Her gün genel su alımınız nedir? Uzmanlar her gün sekiz bardak veya 2-2,5 litre su içmenin önemli olduğunu söylese de çoğumuz bu gerçeği hafife alıyor ve önemini vurguluyoruz. Parlayan bir cilt için su içmenin mutlak bir gerçek olduğunu da biliyor musunuz? Evet, doğru duydunuz. Suyun sunabileceği çeşitli yararları ve artıları vardır ve bu, sağlıklı ve iyi beslenmiş bir cilde yol açar ve en çok dikkat çekenler arasındadır. Cildin parlaması için su içmek sadece daha adil ve güzel görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza, kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmanıza ve yaşlanma sorunlarını azaltmanıza yardımcı olur. İşte cilt beyazlatma için içme suyunun en iyi faydalarından bazıları.

Parlayan Cilt İçin Suyun Rolü:

Doğal veya normal kaynak suyu, kabarcıklı veya hala doğal mineraller, örneğin büyümemiz için hayati önem taşıyan kalsiyum, magnezyum ve ayrıca iyot, demir ve bakırın yanı sıra sağlıklı bir cilt içerir. Deri hücreleri esas olarak icat edilmiş ve su ile kaplanmıştır. Bu hücreler yeterli miktarda su almazsa, cilt muhtemelen kurur ve soyulmaya başlar, ayrıca kırışıklıklar oluşma olasılığı artar. İşte bu sonuçları nasıl azaltabileceğinizi veya azaltabileceğinizi ve parlayan cilt için su tedavisi ile bunu kolayca başarabileceğinizi burada bulabilirsiniz. Işıltılı, genç ve ışıltılı bir cilde su ile kolayca ulaşılabilir ve yüz kolayca nemlendirilmiş ve beslenmiş görünebilir. Su gibi vücuttaki tüm toksinleri kolayca atabilen doğal bir içecek gibisi yoktur. Bu nedenle suyun rolünü ve cilt üzerindeki etkisini asla ihmal etmeyin..

Parlayan Cilt İçin Suyun Faydaları ve Kullanım Alanları

Parlayan Ciltler İçin Suyun Faydaları:

Suyun ışıl ışıl bir cilt için birçok faydasının üzerimizde nasıl etki ettiğini gördüğümüze göre, ışıl ışıl ve genç bir cilt için bu doğal ve sağlıklı yolu herkesin izlemesi daha kolay. İşte parlayan cilt için suyun bazı faydaları şunlardır:.

1. Sağlıklı Cilt Yapar:

Sağlıklı Cilt Yapar

Su içmek cildinizi nemli tutar ve enerji seviyelerini artırır. Toksinlerin yanı sıra istenmeyen maddeleri de dışarı atar. Ayrıca göz altındaki koyu halkaların azalmasına yardımcı olur. Su, insan bedenimizi detoks etmek için doğal bir çare olduğu için cildi parlatır. Her türlü hava veya iklim; nemli veya sıcak olsun, su bizi nemli tutar ve cildimizin beslenmesine ve doğal olarak nemli kalmasına yardımcı olur..

2. Cildi Koruyun, Genç Görünün:

Cildimizi esnek ve taze tutmak için bolca su içmek esastır. Güne bir bardak ılık su ile başlayın, ilave faydalar için bal koyun veya limon sıkın. Cilt oldukça parlak ve taze görünüyor. Cilt tonu su tüketimi ile daha adil ve eşit görünür. Yaşlanma sorunu ve endişesi, ince çizgilerle birlikte zamanla ortadan kalkacaktır. Su, vücudumuzdaki toksinleri temizlemeye yardımcı olur ve ayrıca hücrelerin canlanmasına yardımcı olur. Bu cildi parlak ve parlak tutar.

[ Okumak: Parlayan Ciltler İçin Bal Kullanımı ]

3. Cildinizi Temizler:

cilt parlaması için içme suyu

Yeterli su içmediğimizde, sindirimden cilt yenilenmesine kadar vücudumuzdaki her süreç abartılır. Bu yüzden daha fazla su için ve bununla birlikte hızla daha temiz görünen bir cilt göreceksiniz. Birinci sınıf bir detoks toniği sağlar ve size daha iyi bir cilt sağlar. Işıltılı bir cilde kavuşmak için günde 2 ila 3 kez yüzünüzü soğuk suyla yıkamak, kiri çıkarmak ve gözenekleri temizlemek gerekir. Yüzü herhangi bir sabun kullanmadan temiz suyla yıkayın ve bu, yüzdeki toz ve kirlerin giderilmesini eşitleyecektir..

4. Hidrat:

Çok terliyor olsanız bile, kaybettiğiniz suyu telafi etmek için ek nemlendirme yapmanız gerekiyor! Cildi iyi nemli tutmak için yeterli miktarda su alınmalıdır ve su, kuruluğu önlemek için hayati önem taşır. Yeterli miktarda su içip içmediğini belirlemenin bir yolu, idrar renginin berrak olup olmadığını kontrol etmektir. Bu nedenle her gün yanınızda bir su şişesi taşıyın ve gün boyunca su içme alışkanlığını geliştirin. Ne kadar çok terlerseniz, su içerek kendinizi o kadar nemli tutmalısınız. Bu nedenle açık ten için su, temiz ve nemli bir cilt elde etmek için popüler ve iyi bilinen bir yöntemdir..

