Pooja odası, insanların tüm endişelerini ve sorunlarını unutmasına yardımcı olduğu için evin en rahatlatıcı köşesidir. Ev için pooja odası tasarımları, kullanıcılara en iyi pooja mandir tasarımlarını sunmak için yaratıcılığı ve yeniliği birleştirir. Hint pooja mandir tasarımlarında küçük ve büyük ev yerleri için denenebilecek birçok varyasyon vardır. Bu farklı ve yenilikçi pooja mandir fikirlerini kullanın ve Yüce Olan ile en barışçıl etkileşimlerle meşgul olun..

Pooja Odası Tasarımları

Pooja Odası Tasarımları Nasıl Seçilir?

En yeni pooja odası tasarımlarındaki inanılmaz çeşitlilik sayesinde denemek için birçok seçeneğiniz var. Ancak, diğer tarafa bakmak için, doğru pooja odası tasarımını seçmeyi bilmiyorsanız, bu pooja odası tasarım fikirleri de biraz kafa karıştırıcı olabilir..

En iyi pooja mandir tasarımlarını seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı faktörler:

 • Tasarımın uygulanması için mevcut alan.
 • Tasarımın şekli.
 • Önceden belirlenmiş bütçeniz.
 • Yaşadığınız ev tipi – küçük veya büyük.
 • Dairenin büyüklüğü.
 • Tasarımın renk şeması.
 • Tasarım yerleşiminin yönü.
 • Tasarımın yeri.

Pooja Odasının Evdeki Önemi:

Herhangi bir ev için pooja odası, tüm ev için kutsal ve hayırlı bir ortam yaratan yerdir. Pooja odanızı dekore ediyorsanız veya hazır bir pooja odası kullanıyorsanız, pooja mandir tasarımlarına dikkat etmeniz gerekir..

Pooja odanızı benzersiz kılmak için holdeki pooja odası tasarımlarını deneyebilir ya da ahşaptan pooja odası tasarımlarını deneyebilirsiniz. Temel olarak, pooja odasında ihtiyaç duyulan farkı yaratan geleneksel pooja odası tasarımlarıdır. Bu nedenle, Hindistan’daki pooja odası tasarımlarına gerçekten önemli oldukları için çok dikkat etmeniz gerekiyor..

Hindistan’da Ev İçin En İyi Pooja Odası Tasarımları:

Bu basit tasarım fikirlerini kullanarak geleneksel pooja odası tasarımlarınızı en yeni pooja odası tasarımlarıyla yeniden tanımlamak gerçekten kolay olacaktır. Modern pooja odası tasarımlarından bazılarını tanımaya hazır mısınız??

İşte deneyebileceğiniz ve pooja odası resimlerinizin tamamen harika görünmesini sağlayabileceğiniz 25 basit ve modern pooja odası tasarımımız:

1. Tapınak Tarzı Pooja Odası:

En İyi Pooja Odası Tasarımları

Bu, evin pooja odasının tıpkı bir tapınak gibi göründüğü geleneksel pooja odası kapı tasarımlarından biridir. Bu Hint pooja odası tasarımları, bu tür tapınak benzeri pooja odalarını muhafaza etme alanına sahip büyük bir evde en güzel görünüyor..

Böyle bir pooja odasındaki pooja raf tasarımları, farklı Tanrı’nın putlarını oraya yerleştirmek için gerçekten büyüktür. Farklı ve benzersiz görünmeleri için pooja odası raf tasarımlarını da deneyebilirsiniz. Pooja odası asma tavan tasarımlarını odaya bir tapınak hissi vermek için de kullanabilirsiniz..

2. Mermer Mandir Pooja Odası:

Son Pooja Odası Tasarımları

Mandiriniz için ayrı bir yere ihtiyacınız olduğunda, bunun için ayrı bir mermer mandire sahip olmaktan daha iyi bir şey olamaz. Bu, birçok evde bulabileceğiniz mermerden yapılmış en güzel ve sade pooja odası tasarımlarından biridir. Mermer mandirinin boyutuna göre, yanınızda bulunan alana göre değişiklik gösterebilirsiniz..

