Plytelės yra tam tikra grindų medžiaga, pagaminta iš patvarios medžiagos, tokios kaip metalas, akmuo, keramika ar marmuras. Plytelės taip pat yra pasirinkimas stogo dangoms, sienoms ir net stalviršiams. Tai populiarus dangos ar apsaugos sprendimas ir kartais netgi naudojamas dekoratyviniais tikslais. Mes tikrai turėjome girdėti apie įvairių tipų plyteles, ty grindų ir sienų plyteles. Praktiškai tarp jų nėra jokio skirtumo.

Tačiau grindų plytelės yra gana tvirtos, skirtos apsaugoti nuo nusidėvėjimo. Jie taip pat gali būti pagaminti iš marmuro, porceliano ir kitų natūralių akmenų, tokių kaip travertinas. Čia mes įtraukėme įvairių tipų plyteles iš įvairių medžiagų.

Įvairių tipų plytelės:

Taigi, kuris iš jų yra stiprus? Ką turėtumėte pasirinkti biurui ir namams? Čia yra mūsų 8 skirtingų tipų plytelės, apie kurias galbūt norėsite žinoti, kad kitą kartą, kai pirksite, galėtumėte apsispręsti.

1. Keraminių plytelių dizainas:

Keraminių plytelių dizainas

Keraminės plytelės yra pagamintos iš molio ir nuolat sukietėja dėl karščio. Jie taip pat turi dekoratyvinę glazūrą ir yra suformuoti pagal formą, o vėliau kūrenami krosnyje. Jie yra glazūruoti arba neglazūruoti. Tačiau namams labiau patinka glazūruotos keraminės plytelės. Jie yra žinomi dėl savo patvarumo, bet mažiau nei porceliano.

 • Argumentai “už”: Keraminės plytelės yra pigesnės ir mažiau tankios, todėl jas lengva pjaustyti. Glazūruotos keraminės plytelės yra populiarus namų vidaus ir grindų variantų pasirinkimas.
 • Minusai: Dėl daugybės keraminių plytelių dydžių ir spalvų skirtumų gali būti sunku naudoti. Jie yra kieti ir sunkiai sulaužomi ar sulaužomi.

2. Porceliano plytelių dizainas:

Porceliano plytelių dizainas

Šios plytelės nėra tokios minkštos kaip keraminės. Plytelės yra veikiamos aukštos temperatūros, kuri suteikia plytelėms tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Jie taip pat yra labai tankūs, todėl jie yra atsparesni drėgmei ir įtrūkimams. Palyginti su keraminėmis plytelėmis, porcelianas yra kietas ir mažiau akytas. Porcelianas taip pat reikalauja daugiau patirties, kad juos supjaustytų pagal formą, palyginti su keramika ar kitomis kategorijomis.

 • Argumentai “už”: Dėl savo sudėties jis taip pat laikomas patvariu ir geriau tinka bet kokiam intensyviam naudojimui. Dėl didelio lauko špato kiekio jis yra ypač patvarus nei bet kuri kita plytelė. Jie yra populiarus vonios grindų pasirinkimas ir pasižymi geru atsparumu vandeniui ir dėmėms.
 • Minusai: jie yra brangūs ir jiems gali prireikti patyrusių žmonių pjaustyti.

3. Cemento plytelių dizainas:

Cemento plytelių dizainas

Cemento plytelės nenaudoja molio. Taip pat nėra šildymo proceso. Tam dažniausiai naudojamas hidraulinis presas. Krosnis ar glazūra taip pat nenaudojama arba teikiama pirmenybė. Kai kurios cemento plytelės taip pat yra pagamintos rankomis, kurios suteikia joms unikalumo. Jie yra įvairių spalvų ir yra ypač žinomi dėl savo dizaino ir atspalvių.

 • Argumentai “už”: Jie geriausiai naudojami grindims uždengti ir pasižymi geru patvarumu. Jie taip pat gali būti naudojami drėgnose patalpose, tokiose kaip vonios kambarys, dušo siena ar garinė pirtis. Cemento plytelės taip pat yra sandarios, nes yra porėtos, todėl jos yra atsparesnės dėmėms nuo aliejaus ar vandens.
 • Minusai: Paprastai jie nėra pageidaujami tose vietose, kuriose yra stiprus užšalimas.

4. Akmens plytelių dizainas:

Akmens plytelių dizainas

Akmens plytelės tikrai gražios. Jie pagaminti iš daugybės natūralių akmenų, tokių kaip marmuras, granitas ar kalkakmenis. Jie supjaustomi iš plokščių, iš akmenų, naudojant deimantiniais dygliuotais įrenginiais. Taip pat galite pastebėti, kad jie turi natūralių įtrūkimų. Plytelės, pagamintos iš granito, yra populiarus pasirinkimas gaminant stalviršį, nes jos yra antibakterinės ir nėra lengvai paveikiamos vandens. Pagaminti iš marmuro atrodo gražiai ir prabangiai, o pagaminti iš smiltainio yra populiarūs dėl savo ilgaamžiškumo ir į grūdus panašios išvaizdos. Jie naudojami vidaus reikmėms ar net kaip dekoratyviniai elementai.

 • Argumentai “už”: Akmens plyteles valyti yra gana paprasta. Galite juos nuvalyti drėgnu skudurėliu ir jis greitai išdžiūsta.
 • Minusai: Ne visos akmens masės plytelės yra patvarios ir pasižymi mažesniu patvarumu nei keramika ar porcelianas.

