Ryžių vandens rūšys | Ryžių vandens nauda plaukų augimui  | Kaip naudoti ryžių vandenį plaukams

Plaukai yra viena iš labiausiai mūsų pastebėtų savybių. Tai taip apibrėžia mūsų įvaizdį ir asmenybę, kad įžymybės samdo visą darbo dieną dirbantį žmogų, kad tik suformuotų plaukus ir juos prižiūrėtų. Plaukų priežiūra yra tokia pat svarbi kaip ir bet kuri kita grožio procedūra. Ryžių vanduo plaukams yra labai veiksmingas plaukų priežiūros ingredientas ir tūkstančius metų buvo naudojamas Azijos šalyse dėl daugybės ryžių vandens privalumų plaukams. Ryžiuose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie padeda bendrai maitinti ir pažeisti plaukus. Plaunant plaukus ryžių vandeniu, plaukai tampa lygūs, žvilgantys, šilkiniai, ilgi ir stiprūs. Leiskite mums daugiau sužinoti apie šį senovės stebuklo grožio ingredientą.

Ryžių vanduo plaukams

Ar ryžių vanduo tinka plaukams?

Ryžių vanduo yra krakmolingas, permatomas vanduo, kurį palieka ryžių grūdai, kai jie mirkomi arba verdami vandenyje. Šiame vandenyje yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas A, vitaminas C, B grupės vitaminai, mineralai, tokie kaip magnis, jodas, kalis, manganas, cinkas, selenas, amino rūgštys ir antioksidantai, reikalingi bendrai plaukų priežiūrai. Šie maistinių medžiagų lobiai ne tik suteikia būtinų maistinių medžiagų sveikiems plaukams ir galvos odai, bet ir žymiai pagerina plaukų išvaizdą, todėl ryžių vandens plaukų gydymas yra labai protingas pasirinkimas. Tyrimai rodo, kad ryžių vandenyje yra angliavandenių, vadinamų inozitoliu, kurie atlieka unikalų vaidmenį taisant pažeistus plaukus ir apsaugant juos nuo pažeidimų. Tokių savybių turintis ryžių vanduo plaukams neabejotinai naudingas daugeliu atžvilgių.

Ryžių vandens rūšys

Ryžių vanduo yra naudingas plaukams ir renkamas trimis skirtingais būdais – mirkymu, virimu ir fermentacija. Kiekvienas metodas turi savo unikalių privalumų. Leiskite mums daugiau sužinoti apie ryžių vandens rūšis ir kaip juos paruošti.

1. Įmirkytas ryžių vanduo:

Įmirkytas ryžių vanduo yra paprasčiausias ir greičiausias būdas gaminti ryžių vandenį. Ryžių vitaminai ir mineralai patenka į vandenį, kuriame jie mirkomi, todėl jie tonizuoja plaukus. Tai labai veiksminga ryžių vandens procedūra plaukų augimui.

Paruošimo būdas:

 • Nuplaukite pusę puodelio nevirtų ryžių, kad pašalintumėte nešvarumus.
 • Šiuos nuplautus ryžius pamirkykite 3 stiklinėse vandens mažiausiai 20 minučių.
 • Šiek tiek minkykite ryžius vandenyje, kol vanduo taps silpnai drumstas.
 • Nukoškite ryžius ir surinkite vandenį.

Laikymas ir naudojimas: Šį vandenį galite naudoti kaip paskutinį skalavimą, plaukų kaukę ar kondicionierių. Vėlesniam naudojimui laikykite vandenį hermetiškame inde, šaldykite ir naudokite per savaitę.

2. Virtas ryžių vanduo:

Virtas ryžių vanduo – tai vandens perteklius, kuris lieka, kai įtempiate virtus ryžius. Ir tai yra koncentruotas skystis, todėl prieš naudojimą rekomenduojama jį praskiesti, idealus yra 1: 1 santykis. Virtas ryžių vanduo plaukams yra daug baltymų ir angliavandenių, kurie gerai maitina plaukus.