Ev için mermer pooja mandir tasarımlarının çekici görünmesini sağlamak için yaratıcılığınızı kullanarak onları farklı şeylerle dekore edebilirsiniz. Mermerdeki pooja ünitesi tasarımlarında gerekli kıvılcımı eklemek için bazı diyas veya arka ışıklar kullanın..

3. Köşedeki Pooja Mandir:

Basit Pooja Odası Tasarımları

Bu, sınırlı alan seçeneklerine sahip küçük dairelerde popüler olan popüler küçük pooja odası tasarımlarından biridir. Bu tasarımda pooja odası kapı tasarımının yanı sıra pooja raf tasarımları da pooja odasındaki müsait alana göre yapılmaktadır. Bu raflar ve pooja odası kapısı tasarımı, pooja odasının gerekli aurasını oldukça iyi yaratmaya yardımcı olur..

Evinizde o kadar sık ​​kullanılmayan bir köşe seçebilir ve orayı pooja odanızı yapmak için kullanabilirsiniz. Siz de pooja odası dekorasyon fikirlerini kullanarak mekanı dekore etmek için birçok aksesuar kullanabilirsiniz..

4. Pooja Mandir İçin Ahşap Dolap:

Modern Pooja Odası Tasarımları

Dairenizde sınırlı bir alana sahipseniz ve yine de harika bir pooja mandirine sahip olmak istiyorsanız, pooja dolabı seçeneği kurtarmaya gelir. Küçük pooja dolabı tasarımlarını kendi pooja mandir dolabınızı yapmak için kullanabilirsiniz..

Mevcut pooja dolabı tasarımları, basit olmaktan dekoratif olmaya kadar çeşitlilik gösterir ve bu nedenle kullanıcıların beğenisine göre seçilebilir. Pooja dolabını kullanmanın yararı, odanızda fazla yer kaplamaması, ancak tüm pooja mandir eşyalarınızı ve aksesuarlarınızı seçkin yerlerinde saklamanız için size bol miktarda alan sunmasıdır..

5. Cam Pooja Mandir:

pooja mandir tasarımları

Geleneksel Hint pooja odası fikirlerinden hareketle, birçok insan artık pooja kapı cam tasarımlarını deniyor. Cam, ev için pooja odası kapı tasarımlarında gerekli çekiciliği ve çekiciliği ekler ve aynı zamanda yerin geri kalanından ayrı tutulmasına yardımcı olur..

Camlı basit pooja oda kapısı tasarımlarını seçebilir veya dekoratif bir tane de seçebilirsiniz. Cam pooja mandirinizin harika ve sevimli görünmesini sağlamak için pooja odası dekorasyon fikirlerinden bazılarını deneyin. Cam mandiri tamamlayan pooja odanız için farklı duvar renkleri de deneyebilirsiniz..

6. Ahşap Oyma Pooja Odası:

hint pooja odası tasarımları

Pooja odanızın tasarımıyla konuşmasını istiyorsanız, bu pooja ghar tasarımını deneyebilirsiniz. Bu, tüm gözleri pooja odanıza çekebilecek ahşap pooja odası fikri olabilir. Ev için farklı ahşap stillerinde oyulabilecek çok sayıda ahşap pooja mandir tasarımı vardır..

Ahşaptan yapılan bu pooja odası tasarımları hem küçük hem de büyük evlerde kalıcı bir izlenim bırakabilir ve bu tasarımları kesinlikle seveceksiniz. Bu tasarımları kullanmanın bir başka çekiciliği de, her türlü ev dekoruyla çok iyi uyum sağlayabilmeleridir..

