Pooja odanıza girerken zillerin hoş sesini duysanız harika olmaz mıydı? Pooja odası zil kapı tasarımları tarafından üretilecek ne kadar rahatlatıcı ve hoş bir ses, değil mi? Pooja odası için asılı çan kullanımı eski bir gelenek olmasına rağmen son zamanlarda oldukça trend haline geldi..

Hindistan'da Pooja Kapısı İçin En İyi Çanlar

Pooja odası kutsal bir yer olduğu için girişi de oldukça benzersiz olmalıdır. Adanmışlar duaları için pooja odasına her girdiklerinde hoş ve yatıştırıcı bir ses yaratmak için pooja kapısı için çanlara sahip olmaktan daha iyi bir yol olamaz..

Hindistan’da Pooja Kapısı İçin Son Çanlar:

Kullanıcıları çekmek ve pooja odasına büyüleyici bir çekicilik katmak için bu çanlar farklı stil, renk ve desenlerde sunulmaktadır. İşte kalıcı bir izlenim yaratmak için kendi tarzınızda kullanabileceğiniz pooja odası kapı zilleri tasarımlarından bazıları:

1. Cam Kapılı Ziller:

çanlı pooja oda kapısı tasarımları

Pooja oda kapılarını zilli kullanmanın en iyi stillerinden biri, cam kapı zili kombinasyonunu elde etmektir. Kombinasyon benzersiz ve aynı zamanda inanılmaz derecede güzel görünüyor. Kapıdaki sınırlı zilleri birleştirebilir veya istediğiniz kadar zil ekleyebilirsiniz..

Bu kapı zili tipi de pooja oda kapı zili Vastu’nun tavsiye edilen bir tasarımıdır ve böylece eve maksimum mutluluk ve sıcaklığı getirmeyi sağlar. Pooja odanızın iç tasarımına göre çanların rengini ve tasarımını da seçebilirsiniz..

2. Ahşap Kapıda Çan Özlemesi:

çanlı pooja oda kapıları

Gelenekleri stille birleştirmek her zaman iyi bir fikirdir ve bu aynı zamanda pooja kapı fikrinizle yapabileceğiniz bir şeydir. Pooja oda kapısı tasarımlarını zillerle kullanmak için basit ama çekici fikirlerden biri, ahşap kapıdaki zil tasarımını istemektir..

Bu tasarımı daha gerçekçi hale getirmek için, isteklere bazı gerçek ziller de koyabilir ve gerektiğinde zillerin hoş sesini alabilirsiniz. Aynı tasarımı tam kapı üzerinde oluşturabilir veya bu tasarımla kapıyı ikiye bölebilir ve kalan kapı yarısında başka bir tasarım kullanabilirsiniz..

3. Pooja Kapısında Çan Asılı Tasarımcı:

pooja oda zilleri

Pooja kapınızda bir tasarımcı zili kullanmak, kalıcı ve benzersiz bir izlenim yaratmak ve ayrıca pooja kapısı için aşırı zil kullanmaktan kaçınmak için ince bir fikirdir. Pooja kapınızda sadece 1 veya 2 tasarımcı asılı çan kullanabilirsiniz ve gerekli süslemeler ile işiniz biter..

Piyasada, kullanıcıların yatırım yapabileceği çok sayıda tasarımcı asılı çan bulunmaktadır. Asılı zili tarzınıza ve kişiliğinize göre seçebilirsiniz. Bu tür tasarımcı asılı pooja oda zillerini kullanmanın en iyi yanı, onları pooja kapılarına yerleştirmek için özel bir çaba gerektirmemeleridir..

4. Pooja Kapısı için Ganesha Heykeli ile Pirinç Kapı Zili:

pooja odası için asılı çanlar

Pooja kapı zili tasarımında benzersiz ve şık bir şey istiyorsanız, bu kesinlikle seveceğiniz bir şey. Bu, pooja odası için geleneksel bir zil tasarımı değil, pooja odası için benzersiz ve farklı bir kapı zili tasarımıdır. Pirinç malzemeden gelir ve Lord Ganesha heykeli veya hatta başka herhangi bir Tanrı heykeli ile birlikte kullanılabilir..

Bu aynı zamanda asılı bir zil değildir, ancak bu pooja odası zili kapı tasarımlarını, kapı zilini pooja odası kapısının üstüne yerleştirerek kullanabilirsiniz. Bu kapı zilinin montajı oldukça kolaydır ve herhangi bir çaba gerektirmez..

5. Pooja Odası Kapısı için Yan Asma Çanları:

pooja kapı zili tasarımı

İster büyük ister küçük olsun, bu yana asılı çanlar her ikisi için de kullanılabilir. En son trendlere göre, bu yandan asılı çanlar, sadece güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda maksimum yer tasarrufu sağladığı için küçük mandirlerde tercih edilmektedir..

