Güzel saçları korumanın çeşitli yolları vardır. Şimdiye kadar bilmediğiniz birçok başka ipucu olduğu için bazı teknikler bizim tarafımızdan zaten biliniyor. Ancak bugün size saçınız için en iyi 50 ipucunun derlenmiş bir listesini sunuyoruz. Bu ipuçlarını takip edebilirsiniz ve bu size güçlü ve ipeksi saçlar verecektir. Bu ipuçlarından ve tekniklerden bazılarını takip etmek çok kolaydır. Biraz zaman ayırabilir ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Öyleyse bu en iyi 50 saç bakımı ipucuna göz atalım.

Kadınlar İçin Ev Yapımı Saç Bakım İpuçları

Ev Yapımı Saç Bakım İpuçları:

İşte kızlar için evde 50 saç bakımı ipucu listesi aşağıdaki gibidir..

1. Pürüzsüz Saçlar İçin Avokado:

Bu, kıvırcık saçlarınızı yumuşatmak için kullanabileceğiniz harika bir meyvedir. Olgun ve çok çiğ olmayan avokado küspesini birleştirin. Bir öğütücü kullanın ve bir veya iki yumurtayı buna çırpın. Bu karışımı yeleğinizin tamamı boyunca kullanın ve bu, pürüzsüz saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu, istediğiniz sıklıkta kullanılabilir. Bu karışıma zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Bu kıvırcık bir saç paketi ama ipeksi pürüzsüz saçlarınız olsa bile o zaman bile bu saç paketini kullanabilirsiniz..

Bu, dolaşmayan parlak saçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Uzun saçlarınız varsa, bu paketin miktarını artırmanız gerekir. Uzun saçın başka bir sorunu daha var. Fırçalarken oluyor. Karışıklıklarla savaşmak için çok zamanın var. Uzun saçların kolayca karışma eğilimi vardır. Bu paketi kullanırsanız, dolaşmayan bir saç tutabilirsiniz. Bu saç paketini uyguladıktan sonra saçları taramak daha kolay olacaktır..

2. Pürüzsüz Saçlar İçin Hindistan Cevizi Sütü:

Bu, saçlarınızı şımartmak için yapabileceğiniz bir başka iyi şey. Yiyeceklere ve diğer tariflere sık sık hindistan cevizi sütü eklersiniz. Bununla birlikte, şampuandan sonra saçınızı yıkamak için hindistan cevizi sütü kullanabilirsiniz ve bu saçınızı yumuşatır ve size pürüzsüz, dolaşmayan saçlar verir. Bu özellikle kuru ve cansız saçlarınız varsa iyidir. Hindistancevizi kolayca bulabileceğiniz herhangi bir kıyı bölgesinde yaşıyorsanız, taze hindistan cevizini rendeleyip sütü sıkmanız sorun olmaz. Bu çok iyi bir saç kremi ve kullanmaktan çekinmemelisiniz..

3. Sardalya Saçların Daha Hızlı Uzamasına Yardımcı Olur:

Balık sevmiyorsanız, bu sizin çayınız olmayabilir. Ancak sardalye yemek saçınızın uzamasını hızlandırabilir. Bunlar, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olan omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Sardalya ile birlikte sağlıklı bir diyet saçlarınız için uygun olabilir..

4. Yeleyi Nemlendirin:

Bu önemlidir çünkü belirli hava koşullarında saçınız nemini kaybeder. Taze Aloe Vera suyu gibi doğal ürünlerle nemlendirmek isteyebilirsiniz. Saçınıza dövülmüş Aloe Vera macunu/suyu sürün ve mümkün olduğu kadar uzun süre saçınızda bekletin. Bu yarı sıvı su gibidir ve çok yapışkandır ancak saçta bırakıldığında çok çabuk kurur. Bir saat veya daha uzun süre sonra durulayabilirsiniz..

