Mandirinizde yeterince pooja rafınız var mı? Allah’ın iki putunun karşı karşıya gelmemesi gerektiğini biliyor musunuz? Pooja odasında maksimum pozitifliği elde etmek için hepsi öne bakmalıdır. Ama pooja odanızdaki sınırlı alanla bunu nasıl yöneteceksiniz? Bunun çözümü oldukça basittir. Mandirinizde bulunan çeşitli Tanrı putlarını uygun şekilde düzenlemek için çeşitli pooja raf tasarımlarını deneyebilirsiniz. Bu basit pooja standı tasarımları ile her ihtiyacı organize etmek için pooja odanızda yeterli alan elde edebilirsiniz..

Son Pooja Raf Tasarımları

Hindistan’daki En Son Pooja Raf Tasarımları:

Doğru pooja dolabı tasarımlarını kullanmak, şakağınızın büyük görünmesini sağlar ve böylece bol miktarda havalandırma almasını sağlar. Uygun havalandırmayı sağlamak, dekorunu korumak için herhangi bir pooja odası için temel bir gerekliliktir. En iyi pooja dolabı tasarım fikirlerinden bazılarını bilmek ister misiniz??

İstenilen ve beklenen faydaları elde etmek için pooja odanızda deneyebileceğiniz basit ve modern pooja odası raf modellerinden bazıları:

1. Cam Raflı Pooja Odası:

En İyi Pooja Raf Tasarımları

Temel ve yaygın pooja raf fikirlerinden biri, pooja mandirinizde cam raflara sahip olmaktır. Bu cam raflar sade görünümleriyle bile oldukça ilgi görüyor. Ayrıca, bu rafları temizlemek gerçekten çok kolay ve bu cam rafların uzun ömürlü olması için oldukça sık yapabilirsiniz..

Birçok farklı şekil ve boyuttaki bu cam raflara sahip olmanın yanı sıra birçok farklı tasarımı da onlarla birlikte deneyebilirsiniz. Bu günlerde zirvede olan trend tasarımlardan biri, üzerinde sade ve zarif bir tasarıma sahip cam bir pooja odası vitrinine sahip olmaktır..

2. Pooja Odası Ahşap Dolap:

pooja oda rafı

Pooja odanızı ahşap pooja rafı ile kucaklamak, pooja odanızda gerekli alanı elde etmenin ve cazibe faktörünü korumanın en kolay yollarından biridir. Uygun küçük pooja dolap tasarımlarını seçtiyseniz, ahşap dolabı birçok şeyi saklamak için de kullanabilirsiniz..

Pazar, küçük pooja dolabı tasarımları için bir dizi seçenekle dolu olduğundan, küçük boyutlu mandir için en iyi seçenek budur. Bunlar aynı zamanda ekonomiktir ve minimum çabayla bakımı ve temizliği kolaydır. Pooja odasını, pooja dolabı görselleriyle iyi giden diğer birçok aksesuarla dekore edebilirsiniz..

3. Küçük Pooja Ahşap Raf:

pooja raf fikirleri

Pooja odanızda bariz büyük ve basit ahşap raf tasarımına gitmek istemiyorsanız, her zaman küçük ahşap raf tasarımları arayabilirsiniz. Bazı küçük ahşap rafları birlikte düzenleyebilir ve onları pooja odası dolabınız olarak vermek için hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz..

Bu pooja rafı fikri, tüm idollerinizi saklamak için sınırlı alanınız olduğunda ve yine de pooja odanızın şık görünmesini sağlamak istediğinizde en iyilerinden biridir. Pooja odanızın rengine bağlı olarak cam raflar veya ahşap raflar veya her ikisinin bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz..

4. Pooja Odası Ahşap Dolap ve Ahşap Raflar:

pooja duvar rafı

Ahşap dolap ve ahşap pooja raf fikirlerinin uygun ve uygun kombinasyonu ile hiçbir şey için endişelenmenize gerek yok. Bu kombinasyon, çok az alanı kaplayarak maksimum alanı sunar. Pooja eşyalarını saklamak için dolabı ve putlarınızı yerleştirmek için ahşap rafları kullanabilirsiniz..

Son zamanlarda kullanıcılar arasında oldukça popüler olan trendlerden biri de ahşap dolap ve ahşap raf kombinasyonu ile parlak renkli bir duvara sahip olmak. Bu kombinasyonu yanınızda bulunan ölçüye göre yapabilirsiniz ve şüphesiz bu pooja odası dolap tasarımlarını denemek pooja odanız için en iyi kararları verecektir..

5. Kapılı Duvara Monte Pooja Rafları:

pooja odası raf tasarımı

Duvara monte tasarımda pooja oda rafını da almayı deneyebilirsiniz. Yerden tasarruf etmek için bu konuda kullanılabilecek duvara monte tasarımdaki tüm küçük pooja dolabını alabilirsiniz. Pooja odası raf modellerini basit tutmayı deneyin ve şık görünmesi için daha meraklı bir pooja odası kapısı tasarımını deneyebilirsiniz..

