Plaukų slinkimas gali būti skaudi patirtis, nes tai kenkia mūsų pasitikėjimui ir išvaizdai. Siekdami išgydyti, mes keičiame savo gyvenimo būdą, pradedame sveikai maitintis, atsisakome cheminių produktų, einame į natūralias procedūras ir tt Yra ir gilesnių organizmo medžiagų apykaitos funkcijų, kurios taip pat turi įtakos plaukų sveikatai. Biotinas yra plaukų augimui gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, kurios trūkumas sukelia plaukų slinkimą.

Kaip naudoti biotiną plaukų augimui

Supraskime, kas yra biotinas, jo vaidmuo mūsų organizme ir įvairūs jo panaudojimo būdai plaukų augimui.

Ar biotino trūkumas sukelia plaukų slinkimą??

Biotinas yra vitaminas B, o vandenyje tirpus jis dar vadinamas vitaminu H arba vitaminu B7. Jis vaidina svarbų vaidmenį palengvinant kelis medžiagų apykaitos procesus organizme. Tam tikriems mūsų organizmo fermentams reikia biotino, kad angliavandeniai ir riebalai suskaidytų į gliukozę. Kaip visi žinome, kiekvienai mūsų kūno ląstelei palaikyti reikia gliukozės. Biotinas taip pat veikia baltymų sintezę amino rūgštimis, tokiomis kaip keratinas. Keratinas yra gyvybiškai svarbus komponentas, sudarantis plaukus, odą ir nagus; 90% plaukų sudaro keratinas. Jei keratinas nepakankamai sintezuojamas, jis veikia plaukų augimą ir plaukų augimą. Taigi, kai trūksta biotino, sumažėja keratino gamyba, o tai lemia plaukų slinkimą ar alopeciją, plaukų slinkimą..

Yra įvairių biotino trūkumo priežasčių, pvz., Netinkama mityba ir genetiniai sutrikimai, turintys įtakos biotino metabolizmui, sveikatos sąlygos, turinčios įtakos žarnyno florai gaminant biotiną, tam tikri vaistai, alkoholio vartojimas, rūkymas ir kt..

Biotino kiekis, kurio mums reikia per dieną, skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Žemiau esančioje lentelėje nurodomas rekomenduojamas vidutinis dienos biotino poreikis mikrogramais.

Rekomenduojamas biotino suvartojimas:

 • Nuo gimimo iki 6 mėnesių – 5 mikrogramai per dieną.
 • Kūdikiams (7-12 mėnesių)-6 mikrogramai per dieną.
 • Maži vaikai (1-3 metai)-8 mikrogramai per dieną.
 • Vaikai (4-8 metai)-12 mikrogramų per dieną.
 • Vaikai (9-13 metų)-20 mikrogramų per dieną.
 • Paaugliai (14-18 metų)-25 mcg per dieną.
 • Suaugusiesiems (nuo 19 metų) – 30 mikrogramų per dieną.
 • Nėščios paauglės ir moterys – 30 mikrogramų per dieną.
 • Žindymo laikotarpiu paaugliai ir moterys – 35 mcg per dieną.

Biotino nauda:

Biotinas padeda organizmui atlikti kai kurias svarbias funkcijas ir išlaikyti įvairias organizmo sistemas, tokias kaip virškinimo sistema, nervų sistema ir tt. Pažvelkime į kai kuriuos pagrindinius biotino privalumus palaikant mūsų kūno sveikatą:

1. Plaukų, nagų ir odos sveikata:

Biotinas yra susijęs su plaukų, odos ir nagų vystymusi. Jis yra gyvybiškai svarbus gaminant keratiną – baltymą, kuris suteikia struktūrą plaukams, nagams ir odai. Bet koks biotino trūkumas sukelia plaukų slinkimą, trapumą, silpnus plaukus, plonus plaukus, trapius nagus, odos infekcijas, odos bėrimus ir kt..

2. Pagalba medžiagų apykaitai:

Biotinas atlieka svarbų vaidmenį vadovaujant įvairiems medžiagų apykaitos procesams, kurie sukuria energiją. Įvairūs mūsų organizmo fermentai reikalauja biotino gliukozei gaminti iš angliavandenių, riebalų ir amino rūgščių. Tai taip pat padeda suskaidyti daugelį gyvybiškai svarbių amino rūgščių, kad gautų energijos. Jis taip pat vaidina labai svarbų vaidmenį sintetinant riebalų rūgštis.

