Düşünme ve iletişim becerilerinin gelişmesiyle birlikte bebeğiniz oldukça hızlı büyüyor ve neredeyse 1 yaşında. Her gün yeni şeyler denemeye, yeni şeyler denemeye, yeni şeylere dokunmaya ve yeni şeyler görmeye heveslidir ve hızlı bir şekilde öğrenir ve bu aşamada bu oldukça doğaldır. Bununla birlikte, öğrenme sürecini geliştirmesine ve beyninin daha hızlı öğrenme uyaranlarını tetiklemesine izin verecek bazı oyuncaklar var. 10 aylık çocuğun karmaşık sorunları çözmesi için kafasına ciddi baskı yapmasına izin veren birkaç oyuncak var. İşte 10 aylık bebek için en iyi 12 oyuncağın listesi.

1. Giggles N Nest Oyuncak Seti 3’ü 1 Arada:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 1

Bu, 10 aylık bebek için en iyi oyuncaklardan biridir. Bu özel oyuncak seti, temel olarak bebeğin duyularını tetikleyecek ve zihinsel ve gerçekten hızlı gelişmesini sağlayacak bir dizi renkli nesneden oluşur. Bebek, parlak renkli küpler gibi nesnelerle kule oluşturabilir..

2. Fisher Price Brilliant Baby Basic’in İlk Bebek Blokları:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 2

Burada 10 aylık bebekler için en iyi oyuncaklardan biri olarak kabul edilen harika bir oyuncağımız var. Bu oyuncak bazı harika dokulara sahiptir ve fikir, parçaları gerekli boşluklara ve deliklere koymaktır. Oldukça harika ve renkler oyuncağı daha da çekici kılıyor.

3. B. Bir İki Sıkma Bloğu:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 3

Bu oyuncak 6 ay ile 3 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Oyuncak, bebeğin hem fiziksel hem de zihinsel durumunu geliştirecek bazı eylemlerde bulunmasını talep eder. Bu aslında onun büyümesini sağlayacaktır. Oyuncak, ince ve inişli bir doku ile birlikte çekici renkler sergiliyor. Bebek küçük kutuları istenilen yerlere koymalıdır..

4. Melissa ve Doug Deluxe Vurma Tezgahı:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 4

Bu küçük bir çekiçle birlikte gelir ve oyuncak bu yaştaki çocuklar için en ünlü oyuncaklardan biridir. 10 aylık çocuklar için en iyi oyuncaklardan biridir. Çünkü bu yaştan önce bebek bu oyuncağı anlayamaz ve çekici de kullanamaz. Olabildiğince basit, bebeğin renkli ahşap uzun yapıları çekiçle vurması gerekecek. Bu, 10 aylık erkek ve kız bebek için en iyi aktivite oyuncaklarından biridir..

5. B. Zany Zoo Ahşap Aktivite Küpü 10 Aylık Çocuklar İçin:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 5

İşte biraz beyin ve fiziksel aktivite gerektiren harika bir oyuncak. 10 aylık, bu eğlenceli ekipmanı çalıştırmayı gerçekten düşünmek zorunda kalacak. Bazı çocuklar için bu, tüm oyuncak koleksiyonlarının en iyisi.

6. Gotd Maymun 9 Parçalı Yapboz:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 6

Tamamı ahşaptan yapılmıştır ve 10 aylık bebekler için ideal bebek oyuncaklarından biri olacaktır. Yapboz bizim için gerçekten basit ama çocuk için biraz karmaşık olabilir. Çok renkli yapboz göze çok hitap ediyor ve 10 aylık bebeklerin ilgisini çekiyor. Çocuk ağzına koysa bile toksik değildir ve çok güvenlidir..

7. Kale Oyuncakları Ahır Oyuncak Sıralama:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 7

Bu, bazı beyin aktivitelerini uyaracak oyuncaklardan bir diğeri. Oyuncak sadece çocuklar için özenle tasarlanmış ve yapılmıştır ve 10 aylık bebek için en iyi oyuncaklardan biri olduğu söylenebilir. Bebekler hayvan bloklarını çevirip çevirmeyi ve hangi deliğin hangi hayvan için mükemmel olduğunu bulmayı severler. Bu, küçük çocuğunuz için zorluklar ve heyecan yaratır.

8. GOTD Yankı Mikrofon Klasik Sihirli Mikrofon Ses Değiştirici Oyuncak:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 8

Bu, 10 aylık bebek için en iyi doğum günü hediyesi oyuncaklarından biridir. Bebek henüz bir yaşında olmadığı için ona her ay doğum günü hediyesi verebilirsiniz. Çocuğun oldukça havalı bulacağı ses değiştiricilerle birlikte gelir.

9. WolVol Müzikli Aktivite Küp Işıklı Oyun Merkezi:

10 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar 9

Bu çok performanslı bir oyuncak. Pek çok şey yapabilir ve 10 aylık bebekler için en şaşırtıcı bebek oyuncaklarından biri olduğu söylenebilir. Bu oyuncak, bebeğinizi sakinleştiren sakin ve yatıştırıcı bir müzik çalar. Bu ayrıca yerleşik bir mikrofona sahiptir ve bebekler en sevdikleri şarkıları söyleyebilir. Bu aktivite küpü en iyilerinden biridir.

