Her kadın parlak bir cilde sahip olmak ister. Bugünlerde piyasada ağırlıklı olarak buna odaklanan tonlarca ürün var. Birkaç doğal içerikli demlenmiş ürün de alabilirsiniz. Bunlar donuk cildi aydınlattığını iddia ediyor. Yüzeyi içeriden temizlediğini ve tüm kirleri çıkardığını söyleyen çeşitli yüz yıkama türleri vardır. Donuk görünen bir yüze hayat verdiklerini ve aynı anda düzenli kullanımla daha parlak ve daha taze bir cilt elde ettiğimizi söylüyorlar. Bazı ürünler ayrıca Shea yağı ve jojoba yağı gibi doğal içeriklere sahip olduklarını iddia ediyor..

Bazıları yüze gençleştirebileceğini ve aloe Vera jeli içerdiğini söylüyor. Tonu daha parlak hale getirmeye yardımcı olan başka ürünler de var. Bazı maskeler, özellikle siyah ve beyaz kafalara yol açma eğiliminde olan cilt kıl köklerinin köklerindeki ölü ve çürüyen birikintileri uzaklaştırmak için vardır. Ayrıca, cildi iyileştirebileceklerini söyleyen çeşitli kremler ve diğer losyonları da deneyebilirsiniz..

Evde Parlayan Bir Cilt Elde Etmek İçin İpuçları

Bununla birlikte, bir kişinin daha adil bir cilt elde etmek için izlemesi ve sürdürmesi gereken başka yollar ve adımlar vardır. Bunlar, üst tabakanın ölü ve çürüyen hücrelerinin çıkarılması ve ardından dokuların nemlendirilmesi ve tonlanması ile başlar. Bunun için ürünleri satın alabilir ve yerel bir salonda yüz bakımı yapabilirsiniz. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirmek için yüzeye masaj yapabilirsiniz ve bu, daha adil görünmesine yardımcı olacaktır. Piyasada daha az sarkma ve daha sıkı hale getirebilecek bazı serumlar da var. Daha sıkı ise daha yaşlı görünmeyecektir..

Böylece eskisinden daha parlak görünecektir. Yüz maskeleri, cildi iyileştirmenin başka bir yoludur. Bunları çeşitli güzellik markalarından satın alabilir veya ev yapımı bir şeyler yapıp uygulayabilirsiniz. Taze bir meyve maskesi, yüzünüze antioksidan bir destek verebilir. Ayrıca daha sakinleşmesini sağlayabilir. Rahatlamasına yardımcı olur ve düzenli kullanımla stres veya donukluk yavaş yavaş azalır. Evde yapılabilecek göz bantları da vardır. Sadece farklı bölgelerin etrafındaki derinin temizlenmesi gerekmez, göz çevresini de matlıktan arındırmanız gerekir. Bunun için, şişliği yatıştıran ve tonu hafifleten göz maskeleri ve diğer göz bantları kullanılabilir..

Adil ve Parlayan Cilt Nasıl Yapılır:

Size daha açık bir cilt ve ışıltılı bir cilt kazandırmak için izleyebileceğiniz 25 farklı yöntemi, önlemi ve ipucunu görelim. Bunlara göre takip edilmeli ve gerekirse bir dermatologun uzman tavsiyesini almalısınız..

1. Ovma:

Adil ve Parlayan Cilt Nasıl Yapılır:

Bu, nispeten daha adil bir ton elde etmek için çok önemli bir adımdır. Her gün ölü ve çürüyen hücreleri temizlemeniz gerekir. Yüzey hücreleri ölür ve her gün yeniden yapılır. Bu yüzden ölü hücrelerin çıkarılması gerekir, böylece yenileri düzgün oturabilir. Bu yüzden son birkaç yıldan beri insanlar ovmanın faydalarını fark ettiler. Bu nedenle, piyasada ovma amaçlarına uygun çeşitli formlarda ürünlerin bulunduğunu görebilirsiniz. Binlerce marka önlük satıyor.

Çeşitli formlar vardır ve genellikle hangisini satın almanız gerektiği konusunda bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Aslında karma veya hassas bir cilde sahipseniz oldukça zor bir seçimdir. Bazı fırçalar büyük granüllere sahip olabilirken, diğerlerinde küçük granüller olabilir. Kendiniz için doğru tahıl türünü seçmeniz, ne tür epidermal katmanlara sahip olduğunuza bağlıdır. Hassas bir yüzeye sahipseniz, hafif taneli bir şeye yatırım yapmak daha iyidir ve sarkık epidermis veya aşırı ölü hücre birikiminiz varsa, nispeten daha kalın tanelere sahip bir şeye yatırım yapmalısınız..

