Pijama veya pijama, temelde insanların uyumak için giydiği bol giysilerdir. Bunlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilir. Başlangıçta, özellikle Hindistan alt kıtasında giyilen, büzme ipli bir bel bandı olan gevşek oturan bir pantolondu. Hem gündüz hem de gece boyunca hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilirdi. Yıllar geçtikçe trendler değişti. Bununla birlikte pijamalar da gelişti, artık geceleri uyumak ve rahatlamak için giyiliyorlar. Onlar şık. Çeşitli tiplerde gelirler. Ve herkes farklı türde bir pijama tercih ediyor gibi görünüyor.

Kadın ve Erkekler İçin Rahat ve Şık Gece Pijama Modelleri:

Baylar ve bayanlar için en iyi 9 gecelik pijamalarına bakalım..

1. Bayanlar İçin Gece Pijamaları:

Bayan Gece Pijamaları

Pijamanın bu bölümünde belki de en çok yönlü giysi bayanlar için tasarlanmış olanlardır. Süper modadırlar, çeşitli renk ve desenlerde gelirler ve stil, kesim, tasarım, kumaş vb. gibi çeşitli seçeneklere sahiptirler. Bazıları 2 veya 3’lü veya hatta 4’lü setler halinde gelir. Bazıları tek parçadır. Bazıları işlemeli, bazıları ise sade ama zarif. Bayanlar için tipik olarak gece pijamaları tek bir takım modelinde gelir. Tam boy bol pantolonlu bir tişört veya gömlekten oluşur. Aynı varyasyonlar diz boyu pantolon veya şort veya her ikisi de tişört ile oluşur. Seçenekler çok.

2. Serin Gece Pijamaları:

Serin Gece Pijamaları

Birçok insan ortalamanın üzerinde terlemeye eğilimlidir. Bu kişiler için doğru pijama kumaşını seçmek çok önemlidir. Çok terlerler ve ağır bir kumaş seçmek sadece işleri onlar için daha da kötüleştirir. İpek ve polyester gibi kumaşlar kesinlikle onlar için hayır. Bu tür kişiler pijamalarını çorap, pamuk, keten vb. gibi daha hafif kumaşlardan yapmalıdır. Daha hafif olan bu kumaşlar aynı zamanda daha dayanıklıdır ve iyi bir ıslatma gücüne sahiptirler ve bu da onları yazlar için mükemmel bir seçim haline getirir..

3. Kadınlar İçin Gece Pijamaları:

Kadın Gece Pijamaları

Kadınlar için doğru türde pijama seçimi söz konusu olduğunda, kadınların genel olarak gün içinde giymediğini unutmamak gerekir. Bir gecelik pijama ihtiyaçları kesinlikle uyumak içindir. İçinde evin etrafında oturmazlar. İşte tam da bu yüzden kendilerine sunulan tasarımlar her zaman kesime ve tasarıma önem veriyor..

4. Gece Pijamaları:

gece pijamaları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gece pijamaları özellikle uyku amaçlıdır. Jammies veya pgs olarak da bilinirler. veya pijama. Bazı yerlerde gecelik olarak da anılırlar. Pamuk, flanel, polar, ipek, saten vb. herhangi bir kumaştan olabilirler..

5. Pijama Gecelik:

Pijama Gecelik

Gecelikler bir diğer çok popüler giysidir. Hindistan’daki çoğu kadın gecelik giymeyi tercih ediyor. Tek parçadır, genellikle ayak bileği uzunluğunda veya daha kısadır, son derece bol ve süper rahattır..

6. Gece Pijama Takımları:

Gece Pijama Takımı

Pijama takımları, aynı kumaştan yapılmış ve bir çift olarak giyilen iki veya daha fazla giysidir. Farklı uzunluklarda iki pantolonlu bir t-shirt veya bir etek veya bir kaban ile birlikte bir gömlek ve pantolon takımı içerebilir. Bir takım elbise ve sabahlık da olabilir.

7. Gecelik Pijama:

Gecelik Pijama

Gecelikler de bu günlerde popülerlik kazanıyor. Dizin altına veya hemen üstüne düşen bir gömlek. Bir elbisenin daha kısa bir versiyonu olarak adlandırılabilir. Erkekler eşlerine veya sevgililerine hediye vermeyi planlıyorlarsa, bu sevdikleriniz için iyi bir seçim olacaktır..

8. Pijama Gece Elbisesi:

Pijama Gece Elbisesi

Yukarıda da bahsedildiği gibi, gece elbisesi söz konusu olduğunda herkesin kendi tarzı ve tercihleri ​​vardır. Kaftan stili, şort stili veya gece elbisesi gibi arasından seçim yapabileceğiniz farklı stiller var. Birinin seçimine ve tercihine ve rahatlığına bağlı olarak, seçenekler çoktur..

9. Gecelik Pijamaları:

Gecelik Pijama

Gecelik Pijama, gece giyilen, bol ve rahat olan her türlü kıyafettir. Her türlü takım elbise, takım elbise, gecelik, kaftan, şort vs. hepsi gecelik çeşitleridir..

Pijama fikri Hindistan’da ortaya çıktı ve daha sonra dünya tarafından benimsendi. Çoğumuz bunun farkında olmasak da günümüzde hemen hemen herkes tarafından giyilmektedir. Bugün mevcut olan modaya hazır ve şık seçenekler göz önüne alındığında, seçimler için şımarık.