Paruošimo būdas:

 • Nuplaukite pusę puodelio nevirtų ryžių, kad pašalintumėte nešvarumus.
 • Supilkite nuplautus ryžius į keptuvę ir virkite vandenyje. Įpilkite daugiau vandens nei reikia ryžiams virti
 • Kai ryžiai išvirs, nukoškite virtus ryžius ir surinkite virtą ryžių vandenį

Laikymas ir naudojimas: Šį vandenį galite naudoti kaip paskutinį skalavimą, plaukų kaukę ar kondicionierių. Jei kenčiate nuo riebių plaukų, patartina juos praskiesti, priklausomai nuo plaukų ir galvos odos riebalų. Vėlesniam naudojimui leiskite vandeniui atvėsti, prieš laikydami jį hermetiškame inde, šaldykite ir naudokite per savaitę.

3. Fermentuotas ryžių vanduo:

Fermentuotas ryžių vanduo yra mirkytas ryžių vanduo, kuriam leidžiama fermentuotis kambario temperatūroje. Fermentuotas ryžių vanduo plaukams turi daugiau naudos, nes fermentacija padidina vitaminų ir mineralų kiekį. Taip pat žinomas kaip Yao ryžių vandens receptas, nes jį naudoja senovės Yao moterys ir plaukai atrodo šilkiniai ir žvilgantys.

Paruošimo būdas:

 • Nuplaukite pusę puodelio nevirtų ryžių, kad pašalintumėte nešvarumus.
 • Šiuos nuplautus ryžius pamirkykite 3 stiklinėse vandens mažiausiai 20 minučių.
 • Šiek tiek minkykite ryžius vandenyje, kol vanduo taps silpnai drumstas.
 • Nukoškite ryžius ir surinkite vandenį į hermetišką indą.
 • Palikite šį indą kambario temperatūroje nuo 24 valandų iki 48 valandų, kol jis fermentuosis ir skleis rūgštų kvapą. Jei gyvenate šiltose vietose, fermentacija įvyks per 12–24 valandas.

Laikymas ir naudojimas: Šį vandenį galite naudoti kaip paskutinį skalavimą, plaukų kaukę ar kondicionierių. Tai labai stiprus skystis, todėl rekomenduojama jį praskiesti vandeniu. Vėlesniam naudojimui laikykite jį hermetiškame inde, šaldykite ir naudokite per savaitę.

Ryžių vandens naudojimo plaukams privalumai:

Pažvelkime į įvairius svarbius ryžių vandens privalumus plaukams.

1. Plaukų augimas:

Naudokite ryžių vandenį ir plaukų augimas garantuotas. Dėl didelio vitaminų ir mineralų kiekio ryžių vanduo pagerina plaukų augimą. Ryžių vandens plaukų augimo rezultatai yra labai sėkmingi. Ryžių vandenyje esančios amino rūgštys padeda atsinaujinti plaukams. Angliavandeniai, inozitolis, pagerina plaukų elastingumą ir stiprumą, taip gydydami plaukų lūžinėjimą. Ryžių vanduo ilgiems plaukams turi puikių rezultatų.

2. Apsaugo nuo plaukų pažeidimo:

Ryžių vanduo labai gerai ramina plaukų pluoštus ir mažina paviršiaus trintį; jis labai efektyviai pašalina plaukus. Inozitolis, esantis ryžių vandenyje, labai efektyviai atstato pažeistus plaukus ir apsaugo plaukus nuo pažeidimų. Ryžių vanduo baltiems plaukams pašalina bet kokį vitamino trūkumą galvos odoje, dėl kurio atsiranda ankstyvas žilimas.

3. Lygūs ir žvilgantys plaukai:

Ryžių vanduo yra labai geras natūralus kondicionierius, padedantis sulaikyti drėgmę plaukų pluoštuose, todėl plaukai tampa lygūs, žvilgantys ir šilkiniai. Ryžių vandens skalavimas garbanotiems plaukams padeda žymiai sumažinti garbanojimą. Tai pagerina jūsų plaukų išvaizdą, suteikdama apimties ir atšokimo. Ryžių vanduo garbanotiems plaukams yra geriausias, kad plaukai atsiskleistų ir būtų lygūs.