2. Temizleme Cildinizin Parlamasını Sağlayabilir:

Temizleme Cildinizin Parlamasını Sağlayabilir

Bu, günlük güzellik rutini için çok önemli bir adımdır. Gözeneklerinizi temizlemezseniz ölü hücreler orada kalacak ve mat görünmesine neden olacaktır. Bu da epidermal tabakanın gözeneklerinde gözeneklerin yağ ve sebum salgılarıyla tıkanmasına yol açar. Bu, katman tarafından nefes almayı tıkar ve dolayısıyla donuk görünmemize neden olur. Bu da üst yüzeyin aşırı yağlı olmasına neden olabilir. Bu nedenle, yüzeyin yağlılığına ve ayrıca kişinin evden çıkma süresine bağlı olarak bir kişi yüzünü günde en az 3 ila 4 kez veya daha fazla yıkamalıdır. Toz ve kirlilikten ne kadar uzak kalırsanız, gözeneklerinizi o kadar temiz tutmanız gerekecektir..

3. Eksfoliyasyon:

Eksfoliyasyon, açık ve parlak bir cilt için çok önemli bir rutindir. İyi bir ovma, cildin ölü hücrelerden oluşan en üst tabakasının çıkarılmasına yardımcı olur. Bu ölü deri tabakasının uzaklaştırılması, yeni ve sağlıklı hücrelerin oluşumunu teşvik eder. Eksfoliyasyon ayrıca vücuttaki kan dolaşımına yardımcı olur ve cilt dokusunu aydınlatır. Pürüzsüz, yumuşak ve daha genç görünen bir cilt nasıl sonuçlanır?.

4. Tonlama Parlayan Cilt Verir:

Tonlama Parlayan Cilt Verir

Bu, cildi daha sıkı yapan bir diğer önemli şeydir. Bu, daha uzun süre daha adil ve parlak olmasına yardımcı olur. Piyasadaki tüm tonerler bize uymuyorsa, bizim için bazı ev yapımı tonerler yapabilirsiniz. Bazı uçucu yağlar satın alabilir ve evde toner yapabilirsiniz. Taze sıkılmış bir domates suyu iyi bir toner olabilir. Bu aynı zamanda hafif ağartma özelliklerine sahiptir ve sizi daha adil hale getirebilir. Aynı şeyi salatalık suyuyla da yapabilirsiniz. Aynısı su ile karıştırılmak şartıyla limon suyu ile de yapılabilir..

Ayrıca zencefil ve çayı bir tencereye demleyip süzebilirsiniz. Bunu buzdolabında saklayabilir ve ardından bir pamuk top ile kullanabilirsiniz. Benzer tonerler gül suyu, papatya çayı ve hatta bir küp buz olabilir. Dışarıdan döndüğünüzde ve yüz için ferahlatıcı bir şey istediğinizde üzerine buz küpleri kullanabilirsiniz..

5. Nemlendirici:

Cilt bakımı ipuçları - cildinizi nemlendirin

Bu, yüzün donuklaşmasını önlemek için gerekli olan çok önemli bir adımdır. Piyasada bulunan ve size uygun olan farklı krem ​​ve losyonları uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda, Nemlendirmeye yardımcı olan süt veya ayran gibi kullanılabilecek çeşitli ev ilaçları vardır. Kuru epidermal tabakaları nemlendirmek için aloe-Vera jeli de kullanabilirsiniz..

6. Kabarık Gözlerin Bakımı:

Kabarık gözler parlayan cilt

Bu, yüzey tonunun tamamının tek tip ve tek renkte görünmesini sağlamanın bir diğer önemli parçasıdır. Soğuk demlenmiş çay poşetlerini kullanabileceğiniz gibi, soğuk salatalık dilimlerini de gözlerinizin üzerine koyarak şişliklerden kurtulabilirsiniz. Bu aynı zamanda göz çevresindeki kısmı da yatıştırır ve renk tonunu normalleştirmeye yardımcı olur. Patates dilimlerini de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Göz çevresine badem yağı veya zeytinyağı ile masaj yapmak da daha parlak bir ten rengine sahip olmanıza yardımcı olabilir..