Farklı şeyleri sorunsuz bir şekilde saklamak için farklı büyüklükteki rafların farklı kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Gerekli olan tek şey, pooja odası raf tasarımından maksimum faydayı elde etmek için uygun bir planlama yapmaktır..

6. Mermer Pooja Raf Tasarımı:

pooja raf modelleri

Ahşap pooja raf tasarımının yanı sıra mermer raf tasarımını da pooja odanızda kullanmayı deneyebilirsiniz. Pooja odası için bu tür dolap tasarımları, tasarım açısından sade bir şekilde zariftir ve yine de pooja odasına gerekli çekiciliği sunar..

Hem alandan en iyi şekilde yararlanmak hem de pooja odanızın göz alıcı görünmesini sağlamak için mermer raflarda farklı şekil ve ebatlara sahip olmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, mermer raf tasarımında kendi pooja mandir dolabınıza sahip olun. Pooja odası rafına bazı süslemelerle eşlik ederek pooja odanızın tüm görünümünü tamamlayabilirsiniz..

7. Raflı Ahşap Pooja Standı:

pooja odası raf modelleri

Yeterli alan ve güzel görünümün mükemmel kombinasyonunu elde etmek için her zaman raf seçeneklerine sahip ahşap pooja standına güvenebilirsiniz. Tüm pooja odası standı, mandir için her ayrıntı için yeterli alan sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Hazır pooja standını almayı deneyebilir veya ihtiyaçlarınıza göre aynısını özelleştirebilirsiniz..

Pazar, basit pooja stand tasarımlarının çeşitli tasarımlarının yanı sıra meraklı pooja standlarıyla doludur. Kalıcı bir etki yaratmak için basit pooja standını biraz koyu renkli duvarla eşleştirin ve meraklı pooja standını çok az pooja odası dekorasyonuyla eşleştirin.

8. Raflı Küçük Pooja Almirah:

pooja raf görselleri

Günümüzde popüler olan tasarımlardan biri de küçük pooja almirah modellerini mekanınızda bulundurmak. Piyasada daha basit olanlardan daha süslü olanlara kadar çok sayıda pooja almirah tasarımı mevcuttur. Almirahın sadece içini dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda almirahın dışını şık ve şaşırtıcı hale getirmek için bazı pooja odası aksesuarlarını da kullanabilirsiniz..

Bu pooja almirah tasarımlarıyla elde edebileceğiniz en iyi fayda, kullanılmadığında tüm alanı kaplayabilmenizdir. Pooja almirah modellerinde benzersiz bir tasarım elde etmek için yaratıcılığınızla oynayabilirsiniz..

9. Raflı Pooja Raf Tasarımları:

pooja raf tasarımları

Pooja odanız için sınırlı alanınız olsa ve bariz pooja odası raf tasarımı veya pooja odası dolabı tasarımları için gitmek istemiyorsanız bile, her zaman bir pooja rafına güvenebilirsiniz. Bu pooja raf modelleri, yerinizde temiz ve çekici bir pooja alanı elde etmek için nihai kurtarma aracıdır..

Kendi pooja raf tasarımınızı ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize göre kişiselleştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Ayrıca pooja odası raflarına şık ve göz alıcı görünmelerini sağlamak için bazı küçük süslemeler ve tasarımlar ekleyebilirsiniz..

10. Tek Pooja Raf Vitrini:

basit pooja stand tasarımları

Sınırlı bir alanda birçok şeyi ayarlamak zorunda olduğunuz şu anda ihtiyacınız olan tek şey tek raflı bir pooja odası vitrini. Bu tek raflı vitrinler, büyük ve büyük hazır pooja odası dolabı kullanmak istemeyenler için etkili bir çözümdür..

İnsanlar için oldukça çekici olan pooja vitrin tasarımlarında bazı seçenekler mevcuttur. Bu tek raflı vitrinlerin en iyi yararı, herhangi bir endişe ve güçlük çekmeden herhangi bir yere yerleştirebilmeniz ve köşeyi tamamen parlak ve çarpıcı hale getirmeleridir..

Bunlar mandirinizi gerçek bir cazibeye dönüştürmek için deneyebileceğiniz pooja raf fikirlerinden sadece birkaçı. Pooja odanızı istediğiniz kadar harika hale getirmek için harika olacak pooja raf tasarımları ile piyasada birçok başka seçenek bulabilirsiniz. Hazır pooja dolabını kullanmayı deneyebilir veya kendi pooja dolabınızı da özelleştirebilirsiniz..

Pooja odası dolabı tasarım fikriyle ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bunları aşağıda yorum yapın. Konuyla ilgili doğru bilgi ve detaylarla size mümkün olan en iyi yardımı sunacağız..