Haklı olarak ‘Hindistan’ın Bahçe Şehri’ olarak adlandırılan Bangalore, şehrin en önemli cazibe merkezlerini oluşturan en iyi bahçe ve parklardan bazılarına sahiptir. Bu parklar, ister keyifli bir yürüyüşe çıkmak isterse sadece doğal çevreye hayran olmak olsun, koşucular, spor meraklıları ve genç ve yaşlılar için bir cennettir. Bakımlı çimenleri, tomurcuklanan çiçek tarhları ve sayısız çeşmeleri ile parkların cömert güzelliği, bedeni, zihni ve ruhu rahatlatmak için mükemmel bir ortam sağlar..

Resimlerle Bangalore’deki Popüler Parklar:

Bangalore’deki en iyi 9 parka bakalım.

1. Kubbon Parkı:

bangalore'deki parklar

300 dönümlük yeşil alanı kaplayan Cubbon Park, Bangalore’deki en büyük parklardan biridir. Estetik binalar ve ünlü şahsiyetlerin etkileyici heykelleri ile birleşen flora ve fauna bolluğu, onu bir parktan daha fazlası yapar. Park, sabahın erken saatlerinde yürüyüş yapanları davet eden ve 6000’den fazla bitki ve ağaç türüne ev sahipliği yapan motorlu yollar ve iyi döşenmiş yürüyüş yolları içerir ve bu da onu doğa bilimcilerin her türlü bitki yaşamını incelemesi için bir cennet haline getirir. Bu Bangalore’deki muhteşem parklar.

2. Coles Parkı:

parklar-in-bangalore-coles-park

Frazer Kasabasındaki Coles Park, 1914’ten beri varlığını sürdürmektedir ve kendisine bağlı kendi tarihi önemine sahiptir. Park, sömürge yönetimi sırasında burada çalan askeri gruplar için bir podyum oluşturdu. Bando alanı şimdi banklar ve yürüyüş parkuru ile donatıldı. Özgürlük Savaşçıları Parkı, yeniden adlandırıldığı şekliyle koşucuları bir mıknatıs gibi çekiyor. Park, özellikle girişte girişi kolaylaştırmak için rampa, oyun alanında tekerlekli sandalye parkuru ve hatta engelli çocukların rahatı için yapılmış oyun ekipmanları gibi engellilere kadar uzanan tesislere sahip olmasıyla ünlüdür. Park ayrıca tenis kortlarına ve onu diğerlerinden ayıran bir buz pateni pistine sahiptir..

3. Bugle Kaya Parkı:

bangalore-in-parklar-bugle-rock-park

Doğal kaya oluşumlarının ortasında yer alan Bugle Rock Park, çeşmeler, şelaleler ve yükselen ağaçların yanı sıra üç tapınak ve 300 kişiyi ağırlayabilen bir amfitiyatro ile dolu küçük bir park. Çoğunlukla yaşlılar olmak üzere her gün yaklaşık 1000 ziyaretçiyi çeken park, yürüyüşçüler için bir cennet olarak kabul ediliyor..

4. M.N. Krishna Rao Parkı:

bangalore-m-n-krishna-rao-park-in-parkları

Basavanagudi mevkiinde bulunan ve adını Mysore’un eski oyunculuk Divanı’ndan alan M.N. Krishna Rao Park, eğlence arayanlar için ideal bir inziva yeridir. 69825 metrekarelik bir alana yayılan parkta koşu parkurları, oyun alanları ve koşucular, çocuklar ve doğa tutkunları için bol eğlence sağlayan ağaçlarla dolu peyzajlar bulunuyor. Bu Bangalore’deki harika parklar.

5. Cariappa Anıt Parkı:

parklar-in-bangalore-cariappa-park

Bu 22 dönümlük park, Field Marshall K.M.’nin bir anıtıdır. Hindistan Silahlı Kuvvetleri’nden Cariappa. Park, 1996 yılında bakımından da sorumlu olan Hint Ordusu tarafından inşa edildi. Parkın en belirgin özelliği, çocuklar için askeri temalı oyunlar ve diğer eğlenceli aktivitelere sahip olmasıdır. Park ayrıca, her iki haftada bir orkestrasında altı performans gösteren askeri grupla ziyaretçileri eğlendiriyor. Parkın içinden geçen 1.8 km’lik parke taşlı yürüyüş yolu, yürüyüşçülerin böcek ilacı ve böcek ilacı ile kirlenmemiş temiz havayı soluyabileceği.

6. Jayamahal Parkı:

parklar-in-bangalore-jayamahal-park

Küçük ama bakımlı bir park olan Jayamahal Park, duvarlarla dolu manzaralar ve paris figürinlerinin sıvalarıyla güzelleştirilmiştir. Park, en çok koşucular ve içinde oynamaya gelen çocuklar tarafından sevilir ve bir aile pikniği için mükemmel bir mekandır..

7. Lal Bagh Botanik Bahçesi:

bangalore-lal-bagh-botanik-bahçe parkları

Kırmızı Bahçe anlamına gelen Lal Bagh, Bangalore’nin en iyi bilinen botanik bahçesidir. Bahçenin en önemli parçası, her yıl çiçek gösterisine ev sahipliği yapan ünlü serası. Tropikal bitkilerin en büyük koleksiyonu, Lal Bagh’ın bir akvaryum ve göle ev sahipliği yapan bahçesinde bulunabilir ve bunların hepsi onu Bangalore’deki en önemli cazibe merkezlerinden biri yapar. En iyisi bu

8. Lumbini Bahçeleri:

bangalore-lumbini-bahçelerinde parklar

Bangalore’deki Nagawara Gölü kıyısındaki Lumbini Bahçeleri, çevre dostu tekne parkı ve 12.500 metrekarelik yapay plajı ile yetişkinlere sadece gevşemek ve rahatlamak için sakin bir inziva yeri sunuyor. Park ayrıca bir çocuk havuzu ile donatılmıştır ve onu bir aile gezisi için en iyi yerlerden biri yapar..

9. Bannerghatta Biyolojik Parkı:

parklar-in-bangalore-bannerghatta-biyolojik-park

Bannerghatta Biyolojik Parkı’na bir gezi neredeyse bir buçuk saat sürüyor, ancak Hint kaplanı, aslanlar, leopar ve diğer memeliler gibi vahşi hayvanlar için bir hayvanat bahçesi rezervi, bir zooloji müzesi, sürüngen çiftliği ve Hindistan’ın ilk kelebek parkını içeren 25.000 dönümlük park 20’den fazla kelebek türü ile gezi buna değer. Burada görülecek ve öğrenilecek çok şey var, bu yüzden park Bangalore’de önemli bir turistik cazibe merkezidir..