7. Glow Skin Almak İçin Kullanılabilecek Paketler:

Glow Skin Almak İçin Kullanılabilecek Paketler

Cildi daha parlak hale getirmek için yüz paketlerini kullanabilirsiniz. Piyasada kolayca bulunabilen çeşitli yüz paketleri vardır. Bazı paketler de doğal malzemelerden yapılır. Elinizde yeterli zaman varsa, evde doğal malzemelerle paketler yapabilirsiniz. Malzemelerin çoğu mutfak tezgahınızdan geliyor ve pazardan birkaç taze ürün alabilirsiniz. Aşağıda evde bir paket yapmak için faydalı olabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır..

A. Multani Mitti Paketi:

Multani Mitti Yüz Paketleri

Bu, epidermisin aşınmasını daha rahat hale getirmek için genellikle diğer kuru otlar veya diğer bileşenlerle karıştırılmış piyasada bulunan doğal bir topraktır. Bunun 2 veya 4 çay kaşığı süt veya gül suyu gibi diğer seyreltici maddelerle karıştırarak bir macun yapabilirsiniz. Ayrıca sade su kullanabilir ve bununla bir paket yapabilirsiniz. Yüzünüze sürülür ve kuruyana ve çatlayana kadar en az 20 dakika bekletin. Sade su ile yıkayın ve toner ile tonikleyin. Düzenli kullanıldığında size daha adil bir ton verebilir.

B. Besan veya Gram Un:

Besan veya Gram Un

Bu, bizi daha adil kılmak için popüler bir çare. Bu nesiller boyunca milyonlarca hanede kullanılmıştır. Bunu yapmak için eski bir geçmişe sahiptir ve bize uygun olması koşuluyla oldukça faydalıdır. Bazen doğal bileşenler her tür epidermal hücre üzerinde çalışmayabilir. Döküntülere neden olabilir ve tahrişe veya kaşıntılı yüzeye neden olabilir. Cildiniz için hangisinin uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle besan kullanırken, bizim için uygun olan bir seyreltici madde ile karıştırmayı unutmayın. Kuru bir yüzeye sahipseniz, besan’ı süt veya ayran ile karıştırabilirsiniz..

Son derece kuru bir yüzeye sahipseniz, besanı karıştırmak için saf tereyağı kullanabilirsiniz. Diğer zamanlar için badem yağı veya hindistancevizi yağı gibi herhangi bir uçucu yağ kullanabilirsiniz. Üst yüzeyi aşırı kuru ve çatlamış olanlar içindir. Bu kış aylarında da olabilir. Karma yüzeye sahip olanlar için gül suyu veya aloe-Vera jeli kullanmayı deneyebilirler. Bu jeller mağazalarda mevcut veya evinizde bu bitkiler varsa bitkilerden kullanabilirsiniz. Bazı iyi markalar aptal aloe-Vera jelleri sunarken, diğerleri size daha yüksek fiyat ve daha az gerçek içerik karşılığında daha fazla kimyasal sunacaktır. Hassas katmanlara sahip olanlar için sade sade su uygun olmalıdır..

C. Akne Paketleri:

Uygun yıkama yüzü

Bazen sivilce veya sivilcelerin geride bıraktığı yara izleri nedeniyle düzensiz bir cilt elde edilebilir. Bu insanlar için besan ve zerdeçal kullanılarak ev yapımı bir şeyler kullanmayı deneyebilirsiniz. Zerdeçal, mükemmel bir anti-bakteriyel ve anti-inflamatuardır, kızarıklıkları yatıştırır ve aynı zamanda cildi aydınlatır, bununla birlikte çok etkilidir. Ayrıca multani mitti ile yapılmış ve içinde kuru sarımsak tozu bulunan bir şey kullanabilirsiniz. Sarımsak, kokusu kullanmanıza izin vermese de sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olur. Parlayan yüz ve cilt için kullanabileceğiniz birkaç hazır paket daha var..

D. Çamaşır Suyu Paketleri:

spa yüz paketleri

Daha adil bir görünüm elde etmek için yüzey epidermisini beyazlatmak istiyorsanız limon suyunu deneyebilirsiniz. Piyasadaki ağartıcılar yerine limon suyu epidermal tabakanın derinliklerine işler ve ardından onu daha adil hale getirir. Daha hafif bir etkiye sahip olan aynı şey domates suyununkidir. Bu suyu yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Limon suyu yüzeyi yakma eğilimindeyse, herhangi bir fark olup olmadığını görmek için domates suyu uygulamasına veya hatta patates suyuna geçebilirsiniz. Düzenli kullanımda yüzey daha parlak hale gelmelidir..