10. XJD Bebek Bisikleti Denge Bisikleti, Çocuk Yürüteç, Yürüyor Trike, 10 ila 24 Ay Bebek Oyuncakları Yürüyor Üç Tekerlekli Bisikletler:

Bu hafif trike, küçük çocuğunuzun binmesi için çok kolaydır. Bebeğiniz 10 aylıkken bu trike’ı tanıtabilirsiniz. Bu onları fiziksel gelişimleri üzerinde çalışmaya itecektir. Tamamen kapalı tekerlekler güvenliği sağlar. Çocuğunuzun bu oyuncağı gözetim altında kullandığından emin olun. Ekstra güvenlik için çocuğunuz için bir kask da takabilirsiniz..

11. Klasik Dünya Ahşap Bloklu Bebek Yürüteç:

Ahşap oyuncaklar beş duyuya hitap eder. Bu, doğal ahşaptan yapılmıştır ve pürüzsüz yuvarlak kenarlara sahiptir, bu nedenle bebeğiniz için çok güvenlidir. Bebekler renkleri, boyutları öğrenir ve bu onların etrafta dolaşmasını sağlar, Bebekler bu oyuncakla el becerilerini, motor becerilerini ve el-göz koordinasyonunu geliştirir. Bu aynı zamanda küçük çocuğunuzu bu adımları atmaya ve gezinmeye başlamaya zorlar..

12. Cif Oyuncaklar Müzikli Öğrenme Tezgahı Oyuncak Çocuklar İçin İnşaat Çalışma Tezgahı Ses Efektli Yapı Aletleri & Işık Mühendisliği Rol Yapma Oyunu:

Bu canlı ve renkli oyun seti ile küçüklerinizi eğlendirin. Birçok ses, ışık ve inşaat aletine sahip olduğu için müzik tezgahıdır. Bu aktivite ve gelişimsel oyuncak, yürümeye başlayan çocuğunuzun sorunları düşünmesini ve çözmesini sağlar. Aktivite bebeğinizin motor becerilerini, el becerisini, mekansal becerilerini ve el-göz koordinasyonunu geliştirir..

10 aylık bebeğiniz için aktivite oyuncaklarının yanı sıra miniklerinizle de keyifle yapabileceğiniz birkaç aktivite var..

1. Bunları oluşturun:

Bazı büyük bloklar satın alın veya karton kutular kullanarak bir tane yapmayı deneyebilirsiniz. Bebekler kule yapmayı ve sonra onu aşağı itmeyi severler. Kulenin yıkılışını izlemeyi severler. Köpük bloklarla da deneyebilirsiniz. Sadece blokların çok ağır olmadığından ve keskin kenarları olmadığından emin olun. Bebeğiniz bir kule yapmayı öğrendiğinde, bu aktiviteyi tekrarlamaya devam edecek – inşa edip yıkmak..

2. Parmak Kuklaları:

Eldiveninizi kullanabilir ve parmak uçlarına karakterler çizebilir veya mağazalarda ve internette bulunan bazı parmak kuklalarını satın alabilirsiniz..

Ayrıca ailenizin yüzlerini çizebilir ve “Baba parmak, baba parmak neredesin?” gibi tekerlemeler söyleyebilirsiniz.

Bu etkinliğe uyan bir başka kafiye de “Başparmak akrabası nerede?”dir.

Aynı şekilde anne, erkek kardeş, kız kardeş ve bebek gibi karakterler ekleyin.

Bebeğinizin gevezelikleri daha çok gerçek kelimelere benziyor. Söylemesi gereken şey için ne kadar coşku gösterirseniz, o kadar çok konuşmaya devam edecektir. Örneğin, çorap için “ock” gibi bir kelime söylemeye çalıştığında, kelimeyi etkili bir şekilde tekrarlamanız durumunda, “Gerçekten de bu sizin çorabınız”, ilişkisel yetenekler yaratmasına yardımcı olacaktır.

Bebeğiniz bir süredir kayıyorsa, muhtemelen şimdi evin içinde kolayca dolaşacaktır. Ardından, ayakta durmak için mobilyayı (veya bacaklarınızı!).

Şu sıralar, bebeğiniz yüzüne ve dizlerine bakarak iyi bir şekilde kayma kapasitesine sahip olabilir. Kesinlik kazandıkça hızlanmaya başlayacaktır. Bebeğiniz aynı şekilde şimdi tartışmasız oturabilir.

Çocuğunuz da oturma pozisyonundan ayakta durma pozisyonuna geçebilir. Mobilyalara tutunurken bile yürüyebilir (seyir), muhtemelen hemen vazgeçebilir ve sizin yardımınız olmadan kalabilir. Her ne olursa olsun, bir kez daha oturmanın biraz şüpheli olduğunu görebilir, bu yüzden yardım etmeye hazır olun.!

Çocuğunuz taşınabilir olduğu için evinizi araştırmaya başlayacaktır. Karşılaştığı herhangi bir merdiveni sürünerek geçmeye bile çalışabilir, bu yüzden ona dikkat edin. Resmi olarak böyle bir şey yapmadıysanız, güvenlik kapılarını ihtiyaç duyma ihtimalinize karşı takmayı düşünmek için iyi bir zaman..

En iyi oyuncaklar, zihinsel ve fiziksel gelişiminize yardımcı olanlardır. Bunlar işi yapar ve bebeğin büyümesi için gereken en önemli unsurlardan biri olduğu söylenebilir. Bebeğinizin fiziksel olarak hazır olduğu oyuncaklar aldığınızdan emin olun ve kalitelerini kontrol edin. Oyuncaklar, bebeğin gelişim becerilerini hem fiziksel hem de zihinsel olarak beslemeli, geliştirmelidir. Bir yaşından küçük çocuklar için uyarıcı oyuncakların seçilmesi önerilir. Umarım buradaki yazımız size 10 aylık bebekler için en iyi oyuncaklardan bazıları hakkında fikir verir..