Başka hiçbir ülkede Hindistan kadar çok festival yoktur. Ne kadar çeşitli olursa olsun, her şeyi kutlamak için bir sebep var. Renkten ışıklara ve tatlılara kadar, Puja eğlencelidir ancak Rangolis olmadan tamamen eksiktir. Görüntülü festival rangoli tasarımları için en iyi 9 fikir burada listelenmiştir, bu da işinizi kolaylaştırır, böylece süreç boyunca tamamen eğlenmeye konsantre olabilirsiniz..

Resimlerle Festivaller İçin En İyi 9 Rangoli Tasarımı:

Rangoli’nizin tasarımını nasıl yapacağınız konusunda size bir fikir verecek Hint festivali rangoli tasarımlarını burada bulalım..

1. Eşsiz Yuvarlak Festival Rangoli Tasarımı:

Eşsiz Yuvarlak Rangoli Tasarımı -Festival Rangoli Tasarımları

Görünüş olarak en detaylı ve pitoresk olanlardan biridir ve lütfen konuklarınız olduğunda kazan-kazan. Büyük bir dairesel şekil ve ardından merkezde çiçek desenleri yapılarak kolayca yapılabilir. Gittiğiniz gibi dekore edin, ancak iki ana hattın üst üste geldiği yerlerde zıt renkler kullandığınızdan emin olun..

2. Vasant Panchami Rangoli Tasarımı:

Vasant Panchami Rangoli - Festival Rangoli Tasarımları

Saraswati Puja, ailedeki tüm çocukların öğrenme İlahına ibadet etmek için bir araya geldikleri zamandır. Festivali daha da iyi hale getirmek için, her zaman bir kuğu veya Tanrıça’nın taşıdığı veena yapmak için doğru sınırlara ve şekillere sahip bir rangoli kullanabilirsiniz..

3. Hindu El Yapımı Dini Rangoli Tasarımı:

Hindu El Yapımı Dini Rangoli Tasarımı

Om’dan gamalı haçlara kadar, bu Rangoli, tüm durumlar için kullanılabilen çok amaçlı bir üründür. Genellikle yapımı kolaydır, festival biter bitmez sanatınızın elinizden alınmasını istemediğinizde uygulanır..

4. Durga Puja Rangoli Sanatı:

Durga Puja Rangoli - Festival Rangoli Tasarımları

Bu festivali rangoli yapmak için, Bengal tarzı Tanrıça Durga yüzü başlamak için doğru yoldur. Kaba bir taslakla başlayın ve ilerledikçe renkleri koyun. Portreyi her yerinde parlak desenlerle hizalamayı unutmayın..

5. Karanlık Onam Festivali Rangoli’de Parlayan:

Karanlıkta Parlayan Onam Rangoli - Festival Rangoli Tasarımları

Onam’ın hasat başlangıcını işaretlemesi için bir rangoli yapmayı seçebilirsiniz. En sevdiğiniz koyu renkleri kullanarak hoş görünümlü bir Kathakali oluşturabilir ve bunları fırçalarla yeniden şekillendirebilirsiniz. Koyu renkler bu şekilde çok dikkat çekeceğinden, her yere diyas çıkardığınızdan emin olun..

6. Lord Ganesha Yuvarlak Rangoli Tasarımı:

Lord Ganesha Round Rangoli Design - Festival Rangoli Designs

Ganesh Chaturthi’nin uğurlu gününde çoğu evde kullanılan bu, Mumbai’nin Lord Ganesha Rangoli’ye tapınmanın çok önemli bir anlam taşıdığı bölgelerinde büyük bir çılgınlık. Merkezde Lord Ganesha’nın kaba bir görüntüsünü yaparak başlayın ve ardından kendi isteğinize göre süsleyin..

7. Shivaratri Festivali Rangoli:

Shivaratri Festivali Rangoli

Bu Rangoli’nin, kocanızın uzun sağlığı için dua ettiğinizde, vesilesiyle şenliğe özel bir dokunuş vermek için Om sembolünü kullanacağını tahmin etmek hiç de zor değil. Harika görünecek ve önce bir Om sembolü yapmaya başlayabilir ve ardından onu parlak renklerde desenler ve tasarımlarla çevreleyebilirsiniz..

8. Krishnashtami için Radha Krishna Rangoli Sanatı:

Krishna Rangoli - Festival Rangoli Tasarımları

Rangoli sanatı için harika bir şey Radha Krishna Rangoli tasarımı olabilir. Bu aşıkların imajı o kadar güzel ki Rangoli festival için. Görünüme özgün bir dokunuş vermek için renkler parlak olmalı ve Krishna mavi renkte olmalıdır..

9. Festival Diwali için Diyas Rangoli Tasarımı:

Diwali Rangoli Design - Festival Rangoli Designs

Diwali, Hint takvimindeki en parlak festivaldir ve hiçbir şey bir Rangoli kadar parlak değildir. Bayram vesilesiyle, sadece diyas çizerek ve küçük ampulleri yerlerine yerleştirerek tüm övgüleri alabilirsiniz..

Bir Rangoli ile bir festivalin kutsal başlangıcını kutlamak kültürümüzde önemlidir ve bu 9 tasarım kesinlikle rekorlarınızı kırmalı ve yılın tüm kutlamaları boyunca nihai bir rehber olarak hizmet etmelidir..