4. Gydo suskaidytus galus:

Ryžių vanduo natūraliems plaukams padeda gydyti sausus ir nuobodžius plaukus, linkusius skilinėti, kondicionuodamas ir drėkindamas plaukus. Ryžių vandenyje esantys antioksidantai pašalina toksinus, nešvarumus ir kitus teršalus iš galvos odos. Ryžių vanduo juodiems plaukams turi puikių rezultatų, nes didelis baltymų kiekis padeda pagerinti pigmentaciją ir vystymąsi.

5. Gydo pleiskanas, užkrėtimus ir grybelines infekcijas:

Ryžių vanduo galvos odai yra labai naudingas. Fermentuotas ryžių vanduo pasižymi didelėmis priešgrybelinėmis savybėmis, kurios apsaugo nuo bet kokių galvos odos grybelinių infekcijų. Didelis krakmolo kiekis ryžių vandenyje taip pat labai efektyviai gydo galvos odos užkrėtimus, pavyzdžiui, utėlių ir gleivių. Ryžių vanduo nuo pleiskanų yra puiki priemonė, nes jis labai gerai gydo sausus plaukus, taip išgydydamas pleiskanas ir pleiskanojančią galvos odą.

Kaip naudoti ryžių vandenį plaukams:

Pažvelkime į įvairius ryžių vandens naudojimo plaukams būdus:

1. Ryžių vandens šampūnas nuo plaukų slinkimo:

Ryžių vanduo plaukų slinkimui yra senovinis patikimas tonikas. Ryžių vanduo, kaip šampūnas, maitina ir stiprina plaukus nuo šaknų iki galiukų, todėl tai yra viena geriausių plaukų slinkimo priemonių. Jame gausu saponino, natūralaus valiklio, turinčio priešgrybelinių savybių, todėl galvos oda yra švari ir sveika. Ryžių vandens šampūnas su fermentuotu ryžių vandeniu labai gerai pagerina plaukų elastingumą. Ryžių vandenyje gausu vitaminų, tokių kaip vitaminas B ir vitaminas E, kurie stiprina plaukus, atkuria plaukų pažeidimus ir neleidžia jiems slinkti.

Kaip pasiruošti ?:

 • Paimkite pusę puodelio fermentuoto ryžių vandens, vieną šaukštą švelnaus žolelių šampūno ir pusę puodelio vandens.
 • Kruopščiai sumaišykite ingredientus, kad gautumėte švelnų valiklį.

Kaip naudoti?:

 • Kruopščiai sudrėkinkite plaukus.
 • Naudokite šį mišinį kaip šampūną plaukams plauti.
 • Kruopščiai nuplaukite ir, jei reikia, kondicionuokite.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę.

2. Ryžių vandens skalavimas plaukų augimui:

Nustatyta, kad ryžių vandens priemonė plaukų augimui duoda labai veiksmingų rezultatų. Ryžių vandenyje esantys baltymai ir amino rūgštys labai efektyviai maitina plaukus nuo šaknų iki galiukų ir stiprina plaukų sruogas. Plaukų skalavimas ryžių vandeniu yra labai efektyvus dėl didelio vitaminų, mineralų, angliavandenių ir baltymų kiekio. Ryžių vandenyje esantis selenas ir magnis padeda stiprinti plaukų folikulus ir gerina plaukų augimą. Fermentuotas ryžių vanduo naudingas plaukams, nes skatina plaukų augimą ir ilgina plaukų ilgaamžiškumą.

Kaip pasiruošti ?:

 • Paimkite pusę puodelio fermentuoto ryžių vandens arba mirkyto ryžių vandens ir pusę puodelio vandens.
 • Kruopščiai sumaišykite ingredientus.

Kaip naudoti?:

 • Išplaukite plaukus šampūnu ir išdžiovinkite, kad plaukai būtų šlapi, bet ne varvantys.
 • Minėtą mišinį tepkite ant galvos odos, gerai masažuodami.
 • Palikite pirmiau minėtą mažiausiai 30 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę.

