Rangoli, misafirler tarafından gerçekten beğenilen ve aynı zamanda dekorasyonun kalitesine katkıda bulunan en iyi dekoratif marka türüdür. Rangoli evin dışında, tapınağın dışında, sokakta ve bazı işlevsel mekanların çevresinde bulunabilir. En iyi yanı, parlaklığında ve görünümünde yatmaktadır. Bu tür tasarımlardan biri, Hinduların dini sembolü olan Om rangoli tasarımlarıdır. Bu rangoli genellikle Hindu tapınaklarının dışında tasarlanmıştır. Om rangoli için böyle birçok tasarım olabilir. En iyi rangoli, çok renkli kullanıldığında.

Resimlerle Son Om Rangoli Tasarımları:

İşte en iyi 9 Om rangoli tasarımının listesi, bu tasarımların misafirler tarafından gerçekten beğenildiğini ve ayrıca evinizdeki huzurlu ortamı deneyin..

1. Kolay Om Tasarımı:

Kolay Om Tasarımı

Om rangoli karmaşık değildir ve kolayca tasarlanabilir. Bu kolay tasarımlar bazı küçük etkinlikler için tasarlanabilir. Parlaklığı om görünümünü iyileştireceğinden, en iyi seçim çok renkli kullanımında yatmaktadır. Bunlar tapınakların dışında tasarlanabilir.

2. Yaratıcı Om Tasarımı:

Yaratıcı Om Tasarımları

Om bile biraz yaratıcılıkla tasarlanabilir, bu da onunla birlikte biraz daha resim eklemek anlamına gelir. Böyle bir yaratıcı resim, sağlanan resimde açıkça gösterilmektedir, ancak bu Om tasarımları için çok renkli kullanımını unutmayın..

3. Diwali Om Tasarımı:

Diwali Om Tasarımları

Diwali için Om rangoli tasarımları çok olabilir ama en güzeli ışıkların yardımıyla tasarlanabilir. Bu rangolis, ışıklarla kullanıldığında başka bir seviyeye yükseltilir. Tasarım için çok renkli kullanımı bunun için en iyi seçim olacaktır..

4. Güzel Om Tasarımı:

Güzel Om Tasarımları

Bazı büyük etkinlikler için güzel ve büyük tasarımlar oluşturulabilir. Rangoli’nin görünümüne katkıda bulunduğu için çok renkli kullanımı en iyi seçim olacaktır. Sağlanan görüntüde güzel rangoli sağlanmıştır. Bunlar tapınakların dışında ve sokaklarda tasvir edilebilir..

5. Renkli Rangoli Tasarımı:

Renkli Rangoli Tasarımları

Renkli tasarımlar Om tasarımı için de kullanılabilir. Bunlar yarışmalar için de uygulanabilir. Renkli rangoli, Om rangolis’in yaratıcılığına katkıda bulunacaktır. Bunlar, “Diya’s” gibi bazı ışıkların yardımıyla geliştirilebilir.

6. Basit Om Tasarımı:

Basit Om Tasarımı

Basit tasarımlar genellikle küçük etkinlikler içindir ve küçük boyutlu olabilir. Bunlar genellikle sokaklarda tasvir edilir. Bunun için çoklu renk kullanımı en iyi seçim olacaktır. Görüntü kaynağında böyle basit bir tasarım sağlanmıştır..

7. Dini Om Rangoli:

Dini Om Rangoli

Dini tasarım genellikle insanların Lord Ganesh’e ibadet ettiği Ganesh Chathurthi vesilesiyle kastedilmektedir. Om sembolü, birliğin gücünü ifade eder ve halk tarafından gerçekten beğenilir. Bunun için tek renk de kullanılabilir ancak çoklu renk daha iyi parlar..

8. Işıklar Om Tasarımı:

Işıklar Rangoli Tasarımları

Işıklar rangoli tasarımları, Om rangoli tasarımları için en iyi tasarımlardan biridir. Işıklar rangolis için yaratıcılığın anlamını ekler. Bu tür bir aydınlatma rangoli, görüntü kaynağında sağlanır. En iyi seçim, çok renkli kullanımında yatmaktadır..

9. Tapınak Om Tasarımı:

Tapınak Om Tasarımları

Tapınak Om tasarımları, farklı insanların Tanrı’ya ibadet etmeye geldiği Hindu tapınaklarının dışında tasarlanmıştır. Tasarlanan tapınak ışıklarla birlikte kullanılmalıdır. Bunun için çoklu renk kullanımı en iyi seçim olacaktır. Tek renkli rangoli, tapınak Om tasarımları için seçim olabilir.

Om rangoli tasarımları bu tür birçok tasarıma sahiptir ancak bunlar en iyilerinden bazılarıydı. Bunlar arasında en iyi seçim, profesyoneller tarafından büyük durumlar için tasarlanabilen teneke kutu, Diwali, hafif Om tasarımları iken, bazı basit ve kolay rangoliler küçük etkinlikler için tasarlanabilir. Tasarım yaparken en iyi seçim çoklu renklerin kullanılması olacaktır..