Pooja odası için bu yandan asılı çan kapısı, çeşitli boyut ve tasarıma sahiptir ve bu nedenle pooja odasının genel görünümüne göre kolayca seçilebilir. Kullanıcılar için harika bir cazibe yaratmak için bu pooja odası asılı çanlarla birlikte diğer dekoratif öğelerin bazılarını da kullanabilirsiniz..

6. Pirinç Pooja Odası için Eşsiz Geleneksel Kapı Zili:

pooja mandir için çanlar

Pooja odanız için asılı bir kapı zili kullanmak istemiyorsanız, geleneksel zili de deneyebilirsiniz. Pirinç malzemeden yapılmış benzersiz geleneksel kapı zili kategorisinde oldukça az seçenek bulunmaktadır. Bu zilli pooja odası kapıları fikrinin en iyi yanı, bu zillerin belirli bir konuma, özellikle pooja kapısının üstüne yerleştirilebilmesi ve sonuç olarak kullanıcının yoluna müdahale etmemesidir..

Bu kısa ve sabit çanlar da pooja odası kapılarında şık ve zarif görünüyor. Bunlar da oldukça uygun fiyatlı ve tekli olarak veya birden fazla sayıda kullanılabilir..

7. Pooja Odası Kapısı için Shubh Labh Asılı Çanlar:

pooja odası için çan kapısı

Pooja odasında her şeyi geleneklere göre tutmaktan hoşlanan birçok insan var. Bu nedenle şık kapı zilleriyle gitmek yerine geleneksel zilleri kullanmayı tercih ediyorlar. Siz de onlardan biriyseniz, bu Shubh Labh asılı zili sizi tamamen heyecanlandıracak..

Pooja odası için bu Shubh Labh kapı zili aynı zamanda pooja odanızın kapılarında tüm pozitifliği ve sıcaklığı çekebilen önerilen bir pooja odası kapı zili Vastu’dur. İster bu çan askılarından birini kapının ortasına yerleştirebilir, isterseniz de her iki kapı için de bir çift askı kullanabilirsiniz..

8. Pooja Odası Kapısı için Diya Tasarımlı Zil:

pooja odası çan kapı tasarımları

Çanlar ve Diyas, herhangi bir mandir için iki temel şeydir. Her ikisi de pooja odasında hoş bir ortam yaratmanın yanı sıra pooja odasının özgünlüğünü yaratmak için pooja odasında önemli bir rol oynamaktadır..

Şimdi, pooja odasının bu iki önemli unsurunun bir araya getirilmesinin ne kadar şaşırtıcı olacağını hayal edin. Bu zili Diya tasarımı ile pooja odanızın kapısında kullanabilir ve pooja odası için zil kapısının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu çanların tasarımında birçok seçeneğe sahip olabilirsiniz ve bu da çeşitli renk seçeneklerindedir..

9. Pooja Odası Kapısı için Om Bell Tasarımı:

pooja oda kapısındaki çanlar

Birçok insanın favorisi haline gelen bir diğer trend pooja kapı zili tasarımı, Om zil tasarımıdır. Om sembolü ve çan tasarımını bir araya getirir ve böylece pooja odası asılı çan tasarımında harika bir tasarım yaratır..

Bu tür Om çanlarında çok çeşitli tasarımlar bulabilirsiniz ve bu da uygun bir fiyat aralığındadır. Pooja odasının kapısında tek bir Om zilinin kullanılması insanlar için muhteşem bir görüntü oluşturacaktır. Pooja mandir için çanlar arasında bir denge sağlamak için, pooja odasının her iki kapısında da bu Om çan tasarımlı kapı zillerinden 2’sini kullanabilirsiniz..

10. Geleneksel Pooja Kapı Zili Tasarımı:

pooja oda kapısı çanları tasarlar

Bu, pooja oda çanları türündeki geleneksel tasarımlardan biridir. Zilin tasarımını ister cam ister ahşap kapı üzerinde deneyebilirsiniz. Zil tasarımı şüphesiz her türlü kapı tasarımına çok yakışacaktır..

Pooja odasının kapısında gerçek ziller kullanılmasına rağmen, pooja odası kapısında zil tasarımı oluşturabilirsiniz. Bu tasarım fikri, sadece diğer bazı dekorasyonlar için alanı korumakla kalmayacak, aynı zamanda kendi yollarıyla iyi ve modern görünecek..

Bunlar, pooja odanızın çekici ve özel görünmesini sağlayacak çanlı en yaygın ve popüler pooja odası kapı tasarımlarından bazılarıdır. Pazar, pooja odası için birçok kapı zili tasarımıyla dolu. Zevkinize ve tercihlerinize göre en uygununu mutlaka bulacaksınız. Ayrıca, pooja odası için bu asılı çanların montajı kullanıcılar için oldukça kolay ve kullanışlıdır..

Pooja odası kapı tasarımları çanlarını seçme konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıya yorum yapın. Pooja odanız için çan tasarımı hakkında mümkün olan en iyi bilgiyi size geri vereceğiz..