Hair Rebonding, saçı rahatlatan ve yumuşak, pürüzsüz ve düz hale getiren kimyasal bir işlemdir. Esasen uzun ve kontrol edilemeyen saçları olan kadınlar için önerilmiştir. Düzgün yapıldığında, prosedür saçı yumuşatmaya yardımcı olur ve ayrıca uzun bir süre devam eder..

saç yeniden

Tüm görünümünüz değişeceğinden, saçları yeniden şekillendirmek kesinlikle bir hayat değiştiricidir. Saç, kadınlar için değerli bir varlık olarak kabul edildiğinden, ona iyi bir bakım yapmak, kendinize olan güveninizi son derece artıracaktır. Gelişmiş teknolojilerin çoğu da size harika sonuçlar verecektir. Bu makalede, yeniden yapılanan saçlarla ilgili temel bir fikir ve anlayış, yalnızca sizin anlayışınız ve bilginiz için bazı ipuçlarıyla birlikte paylaşılmıştır. Pek çok kadın bu tedaviyle hayatlarını ve görünüşlerini değiştirdi ve eğer yeterince istekliysen aynısını saçın için de yapabilirsin..

Saç Rebonding İpuçları ve Tedaviler:

Yeniden yapılanan saçlara nasıl bakacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki noktalar size göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli gerçekleri sunmak için burada..

1. Bir Krem Yumuşatıcı Kullanın:

Yerel bir pazardan iyi bir krem ​​yumuşatıcı alın ve saçınızın tüm bölgelerine uygulayın. Yaklaşık 20 dakika orada kalmasına izin verin. Bu, saçın doğal bağını bozacak ve taze bir toparlanma sağlayacaktır. Bunun sonunda saçlarınız düz ve şık olacak. Ancak bazı temel adımları izlemeniz gerekecek. İlk olarak, saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın. Ardından gevşeticiyi uygulayın ve yarım saat bekletin. Tekrar yıkayın. Şimdi saç kısımlar halinde düzleştirilecektir. Bağları sıfırlamak için bir nötrleştirici uygulayın. Bunu da durulayın ve ardından saçı kurutun. İyi bir saç serumu uygulamasıyla bitirin..

Saçlar için Krem Yumuşatıcı kullanın

Kalıcı bir saç kremi kullanmak her zaman yardımcı olur. Saç kremi saçı kökten yumuşatır ve saçı pürüzsüz ve ipeksi yapmak için bir krem ​​yumuşatıcıdan bile daha iyi çalışır. Böyle bir saç kremi yıkamazsın. Sihirli olması için saçta bırakılmalıdır. Sadece saçı böyle bir saç kremi ile nemlendirin ve çalışmaya bırakın. Bu saç kremleri işe yarar ve saçı çekirdekten yumuşak hale getirebilir. Uygun bir saç kremi arıyorsanız, önce saç kalitenizi kontrol etmeli ve ona göre bir saç kremi kullanmalısınız..

2. Geniş Dişli Bir Tarak Kullanın:

Saç toparlama işlemi tamamlandıktan sonra geniş dişli bir tarak kullanmanız gerekecektir. Diğer normal taraklarla ilgili sorun, saçınızın daha fazla zarar görmesine ve kırılmasına neden olan saç dolaşmalarını gidermeye yardımcı olmamasıdır. Geniş dişli tarak kullanırsanız, bu tür sorunlar nadiren yaşanır. Bunun yerine saçınız yumuşak, pürüzsüz ve parlak olacaktır. Ve en iyi sonuçları elde etmek için her zaman yukarıdan uçlara doğru taramaya çalışın. İyi bir saç ürünleri mağazasını ziyaret etmek her zaman daha iyidir ve tarak sadece oradan.

Geniş Dişli Bir Tarak Kullanın

Saç tarama sorunlarınızı çözmek için size en iyisini sunabilecekler. İlk kez bir tane satın aldığınızda, muhtemelen onu mahvedeceksiniz. Saç rebonding terapisinden geçiyorsunuz ve çok şey oluyor ve bu nedenle kendi saçınıza en üst düzeyde ve en iyi şekilde bakmak istediğinizde bir profesyonelden yararlanmalısınız. Saç fırçalama ihtiyaçlarınızı karşılamak için böyle bir tarak sağlayabilecek çok sayıda mağaza var..

3. Soğuk Su Kullanın:

Saçlarınızı yeniden yapılandırma işlemi tamamlandıktan sonra soğuk su kullanmanız şarttır. Sıcak su, saçınızdaki tüm nemi çalarak onu kuru, pürüzlü ve kıvırcık hale getirmekten sorumludur. Saçları yeniden canlandırmak için en iyi çözüm, duş alırken soğuk su kullanmaktır. Bu kadar küçük bir ipucunun nasıl bu kadar iyi ve etkili olabileceğini görünce şaşıracaksınız. Kış mevsiminde bunu yapmak biraz imkansız gibi görünse de, yine de sıcağı tercih etme zahmetine katlanmak isteyebilirsiniz..