8. Güneş Koruyucu Uygulamak:

bronzluk - güneş kremi

Cildi korumak ve düzenli güneş bronzluğundan kurtulmak için güneşe çıkmadan önce her gün güneş kremi sürmelisiniz. Bu, çoğumuzun gözden kaçırdığı düzenli güzellik rutininin çok önemli bir şeyidir. Sonuç, yalnızca klinik seansların daha iyi hale getirebileceği bronzlaşmış bir cilttir..

9. Düzenli Yüz Bakımı Cildin Parlamasını Sağlar:

Parlayan bir cilt için Düzenli Yüz Bakımı

Aylık yüz bakımı cildin sıkılığını korumanıza yardımcı olabilir. Ayrıca ölü hücrelerden ve bronzlaşmış tonlardan kurtulmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda beyaz kafaları ve siyah kafaları temizlemeye yardımcı olur. Bir diğer önemli olan şey ise yüzlerin bize göre çeşitli tiplerde olabilmesidir. Gençleşmeye ihtiyaç duyan yaşlanan hücreleriniz varsa, altın yüz bakımı daha iyidir. Gençlerin meyve veya gümüş yüz bakımına ihtiyacı var.

10. Sağlıklı Beslenme ve Yeterli Su İçme:

Sağlıklı bir diyetin her zaman nasıl göründüğünüz üzerinde bir etkisi olduğu göz ardı edilemez. Diyetiniz sadece abur cubur ve yağlı yiyeceklerse, sivilceler, kızarıklıklar veya aşırı yağlılık yaşarsınız. Tüm bunlar, cildinizin mat ve yağlı olmasına katkıda bulunacaktır..

Sağlıklı Beslenme ve Yeterli Su İçme

Bu nedenle vitaminler, proteinler, yapraklı sebzeler, süt ürünleri, balıklar, meyveler ve ayrıca eser minerallerden oluşan dengeli bir diyete sahip olmak önemlidir. Bunlar birlikte içeriden daha iyi görünmenizi sağlar. En az 8 ila 10 bardak su içmek, toksinleri vücuttan atmak için çok önemli bir adımdır. Vücudunuz toksinleri tutuyorsa, uygun metabolik aktivite için sadece dengeli bir diyete sahip olmak yeterli değildir. Bu yüzden daha fazla su içmek ama aşırıya kaçmamak, ağır bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır..

11. Her Zaman Makyajınızı Çıkarın:

Makyajınızı Daima Çıkarın

Makyaj ve diğer kozmetik ürünlerin kullanımı cildinizdeki ışıltıyı artırırken, yatmadan önce cildinizi makyaj kalıntılarından arındırmak daha da önemlidir. Makyajla uyuduğunuzda cildinizdeki gözenekler tıkanarak sivilce ve sivilce oluşumuna neden olur. Bu yüzden ne kadar yorgun olursanız olun, makyajı daima bir temizleyici kullanarak temizleyin. Bu amaç için kaliteli, alkolsüz bir temizleyici kullanılması tavsiye edilir. Gül suyu daha sonra toner olarak da kullanılabilir..

12. Eski Kozmetik Ürünleri Atın:

Düzenli bir cilt bakım rejimini takip etmenin yanı sıra, kaliteli cilt bakım ürünleri kullanmak da aynı derecede önemlidir. Çok eski veya süresi dolmuş yüz kremleri, kozmetik ürünler ve diğer dışkıları kullanmaktan kaçının. Herhangi bir cilt bakım ürünü satın almadan önce daima son kullanma tarihini kontrol edin. Ürünlerinizi düzenli olarak kontrol edin ve etikette belirtilen tarihi geçtikten sonra atın. Ayrıca kişisel cilt bakım ürünlerinizi ve kozmetik ürünlerinizi kontamine edebileceği ve kullanım için uygunsuz hale getirebileceği için paylaşmaktan kaçınmanız da önemlidir..

13. Yeterli Uyku Alın:

yeterli uyku

İyi bir gece uykusu, nasıl adil ve parlak bir cilde sahip olunacağına dair zaman içinde test edilmiş bir cevaptır. Teyzelerinizden ve büyükannelerinizden her zaman sağlıklı uykunun sağlıklı bir cilt ve vücut elde etmenin sihirli yolu olduğunu duymuşsunuzdur. Bu tarihe kadar doğru kalır. Uyurken, vücut hasarlı hücreleri onarmak ve eskileri yenilemek için zaman kazanır. Bu nedenle parlak bir cilde sahip olmak için günde en az 8 saat uyumalısınız. İyi bir uyku aynı zamanda kendinizi yenilenmiş ve enerjik hissetmenizi sağlayacaktır..

14. Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durun:

Sigara İçmek Yasaktır

Daha genç görünen ve kusursuz bir cilt için sağlıklı bir yaşam tarzı şarttır. Birisi size cildi nasıl parlatacağınızı sorarsa, cevap çok basittir. Kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak durun ve her zaman arzu ettiğiniz parlak cilde kavuşacaksınız. Tütün içmenin (hem aktif hem de pasif olarak); alkol almak ve uyuşturucu kullanmak cildinize ciddi zararlar verebilir. Tütünün dumanı kan damarlarınızı büzerek cildi önemli besinlerden yoksun bırakır. Bu sağlıksız alışkanlıklar aynı zamanda kırışıklıkların, ince çizgilerin ve erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasının da suçlularıdır..

15. Düzenli Egzersiz:

Düzenli Egzersiz

Düzenli egzersiz, cildinizi nasıl parlatacağınız sorusuna da cevap verir. Egzersiz yapmanın vücudun fiziksel sağlığına iyi geldiği bilinirken, aynı zamanda güzel görünmenizi de sağlayabilir. Egzersiz yaptığınızda, vücut bol miktarda oksijen alır ve bu da serbest radikallerin gelişimiyle savaşır, bu da erken yaşlanmaya neden olur ve cildin daha mat görünmesine neden olur. Bu nedenle yürüyüş, yoga, koşu, bisiklet, boks ve hatta dans gibi düzenli egzersiz rutinlerini takip etmek önemlidir. Terleme, vücudunuzdan ekstra kalori yakar ve cildinize sağlıklı bir parlaklık verir..

16. Özel Alanlara Dikkat Edin:

Vücudumuzda eller ve boyun gibi diğer bölgelere göre daha erken yaşlanmaya başlayan özel bölgeler vardır. Bu nedenle, onlara ekstra özen göstermek önemlidir. Ellerinizin ve boynunuzun etrafındaki deri yaşla birlikte yavaş yavaş gevşer. Parlayan bir cilt elde etmek istiyorsanız, bu bölgelerin etrafındaki cildi sıkılaştırmak için haşlanmış çay poşetleri veya salatalık veya çiğ patates suyu gibi ev ilaçları kullanın. Tepeden tırnağa güzel görünmenin önemli olduğunu unutmayın..

17. Cilt Nemlendirmesi:

Cildiniz çok kırılgandır ve nemli tutulması gerekir. Vücudu hem içeriden hem de dışarıdan nemlendirmek önemlidir. Cilt nemlendirme rutini, cildin kurumasını önlemek için cildi günde iki kez suyla temizlemeyi içerir. Cildi herhangi bir kirden uzak tutarak, doğal yağların cildinize kusursuz bir parlaklık kazandırmasına yardımcı olur. Cildinizi temizlemek için sadece soğuk su kullanmalısınız, çünkü ılık su kullanımı cildin gözeneklerini açarak kir ve bakterilerin içeri girmesine izin verir..

18. Sivilce Bakımı:

Sivilce Bakımı

Düzgün akne ve sivilce bakımı, parlak ve açık bir cilt için çok önemlidir. Daha sık olarak, sivilcelere karşı en yaygın tepkimiz onlardan kurtulmak için basitçe patlatmaktır. Bununla birlikte, haşhaş iltihaplanma ile sonuçlanır, cildi kırmızı yapar ve arkasında bir iz bırakır. Ayrıca, enfekte olmuş malzeme cilde daha fazla nüfuz ederek daha fazla sivilce patlamasına neden olur..

19. Detoksifikasyon:

Zamanla vücudumuz, genel olarak iyi bir sağlık ve daha temiz görünen bir cilt için atılması gereken toksinleri ve diğer atık maddeleri biriktirir. Bu detoksifikasyon yoluyla yapılır. Akneler ve sivilceler en yaygın olarak bu tür toksinlerin birikmesinden kaynaklanır. Bu nedenle sebze ve meyvelerden oluşan 30 günlük detoks diyeti gibi doğal detoksifikasyon programını tercih etmek önemlidir. Meyve ve sebzelerden oluşan bir detoks diyeti, bol miktarda cilt koruyucu besin içerir. Ayrıca bol miktarda tuzlu atıştırmalık, alkol ve şeker atmalısınız. Bu programlar, böbrek, kolon ve karaciğerin işleyişini artırmanın yanı sıra vücudu temizlemeye yardımcı olur. Bir bardak ılık su içmek de vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur..