3. Palaiko nėštumą ir maitinimą krūtimi:

Nėščioms ir žindančioms moterims reikia daugiau energijos, todėl maistinės medžiagos greičiau išeikvojamos nei kitu metu. Per šį laiką biotinas išeikvojamas greičiau. Mažas biotino kiekis nėštumo metu gali sukelti apsigimimus negimusiems vaikams. Taigi šiais laikotarpiais labai svarbu vartoti maisto produktų ar papildų, kuriuose gausu biotino.

4. Padeda valdyti išsėtinę sklerozę:

Išsėtinė sklerozė yra autoimuninė liga, kai pažeidžiama tam tikrų nervinių skaidulų apsauginė danga. Ši apsauginė danga susideda iš mielino, turinčio daug lipidų. Biotinas padeda gaminti mieliną. Biotino vartojimas gali padėti MS pacientams geriau valdyti savo ligą.

5. Padeda valdyti diabetą:

Cukrinis diabetas yra medžiagų apykaitos liga, kai pažeidžiamas insulino funkcionalumas, todėl padidėja cukraus kiekis kraujyje. Kai kurie tyrimai rodo, kad diabetu sergantiems žmonėms biotino kiekis yra mažesnis, todėl diabetu sergantiems pacientams skirti biotino papildai gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

6. Pagalba smegenų funkcijoms:

Smegenų funkcionalumas priklauso nuo nervinių impulsų laidumo. Mielinas yra izoliacinis sluoksnis aplink nervus, palengvinantis elektros impulsų perdavimą kartu su nervų ląstelėmis. Biotinas padeda gaminti mieliną, todėl išeikvotas biotino kiekis gali paveikti pažinimą, atmintį ir kitas funkcijas.

7. Apsaugo širdį:

Biotinas padeda apsisaugoti nuo uždegimo, kuris kenkia širdies sveikatai. Tai taip pat naudinga mažinant MTL ar blogojo cholesterolio kiekį, sukeliantį širdies ligas. Tai padeda padidinti DTL arba gero cholesterolio kiekį, naudingą organizmui.

Maistas, kuriame gausu biotino:

Biotinas yra tirpus vandenyje; vadinasi, jis nelaikomas organizme. Nors organizmas pats nesintetina biotino, žarnyno bakterijos gamina biotiną tokiu kiekiu, kurio paprastai pakanka organizmui. Maži biotino kiekiai taip pat randami įvairiuose maisto šaltiniuose. Visada rekomenduojama vartoti pakankamai maisto, kuriame gausu biotino, nes biotinas yra gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, galinti paveikti bendrą sveikatą. Pažvelkime į kai kuriuos maisto produktus, kuriuose gausu biotino.

 • Kiaušinio trynys.
 • Mielės.
 • Sūris.
 • Riešutai.
 • Pilno grūdo.
 • Kviečio grūdo gemalas.
 • Lapiniai žalumynai.
 • Baltieji grybai.
 • Sojų pupelės ir kiti ankštiniai augalai.
 • Bananai.
 • Žiediniai kopūstai.
 • Morkos.
 • Pomidorai.
 • „Apple“.
 • Salotos.

Organų mėsa, pavyzdžiui, inkstai ar kepenys.

Biotino produktai plaukų augimui:

Dabar, kai supratome, koks svarbus biotinas yra plaukų slinkimui gydyti ir plaukų augimui skatinti, pažvelkime į įvairius populiarius rinkoje esančius biotino produktus:

1. „Carbamide Forte“ didelio stiprumo biotino 10000 mcg tabletės:

Geriausias būdas įsitikinti, kad jūsų organizmas gauna pakankamai biotino, yra kasdien vartoti biotino papildus. „Carbamide Forte“ „Biotinova“ yra vienas iš geriausių biotino papildų šiandien rinkoje. Teigiama, kad jis duoda reikšmingų rezultatų gydant plaukų slinkimą, odos išbėrimą, odos skilinėjimą, sausumą, plonus, trapius ar minkštus nagus. Kiekvienoje Biotinova tabletėje yra 10 000 mcg biotino, rekomenduojama biotino dozė visame pasaulyje; Dauguma papildų turi tik 5000 mcg biotino. Jame nėra mėsos ir kiaušinių, todėl jį gali valgyti vegetarai. Jame taip pat nėra sojos, mielių ir glitimo, todėl tinka alergiškiems žmonėms. Šioje tabletėje taip pat nėra natrio ir žuvies ingredientų. Tai nėra kapsulė, todėl nenaudojama želatina.

 • Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per dieną su pusryčiais.

