Güneş cildinize zarar verdiği gibi saçınıza da zarar verir. Yaza girer girmez sağlıklı ve güzel buklelerimiz yavaş yavaş zarar görür ve parlaklığını kaybeder. Saçlarımızı boyarsak bu sezon saçlarımız kolayca zarar görür. Ağartılmış ve solmuş hale gelir. Güneşin UV ışınlarıyla saçlarımızı kuru ve pürüzlü hale getirerek saçlarımızı pişirdiğini söyleyebiliriz. İnsanların bu sezon kısa saçı tercih etmelerinin nedeni budur. Bu nedenle, saç ve saç derisini korumak için bu mevsimde uygun saç bakımı yapmak önemlidir..

En İyi Yaz Saç Bakım İpuçları

Nedenler:

Saçla ilgili sıklıkla karşılaştığımız en büyük sorun kabarmadır. Yaz aylarında saçlar havadaki nemi alır ve saç gövdesinin şişmesine neden olarak kütikülde kırılmaya ve bu da kabarmaya neden olur..

Yaz aylarında yüzmek saçınıza daha da zarar verebilir. Sudaki klor saçı doğal yağlarından arındırır. Sarı saçlarda sıklıkla görülen yeşilimsi döküntü bakır ve diğer kimyasallardan kaynaklanır. Bu kimyasal moleküller saçınızdaki proteine ​​bağlanır..

Deniz suyuna daldırırsanız, sudaki ağır tuz içeriği saçınızdaki tüm suyu da alarak kurumasını sağlar..

Yaz Saç Bakım İpuçları:

1. Bol Su:

Yaz Saç Bakım İpuçları - daha fazla su için

Yaz aylarında bol su içerek cildinizi ve saçınızı havadaki aşırı nemden koruyun. Diğer mevsimlere göre daha fazla su için. Her zaman yanınızda bir su şişesi bulundurun ve arada bir su için..

2. Boyamaktan Kaçının:

Yaz aylarında saç bakımı-Boyamadan Kaçının

Boyama saça zarar verir; hepimiz bu yağı çok iyi biliyoruz. Yaz aylarında renk kolayca solma ve ağartma eğilimindedir. Bu hiç iyi görünmüyor. Bu yüzden boyamaktan kaçınmak daha iyidir.

3. Bir Eşarp İle Örtün:

yaz aylarında saç bakımı - Eşarplı Kapak

Dışarı çıkmadan önce tüm başınızı ve saçınızı iyi bir eşarpla örtün ve buklelerinizi koruyun. Siz de bu sezon şapka takmak isteyebilirsiniz..

4. Kırpın:

yazın saç bakımı-yazın saç bakımı-Trim It

Saç büyümesi yaz aylarında kışa göre daha hızlıdır. Yani bu mevsimde onu tekrar büyütmede sorun yok. Saçlarınızı bu sezonun başında kesin ya da yaza özel bir saç kesimi yaptırmak isteyebilirsiniz. Sezon sonunda veya bahar geldiğinde saçlarınız oldukça iyi uzar..

5. Güneşten Koruyun:

yazın saç bakımı-Güneşten Koruyun

UV filtreli iyi saç bakım ürünleri bu günlerde piyasada spreyler, jeller ve kremler şeklinde mevcuttur. Dışarı çıkmadan önce bu ürünleri günlük olarak kullanın. Uzun saatler dışarıda kalıyorsanız, çantanızda bulundurun..

6. Yüzmeden Önce Doygun Olun:

Yaz aylarında saç bakımı-Yüzme Öncesi Doygunluk

Eğer yüzecekseniz, saçınızı temiz suyla iyice ıslatın veya daha fazla miktarda saç kremi uygulayın. Böylece saçlarınız havuz suyuyla dolu kimyasalları ememeyecek. Ayrıca saçınıza bu kimyasalların saçınıza yapışmasını önleyebilecek yağ da uygulayabilirsiniz. Yağ asla su ile karışmaz. Böylece su saçınıza nüfuz edemez.

7. Yüzme Sonrası:

yaz spreyli suda saç bakımı

Yüzdükten sonra, klorlu havuz suyunu çıkarmak için saçınızı temiz suyla iyice durulayın. Havuzun yakınında duş yoksa, yanınızda bir şişe tatlı su bulundurun. Ayrıca bir sprey şişesine de sahip olabilirsiniz. Bu yüzden yüzdükten sonra saçınıza biraz taze ve temiz su püskürtün..