5. Kıvrılmayla Savaşmak İçin Jelatin:

1 yemek kaşığı jelatini 1 su bardağı sirke ve biraz su ile karıştırıp şampuan sonrası saç kremi olarak kullanabilirsiniz. Bu, kabarmayla savaşmaya yardımcı olur. Bu, kıvırcık saçlarınız olmasa bile iyidir, ancak saçınız kolayca karışma eğilimi gösterir..

6. Havlu Kuru Saç:

Saçınızı tamamen kurutmaya çalışmaz, saçınızı yıkadıktan sonra bir havluyu başınıza sararsanız daha pürüzsüz saçlara kavuşabilirsiniz. Havlu yavaşça saçtaki tüm fazla nemi emerek pürüzsüz hale getirir. Ancak kolayca üşütme eğiliminiz varsa bundan kaçınmalısınız..

7. Doğal Bukleler:

Islak saçınıza cırt cırt maşalar kullanarak ve saç kurutma makinesini kullanmadan açık havada kurumaya bırakarak fön makinesinden kurtulabilir ve doğal pürüzsüz bukleler elde edebilirsiniz. Doğal bukleler, ısıdan ve şekillendirici ürünlerden kaçınmanın iyi bir yoludur..

ev yapımı saç bakımı ipuçları

8. Saç için Kaktüs:

Bu, birçok yönden Aloe Vera’ya benzer. Kaktüs yaprakları, saçınızı nemlendirmeye yardımcı olan nem ve yağ gibi birçok jel içerir. Onun dikenliliğinden zarar görmeyin. Ayrıca piyasadan biraz kaktüs yağı veya jeli alabilir ve daha pürüzsüz hale getirmek için şampuanlanmış saçınıza uygulayabilirsiniz..

9. Soğuk Suyla Durulayın:

Bu, saç kremi gibi davranır ve saç kütiküllerini kapatır ve onlara parlaklık artışı sağlar. Saçları durulamak için ılık su yerine soğuk su kullanın. Soğuk algınlığına yakalanma şansınız varsa bundan kaçınmak isteyebilirsiniz. Bu, havanın neredeyse her zaman sıcak ve nemli olduğu düşünülen tropik ülkelerde iyidir..

10. Katmanlara Git:

Katmanlı saç kesimi, saçınızın daha özgür, akıcı ve seksi görünmesini sağlayabilir. Düzgün katmanlı saç kesimi yaparak yüzünüzün keskin hatlarını düzleştirebilirsiniz. Katmanlar ayrıca saçınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir. Daha dolgun bir yele yanılsaması verir ve saçın inceliğini kamufle etmenize yardımcı olur..

11. Doğal Dalgalar Alın:

Islak saçları örgüler halinde ayarlayın. Saçlar tamamen kuruduğunda, örgüleri serbest bırakabilir ve saçları fırçalayabilirsiniz. Bu size doğal dalgalar verecek.

12. Uygun Renklendirme Alın:

İyi bir salondan saçınıza uygun renklendirme yaptırabilirsiniz. Saçınızı istediğiniz herhangi bir renkle boyamamalısınız. Doğru renk teninize uygun olmalıdır.

13. Parlatıcı Serum:

Bu, modern zamanların en iyi icatlarından biridir. Hafif nemli saçınıza az miktarda uygulayabilir ve ardından fırçalayabilirsiniz. İyi bir parlaklık artışı elde edeceksiniz.

14. Kıvırcık Saçlarla Mücadele İçin Yan Kesme:

Kontrol edilemeyen ve kıvırcık saçlarınız varsa, saçları daha kolay yönetilebilir hale getirmek ve buklelerin bir dereceye kadar evcilleştirilmiş görünmesini sağlamak için yandan kesme tekniğini deneyebilirsiniz..

15. Saçı Hafif Tutmak için Papatya:

Papatya çiçekleri suda kaynatıldıktan sonra süzülerek saç renginin kalıcı olması için buklelerde kullanılabilir. Bu, saçınızı yakın zamanda boyadıysanız, rengin solmasını önlemek için iyi bir yöntemdir..