Soğuk Su Kullanın

Saçların yeniden yapılandırılması sorunları üzerine yapılan birçok araştırmaya göre, saçlarını yıkamak için sıcak su kullanan kadınların terapiden sonra bile kırılma ve benzeri saç sorunları yaşadığı görülmüştür. Bununla birlikte, bir saç toparlama işlemi ancak saçınızı sadece soğuk suyla yıkadığınızda tamamlanmış olacaktır. Soğuk, ılık su değil, sadece soğuk anlamına gelir. Korkunç bir şeyi tedavi edeceksen ayrıntılara dikkat etmelisin..

4. Saçları Yeniden Bağlamak İçin Saç Rutini:

Saç rebonding tedavisinden sonra sonraki üç gün saçınızı ıslatmanıza izin verilmez. Üç gün sona erdikten sonra, kaliteli bir bitkisel şampuan ve biraz saç kremi ile yıkamalısınız. Saç kremini birkaç dakika daha saçınızda bırakın. Tamamen yıkamayın. Geride biraz kalıntı bırakırsanız saçınızın dış yüzeylerinde etkili olacaktır. Ayrıca, önümüzdeki beş gün boyunca yüzmekten uzak durun, aksi takdirde kimyasallar yerleşebilir. Daha önce tartışıldığı gibi, bir saç kremi yardımcı olur ve bu durumda, bir saç kremi kullanmak zorunlu olduğunda, saç kremi kullanmaktan daha iyi ne olabilir? saç kremi.

Saçları Yeniden Canlandırmak İçin Saç Rutini

Saç kalitenizi bilin ve sizin için doğru saç kreminden yararlanın. Rebonding saç tedavisinden sonra saç kalitenizde çok fazla değişiklik olmasa da (umarız), yine de saç kalitenizi değerlendirerek bir saç kremi satın almanız gerekecektir. Bu inanca dayalı bir şampuan alırsanız daha iyi olur. Her zaman düşünme, orta, düşünme vb. saçlar için ürünler vardır..

5. Sağlıklı Bir Diyet Yapın:

Sorununuz ne olursa olsun, doğru yemeği yemek her zaman önemli bir konu olmuştur. Ne zaman vücudunuzla ilgili bir şey olsa, denkleme her zaman mideniz girer. Bir profesyonelden durumunuz ve aldığınız tedavi hakkında onu eğiterek uygun bir diyet çizelgesi alın ve hemen durumunuza uygun bir diyet çizelgesi alacaksınız. Saçınızın kalitesini korumak için sağlıklı ve besleyici bir diyet uygulamanız gerekecektir. Her türlü gerekli vitamin ve mineralleri içerecek olan (saç büyümesini sağlayan sağlıklı saçların korunmasına yardımcı olur).

sağlıklı beslenme ipuçları

İyi bir beslenme planı yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller, kaju fıstığı, badem ve kümes hayvanlarından oluşur. Derin yağda kızartılmış ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Alkol ve sigara ve uyuşturucu gibi diğer kötü alışkanlıklardan kaçının. Bunun yerine, bir sürü ev yapımı sağlıklı meyve suları için ve günde 30 dakika egzersiz yapmaya çalışın. Karışık meyve suları bu noktada işinize yarayacaktır..

6. Kendinizi Zararlı İklimden Koruyun:

Yeniden canlanan saçlar için bir başka değerli ipucu da kendinizi sert veya kötü iklimlerden korumaktır. Güneşe çıkmadan önce bir şemsiye taşıyabilir veya bir yün gibi başınıza bir eşarp bağlayabilirsiniz. Saça güneşin zararlı UV ışınlarının neden olduğu hasarı sınırlayan iyi bir saç bakım ürünü sağlayın. Bunu dışarı çıkmadan önce uygulayabilir ve içeri girmesine izin verebilir ve koruyucu eylemi başlatabilirsiniz. Bazı ürünler çalışmaya başladıklarında genellikle bir koku (çoğunlukla hoş) verirler. Burnunuzu alarm durumunda tutmanız ve sadece o kokuyu hissettikten sonra ısınmanız gerekecek..

Kendinizi Zararlı İklimden Koruyun

Soğuk rüzgarlardan, fanlardan ve soğutuculardan da uzak durun. Bu, kış mevsimlerinde ekstra korumacı olmanız gerektiği anlamına gelir. Saçınıza bakım yapmaya istekliyseniz, arkanızı kollamak zorunda kalacaksınız. Bir süre saç jölesi, sprey, fön makinesi veya bukle maşası gibi süslü saç ürünlerini kullanmayın. O halde bundan böyle, herhangi bir süslü saç ürünü veya renkli saç boyası uygulamadan önce, saçınızı düzgün bir duruma getirmek için ne kadar uğraşmanız gerektiğini bir hatırlayın. Sağlıklı saçlarla dolu bir kafaya sahip olmak istiyorsanız, süslü rötuşlardan fedakarlık edin. Bu, saçlarınızı yeniden birleştirme sürecinde saçınızı hacimli, yumuşak, parlak ve parlak tutmanıza yardımcı olacaktır..

