Rangoli, çoğu haneyi süsleyen değerli bir eşyadır. Dualar yalnızca bir rangoli oluşturulduktan sonra başlar. Tanrılara giden yolu göstermeye ve kendilerini hoş karşılanmış hissetmelerine yardımcı olur. Tanrıların yanı sıra, tüm misafirler için harika bir manzara..

6 Noktalı En İyi Pillui Kolam/Rangoli Tasarımları:

İşte en iyi 5 6 nokta rangoli,

1. Renkli 6 Nokta Rangoli:

Renkli 6 Nokta Rangoli

6’ya 6 noktalı bu güzel rangoli’yi her durum için denemelisiniz. Rangoli, daha sonra pek çok tasarım oluşturmak için birleştirilen 6 * 6 kare ile yapılır. Buna birkaç renk de ekleyebilirsiniz. Beyaz kenarlık tasarıma hoş bir dokunuş katıyor. Bu rangoli çok çekici. Rangoli’yi 11’den 6’ya kadar noktalarla kullandığınız tasarımı kolayca elde edebilirsiniz ve geometrik veya çiçek olabilir. Birbirini tamamlayan renkler kullanın.

2. Basit 6 Nokta Rangoli:

Basit 6 Nokta Rangoli

Basit rangoli tasarımlarından biri 6 nokta rangoli’dir. Bu tasarım, 6 noktalı basit rangoli tasarımları oluşturmak için sadece beyaz toz kullanır. Sürekli olarak birleştirilen tasarımlar oluşturabilirsiniz veya bunlar, resmin tamamını oluşturan öğelerden oluşan setler olabilir. Bu, evinizin dışında günlük kullanım için 6 pullikolam olarak da kullanılabilir. Oluşturduğunuz rangoli tasarımının tamamı aynı öğeye sahip olabilir veya farklı öğelerin bir karışımı olabilir. Geometrik veya çiçek desenleri deneyin.

3. Deepam 6 Nokta Rangoli:

Deepam 6 Nokta Rangoli

Rangoli’de bir deepam tasarımı da harika bir konsept. Bir diya şekli oluşturmak için 6 noktalı kolam tasarımlarını kullanır. 6 noktalı bu kolam çok sade ama şık görünüyor. Evinizi veya dua odanızı dekore etmek için kullanabilirsiniz. Tasarım, meydanın her tarafındaki diyasları çoğaltır. Bu basit 6 pulli 6 varisai kolam yapmaya çalışın ve daha karmaşık tasarımlar yapmak için pratik yapın. 6 noktalı rangoli, muhteşem eserler yaratmak için kullanılabilecek çok yönlü bir araçtır. Bu tasarımlara el atın ve güzel bir şey yapın.

4. Acemi 6 Nokta Kollam:

Acemi 6 Nokta Kollam

Yeni başlayan biriyseniz, bu harika 6 noktalı muggulu’da elinizi bile deneyebilirsiniz. Tasarım çok tatlı ve her köşede çiçek yapıyor. Merkezi kare bu tasarımdaki önemli parçadır. Tasarımı kullanabilir ve diğer çiçek türlerini de oluşturabilirsiniz. Rangoli ayrıca 11 ila 6 noktalı rangoli ile de yapılabilir. Güzel bir görüntü oluşturmak için rangoli’nin her bölümü için farklı renkler kullanın. Deneyimli bir rangoli yapımcısı bile bu basit tasarımları deneyebilir.

5. Festival Rangoli:

Festival Rangoli

Çoğu festival, mükemmel ve parlak bir rangoli ister. Bu rangolis, 6 chukkala muggulu veya nokta rangoli 11 ila 6 kare tarafından yapılır. Rangoli genellikle karmaşıktır veya birlikte birçok 6 karenin birleşimidir. Burada böyle bir tasarım bulacaksınız. 11’den 6’ya kadar noktalara sahip rangoli tasarımları, büyük bir desen elde etmenin mükemmel bir yoludur. Rangoli’yi şenlikli yapmak için parlak renkler kullanın. Bunu, çok fazla alanın olduğu özel bir fırsat için de deneyebilirsiniz. Tasarımlar, parlaklığın elde edilmesi için en az üç farklı renk kullanır. Rangoli’ye hoş bir dokunuş vermek için her zaman beyaz bir bordür tercih edilir.

6 nokta rangoli, sanat formunuzu göstermenin güzel bir yoludur. Renkli rangoli veya sade beyaz rangoli, parlak görünen güzel tasarımlardır. Festival rangoli, başlangıç ​​seviyesindeki rangoli tasarımlarının yanı sıra harika bir seçimdir..