DEVAMINI OKU: Son Ahşap Pooja Odası Tasarımları

7. Pooja Mandir Oturma Odasında:

ev için pooja mandir

Yeni model pooja odası fikri, oturma odasında bir pooja odası olması etrafında dönüyor. Bu aynı zamanda sınırlı alanın olduğu küçük dairelerde görülen küçük pooja odası tasarımlarından biridir..

Bu pooja ünitesi tasarımları, mevcut diğer alana müdahale etmeyecek ve mandirinizden beklediğiniz sıcaklığın aynısını sunacak şekilde yapılmıştır. Pooja odası için gerekli mahremiyeti korumak için benzersiz bir pooja odası kapısı tasarımı kullanmayı da deneyebilirsiniz. Seçilen tasarımın ev dekorunuzla en iyi şekilde bütünleştiğinden emin olun..

8. Mutfakta Pooja Odası:

pooja odası modelleri

Bu birçok kişi tarafından tavsiye edilmeyen pooja mandir tasarımı olsa da, evinizde başka bir yerde yeriniz yoksa, pooja odanızı mutfakta da yapabilirsiniz. Mutfakta pooja ghar yapmadan önce birçok şeyle ilgilenmeniz gerekiyor, böylece diğer mutfak aktiviteleriyle uğraşmazsınız..

Mandırınızı yapmak için sık kullanılmayan bir mutfak rafı veya mutfak dolabı kullanabilirsiniz. Mandirinizin kullanımda değilken kapatılabilen kapıları olduğundan emin olun..

DEVAMINI OKU: En İyi Mutfak Pooja Odası Tasarımları

9. Duvara Monte Pooja Mandir:

Küçük bir pooja mandir istiyorsanız, o zaman her zaman yerinizde duvara monte bir pooja mandir olmasını seçebilirsiniz. Pooja mandirinin duvara monte tasarımı yeterli alan gerektirmez ve herhangi bir duvara yerleştirilebilir. Mandirin yönlerinden ve yerleşiminden emin olmak için Vastu ipuçlarını dikkate almanız gerekebilir..

Bu aynı zamanda basit pooja odası tasarımlarından biridir, çünkü bu tasarım için gerçekten özel bir şey yapmanız gerekmez. Ama evet, duvara monte küçük mandirinizin güzel görünmesi için birçok pooja odası dekorasyon ürünü kullanabilirsiniz..

10. Asma Tavan Tasarımlı Pooja Odası:

Hiç pooja odası asma tavan tasarımları kullanmayı düşündünüz mü? Değilse, o zaman bunu yapmak için doğru zaman. Bunun nedeni, bu pooja odası tavan tasarımlarının günümüzde en son moda olması gerçeğidir..

Pooja odası için pop tasarımı kullanmanın büyük bir yararı, odaya insanların dikkatini çeken çekici bir çekicilik katmasıdır. Ayrıca, tüm pooja odasını minimum çaba ve zamanla yüceltmek için pooja odası pop tasarımını denemek için farklı renkler deneyebilirsiniz..

DEVAMINI OKU: Modern Pooja Odası Tavan Tasarımları

11. Çıkıntıdaki Pooja Mandir:

Mandiriniz için bir çıkıntı kullanmak, bir ev içinde pooja odasının trend olan bir tasarımıdır. Bu genellikle evlerinde pooja mandir için çok sınırlı alana sahip kişiler tarafından tercih edilir. İhtiyacın olan tek şey kullanmadığın bir çıkıntı ve Tanrı’nın bazı putları. Sadece putları çıkıntıya yerleştirin ve işiniz bitti.

Bu pooja odası modeline dikkat etmeniz gereken tek şey Vastu ipuçları. Mandirden beklenen pozitifliği ve sıcaklığı elde etmek için mandirin yönü ve konumundan emin olun..