3. Ryžių vandens plaukų purškiklis:

Ryžių vandens plaukų purškiklis yra vienas geriausių natūralių plaukų kondicionierių ir drėkiklių. Jis gali būti purškiamas ant plaukų kaip nenuplaunamas kondicionierius plaukams kondicionuoti ir maitinti. Jis gali būti naudojamas kaip plaukų purškiklis, nes jis labai efektyviai sulaiko drėgmę plaukų pluoštuose. Ryžių vanduo plaukų augimo rezultatams yra labai sėkmingas, jei naudojamas kaip plaukų purškiklis. Ryžių vandens nauda plaukams yra daug; didelis pH lygis padeda neutralizuoti galvos odą rūgščioje aplinkoje, kuri sukelia sausumą ir trapumą.

Kaip pasiruošti ?:

 • Paimkite pusę puodelio ryžių vandens ir vieną puodelį mirkyto ryžių vandens.
 • Sumaišykite ingredientus, laikykite purškimo buteliuke.

Kaip naudoti?:

 • Purškite ryžių vandenį ant sausų plaukų kartą per dvi dienas.
 • Naudokite šį purškiklį kaip greitą plaukų drėkiklį, kad plaukai būtų lygūs ir šilkiniai.
 • Šis purškiklis taip pat gali būti naudojamas šlapiems plaukams prieš juos formuojant.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę.

4. Ryžių vandens plaukų kondicionierius:

Mirkytas ryžių vanduo yra labai veiksmingas natūralus plaukų kondicionierius. Ryžių vandens plaukų kondicionierius turi savybių, kurios kontroliuoja galvos odos riebalų gamybą ir gerai drėkina plaukus bei galvos odą. Vėsinančios ryžių vandens savybės labai gerai drėkina plaukų sruogas ir galvos odą ir sulaiko drėgmę plaukų pluoštuose, todėl plaukai tampa minkšti, lygūs ir žvilgantys.

Kaip pasiruošti?

 • Jei naudojate mirkytą ryžių vandenį, išgerkite pusę puodelio mirkyto ryžių vandens.
 • Ir jei naudojate fermentuotą ryžių vandenį, paimkite pusę puodelio fermentuoto ryžių vandens ir praskieskite jį vienu puodeliu paprasto vandens.
 • Jei naudojate virtą ryžių vandenį, išgerkite pusę puodelio virinto ryžių vandens ir praskieskite jį dviem puodeliais paprasto vandens.

Kaip naudoti?

 • Plaukite plaukus šampūnu ir išdžiovinkite, kol jie nustos lašėti.
 • Ryžių vandenį tepkite ant galvos odos švelniais masažais. Taip pat tepkite plaukų sruogas, apimančias nuo šaknų iki galiukų.
 • Palikite 30 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę

5. Ryžių vanduo ir svogūnų sultys plaukams atstatyti:

Svogūnuose gausu flavonoidų ir sieros, kurie skatina plaukų augimą, suteikdami jiems stiprumo ir elastingumo. Ryžių vanduo ir svogūnų sultys plaukams suteikia įvairios mitybos naudos plaukams, kad jie greitai augtų, taip pat suteikia būtiną mitybą, kraujotaką ir stiprumą galvos odai, kad plaukai vėl augtų. Šis mišinys yra labai veiksmingas gydant plaukų slinkimą ir plikas vietas.

Kaip pasiruošti?

 • Paimkite tris svogūnus ir gerai sumaišykite juos maišytuve. Perkoškite minkštimą ir surinkite išspaustas sultis.
 • Sumaišykite 1/4 puodelio svogūnų sulčių, pusę puodelio fermentuoto ryžių vandens ir vieną puodelį vandens.

Kaip naudoti?

 • Plaukite plaukus šampūnu ir išdžiovinkite, kol jie nustos lašėti.
 • Svogūnų ir ryžių vandens mišinį tepkite ant drėgnos galvos odos, gerai masažuodami. Be to, būtinai tepkite jį ant plaukų sruogų nuo šaknų iki galiukų.
 • Palikite 30 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę.

