Sumažėjusi plaukų linija daugeliui iš mūsų kelia nerimą. Plaukų slinkimas dėl senėjimo ir medicininių procedūrų, tokių kaip chemoterapija, yra laikinas ir nereikalauja jokio gydymo. Tačiau plaukų slinkimas ankstyvame amžiuje gali būti gėdingas ir labai sumažina jūsų pasitikėjimo lygį. Šį plaukų slinkimą gali sukelti bet kas – nuo galvos odos infekcijos iki nesveiko gyvenimo būdo ir mitybos įpročių. Plaukų augimo terapija yra puiki priemonė suvaldyti šią pagrindinę problemą ir užkirsti kelią tolesnei žalai.

Įvairios plaukų augimo terapijos procedūros:

Žemiau yra keletas veiksmingų plaukų augimo terapijos procedūrų, kurios apsaugo nuo plaukų slinkimo ir skatina naujų plaukų augimą.

1. Kamieninių ląstelių terapija:

Kamieninių ląstelių terapija

Kamieninių ląstelių terapija yra mokslinis požiūris į plaukų slinkimo problemas. Šios terapijos metu folikulinės kamieninės ląstelės yra apdorojamos taip, kad paskatintų plaukų augimą, kuris tada padauginamas, o ląstelės galiausiai vėl implantuojamos ant galvos odos. Ši procedūra taip pat žinoma kaip plaukų dauginimas arba plaukų klonavimas. Anksčiau buvo laikoma, kad plikoje galvos dalyje nėra jokių folikulinių ląstelių. Tačiau pakartotiniai tyrimai ir tyrimai parodė, kad folikulinės kamieninės ląstelės yra tik neveiklios. Ši terapija sukelia šias neveikiančias folikulines kamienines ląsteles ir dauginant plaukus, plaukai atsinaujina. Kamieninių ląstelių terapija vis dar tiriama ir atliekama klinikinių tyrimų, o sėkmės rodikliai laikui bėgant didės.

2. Žemo lygio lazerio terapija:

Žemo lygio lazerio terapija

Žemo lygio lazerio terapija (LLLT) yra puiki plaukų augimo terapija nuo plaukų slinkimo. LLLT lazerio šviesa naudojama plaukų augimui skatinti, o šviesą spinduliuojantis prietaisas arba šviesos diodas naudojamas lazeriui apšviesti plikas vietas. Tam tikro bangos ilgio šviesa yra veikiama ilgą laiką, kad būtų skatinamas plaukų augimas. Sugeriant lazerio šviesą, žymiai padidėja plauko audinio molekulių energija ir „perteklinė energija“ sukelia adaptacinius pokyčius. Norint pasiekti geresnių rezultatų, kiekvieną savaitę turėtų būti 3-4 LLLT seansai, kurių kiekvienos trukmė ne trumpesnė kaip 25 minutės. Tai turėtų būti daroma beveik šešis mėnesius, o po to reikia atlikti tik keletą priežiūros sesijų.

3. Plazmos terapija, kurioje gausu trombocitų:

Plazmos terapija, kurioje gausu trombocitų

Trombocitais praturtinta plazmos terapija arba PRP yra dar viena nuostabi plaukų augimo terapija, galinti duoti puikių rezultatų. Šios terapijos metu iš paciento paimamas kraujas, o po to centrifuguojama plazma su trombocitais. Ši plazma, kurioje gausu trombocitų, trinama arba švirkščiama į galvos odą, kad būtų skatinamas plaukų augimas. Norint pasiekti gerų rezultatų, PRP reikia 8 posėdžių su dviem sesijomis kiekvieną savaitę. Kai kurie gydytojai keičia PRP su kamieninių ląstelių terapija, kad gautų geresnių rezultatų.

4. Imunoterapija:

plaukų augimo terapija

Imunoterapija yra dar viena veiksminga plaukų augimo terapija, skirta plačiai ar visiškai pašalinti plaukų slinkimą. Šios rūšies terapijoje cheminis tirpalas, žinomas kaip difencipronas (DPCP), tepamas ant plikos odos, kiekvieną kartą padengiant mažesnes dalis..

Šis gydymas kartojamas kiekvieną savaitę, o DCPC dozė palaipsniui didinama. Cheminis tirpalas sukelia alerginę reakciją ant odos, o apdorota dalis sukuria lengvą dermatitą ar egzemą. Kai kuriais atvejais tai skatina plaukų augimą po 12 savaičių.

Gydant DCPC, beveik 24 valandas reikia dėvėti šaliką ar skrybėlę, kad apsaugotų apdorotą vietą nuo šviesos reakcijų. Taip pat yra tam tikras šalutinis šio imunoterapijos gydymo poveikis – sunki odos reakcija, vitiligo ar bėrimas. Tačiau jų galima išvengti palaipsniui didinant DCPC koncentraciją.

5. Gydymas ultravioletiniais spinduliais:

Gydymas ultravioletiniais spinduliais

Fototerapija arba šviesos terapija, naudojant ultravioletinius spindulius, taip pat skirta plaukų slinkimui gydyti. Čia nuplikusi oda yra veikiama UVA arba UVB spindulių. Ši terapija atliekama ligoninėje ir reikalauja 2-3 seansų per savaitę. Prieš pradedant gydymą, pacientui skiriamas psoralenas – vaistas, kuris daro odą jautrią ultravioletiniams spinduliams..

Fototerapija užtrunka beveik metus, kad matytųsi puikus plaukų augimas, o rezultatai yra įvairūs ir dažnai prasti. Taip pat yra keletas šalutinių šios plaukų augimo terapijos padarinių, tokių kaip odos pigmentacija, pykinimas ir padidėjęs odos vėžio jautrumas.

Jei išbandėte namų gynimo priemones ir medicinines plaukų slinkimo priemones ir nepavyko pasiekti norimų rezultatų, šios veiksmingos plaukų augimo terapijos neabejotinai jums palengvins.