5. Medinių plytelių dizainas:

Medinių plytelių dizainas

Kita plytelė, kuri dažnai laikoma klasikine, yra medinė plytelė. Jie yra gražūs ir suteikia jūsų namams klasikinio atspalvio. Jie pagaminti iš sluoksniuotų lentų, originalios medienos ar net dirbtinės medienos. Jie taip pat yra pagaminti iš keramikos ar porceliano ir yra panašūs į medieną, kad būtų patvaresni. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad žinoma, kad kietmedis kenčia nuo pažeidžiamumų, tokių kaip oro sąlygų pasikeitimas, dėl kurio gali padidėti mediena. Priklausomai nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta, medines plyteles galima naudoti patalpose, vonios kambariuose arba lauke. Pavyzdžiui, keraminė mediena yra tinkamiausias pasirinkimas patalpose ir kartais net vonios kambariuose.

 • Argumentai “už”: Jie pasižymi dvigubu atsparumu medžiui ir medžiagai, iš kurios ji pagaminta.
 • Minusai: Jie yra brangūs, kai juos reikia įdiegti ar pagaminti. Jiems taip pat gali būti taikomi daug apribojimų, kur galite juos naudoti savo namuose.

6. Stiklo plytelių dizainas:

Stiklo plytelių dizainas

Stiklo plytelės dažniausiai naudojamos dekoratyviniais tikslais ant sienų. Jie yra populiarūs dėl geros išvaizdos ir ilgaamžiškumo. Jie taip pat yra atsparūs drėgmei ir tvirti. Jie gali būti naudojami jūsų vonios sienose, plaukimo apklausose ir virtuvės sienose. Kambariai taip pat atrodo šviesesni ir atspindi šviesą. Juos lengva nuvalyti ir jie nėra lengvai dažomi.

 • Argumentai “už”: jie yra žinomi dėl savo universalumo ir gali būti naudojami praktiškai kiekviename kambaryje. Juos taip pat lengva formuoti, o pasirinkta apdaila pasiūlys daug daugiau stilių.
 • Minusai: Jie tikriausiai yra brangesni nei keramika ar porcelianas. Kai kurie iš jų, susidūrę su abrazyvine valymo įranga, gali subraižyti jo paviršių.

7. Terrazzo plytelių dizainas:

„Terrazzo“ plytelių dizainas

Jie gaminami iš kompozicinių medžiagų, kurias sudaro stiklas, granitas ar marmuras. Jie sumaišomi cemento malūnėlyje ir supilami į lietą arba supilami į vietą, o po to hidrauliškai suspaudžiami į formas. Jie naudojami grindų ir sienų apdailai. Tačiau šiandien tai yra viena iš patvariausių plytelių formų.

 • Argumentai “už”: Jie turi gerą gyvenimą, yra unikalūs ir gražūs.
 • Minusai: Jie yra slidūs ir dėl to nukrenta, todėl tai yra mažiau tinkamas pasirinkimas kaip grindų danga.

8. Metalo plytelių dizainas:

Metalinių plytelių dizainas

Tai yra plytelės, pagamintos iš metalo. Kai kurie iš jų taip pat naudoja lydinius ir kitas kompozicines medžiagas. Jie naudojami virtuvėse ir vonios kambariuose ir yra žinomi dėl savo blizgančios tekstūros. Jie taip pat naudojami kaip stogo dangos sprendimas. Jie yra ypač patvarūs lietui ar krušai ir galite juos pritaikyti pagal savo poreikius.

 • Argumentai “už”: Jie yra atsparūs dėmėms ir drėgmei bei pasižymi puikiu patvarumu. Jie taip pat yra atsparūs ugniai.
 • Minusai: Jie yra brangūs ir triukšmingi, kai smarkiai lyja. Jie taip pat yra linkę į įbrėžimus, kai kruša ant jų krinta jėga.

Patarimai, kaip pasirinkti plyteles:

Na, mes žinome, kaip jūs tikriausiai vis dar esate supainioti, kai turite pasirinkti plytelę. Štai keletas patarimų, kuriuos galite perskaityti prieš pasirinkdami.

 • Jei ieškote grindų dangos sprendimo, vitrifikuotos plytelės tikrai yra geriausios. Jie yra labai patvarūs ir gali atlaikyti eismą. Jei ieškote sienų plytelių, geriausiai tinka keraminės arba porcelianinės plytelės, nes jos nėra porėtos ir nesugeria dėmių.
 • Nepamirškite įsigyti šiek tiek 5-10% daugiau plytelių, nei jums iš tikrųjų reikia. Taip bus sprendžiami įpjovimai ir lūžiai.
 • Tinkamos spalvos pasirinkimas taip pat turi atlikti savo vaidmenį. Kai kurie iš jų suteikia kambariui erdvią išvaizdą ir daro jį šviesesnį, o kiti daro jūsų kambarį nuobodų.
 • Kitas svarbus dalykas, kurį reikia nepamiršti, yra patikrinti jų gebėjimą sugerti vandenį. Plytelės, kurios mažiau sugeria vandenį, tarnaus ilgiau.

Tai yra apie daugelio rūšių plyteles, kurias galite pasirinkti. Rinkdamiesi nepamirškite atsižvelgti ir į savo biudžetą. Taip pat galite kreiptis pagalbos į parduotuvių savininkus, kad išsirinktumėte tinkamiausius, kurie tiktų jūsų namams ir poreikiams. Kai kurie iš jų yra žinomi dėl savo grožio, o kiti – dėl patvarumo. Taigi pasirinkimas tikrai yra jūsų, ir jūs turite nuspręsti, kas jums yra svarbu.