12. Basit Pooja Odası Tasarımı:

en iyi pooja mandir tasarımları

Evinizde ayrı ve basit bir pooja odasına sahip olmanın cazibesini hiçbir şey yenemez. Evinizde uzun saatler boyunca rahatlayabileceğiniz ve meditasyon yapabileceğiniz bir pooja ghar olması güzel olmaz mıydı? Güzel dekore edilmiş bir pooja odası size aynı keyfi sunabilir..

Bir evin içinde pooja odasının tasarımına sahip olmak için her zaman yaratıcılığınızı deneyebilirsiniz. Büyük bir eviniz varsa ve pooja mandir için ayrı bir odaya sahip olmak için yeterli alanınız varsa, o zaman hiç düşünmeden bu seçeneğe gidin..

13. Bir Rafta Pooja Mandir:

pooja ghar tasarımları

Oturma odasındaki çeşitli pooja odası fikirlerinin yanı sıra pooja mandirinizi bir rafa yerleştirmeyi de deneyebilirsiniz. Evet, mandiriniz için bir raf kullanmak, mandirinizi çok fazla alana ihtiyaç duymadan evinizde bulundurmanın bir başka harika yoludur..

Bir pooja rafı, kullanıcıların ihtiyacına göre herhangi bir boyutta olabilir. Mevcut alan için doğru ve uygun tasarımı seçmek için çeşitli pooja raf modellerine göz atabilirsiniz. Pooja odanızın çekici görünmesini sağlamak için benzersiz bir pooja odası raf tasarımı kullanmayı deneyin..

DEVAMINI OKU: Basit Pooja Raf Tasarımları

14. Dolaptaki Pooja Odası:

ev için pooja odası tasarımları

Evinizin diğer tüm temel eşyalarını saklamak için dolaplar yaptığınız gibi, çeşitli pooja dolap tasarımlarını pooja odanız için de kullanabilirsiniz. Pooja odanız için ayrı bir dolap yapabilir veya mandirinizi mevcut dolaplara yerleştirebilirsiniz..

Mandiriniz için ayrı bir dolap yapmayı planlıyorsanız, mevcut çeşitli pooja dolap tasarımlarına göz atabilirsiniz. Mekanınızda pooja mandir dolabı seçeneğini tercih ederseniz, tüm mandir aksesuarlarınızı yerleştirmek için yeterli alana sahip olacaksınız..

15. Bir Stand Üzerinde Pooja Mandir:

basit pooja mandir tasarımları

Çeşitli küçük pooja dolabı tasarımlarını ve pooja rafı fikirlerini denemenin yanı sıra, yerinizde bir pooja standı bulundurmayı da deneyebilirsiniz. Diğer iki tasarımda olduğu gibi tercihinize göre bulabileceğiniz çeşitli pooja stand modelleri bulunmaktadır..

Pooja stand tasarımı evinizin herhangi bir köşesine yerleştirilebilir ve bu nedenle fazla yer gerektirmez. Ayrıca, pooja odası standı, tüm pooja mandir aksesuarlarınızı düzenlemek için size oldukça uygun bir alan sunacaktır. Pooja dekorasyon fikirlerini evinizde deneyerek her zaman poojanızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz..

16. Rafta Pooja Mandir:

bir ev içinde pooja odası tasarımı

Pooja mandirinizi rafta bulundurmak, ev için trend olan ve büyüyen pooja odası tasarımlarından biridir. Bu pooja ghar tasarımı, pooja raf modellerine ve pooja odası dolabına oldukça benzese de ve genellikle pooja odasını basit ve ince tutmak isteyenler tarafından seçilir..

İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre pooja rafının tasarımını her zaman deneyebilirsiniz. Ayrıca pooja odanız için gerekli mahremiyeti ve alanı, insanlar arasında oldukça popüler kılan pooja raf tasarımıyla elde edersiniz..