6. Ryžių vanduo ir „Shikakai“ plaukų plovimas:

„Shikakai“ yra daug saponinų, švelnaus natūralaus valiklio, ir labai veiksmingai pašalina grybelines ir bakterines infekcijas nuo galvos odos. Šis ryžių vandens šampūnas plaukų augimui, sumaišytas su Shikakai, puikiai tinka plaukams vystytis. Ryžių vanduo ir Shikakai mišinys padeda sumažinti plaukų slinkimą, sausus plaukus ir pleiskanas. Šis plaukų plovimas daro plaukus stiprius, lygius, šilkinius ir sveikus.

Kaip pasiruošti ?:

 • Paimkite vieną puodelį mirkyto arba fermentuoto ryžių vandens, vieną šaukštą shikakai vandens ir vieną puodelį karšto paprasto vandens.
 • Šikakai sumaišomi karštame vandenyje ir mirkomi per naktį.
 • Kitą rytą į šį shikakai ir vandens mišinį įpilkite ryžių vandens ir gerai išmaišykite.

Kaip naudoti?:

 • Drėkinkite plaukus ir tepkite šį mišinį ant galvos odos, švelniai masažuodami galvos odą. Taip pat tepkite jį ant plaukų ir šiek tiek įtrinkite plaukus šiuo mišiniu.
 • Palikite jį 10 minučių.
 • Nuplaukite jį šiltu vandeniu.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę.

7. Ryžių vandens ir alavijo plaukų pakuotė:

Aloe Vera yra puiki priemonė subalansuoti galvos odos riebalų sekreciją. Dėl antibakterinių ir priešgrybelinių savybių galvos oda yra sveika. Ryžių vandenyje gausu baltymų, angliavandenių, vitaminų ir mineralų, kurie maitina galvos odą ir plaukus, kad jie geriau vystytųsi ir augtų. Šis ryžių vandens plaukams receptas yra puikus plaukų paketas, skirtas bendrai galvos odai ir plaukams. Tai padeda sumažinti plaukų slinkimą, pleiskanas, sausus ir nuobodžius plaukus bei kitus galvos odos dirginimus.

Kaip pasiruošti ?:

 • Paimkite vieną puodelį fermentuoto arba mirkyto ryžių vandens ir pusę puodelio alavijo gelio.
 • Kruopščiai sumaišykite ingredientus, kad susidarytų mišinys.

Kaip naudoti?:

 • Plaukite plaukus šampūnu ir išdžiovinkite, kol jie nustos lašėti.
 • Tepkite alavijo ir ryžių vandens mišinį ant drėgnos galvos odos, gerai masažuodami. Be to, būtinai tepkite jį ant plaukų sruogų nuo šaknų iki galiukų.
 • Palikite 30 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Kaip dažnai naudoti ?: Du kartus per savaitę.

Ar ryžių vanduo turi šalutinį poveikį plaukams?

Nustatyta, kad šalutinis poveikis ryžių vandeniui plaukuose neturi jokio poveikio. Ryžių vanduo yra saugi, natūrali plaukų priemonė, naudojama daugelį amžių. Nors ryžių vanduo šalutiniam poveikiui plaukams yra lygus nuliui, visada patartina apriboti vartojimą iki dviejų kartų per savaitę, nes ryžių vanduo yra labai gausus baltymų, o ryžių vanduo per dažnai gali tapti trapus..

Galutinės mintys:

Ryžių vandens nauda plaukų priežiūrai yra daugybė. Dėl paprastumo ir lengvo naudojimo ryžių vandens procedūra plaukams yra viena geriausių visų laikų plaukų priežiūros priemonių. Šis senovinis Azijos plaukų tonikas turi daug kartų garantijų, kad jis yra veiksminga priemonė, padedanti pagerinti plaukų vystymąsi ir pagerinti grožį. Į įprastą plaukų priežiūros režimą įpylę ryžių vandens, tikrai būsite laimingi ir patenkinti ilgais, gausiais ir žvilgančiais plaukais.

Rekomenduojami straipsniai:

 • Kaip naudoti kokosų pieną plaukų augimui?
 • Kaip taikyti chną plaukų augimui?
 • Ryžių vanduo odai: 8 faktai, kuriuos reikia žinoti naudojant „pasidaryk pats“ metodus!