Saçı Hafif Tutmak için Papatya

16. Rengi Korumak İçin Yeşil Çay:

Bu, saç renginizi korumak ve eski haline getirmek için papatya ile aynı şekilde deneyebileceğiniz başka bir tedavidir..

17. Kıvrılma Önleyici Saç Spreyi:

Salon cilası pürüzsüz saçı korumak için piyasada bulunan elektriklenme önleyici saç spreylerini denemelisiniz..

18. Nem Karşıtı Saç Spreyi:

Bu, iyi saçları korumanıza yardımcı olabilecek başka bir iyi şeydir. İyi bir markaya yatırım yapın.

19. Daha Fazla Nem İçin Shea Yağı Uygulayın:

Uyurken saçlarınıza Shea yağı uygulayabilirsiniz. Bu size daha iyi nemlendirilmiş saçlar verecektir..

20. Sigara İçilmez:

Sigara saçınızı etkiler. Saçları güzel tutmak için sigarayı bırakın

21. Havada Kurutulmuş Saç:

Saçları doğal olarak kurutun ve fön makinesi kullanmayın. Fön makinesi saçın nemini koparabilir.

22. Termal Şekillendirici Ürünler:

Isıyı kullanmak yerine, saçı ısıtan ve stili sabit tutan termal şekillendirici ürünleri deneyebilirsiniz..

23. Bira Durulama:

Bir bira durulamanın size parlak saçlar verebileceği artık çok bilinen bir gerçektir. Bunu bir deneyebilirsin.

24. Hacim Veren Spreyler Kullanın:

Bunlar, saçınızı şampuanlamadığınız veya ürün birikiminiz olmadığında bile hacmi artırabilen özel spreylerdir. Bu, hemen bir ses artışına ihtiyacınız olduğunda iyi olabilir..

25. Salon Ziyaretleri Zorunludur:

Stili korumak istediğinizde bu şart.

26. İyi Saçlar İçin Zeytinyağı:

Saçın parlaklığa ve güç restorasyonuna ihtiyacı vardır. Saçınıza biraz zeytinyağı saç paketi gücü verebilir veya saçınıza zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Bunu da ısıtıp kullanabilirsiniz..

27. Soğan Durulama:

Bu size hafif Renkli saçlar verebilir. Kırmızımsı bir renk verir.

28. Saç Kınası:

Kına saçınıza doğal rengini verir. Kimyasal renkleri atın ve kına için gidin.

29. Saç Onarıcı Maskeler:

Konu saçın gücünü ve parlaklığını geri kazandırmak olduğunda bu işler harikalar yaratır. Bunları deneyebilirsin.

30. Kahve Durulama:

Kahve saçınıza iyi bir kırmızımsı renk verir. Bunu kına paketlerinizde kullanabilirsiniz.

saç bakımı için ipuçları

31. Kepek için Limon:

Limon, kepekle doğal olarak savaşmak için saç paketlerinde kullanılabilir..

32. Doğal Öne Çıkanlar:

Limon suyu saça sürüldüğünde ve güneşin altında birkaç dakika oturunca saçınıza yumuşak ve doğal ışıltılar kazandırabilirsiniz..

33. Saç için Yoğurt:

Ekşi lor veya yoğurt saçlarınız için çok iyi olabilir. Sadece kepekle savaşmakla kalmaz, aynı zamanda saçınıza kondisyon artışı sağlar..

34. Siyah Saçlar İçin Katmanlar ve Dalgalar:

Yüz şeklinize uygun olduğunu düşündüğünüz bazı iyi kesim ve renk tekniklerini kullanabilir ve siyah saçlarınızın yumuşatılmasını sağlayabilirsiniz..

35. Çin Yemeği ve Otlar:

Bu garip gelebilir ama Çin yemeği aslında saçlarınız için iyidir. Çin yemekleri genellikle çok sayıda taze sebze ve otla pişirilir. Bu saçınıza besin takviyesi verir.