17. Duvardaki Pooja Odası:

küçük pooja odası tasarımları

Bu, pooja odanız olarak tam bir odaya ihtiyaç duymadığınız, ancak bunun için tüm bir duvarı ayırabileceğiniz modern pooja odası tasarımlarından biridir. Duvarı vurgulamak için Tanrı’nın resimlerini, Tanrı’nın çeşitli putlarıyla birlikte o duvara koyabilirsiniz..

Bir köşe duvarı veya sık gitmediğiniz bir duvar seçtiğinizden emin olun. Bunun nedeni, bu pooja odası modelinin orijinalliğini iyi koruyacağı gerçeğidir. Duvarın güzel ve şaşırtıcı görünmesini sağlamak için yaratıcılığınızı da kullanabilirsiniz..

18. Salonda Pooja Odası:

ev tasarımları için pooja mandir

Pooja odası için yer yok mu? Koridorda pooja odası olmasını deneyin. Evet, salon fikirlerinde mevcut ve trend olan çeşitli pooja odasını deneyerek salonda kendi pooja mandirinize sahip olabilirsiniz. Bu fikir hem küçük evlerde hem de büyük evlerde denenebilir ve her iki yerde de bu fikir güzel görünüyor.

Tüm detayları ve süslemeleri ile kendi pooja salonunuza sahip olmak için salondaki çeşitli pooja mandir tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca salonda bir pooja odasının olması değişen zamanla birlikte popülaritesi ile büyüyor..

19. Arka Işıklı Pooja Mandir:

pooja ünitesi tasarımları

Arka ışıklar, herhangi bir mandirin güzel görünmesini sağlayabilir ve bu da minimum çabayla. Tek yapmanız gereken pooja odanızda çekici bir arka ışık olması ve pooja odanız için çekici bir tasarıma sahip olmanız. Ayrıca, kontrast olarak çalışabilecek arka ışıklarla ahşapta bazı basit pooja oda kapısı tasarımlarını deneyebilirsiniz..

Bu Hint pooja odası tasarımları, özel bir çaba gerektirmediği ve pooja odanızı uğurlu ve güzel hale getirdiği için her geçen gün popüler hale geliyor. Uzun süre kalıcı bir izlenim bırakmak için farklı renk ve arka ışık kombinasyonlarını deneyebilirsiniz..

20. Zilli Pooja Odası Kapısı:

modern pooja odası tasarımları

Bazı benzersiz pooja kapı tasarımlarından hoşlananlardansanız, o zaman çanlı pooja oda kapısı tasarımlarına sahip olma seçeneğine gidebilirsiniz. Bu, insanlar arasında hala o kadar popüler olmayan en son tasarımdır, çünkü insanlar genellikle kapı zillerinden ziyade pooja odası dekorasyonuna daha fazla konsantre olurlar..

Ancak, bu fikirle gidebilir ve sadece pooja kapı tasarımı ile pooja odanızın diğerinden farklı olmasını sağlayabilirsiniz. Seçiminizi yapabileceğiniz ahşap ve camdan çanlı birçok ilginç pooja odası kapısı tasarımları bulabilirsiniz..

DEVAMINI OKU: Son Pooja Odası Kapı Zili Tasarımları

21. Sırt Jaalisli Pooja Mandir:

Pooja Odası Tasarımları

Bu, birçok insanın pooja odasında denediği trend olan pooja odası iç tasarımlarından biridir. Jaali’yi arka planda veya tavanda kullanma modası son zamanlarda gerçekten popüler hale geliyor..

Bu tasarım, pooja odasının taze ve göze çekici görünmesini sağladığı için dairelerde önerilen bir pooja odası tasarımlarıdır. Bu jaalislere pooja odası duvar rengi ve diğer aksesuarlar eşlik edebilir. Bu jaalis ile kalıcı bir izlenim yaratmanın bir başka yolu da onlara arka ışıklar veya pooja odası diyasları ile eşlik etmektir..

