Plaukų persodinimo šalutinis poveikis

Plaukų persodinimas pastaruoju metu tapo populiaria vyrų ir moterų procedūra. Nors plaukų slinkimas yra natūralus senstant, žmonės pasirenka šią procedūrą, kai dėl genetinių priežasčių, galvos traumos, kosmetinių priežasčių ar sveikatos būklės plaukų augimas yra ribotas arba jo visai nėra. Nors plaukų transplantacija nesustabdo būsimo plaukų slinkimo, ji padeda efektyviai atkurti galvos odos augimą, tačiau norint pasiekti ilgalaikių rezultatų gali prireikti tolesnių transplantacijų.

Tačiau prieš priimant nuolatinį sprendimą, geriau žinoti viską apie plaukų persodinimo tipus ir jų šalutinį poveikį. Skaityk!

Plaukų transplantacija – kaip tai veikia ir kokios rūšys:

Plaukų slinkimas ir nuplikimas yra dažna problema maždaug 46 procentams vyrų nuo 21 iki 31 metų Indijoje. Plaukų transplantacija atliekama ten, kur nuplikusios vietos yra įskiepytos paimtais plaukais, dažniausiai storesnėmis galvos dalimis, o kartais ir iš kitų kūno dalių.

Gydytojas rekomenduos bet kurią iš šių procedūrų, atsižvelgdamas į jūsų plaukų augimo modelį, plaukų slinkimo istoriją ir plaukų slinkimo mastą. Gydytojas, įvertinęs riziką, fizinę sveikatą ir ligos istoriją, parinks jums tinkamiausią metodą.

Čia yra du chirurgų naudojami persodinimo metodai:

  • Folikulų vieneto ištraukimas (FUE)

Folikulinių vienetų ištraukimas yra metodas, kurio metu adata padaryta mažų pjūvių visoje galvos odoje, o atskiri plaukų folikulai yra skiepijami (1). Šis procesas tiksliai nustato kelis šimtus tūkstančių folikulų ant galvos odos, o tai užima stulbinantį odos kiekį ir užima daug laiko..

Priklausomai nuo išgautų ir įskiepytų folikulų skaičiaus, tokio tipo plaukų persodinimas paprastai trunka nuo keturių iki penkių valandų. Plaukų persodinimas tokiu būdu gali užtrukti keletą seansų, atsižvelgiant į kliento reikalavimus.

  • Folikulinių vienetų juostos chirurgija (FUSS)

Plaukų vienetas pašalinamas iš donoro srities ar plaukuotesnių galvos odos dalių atliekant folikulų vieneto juostos chirurgiją, todėl tai taip pat vadinama juostelės technika. Gauti plaukai bus įskiepyti į vietą, kurioje bus plaukai, padalydami juos į folikulus. Paprastai šiam metodui pjauti naudojama pakaušio kaukolės sritis, o siūlėms uždaryti pjūvius.

Šiai procedūrai atlikti naudojama vietinė nejautra, o dygsniai pašalinami po 7–10 dienų. Jei norite gauti natūralesnę ir pilnesnę išvaizdą, turėtumėte pasirinkti FUSS metodą. Nors tai yra ekonomiškai efektyvus pasirinkimas, FUSS atkūrimo laikas yra ilgesnis nei FUE metodas.

Sėkmės rodikliai:

Kad plaukų transplantacija būtų sėkminga, reikėtų atsižvelgti į kelis veiksnius, tokius kaip žmogaus donoro plaukų storis, įgūdžiai ir chirurgo patirtis. Persodinus plaukus, galite pastebėti kuklų plaukų pilnumo pasikeitimą. Tačiau kai kurie žmonės gali pasirinkti galvos odos mažinimo metodus, audinių išplėtimą ar odos atvartų operaciją, kad pamatytų dramatiškus pokyčius.

Nors reikia atlikti išsamesnius tyrimus, informacija apie plaukų persodinimo procedūrų efektyvumą pateikiama mažesniuose mokslo straipsniuose.

Tyrimas su žmonėmis, kuriems buvo atlikta FUE, naudojant barzdos plaukus, buvo patenkintas rezultatais per 2,9 metų vidutinį stebėjimą (2).