36. Doğal Olarak Yapılan Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı:

Saç kremi veya masaj yağı olarak kullanabileceğiniz kalın hindistancevizi yağı yapabilirsiniz. Taze rendelenmiş hindistan cevizinden sütü sıkın ve dolaylı ısıda ısıtın. Yağ bir süre sonra ayrılacak ve karışımı süzerek saç derisine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bir yandan hindistancevizi sütü saç kremi olarak kullanılabilirken, bu yağ olarak kullanılabilir.

saç bakımı ipuçları

37. Lotus Saç Kremi:

Lotus çiçeklerini öğütebilir ve ondan doğal bir nilüfer kremi yapabilirsiniz. Saç bukleleri üzerinde tutun ve normal su ile durulayın.

38. Saç Derisini Eksfoliye Edin:

Bu, doğal yağ büyümesini teşvik eder. Japon kadınlar genellikle doğrudan kafa derisi üzerinde çalışan ve onu eksfoliye eden ürünler kullanırlar. Aynı şeyi bugünlerde piyasada bulunan saç eksfoliye edici tedaviler veya ürünlerle de yapabilirsiniz..

39. Okaliptüs Yağı:

Bu, saç büyümesini destekleyen çok iyi bir yağdır ve bunu saç derisine masaj yapmak için kullanabilirsiniz..

40. Diyet:

Uygun vitaminler, proteinler ve besinlerle iyi ve sağlıklı beslenme, iyi saç büyümesi için gereklidir..

41. Bal Kullanın:

Bal, saçınızın ışıltılı ve parlak kalmasına yardımcı olur. Saçlarınız için en sevdiğiniz saç kremi için 1 yemek kaşığı bal kullanabilir ve kullanabilirsiniz..

42. Statik Serbest Saç:

Saçları statik olmadan fırçalamak için tahta taraklar kullanabilirsiniz..

43. Güneş Koruması:

Saçınızda kullanabileceğiniz UV Korumalı saç kremi ve şampuanları satın alabilirsiniz. Bunlar saçınıza zarar veren UV ışınlarıyla savaşmak için bir kalkan sağlayacaktır..

44. Kepek Tedavisi için Neem Yağı:

Neem yağı kepekle savaşmak ve saç derinizden uzak tutmak için çok iyidir. Sağlıklı saçlar elde etmek için bunu saçınıza günlük veya haftada iki kez masaj yapabilirsiniz..

45. Düzenli Kırpma:

Bu, saçınızı bölünmüş uçlardan korur. Kırılmadan sağlıklı saçlar arıyorsanız bu önemlidir..

46. ​​Midilli Kuyruğu:

Saçları at kuyruğu yapmak saçınızın yağını kilitli tutmanıza yardımcı olur ve ayrıca saçınızın rüzgar kırılmalarından uzak durmasına yardımcı olur..

47. Bol Uyku:

Uyku önemlidir ve saçınızın rahat ve sakin kalmasına yardımcı olur. Ayrıca saç büyümesini artırır.

48. Yeterince Su İçmek:

Bu, vücudunuzun düzgün çalışması için çok önemlidir ve aynı zamanda vücudunuzun nemli kalmasına yardımcı olur. Bu da saçınıza yardımcı olur.

49. Saç için Yumurta:

Yumurta önemli bir protein kaynağıdır. Vücudumuz proteinlere ihtiyaç duyar ve saç kökleri de öyle. Yumurtalar kokuyor ama saç paketlerini kullandığınızda, saçınızın protein takviyesi almasına yardımcı olacak.

50. Çorap Bun Curling’i Deneyin:

Çorap topuz kıvırma, birçok kadın için çok iyi çalışan, ısısız bir kıvırmadır. Bu sayede ısı uygulamadan yumuşak bukleler elde edebilirsiniz..