Kim parlak bir cilt istemez ki? İnsanların çoğu, parlak bir cilt elde etmek için çeşitli yapay ürünlere çok fazla zaman ve para harcar. Ancak daha uzun süre etki etmeyecekler ve bu nedenle bugün bu yazıda parlak bir cildi kolayca elde etmenin bazı doğal yollarını araştırdım. Hiçbir yan etkisi olmadığı için doğal yöntemler uygulamak en iyisidir..

Doğal Olarak Parlak Bir Cilt Elde Etmenin Yolları

Doğal Olarak Parlak Bir Cilt Nasıl Elde Edilir:

İşte doğal olarak parlak bir cilt elde etmek için en iyi 10 yolumuz ve ipucumuz:.

1. Parlak Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı:

Parlak Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı

Virgin hindistancevizi yağının hasarlı cildi yeniden oluşturma ve canlandırma yeteneğine sahip olduğunu unutmayın. Cildinizi parlak tutmanın yanı sıra iyileştirir. Hindistan cevizi yağı, olağanüstü antioksidan özelliğinin yanı sıra serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olur. Ayrıca cilt tonunuzu dengeleyebilir; ona ek bir pembe doku artı parlaklık verin.

2. Işıltılı Cilt İçin Peeling:

Parlak Ciltler İçin Peeling

Cildinize peeling yapmanın hayati önem taşıdığını bilmelisiniz, ancak ışıltılı bir cilt elde etmek için bu bir zorunluluktur. Glikolik asit gibi alfa hidroksi asitleri içeren eksfoliyatörleri denemelisiniz. Glikolik asit, cildi yıkamak ve gözenekleri sertleştirmek için doğal eksfoliyasyonu desteklemeye ve kil özüne fayda sağlar. Evde peeling, daha pürüzsüz, ekstra eşit tonlu bir cilt için ek başarılı bir yoldur ve genellikle yüzde 30 glikolik asit tutarken, bir dermatolog ekstra dramatik sonuçlar için yüzde 70 konsantrasyon kullanabilir.

3. Işıltılı Ciltler İçin Güneş Koruyucu:

Parlak Ciltler İçin Güneş Koruyucu

Cildinizi güneşten kaynaklanan çok sayıda hasara karşı korumak için evden çıkmadan 20 dakika önce yüzünüze ve vücudun diğer çıplak bölgelerine üstün bir güneş kremi sürün..

4. Işıltılı Cilt İçin Egzersiz:

Işıltılı Bir Cilt İçin Egzersiz

Egzersiz aynı zamanda parlak bir cilt için zorunlu yönteme de özeldir. Standart sabah yürüyüşleri için uzaklaşın. Cildiniz her gün ihtiyacı olan taze oksijen miktarını bulacaktır; ek olarak, egzersiz aynı zamanda sık sık formda cilt üzerinde ve üzerinde üstün sağlığı teşvik eder.

5. Uyku:

Uyku

Her gece 7-8 saat uyuyun. Yetersiz uyku donuk, şiş gözler, yorgun cilt ve ayrıca koyu halkalara neden olur. Güzellik uykunuzu hemen alın, ayrıca cildin iyi miktarda uykuya nasıl tepki verdiğine şaşıracaksınız..

6. Yeterince Su İçin:

Yeterince Su İçin

Her gün 8 ila 10 bardak su içmek, toksinleri temizlemenin yanı sıra cildin içeriden nemli kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Bunu zaten biliyoruz, şu anda onu takip etmenin bir özü. İnanın bana, ışıltılı bir cilt için sudan daha üstün kimse yok. Tekrarlayan aralıklarla su alma rutinini yakalayın.

7. Işıltılı Ciltler İçin Doğal Yüz Paketleri:

Işıltılı Ciltler İçin Doğal Yüz Paketleri

Suya batırılmış, aksi halde haşlanmış yulaf unu, malai veya yeni kaynatılmış sütten taze krema, aksi halde yine de sade kolay ekşi lor içeren yüz paketlerini kullanarak çaba gösterin. Bunlar cildinize doğal bir parlaklık katacaktır. Doğal ovma ve gram unu ile hazırlanmış yüz yıkama jelleri kullanın, aksi takdirde diğer doğal bileşenlerden yararlanın. Fullers earth, aksi takdirde sandal ağacı tozu, kullanılabilecek son derece iyi normal maddelerdir..

8. Alışkanlıklarınızı Değiştirin:

Kötü alışkanlıklar değişir

Sigara içmek kesinlikle genel sağlığınızın yanı sıra cildinizin sağlığı için de iyi değildir. Durumda, sigara içiyorsunuz ve sonra onu tamamen azaltmak veya sunmak mantıklı. Her gece iyi bir uyku çekin. Çay ve kahve yeme alışkanlığınızı azaltın. Abur cuburlardan, renkli yiyeceklerden, gazlı içeceklerden, çok şekerli şeylerden uzak durun..

9. Bir Buz Küpünü Emmek:

Bir Buz Küpünü Emmek

Bir buz küpünü emmenin yanaklarınızdaki ve dudaklarınızdaki milyonlarca hücrenin tamamını üşüttüğünü, harekette bir artışa neden olduğunu ve bunun sonucunda daha dolgun, ekstra pembe görünen bir cilt ortaya çıktığını bilmelisiniz. Buz küpü, akşam yemeğinin ortasında büyük bir ışıltı gidericidir, aksi takdirde, yorgun cildi ekstra şeftali ve krem ​​cilt tonuna geri döndürmek için bir resmi büyülemeden önce..

10. Işıltılı Cilt İçin Yoga:

Işıltılı Bir Cilt İçin Yoga

Yoga, vücudunuzu ve zihninizi sağlıklı tutmak için doğal bir moddur. Bazı ters pozlar yapın. İki pozun bunun için özellikle harika olduğuna inanılıyor, aşağı doğru köpek pozu ve aslan yüzü.