22. Cam Kapılı Pooja Odası:

pooja odası fikirleri

Pooja odanızın harika ve güzel görünmesini sağlamanın en kolay yollarından biri cam bir kapıya sahip olmaktır. Pooja odanıza gerekli çekiciliği eklemek için camlı çok çeşitli pooja oda kapısı tasarımları bulabilirsiniz..

Pooja odanız için basit bir cam kapı alabilir veya dekoratif cam pooja kapı tasarımlarına gidebilirsiniz. Bu, birçok insanın pooja odasının özgünlüğünü ve görünümünü sorunsuz bir şekilde dengelemek için seçtiği ev için en popüler pooja odası kapı tasarımlarından biridir..

DEVAMINI OKU: En İyi Pooja Kapı Cam Tasarımları

23. Mermer Döşeme Üzerinde Pooja Mandir:

pooja odası resimleri

Mandirinizi mermer levha üzerinde tutmak, mandirinizi tutmanın geleneksel yollarından biridir. Bu, her türlü ev dekorunda iyi görüneceğinden, ikinci bir düşünce olmadan deneyebileceğiniz popüler bir ev pooja odası tasarımıdır..

Ev için bu mermer pooja mandir tasarımlarını çekici hale getirebilir, evde pooja dekorasyon fikirleri ile süsleyebilirsiniz. Ancak, bu tasarımları kullanmanın basit yolu, onu Tanrı’nın putu ile kullanmaktır ve işiniz bitti. Tasarımın kendisi o kadar güzel ki, onunla gitmek için başka bir şeye ihtiyacınız yok.

24. Mağaza Odasında Pooja Odası:

pooja odası tasarım fikirleri

Bu, evdeki deponuzdan en iyi şekilde yararlanmak için harika bir fikir. Deponuzu ünlü ve trend olan pooja odası iç tasarımından herhangi biriyle değiştirebilir ve kendi pooja odanıza sahip olabilirsiniz..

Pooja odanızı diğer odalardan ayırt etmek için ahşaptan pooja odası kapı tasarımları veya pooja kapı camı tasarımlarını deneyebilirsiniz. Deponuzu bir pooja odasına dönüştürerek, tüm pooja odası öğelerinizi iyi yapılandırılmış bir şekilde ve sorunsuz bir şekilde düzenlemek için yeterli alana sahip olabilirsiniz..

25. Fayanslı Pooja Odası:

geleneksel pooja odası tasarımları

Fayans kullanılarak yapılan birçok Hint pooja odası tasarımını görmüş olmalısınız, değil mi? Bunun nedeni, çinilerin pooja mandirinde oldukça uzun zamandan beri kullanılmasıdır. Değişen zamanla birlikte, insanların trendlerine ve beğenilerine göre mandir çinileri için birçok yeni stil ve tasarım sunulmaktadır..

Artık, pooja odasını ferahlatıcı ve çekici hale getirmek için çoğu insan tarafından tercih edilen 3D pooja oda karolarını bile bulabilirsiniz. Fayansları apartman dairelerinde pooja odası tasarımları için kullanabileceğiniz gibi, dairelerde de pooja odası için kullanabilirsiniz. Ancak, geniş bir alanınız varsa, pooja odası son tasarımların fayanslarla kombinasyonu ile gidebilirsiniz pooja odası iç mekanı..

DEVAMINI OKU: Modern Pooja Oda Fayansları & Mermer Tasarımları

Genel Pooja Odası Dekorasyon İpuçları:

Modern pooja odası tasarım fikirlerinizin tam olarak istediğiniz gibi görünmesini istiyorsanız, o zaman ev için pooja mandir için gerekli bazı ipuçlarını izlemelisiniz. Pooja mandir için bu genel ipuçları, pooja odası mobilyaları, pooja odası resimleri veya duvarlar için basit pooja mandir tasarımları ile ilgili olabilir..