2. Tiesiog žolelių biotinas 10000 mcg:

Kitas populiarus biotino papildas yra „Biotin by Simply Herbal“. Šios didelio stiprumo 10000 mcg kapsulės yra praturtintos kalciu ir teigia, kad jos stiprina plaukus, skatina plaukų augimą, apsaugo nuo plaukų slinkimo ir slinkimo. Jie taip pat tinka trapiems ir silpniems nagams, kad būtų stipresni ir sveikesni. Jie yra labai naudingi odai, nes padeda atkurti natūralų švytėjimą ir blizgesį. Šios kapsulės yra 100% saugios ir natūralios, be GMO, sojos, pieno ir glitimo; todėl jį gali vartoti alergiški žmonės. Kapsulės pagamintos iš minkšto gelio, todėl yra be glitimo ir 100% vegetariškos. Šios kapsulės yra labai veiksmingos gydant plikas vietas.

 • Rekomenduojama dozė yra viena kapsulė ryte ir viena kapsulė vakare valgio metu.

3. Kayos Naturals biotinas 10000 mcg:

„Kayos Naturals“ biotinas yra skystas biotino priedas, kurio stiprumas yra 10 000 mcg. Kadangi jis yra skysto pavidalo, jis užtikrina didžiausią absorbciją, todėl kapsulių ar tablečių pavidalo papildai organizme yra mažai absorbuojami, kartais net 20%. Šis priedas užtikrina efektyvius rezultatus gydant plaukų slinkimą ir skatinant plaukų augimą. Jis yra labai patogus vietiniam tepimui ant veido ir plaukų, nes yra skystos formos. Vietinis vitaminų, tokių kaip biotinas, vartojimas padidina jų veiksmingumą. Jis gali būti saugiai tepamas ant galvos odos, kad būtų išvengta vyrų ir moterų plaukų slinkimo. Galite naudoti kelis lašus šio skysčio savo veido pakuotėse arba plaukų kaukėse, kad gautumėte labai reikšmingų ir greitų rezultatų. Visi „Kayos Naturals“ produktai yra pagaminti iš FSSAI ir GMP sertifikuotų vienetų, todėl jie atitinka aukštus kokybės standartus.

 • Rekomenduojama paros dozė yra 1 ml per dieną, sumaišyta su jūsų sultimis ar kokteiliu. Vietiniam naudojimui 1 ml galima įmaišyti į plaukų šampūną arba plaukų kaukę. Jei norite jį naudoti ant veido, į kaukę galima įmaišyti 0,5 ml.

4. Calla Naturals biotino šampūnas:

„Calla Natural“ šampūnas „Biotin“ mažina plaukų slinkimą ir skatina sveikesnį bei storesnį plaukų augimą. Tai taip pat padeda kovoti su pleiskanomis. Jis pagamintas iš grynų aliejų ir yra labai saugus, nes jame nėra kenksmingų sulfatų ir parabenų, kurie gali pažeisti plaukus. Jame taip pat nėra mineralinių aliejų. Be biotino, jame yra daugybė kitų komponentų, tokių kaip hidrolizuotas kolagenas, šaltai apdorotas simondsijų aliejus, avokadų ir saulėgrąžų aliejus, morkų ir pomidorų sėklų ekstraktai, šilko baltymų ir avižų ekstraktai, alavijo ekstraktas ir imbiero eterinis aliejus. Šie natūralūs ingredientai yra labai naudingi plaukams ir galvos odai, nes jie gydo pleiskanas, riebią galvos odą ir infekcijas. Jie taip pat labai efektyviai skatina plaukų augimą.

 • Kadangi šampūnas yra natūralus ir švelnus, jį galima saugiai naudoti kiekvieną dieną.

Nėra labai lengva užtikrinti, kad jūsų kūnas kasdien gautų pakankamai maisto. Vitaminai ir mineralai padeda mūsų organizmui atlikti svarbias funkcijas, todėl labai svarbu, kad jų suvartotume pakankamai, kad patenkintume savo kūno poreikius. Jei naudojate biotino tabletes plaukų ir kūno sveikatai, patariama rinktis produktus, pagamintus iš tikrų ir natūralių maisto šaltinių be toksinų ir užpildų. Yra įvairių maisto produktų, kuriuose gausu biotino, pavyzdžiui, kiaušinių, neskaldytų grūdų, mėsos, pieno ir kt. Svarbu, kad planuodami visus valgius įtrauktume šiuos maisto produktus į savo dienos racioną.