[ Ayrıca Okuyun: Parlayan Cilt İçin Ubtan Nasıl Yapılır ]

5. Herhangi Bir Şekilde Kullanışlıdır:

Sıcak su ve buhar, tıkanmış gözeneklerin açılmasında önemli bir rol oynar ve soğuk kompres, cildi temizlemenin yanı sıra açık gözeneklerin kapanmasına da yardımcı olur. Bu, siyah noktaları uzak tutmaya ve sivilceleri azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle su cildinizi başka hiçbir şeye benzemeyen parlatır!

6. Yeniden Cildi Nemlendirir:

Alkol, ısı, kirlilik, sigara vb. dış etkenler cildimizi susuz bırakır ve donuk ve cansız görünmesini sağlar. Bu nedenle, dış yüz paketleri kullanmaktan başka gerekli hale gelir, cildinizi içeriden de su içerek yeniden nemlendirirsiniz. Güneşli cilt için anında yardım, yüzünüzü suyla yıkamak veya üzerine bir küp buz sürmektir. İster sıcak güneşten ister yorgun bir günden geliyor olun, anında su içmek cildin parlamasına ve yeniden nemlenmesine yardımcı olur. Sadece bundan sonra su içmek değil, aynı zamanda dışarıdaki sıcak bir günün ardından içeri girdiğinizde yüzünüze biraz su çarpmak da çok önemlidir..

[ Okumak: Multani Mitti Cilt Fuarı Yapar mı ]

7. Yüz Yağını Azaltır:

Çoğumuz yüzdeki yağların hızlı bir şekilde biriktiğini fark etmiyoruz ama onu çıkarmak kolay değil. Burada bizim için gizli içerik su. Düzenli olarak ve öngörülen aralıklarla su içmek cildin sadece parlamasına değil, aynı zamanda vücuttaki tüm zararlı maddeleri detoks yaparak ve temizleyerek yüzdeki yağları azaltmaya yardımcı olur. Bu, başka hiçbir şeye benzemeyen birinin izleyebileceği en kolay ve zahmetsiz yoldur. Kendiniz deneyin ve etkili sonuçlara şok olacaksınız.

8. Cildin Esnekliğini Artırma:

İşte ek ipuçları, parlayan cilt ipuçları için su. Su, kişinin kendi güzelliğini geliştirmesi için önemli bir faktör ve esastır ve işte bunun altında yatan gerçek. Işıltılı ve genç görünümü uzatmak ve kırışıklıklar, ince çizgiler ve lekelerle yaşlı görünmek istemiyorsanız su gibisi yoktur. Cildi nemli tutarak cilt dokularını yeniler ve buna karşılık elastikiyetlerini artırır..

9. Cildin Yoğunluğunun İyileştirilmesi:

Çoğumuz açık ten için suyun gerekliliğini düşünürken ve bilirken, gerekli miktarda su tüketmenin cildinizin yoğunluğunu artıracağını da biliyor musunuz? Herhangi bir cilt sorununu ve nem kaybını önlemek için vücuttaki su içeriğinin %30 civarında olduğu tahmin edilmektedir. Yeterli miktarda su alıyorsanız, cildiniz yoğun olabilir ve şu anda kalınlaşabilir, bu da dehidrasyonu önler ve gerekli besinleri sağlamanın yanı sıra cilt hücrelerini kurutur..

10. Ciltteki Göz İltihabını ve Kızarıklığı Azaltır:

Bu, çoğumuzun bilmediği bir gerçektir. Doğru su alımı sadece yüzümüzün ve vücudumuzun sağlıklı ve etkili olmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda göz iltihabını ve kızarıklık ve tıkanmış gözenekler gibi cilt sorunlarını da azaltır. Akne, sivilce ve kaşıntı endişelerinin görünümünü de azaltır. Sonuçları kendiniz görmek için yüzünüze düzenli olarak soğuk su püskürtün ve etkili değişiklikleri görünce şaşıracaksınız..

genel bakış:

Bunlar göz önüne alındığında, parlayan ciltler için suya sahip olmanın en iyi faydaları ve artıları. Bunların çoğu habersiz ve yeterince önem verilmemişken, hepimizin her gün şartlı ve gerekli miktarda su alması gerekiyor. Suyun iyiliği ve cildimizin genel sağlığı ve sağlığı üzerindeki etkisi gibisi yoktur. Herhangi bir yaşta veya herhangi bir cinsiyette olsun, bu sağlıklı bir yaşam sürmek için eski ve her zaman yeşil bir çaredir. Lütfen yorumlarınızı bize bildirin; deneyiminiz ve genel sağlığınızdaki gelişmeler hakkında sizden haber almak isteriz..

Parlayan Ciltler İçin Suyun Faydaları ve Kullanım Alanları