Pooja mandir tasarımlarınızda kullanabileceğiniz en iyi ipuçlarından bazılarını bilmek ister misiniz? Bunlardan bazıları:

1. Doğru Pozisyonu Seçin:

Mandirinizin çekici görünmesini sağlamak için mandirinizi yapmak için doğru pozisyonu seçin.

2. Oda Ayarı:

Sade pooja odası tasarımlarınızı diğerlerinden farklı kılmak için odayı kusursuz bir şekilde kurduğunuzdan emin olun. Odada uygun mobilya, dekorasyon, tablo vb. kullanın.

3. Aydınlatma:

Hindistan pooja kapı tasarımları için temel faktörlerden biri aydınlatma faktörüdür. Her şeyi parlak ve güzel tutmak için mandirinizde yeterli miktarda aydınlatma kullanın.

4. Duvar Renkleri:

Pooja oda rengi, onu seçkin kılmakta önemli bir rol oynar; bu nedenle pooja odası duvarları için doğru rengi seçmelisiniz. Renklerini denemek için farklı pooja odası fikirlerini deneyebilirsiniz..

5. Giriş Kapısı:

Çeşitli pooja odası kapı tasarımları resimleri sayesinde pooja odanızın girişini diğer odalardan farklı göstermenin farklı yollarını deneyebilirsiniz..

6. Vastu Shastra:

hazır bir pooja odası kullanıyorsanız, pozitifliği ve doğruluğundan emin olmak için Vastu Shastra’yı da düşünebilirsiniz..

7. Bunlar, mevcut modern gereksinimler için denenebilecek en iyi pooja odası tasarımlarından bazılarıdır. Bu pooja odası fikirleri yerinizin büyüklüğüne göre değişebilse de ve ev için bu pooja ghar tasarımlarının tüm fikirleri kesinlikle çekici, parlak ve büyüleyici görünecek. Zevkinize ve kişiliğinize göre deneyebileceğiniz ev için birçok pooja mandiri var..

8. Evde pooja ghar olması için daha iyi önerileriniz varsa, lütfen aşağıya yorum yapın. Ayrıca, basit pooja mandir tasarımlarından hangisini en çok beğendiğinizi paylaşır mısınız? Yeriniz için en iyi pooja kutusu tasarımını seçmenize yardımcı olmak için buradayız.

Uzman Soruları:

1. Pooja Odaları İçin İdeal Malzeme Çeşitleri Nelerdir??

Pooja odası için kullanılan malzeme türü, kullanıcının seçimine bağlı olmakla birlikte, çekici bir pooja mandiri yapmak için, çoğu insanın sıklıkla kullandığı en popüler malzeme türleri şunlardır:

 • Odun
 • Mermer
 • Bardak
 • Granit
 • Temel geleneksel tasarımlar

Kendi ev pooja odası tasarımınızı oluşturmak için herhangi bir malzemeyi karıştırıp eşleştirebilirsiniz..

2. Pooja Odası İçin İdeal Döşeme Tipi Nedir??

Çoğumuz genellikle pooja odasının zemininde oturduğumuz için dikkatli seçilmelidir. Bakımı kolay olmalı ve bu nedenle döşeme malzemesi önemli bir rol oynamaktadır..

İşte en iyi pooja odası tasarımları için kullanabileceğiniz seçeneklerden bazıları:

 • Mermer
 • Odun
 • Granit
 • Çimento Fayans
 • Seramik karolar
 • Vitrifiye Fayans

3. Pooja Odasında Hangi Renkleri Kullanmalıyım??

Diğer her şey gibi, pooja odasının rengi de pooja odanızın benzersiz ve seçkin olmasını sağlamada önemli bir rol oynar. Odada doğru rengin olması, tüm eve pozitiflik ve sıcaklığın getirilmesine de yardımcı olur..

Pooja odası tasarım fikirlerinizde deneyebileceğiniz bazı renk seçenekleri şunlardır:

 • Beyaz
 • kırmızı
 • Sarı
 • turuncu
 • Mavi
 • Yeşil