Misafirlere hoş geldiniz, rangoli göstergesinin ana anahtarıdır; Rangoli, tanrıça Laxmi’nin evimize girmesini memnuniyetle karşılıyor. Hint köyünde her sabah erkenden kadınlar evin kapısının yanına rangoli çizmeye bayılır. Hindistan’da, herkesin kültür seçimine sahip olduğu her eyalet ve rangoli’de farklı türde bir malzeme kullanmak, kültürlerini iyi bir şekilde sunabilir. 14 nokta rangoli tasarımları, herhangi bir fırsatta veya festivalde büyük alan için faydalıdır. 14 nokta rangoli, güzel yaratılışımıza göre kullanabilir.

Resimlerle En İyi 14 Nokta Rangoli Tasarımları:

İşte en iyi 5 14 nokta rangoli, bu rangoli tasarımlarını mekanlarınızda deneyin, diğerlerinden en iyi beğeniyi alın.

1. 14’e 14 Rangoli:

14'e 14 Rangoli

Birkaç tasarım basit düz alana ihtiyaç duyar veya küçük alanlarda da çok az tasarım çok çekicidir, festivallerimiz veya herhangi bir durum için parlak ama basit bir tasarım yapmaya çalıştığımızda 14 nokta rangoli tasarımı iyi bir fikir olacaktır. Küçük bir alanınız varsa ve rangoli deseninde uzman bir tasarımcı değilseniz, o zaman eğrileri ve paralel çizgileri kullanmak, fikirlerinize göre size parlak bir rangoli verebilir. Beyaz renkli koyu kum kullanarak ve boşlukları doldurmak için farklı bir renk kullanarak bu tasarımı deneyin. 14’e 14 nokta tam bir kare yuvarlak verebilir ve paralel çizgiler veya eğriler yapmaya başlarsanız, bu tasarımı bitirmek için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Boşlukları doldurmak için farklı bir renk kullanın ve tasarımda denge sağlayın.

2. Festival Özel 14 Nokta Kolam Rangoli:

Festival Özel 14 Nokta Kolam Rangoli

Çoğunlukla ‘kalash’ ve ‘diva’ festivallerde en ölçülebilir kısımlar, o zaman neden bu fikri rangoli’de kullanamıyoruz. Geleneksel rangoli tasarımına bakıyorsanız, bu tasarım iyi bir fikir olacaktır ve eğriler ve çizgiler yapmak için yalnızca parmaklarınızı doğru şekilde kullanmanız gerekir. Bu tasarımı denemek için 14 nokta ve 14 çizgi koyun, ortadan başlayın ve güzel kıvrımlara sahip dört diva tasarlayın. Bu tasarımı tamamladığınızda rangoli’nin köşesinde Kalash saksıları yapabilirsiniz. Doğru çizgiler yapmak için uygun parmaklarınızı kullanın. Bu tasarım kesinlikle izleyicilerin dikkatini çekebilir.

3. Renkli Rangoli Deseni:

Renkli Rangoli Deseni

Bu, daha az zaman deseni için yardımcı olan temel başlangıç ​​seviyesi tasarımı olan 14 ila 14 nokta rangoli’dir. Bu 14 nokta rangoli, mavi ve kadife renkleri kullanılarak yapılmıştır. Bu deseni kapı girişinizin önündeki düz bir zemine çizip üzerine beyaz renkli kum alıp üzerine kalın bir desen yapabilirsiniz. Sadece paralel çizgiler kullanarak bu tasarımı yapabilirsiniz. Ortada bir kare yapın, ardından her noktadan tasarıma göre sadece çizgiler çizebilirsiniz. Her köşe için bir başlangıç ​​yapın ve yıldızın ortasına kareler çizebilir, renk mevcudiyetine göre kutuları doldurabilirsiniz. Bu tasarım için mavi ve kadife iyi bir seçim olacaktır..

4. Basit ve Kolay Çiçek 14 Nokta Rangoli:

Basit ve Kolay Çiçek 14 Nokta Rangoli

Kapı girişinde günlük rutin için birkaç rangolis en iyisidir; 14 nokta için birkaç basit tasarım deneyebilirsiniz. Bu, rangoli’deki normal temelli sanatınız için iyi bir seçim olacaktır. Bu basit ama rangoli deseninde bir tasarım yapmak oldukça kolaydır, eğer yeni başlayan biriyseniz ve boş zamanlarınızda rangoli yapmaya hazırsanız, o zaman başlangıçta çiçek tasarımları alın. Ekstra çabaya gerek yok, sadece 14 noktayı düz koyun ve ihtiyacınıza göre noktaları ekleyebilir veya azaltabilirsiniz. Tek çiçeği yapmak ve içine farklı renkler doldurmak, kapı girişinizi en iyi şekilde görmenizi sağlayabilir. Bu aynı zamanda bir chukki rangoli türüdür..

5. 14 Pulli kolam:

14 Pulli kolam

Birkaç rangoli tasarımı yapmak kolaydır ve çok azı fikirlerimize ve yaratıcılığımıza göre bir tasarım yapmak için daha fazla zaman alır, herhangi bir vesileyle özel bir kolam rangoli yapmak için en sevdiğiniz desen ve rengi alın. Bu tasarım renkli un kullanılarak yapılabilir, malzeme mevcudiyetine göre çizim kullanabilirsiniz. Bu tasarım Hindistan geleneğini tanımlar ve bu tür tasarımlar çoğunlukla Gujarat ve Maharashtra’da yapılır. İçine çiçek ve yaprak deseni yapmak güzel bir fikir olacaktır. Kare hareketi kullanan 14 nokta rangoli kesinlikle eve bir giriş için iyi bir görünüm verebilir..

Uygun bir yolla büyük bir rangoli yapmak istiyorsanız, o zaman büyük alan dikkatiyle 14 nokta iyi bir fikir olacaktır. Rangoli için un, kum ve renkli pirinç gibi daha fazla malzeme kullanmak en iyi dokunuşu verebilir, misafirlerinizi veya akrabalarınızı etkilemek için 14 nokta en iyi fikir olacaktır..