Vijayawada, güney Hindistan eyaleti Andhra Pradesh’in üçüncü büyük şehridir. Ticari bir şehirdir ve Hindistan’daki en iyi ikinci demiryolu kavşağına sahiptir. Küresel bir şehir gibidir çünkü sanayi, siyaset, ulaşım, tarım vb. her alanda güçlüdür. Şehir, tapınaklar, tepeler, mağaralar gibi insanların ziyaret edebileceği çeşitli yerlere sahiptir ve şehrin 60 parka sahip olduğu bilinmektedir. en popülerleri Rajiv Gandhi Parkı ve Mahatma Gandhi Parkı’dır..

Vijayawada’da Resimlerle Güzel Parklar:

İşte Vijayawada’daki En İyi Parkların Listesi.

1. Rajiv Gandhi Parkı:

rajiv gandhi parkı vijayawada

Rajiv Gandhi Park, Vijayawada’nın girişinde yer almaktadır ve şehrin en popüler ziyaret yerlerinden biridir. Park, şehrin Belediye Şirketi tarafından kurulur ve korunur. Düzgün kesilmiş çayırlar ve insanların üzerinde yürüdüğü patikalar sunan park, mini bir hayvanat bahçesi ve yapay hayvanlardan oluşan bir akvaryum gibi, akşamları müzikli fıskiyeler açılıyor. Ayrıca, insanların dinozorlar ve soyu tükenmiş hayvanlar hakkında bilgi edindiği parkın eğitici kısımları da var. Gösterilen silah atışları var, orada çocukların binebileceği bir cip var, bir kriket alanı, bungee trambolin ve hatta bir kantin var..

2. Dr.B.R. Ambedkar & Raghavaiah Parkı:

Dr.B.R. Ambedkar & Raghavaiah Parkı

Vijayawada’daki popüler parkları ünlü yapan şey, güzel bir şekilde tasvir ettikleri ekipmanların benzersizliğidir. Dr.B.R. Ambedkar & Raghavaiah Park’ın ana cazibe merkezi, parkın iki parkını kanalların her iki tarafında birbirine bağlayan asma köprüdür. Çocuklar için yapılmış salıncak ve kaydırak gibi eğlence ekipmanları yarattılar..

3. K.L.Rao Parkı:

K.L.Rao

Parklar genellikle insanların yürümesi, egzersiz yapması, çocukların oyun oynamaları ve eğlence araçlarına binmeleri için yapılır. Vijayawada’daki K. L Rao Park, ona daha fazla şey ekleyerek bu tanımları değiştirdi. Parkın bir yüzme havuzu ve kayık yeri var ve insanlar bir parktan beklediklerinden daha fazla eğlenceye sahipler..

4. Mahatma Gandhi Parkı:

Vijayawada-Mahatma Gandhi Parkı'ndaki Ünlü Parklar

Mahatma Gandhi Parkı, Vijayawada’daki en eski parktır. Girişte resimde gördüğümüz gibi, istiflemede adı yazılı mavi bir ızgara kapımız ve eğimli bir taş çatımız var. Parkta çok sayıda ağaç, çiçek ve insanların yürüyebileceği yollar var. Park ayrıca bir spor salonundan oluşuyor ve oldukça popüler..

5. G.V.S Sastry Parkı:

G.V.S Sastry

G. V. S Sastry Park, Vijayawada’da Satyanarayanapuram’ın yakınında yer almaktadır. Park, insanları ve turistleri daha da çekici hale getiren birçok fikirle yapıldı. Aşağıdaki resimde, yürümek için geniş bir yol olduğunu ve iki yanında uygun şekilde bakımlı bitkiler olduğunu ve bazılarının yapay olarak yaratıldığını görüyoruz. Tuğla üzerine yapılmış figürler vardır ve içi farklı türde ağaçlarla doludur. Çocukların çok sevdiği bir ‘paten yüzüğü’ var.

6. Tangirala Veera Raghavaiah Parkı:

raghavaiah parkı vijayawada

Tangirala Veera Raghavaiah Park, Vijayawada’da bir tür saray veya kale gibi göründüğü için bizi eski günlere geri götürecek şekilde yaratılmış bir park. Dışı kırmızıya boyanmış ve iki tuğla arasında da beyazı görebiliyoruz. Farklı heykellerle yaratılmış geçmiş masalların hikayelerini anlatıyor bize..

7. Haailand Tema Parkı:

haailand tatil köyü vijayawada

Haailand Tema Parkı, mühendisler tarafından havada asılı duran bir Buda figürü yapmak için yapılmış parlak bir yeniliğe sahip olan ve altında su fıskiyeleri bulunan Vijayawada’nın eğlence parkıdır. Bu eğlence parkında, insanların dinlenmesi için birkaç sürüş ve bir su parkı vardır..

Vijayawada, Hindistan’ın gelişmekte olan şehirlerinden biridir. Vijayawada’da Güzel Doğayı gösteren birçok park var. Bir dahaki sefere bu güzel parkları görmeyi planla..kaçırma!