oturma odanızın görünümünü nasıl yükselttiğini bize bildirin..