Daugybė parkų ir sodų Čandigare suteikia miesto kraštovaizdžio grožį, pritraukia turistus ir suteikia savo gyventojams gaivaus oro ir poilsio. Botanikos sodas, Bougainvillea parkas, Rožių sodas yra keletas garsiausių Čandigarho parkų..

Gražūs parkai Čandigare su vaizdais:

Čia yra populiariausių parkų apžvalga.

1. Rajendra parkas:

parkai Čandigare

Pirmojo Indijos prezidento vardu pavadintas Rajendra parkas yra didžiulis 400 arų plotas, kuriame gausu aukštų medžių su apvaliais stogeliais ir visžaliais žalumynais, patraukliomis mangrovių plantacijomis ir žydinčiais augalais..

Parko kraštovaizdį suprojektavo garsus prancūzų architektas Le Corbusier ir jis pradėjo veikti 1954 m. Parkas daugiausia naudojamas bėgiojimui, ilgiems pasivaikščiojimams ir jodinėjimui, netgi rengiami periodiniai žirgų pasirodymai ir sporto renginiai..

2. Bugenvilio parkas:

parks-in-chandigarh-Bougainvillea-park

Chandigarho Bougainvillea parkas, sukurtas 1976 m., Yra daugelio Bugenvilijos gėlių veislių sodas. Čia galima pastebėti iki 65 skirtingų Bugenvilijos veislių. Taip pat buvo pasodinti keli žydintys medžiai, kad parkas įgautų spalvų, kai Bugenvilija nežydi. Turėdamas tokį nuostabų Bugenvilijos gėlių asortimentą, parkas rengia populiarią Bugenvilijos gėlių parodą, kuri vyksta kasmet.

3. Topiary parkas:

parkai-in-chandigarh-topiary-parkas

Kaip rodo pavadinimas, Topiary parkas pasižymi įvairiais gyvūnų formos krūmais ir krūmais. 1987 metais visuomenei atidarytas parkas labiausiai traukia vaikus. Didžiulė parko erdvė dar papuošta kitais dekoratyviniais augalais, kad pridėtų jo grožio ir žavesio. Parkas vakarais dažniausiai būna sausakimšas, o tėvai lydi vaikus, kurie čia atvyksta žaisti.

4. Roko sodas:

parkai-in-chandigarh-rock-garden

Priešingai nei pavadintas, „Rock Garden“ yra 40 arų skulptūrų sodas, garsėjantis figūromis, iškaltomis iš pramoninių atliekų ir išmestų daiktų, tokių kaip buteliai ir apyrankės, plytelės, keraminiai puodai, kriauklės ir kitos medžiagos. Šio unikalaus sodo smegenys priklauso vyriausybės pareigūnui Nekui Chandui, kuris slapta pradėjo kurti savo išradimą nuo 1957 m.

Iš pradžių jo darbas buvo sutiktas visuomenės, o galiausiai 1976 metais sodas buvo atidarytas kaip viešasis parkas. Lankytojai kasdien plūsta į parką tūkstančiais, norėdami pasigrožėti sodo grožiu ir jo šiek tiek ekscentrišku meno kūriniu.

5. Shanti Kunj:

parks-in-chandigarh-shanti-kunj-park

Shanti Kunj, sodo parkas, įsikūręs Chandigarho kriketo stadiono ir rožių sodo apsuptyje, yra apsuptas ramios aplinkos. Sodas yra padalintas į 5 zonas natūraliu bėgimu.

Šiuose penkiuose parko sektoriuose yra įvairių veislių medžių – nuo žydinčių medžių iki vaistinių medžių. Parko lankytojus pasitinka visiška tyla ir nesugadintas oro gaivumas, nes parke nėra triukšmo ir taršos, todėl tai puiki vieta meditacijai ir poilsiui.

6. Vaikų eismo parkas:

parks-in-chandigarh-children-traffic-park

Vaikų eismo parkas buvo sukurtas siekiant skleisti rytojaus jaunųjų piliečių informuotumą apie eismo saugumą. Parke, kuriame gausu žalios vejos, gėlynų, medžių ir augalų, yra atskira celė, kuri yra įrengta su cementuotu vairuotojo bandymų taku, skirtu saugaus eismo mokymui. Kitos parko patalpose, kuriose propaguojama saugaus eismo praktika, yra parodų salė ir paskaitų-teatro salė, talpinanti mažiausiai 120 žmonių.

7. Drugelių parkas:

parkai-in-chandigarh-drugelių parkas

Koks sodas ar parkas be drugelių? Šios eterinės būtybės suteikia spalvą ir gyvybę savo aplinkai ir jomis žavisi visos rūšys. Chandigarh gali pasigirti įvairiais gražiais parkais, o vienas iš jų yra Drugelių parkas. Parkas skirtas daugiau nei 35 rūšių drugelių apsaugai.

Parkas yra pilnas augalijos su įvairiais medžiais ir žydinčiais augalais, kad būtų sukurta natūrali drugelių buveinė. Buvo sukurti gamtos takai su tylos zonomis, kad žmonės galėtų netrukdydami vaikščioti ir grožėtis šiomis sparnuotomis grožybėmis. Apsilankymas šiame parke jus tikrai sužavės.

8. Sporto takų parkas:

parks-in-chandigarh-fitness-trail-park

„Chandigarh“ treniruoklių parkas suteikia žalią plaučius miesto gyventojams. 94 akrų plotą užimantis parkas yra išklotas vešlios žalumos ir gausybės medžių. Per parką eina treniruoklių takas, pritaikytas rytiniams vaikštynėms, bėgikams ir kūno rengybos keistuoliams, kur jie gali sportuoti žavingo kraštovaizdžio apsuptyje.