8. Şampuan ve Saç Kremi:

Yaz aylarında çok terlersiniz. Saç deriniz terler ve kirlenir. Bu nedenle sık sık yıkayabilirsiniz. Saçınızı korumak için nemlendirici şampuan ve saç kremi tercih etmeniz önerilir. Haftada bir arındırıcı veya kalıntı önleyici şampuan kullanın ve saç derinizde oluşan ürünü çıkarın..

yazın saç bakımı-Şampuan ve Saç Kremi

Derinlemesine bakım yapan saçın bir sonraki adımını unutmayın. Hindistan cevizi yağı veya başka herhangi bir iyi yağ deneyin. Bunlar en iyi klima ürünleridir. Yağ gibi çalışan ve saçınızı koruyan serum uygulayın..

9. Kıvrımınızdan Kurtulun:

yazın saç bakımı-Kabarıklıktan Kurtulun

Kabarıklıktan kurtulmak için iyi bir kabarma önleyici yağ veya serum alın. Sadece küçük bir damla yağ veya serum alın

ve uygulayın. yoksa saçını ağırlaştırırsın.

10. Stile Hayır:

Haftada en az iki kez saç kurutma makinesi, düzleştirici ve bukle maşası gibi sıcak şekillendirme araçlarından kaçının. Saçınızı gerçekten şekillendirmek istiyorsanız, neden saçınızı doğal olarak kıvırmıyorsunuz? Saçınız biraz nemli olduğunda, onları yuvarlayın ve onunla uyuyun. Ertesi gün o güzel buklelere sahip olacaksınız. Bu bukleleri bir köpükle kilitleyin ve işiniz bitti.

Kız Saçını Rulo Yapıyor

Saç spreyleri kuruyor. İçindeki maddeler saça zarar verir. Bunları kullanmanız gerekiyorsa ve atlayamıyorsanız, doğal içerikli ve saç kremleri olanları tercih edin..

11. Her Gün Yıkayın:

yazın saç bakımı-Her gün yıkayın

Günün sonunda yüzünüzü kirli bulursunuz ve böylece onu temizlersiniz. Aynı şekilde saçlarınız da kolayca kirlenir. Saçınızı her gün yıkayın ve saç derinizi her zaman temiz ve sağlıklı tutun. Saçınızı her gün yıkayamıyorsanız, en azından her gün yıkayın..

12. Doğru Yiyin:

Yaz aylarında saç bakımı-Doğru Yiyin

Sağlıklı beslenmek içten sağlıklı saçlar için çok önemlidir. Omega-3 yağ asitlerinin güçlü, parlak ve sağlıklı saçlar için çok iyi olduğu bulunmuştur. Bunlar ıspanakta, somon balığında, yumurtada vs bulunabilir. Biraz yeşillik alın. Koyu yeşil sebze ve meyveler saça çok iyi gelir. Biraz brokoli de al. Turunçgiller, C vitamini ve saçı iyileştiren antioksidanlar açısından zengindir. Çinko içeren fındık alın. A vitamini içeren havuçları tüketin. İçeriden sağlıklı olarak güzel saçlara kavuşun..

13. Çay:

yaz chammolle çayında saç bakımı

Çay durulama saçlarınız için gerçekten iyidir. Sarışınlar için limon ve papatya, kahverengi ile siyah arasındaki saçlar için siyah çay ve bakır ile kızıl arasındaki saçlar için kırmızı zencefil çayı alın. Biraz su kaynatın ve üzerine çay poşetleri ekleyin. Bir süre soğumaya bırakın ve saçınızı bununla durulayın. Suyun saça iyice nüfuz etmesi için birkaç dakika bekleyin, ardından şampuanla yıkayın ve ardından şekillendirin..

Saçlar, yıl boyunca ve yaşam boyunca uygun şekilde özen gösterilmelidir. Yaz aylarında güneş ışınlarından ve nemden korunmak için ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Herkesin yapması gereken birkaç temel şey, doğru yemek, süslemeler yapmak, iyi ürünler kullanmak ve mümkün olduğunca şekillendirmekten kaçınmaktır..