Remiantis kito tyrimo išvadomis, naudojant trombocitų turinčią plazmos (PRP) terapiją su FUE, padidėja FUE plaukų persodinimo sėkmės rodiklis, remiantis kito tyrimo rezultatais (3). Palyginti su ne PRP grupe, PRP grupės dalyviai greitai pagerino plaukų tankį, odos atsigavimą ir 75% plaukų augimą.

Šalutinis plaukų persodinimo poveikis:

Kiekviena medicininė procedūra turi ir privalumų, ir susijusių šalutinių poveikių. Čia yra kai kurių plaukų persodinimo rizikos ir šalutinio poveikio, kuriuos galite patirti, sąrašas.

1. Infekcija:

Plaukų transplantacijai reikia pjūvio ir siūlių, tai gali būti infekcija. Epidermio cistos gali atsirasti, kai kartais reikia nutekėti (4). Jei donoras ar recipientas turi blogą galvos odos higieną, tai gali sukelti vietines infekcijas.

2. Randai

Žmonės, kuriems atliekama plaukų transplantacija, gali turėti randų ar sterilų folikulitą. Kadangi yra randų pavojus, prieš priimant sprendimą dėl procedūros geriau pasikalbėti su chirurgu, nes randai gali būti vienas iš ilgalaikių plaukų persodinimo padarinių (5).

FUSS metodas pašalina galvos odos juostelę, kuri palieka ilgą, tiesinį randą. Nors randas yra padengtas naujais plaukais, gydantis randas gali išsiplėsti, jei aplinkiniai plaukai yra ploni.

Nors FUE metodas turi randų iš folikulų pašalinimo vietos, palyginti su FUSS žaizdomis, šie randai nėra tokie dideli.

Kai kurie žmonės gali turėti iškilimų aplink persodintą plotą, kurie yra gerai paslėpti, kai plaukai atauga.

3. Uždegimas:

Nors ir retai, tačiau yra tikimybė, kad ekstremali sterilaus folikulito versija, vadinama Lichen planopilaris (LLP), atsiras kaip šalutinis poveikis plaukams, o tai yra retas uždegiminis plaukų sutrikimas. Ši uždegiminė būklė jūsų plaukų folikulus pakeičia į randus panašiu pluoštiniu audiniu, kuris gali sukelti nuolatinę alopeciją (6).

4. Niežėjimas:

Visada yra niežulys, kai yra gijimo randas. Transplantacijos vieta gali sukelti niežulį, kai susidaro šašai, vienas iš neigiamų plaukų persodinimo padarinių. Paprastai po pirmųjų operacijos dienų galvos odos niežėjimas sustos. Kol sritis nepagyja, nustokite vartoti minoksidilį, jei jį naudojate.

5. Nutirpimas:

Vietinis anestetikas sukelia galvos odos tirpimą po plaukų persodinimo ir paprastai jis išnyksta palaipsniui. Tačiau būtinai pasikonsultuokite su patyrusiu gydytoju, nes yra tikimybė, kad atsiras tirpimas, o tai gali pažeisti nervus, jei nepatyrusios rankos atliks operaciją.

6. Patinimas:

Žmonės, kuriems atliekama plaukų transplantacija, gali sukelti patinimą ir edemą ir yra gana dažni. Be to, yra tikimybė patinti aplink kaktą ir akis, todėl jūsų akys tampa tamsesnės, o tai yra vienas iš šalutinių poveikių plaukams skiepyti.

7. Skausmas:

Skausmas yra dar vienas šalutinis poveikis po plaukų persodinimo, nes tai invazinė operacija. Jei nesuteikiama tinkama anestezijos dozė, skausmas gali paveikti jus operacijos metu ir po jos. Pooperacinio atsigavimo metu taip pat galite pajusti tempimo pojūtį.

8. Kraujavimas:

Turite būti supjaustyti, nesvarbu, ar pasirinksite FUE, ar FUSS. Nors gydytojas stengiasi, kad kraujavimas būtų kuo mažesnis, kai kuriems žmonėms po operacijos atsigavimo laikas gali būti kraujavimas.

Santrauka:

Plaukų transplantacija yra patogus sprendimas užmaskuoti plikas galvos odos vietas, tačiau tai sprendimas, kurį reikia priimti pasitarus su gydytoju. Yra ir kitų plaukų augimo procedūrų, jei nesate idealus kandidatas į plaukų persodinimą. Norėdami dirbti ir išlaikyti plaukus, turite valgyti maistingą maistą ir išlaikyti sveiką gyvenimo būdą.