20. Günlük C Vitamini Dozu:

C vitamini aynı zamanda cildi beslemek için mükemmel özelliklere sahip önemli bir besindir. İyi bir C vitamini dozu, cildinizin ten rengini iyileştirirken, yaşlanmanın erken belirtilerini caydırır. Mükemmel C vitamini kaynağı olan yiyeceklerden bazıları brokoli, turunçgiller, kuş üzümü, üzüm, guava, tatlı patates, papaya ve çilektir. Düzenli C vitamini tüketimi kolajen üretimine yardımcı olur ve cildin UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için doğal yeteneğini geliştirir..

21. Bol Doğal Cilt Bakım Ürünleri Kullanın:

Bugün piyasalar, her biri en iyisi olduğunu iddia eden pek çok cilt bakım ürünüyle dolup taşarken, mutfak raflarınızda kolayca bulabileceğiniz doğal ürünlere bağlı kalmak en güvenlisidir. Cildiniz için bu doğal ama harika ürünlerden bazıları bal, zerdeçal, limon, kabartma tozu ve salatalıktır. Bal doğal bir nemlendiricidir, zerdeçal mükemmel antiseptik özelliklere sahiptir ve limon iyileştirici ağartma özelliklerine sahipken kabartma tozu cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olur. Bu doğal ürünler herhangi bir kimyasal madde içermez ve düzenli kullanımı size adil ve parlak bir cilt verir..

22. Ellerinizi Yüzünüzden Uzak Tutar:

Bu önemsiz görünebilir, ancak yüzünüzdeki büyük salgınlar, kontamine ellerin bir sonucu olabilir. Çoğu zaman ellerimiz bilerek veya bilmeyerek kolayca kirlenir. Herhangi bir enfekte yüzeyden gelen bakteriler parmaklarınızın arasına kolayca girebilir ve çeşitli cilt problemlerine neden olabilir. Ellerinizle sürekli yüz fırçalama alışkanlığınız varsa, daha iyi düşünün. Ellerinizi kapalı tutmak, parlak ve lekesiz bir cilt elde etmenin basit bir yoludur..

23. Zaman Zaman Bir Dermatologu Ziyaret Edin:

Evet, bu kadar basit. Dermatoloğunuzu düzenli olarak ziyaret etmek, adil ve parlak bir cilt elde etmenize de yardımcı olabilir. Cilt bakımı uzmanı cildinizi dikkatlice inceleyecek ve ayrıca cildinize doğru şekilde baktığınızdan emin olacaktır. Bir dermatolog, temel cilt bakımı rutiniyle ilgili yanlış düşüncelerinizi kolayca ekarte edebilecektir. Bu nedenle, bir dermatoloğa gitmeyeli çok uzun zaman olduysa, daha fazla gecikmeden randevunuzu alın..

24. Battaniyelerinizi Temiz Tutun:

Önemsiz gibi görünse de nevresim ve yastık kılıflarınızı temiz tutmanız önemlidir. Kirli örtüler bakteriler için kolay çimlenme zemini haline gelir. Bu bakteri üremeleri daha sonra cildinizde sivilcelere neden olabilir ve parlak bir cilt elde etmek için tüm çabalarınızı tehlikeye atabilir. Bu nedenle nevresimlerinizi haftada bir kez temizlemeyi alışkanlık haline getirin..

25. Strese Elveda Deyin:

Stres sadece birçok hastalığın nedeni değildir; ayrıca cildinizi donuk ve cansız hale getirebilir. Stres durumu sırasında vücut, vücutta aşırı yağ üretimine yol açan hormonlar üretir ve böylece beyaz noktalara neden olur. Kendinizi çok stresli hissediyorsanız, ılık bir banyo yapın veya kısa bir uyku uyuyun. Arada bir kaplıcalarda kendinizi şımartmak da kasları ve genel olarak vücudu gevşetmeye yardımcı olur. Bu, fazla yağdan kurtulmanıza ve gençliğinizi geri kazanmanıza yardımcı olacaktır..

Bu basit ama basit yöntemleri takip ederek, genç kalma ve lekesiz, ışıltılı bir cilde sahip olma hayalinizi yaşayacaksınız. Cildinizdeki ve dokunuzdaki değişimi daha önce hiç olmadığı kadar fark edeceksiniz. Sonsuza kadar genç ve mutlu kalın!