7. Saçın Yeniden Yapılandırılması İçin Saç Maskeleri:

Artık tedavi aşamasını tamamladığınıza ve bakım aşamasına adım attığınıza göre, saçınıza uygun şekilde bakmanız gerekecek. Bu noktadan sonra saç maskesi terapilerini düşünmeniz gerekecek. Saçlarınızı sağlıklı ve yumuşak tutmak için günlük olarak saç maskeleri uygulamalısınız. Onunla ilgilenmek için kuaföre veya kuaföre gitmeyi deneyin. Evde yapılabilecek meyve özlerinden yapılmış bazı saç maskeleri vardır ve o zaman salonu ziyaret etmek zorunda kalmazsınız..

Saçların Yeniden Yapılandırılması İçin Saç Maskeleri

Profesyonel tedavi için salon her zaman doğru yer olmalıdır. Ama her şeyi doğal tutmak istiyorsanız, o zaman bazı iyi ev yapımı maskeleri deneyin. İyi bir mayonez, muz veya yumurta paketi saçınızda harikalar yaratacaktır. Her macuna biraz bal eklemeyi unutmayın. Saçınızda köklü değişiklikler yapacaktır. Bu doğal malzeme her zaman neredeyse tüm saç sorunlarının tedavisine yardımcı olur..

Saçınızı Karıştırmayın – Bunun yerine düzeltin:

Önümüzdeki altı ay boyunca saçınızı karıştırmamaya çalışın. Bununla, çizgi yok, vurgu yok, kıvrılma yok ve saç boyama yok. Bu kadar çok kimyasal kullanıldığı için saçınızın rahatlaması gerekiyor. Bunun yerine yapmanız gereken şey kırpmaktır. Ayda iki kez yapın.

Saç İçin Önlemler:

Yapmanız gereken ilk şey, saçlarınızı kirlilikten ve güneş hasarından uzak tutmaktır. Saçınız yakın zamanda yeniden toplandığından, düzgün bir şekilde örtmeniz gerekir. Güneş ışınları, rüzgar vb. gibi doğal zararlı sebepler ve diğer doğal faktörler nedeniyle saçların artık zarar görme olasılığı daha yüksektir. Şimdi ekstra özen göstermeniz gerekecek. Gündüz dışarı çıktığınızda bir eşarp veya şemsiye kullanın. Sıcak su kullanmaktan kaçınmanız ve ayrıca fön makinesinden uzak durmanız gerekir. Bu, saçınızı yönetilemez, kırılgan, kıvırcık ve çekici yapmaz. Her zaman aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri, tedaviden sonra her koşulda sıcak sudan kaçınmaktır..

Saçın Yeniden Bağlanması İçin Önlemler

Farklı saç ürünlerinin uygulanmasından dolayı saçta kimyasal yanıklar veya hasarlar olabilir ve bundan da uzak durmanız gerekecektir. Saçları kurumaya karşı korumanız gerekecek. Saçı korumaya çalışırken kuruma büyük bir sorun olabilir. Bu nedenle, saçı her zaman nemli tutmanız ve kuruma sürecini önlemeniz gerekecektir. Bunlar tedaviden geçtikten sonra almanız gereken temel önlemlerdir..

Avantajlar ve dezavantajlar:

Krem yumuşatıcıyı kullanmak size dolaşmayan ve parlak kilitler verecektir. Ama aynı zamanda kötü bir yanı da var. Saçlarınız bir süre sonra büyük kimyasal hasara uğrayacak ve saç dökülmesine neden olacaktır. Düzleştiricinin yüksek sıcaklığı nedeniyle de biraz yanabilir. Saçınızı sıkıştırmak veya bağlamak da büyük hasara neden olabilir. Ve rötuşlar saçınızı zayıflatacak ve başka birçok hasara da neden olacaktır..

Bir saç kremi kullanmanın muhtemelen hiçbir kötü yan etkisi yoktur. Aksine, saç için iyidir ve yeniden yapılanma sürecine de yardımcı olur..

Saça uygun şekilde baktığınız zaman, bunu gösterecektir. Adımlar noktasına kadar takip edilirse ve doğru beslenmeyi takip ederseniz, saçlarınız tamamen sağlıklı olacak ve doğal olarak parlayacaktır. Saç pürüzsüz hissedecek ve saçta artık herhangi bir kıvırcıklık olmayacak ve saç 24×7 nemlendirilmiş gibi hissedecek..