İstenmeyen tüyleri ağdalamaktan, iple çekmekten veya cımbızla çekmekten bıktıysanız, lazer epilasyon düşünebileceğiniz bir seçenek olabilir. Bu, ABD’de uygulanan ünlü kozmetik prosedürlerden biridir ve her tür saç renginde tedavi edilebilir. Yoğunluğu yüksek olan ışığı saç köklerine yayar. Saç köklerinizdeki pigment ışığı emecektir. Bundan sonra saçlarınız bozulacak.

Lazer epilasyon vücudunuzun bikini çizgileri, kol altları, bacaklar, kollar ve yüz gibi çeşitli bölgeleri için faydalıdır. Temel bir fikir ve anlayış ve çeşitli faydalar ve yan etkiler burada paylaşılmıştır..

Kalıcı Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer Epilasyon Tedavisi Nedir:

Lazer epilasyon, tüm tüyleri almaktan çok daha fazlasıdır. Çok fazla eğitim ve uygulama gerektiren tıbbi bir prosedürdür. Potansiyel riskler taşır ve profesyonel değilseniz yapılamaz. Bunu yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Bunu kesinlikle deneyecekseniz, yaklaşık altı hafta öncesinden ağda ve diş açmadan uzak durmaya çalışın. Saç köklerini hedef alacak ve yeni saç çıkmasını önleyecektir. Bundan sonra yeteneğin de çok yumuşak olacak.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri diş açma ve ağda gibi geleneksel yöntemlerle almaktan gerçekten hayal kırıklığına uğrayan dünya çapında birçok insan tarafından benimsenen bir uzay çağı teknolojisidir. Bu işlem yalnızca tam kanıtlı ve kalıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çok uygun hizmet fiyatlarıyla da mevcuttur, bu da onu uygun fiyatlı ve kalıcı epilasyon yöntemleri arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir şey haline getirir. Lazer epilasyonun dünyaya yayılmasıyla birlikte, giderek daha fazla insan bu olağanüstü epilasyon yöntemini tercih ediyor. Bu işlem, o bölgedeki saçlarınızın büyümesini engellemek veya durdurmak için saç köklerinizin uçlarını ve köklerini yakmayı içerir. Son derece zorlu bir süreç gibi görünse de tam tersine kesinlikle ağrısızdır ve iş bittikten sonra iz bırakmaz. Aşağıda verilenler, lazer epilasyon tedavisinin birkaç ayrıntılı faydalarıdır..

Lazer Epilasyon Tedavisinin Faydaları:

Faydaları çoktur. Her şeyden önce, her şey hassasiyetle ilgilidir. Vücudunuzun tüm koyu ve kaba bölgelerini seçici olarak hedef alacak ve hasarlı ve güneşten yanmış cildi geride bırakacaktır. İkinci fayda öngörülebilirliktir. Bunu deneyen kişilerin yüzde doksanından fazlası, yaklaşık dört ila beş lazer epilasyon seansından sonra kalıcı saç dökülmesi yaşadı. Üçüncü ve son fayda hızdır. Saniyeden çok kısa bir süre içinde aynı anda birkaç tüyü tedavi edebilirsiniz. Üst dudak ve alt çene gibi küçük alanlar da tedavi edilebilir..

Uzun Vadeli Tehlike Nasıl Önlenir:

Lazer epilasyonu bitirdikten sonra uzun süreli tehlikelerden korunmak için bronzlaşma, bronzlaşma kremleri ve bronzlaşma tedavilerinden uzak durmanız gerekir. Ayrıca cilt ve saç rengi arasında bir kontrast olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Her tür cilt tonu için kullanılabilecekleri için diyot lazerleri ve yag lazerleri kullanmayı deneyin. Neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur ve onları kullananların çoğu tarafından takdir edilmiştir..

Lazer Saç Tedavisinin Yan Etkileri:

Ağrı:

Tüm işlemden önce ve sonra ağrı hissedersiniz. Uygun ve lokal anestezik veya klinikte verilen yöntemlerle rahatsızlık azaltılabilir. Ağrı kesici arabuluculuk reçete ederseniz, daha az rahatsızlık olacaktır. Ancak bu konuda doktorunuza veya bir uzmana danışmanız en doğrusu olacaktır..

Şişlik ve Kızarıklık:

Bölge tedavi edildikten sonra, kızarıklık veya şişlik fark etme ihtimaliniz çok yüksektir. Bir doktor tarafından reçete edilen bazı topikal tedavileri alabilir veya prosedür başlamadan önce kullanabileceğiniz seçenekler hakkında onunla konuşabilirsiniz. Ayrıca, sahip olabileceğiniz olası çözümler ve kendinizi tamamen iyileştirmek için kullanabileceğiniz tedaviler hakkında bir uygulayıcıya danışabilirsiniz..

Şişlik ve Kızarıklık

Ciltte Renk Solması:

Ten renginin değişmesi, vücudunuzun belirli bir bölgesinin açık renkli ve renksiz olması anlamına gelir. Lazer cildinizin pigmentasyonunu etkileme eğiliminde olduğundan, daha koyu cilt tonlarında da ortaya çıkabilir. Görmek acı verici olmasa da kesinlikle kalıcıdır ve cildinize oldukça zarar verir. Şiddetli ve duygusal olarak da zarar verici olabilir.

Korkutmak:

Lazer epilasyonun bir diğer önemli yan etkisi yara izidir. Bu kesinlikle korkunç. Görmek oldukça acı verici bir manzara ve gerçekten kalıcı. Tedavi aşırıya kaçtıysa olabilir. Bu temizleme işlemini bir uzman veya profesyonel tarafından yaptırıyor olsanız bile, tehlikelere hazırlıklı olmalısınız. Bütün bunlar bir riskle geliyor.

Cilt kanseri:

Tüm lazer epilasyon sistemleri iyonlaştırıcı olmayan radyasyon kullanır. Temel olarak, DNA’nızın uzun vadede kansere neden olacağı anlamına gelir. Bu büyük sorundan uzak durmak için, kliniğe giderek ve epilasyon sistemlerinin çok çeşitli ve çeşitlerini anlayarak riskinizi en aza indirin. Ne tür bir tedavinin cilt tipinizi etkileyeceğini ve bununla kaç kişinin tedavi edildiğini öğrenmeye çalışın. Bu kesinlikle daha iyi kararlar vermenize yardımcı olacaktır..

Alabileceğiniz Önlemler:

Alabileceğiniz en iyi önlemlerden bazıları, bu tedaviyi düzgün bir şekilde yaptırmadan haftalar önce güneşe çıkmaktan kaçınmaktır. Vücudunuzun çirkin veya dağınık görünmemesi için dilerseniz beyazlatıcı krem ​​de sürebilirsiniz. Yapmanız gereken bir sonraki şey, vücudunuzun her alanını çok temiz tutmaktır. Yüzünüzü tedavi ettiriyorsanız, makyajdan uzak durmaya çalışın. Ayrıca herhangi bir yan etkiden kaçınmak için doktorunuzun tavsiyesi üzerine ilaç almaya başlayın. Ayrıca çok doğal olduğu ve saçınıza veya cildinize herhangi bir zarar vermediği için bitkisel epilasyon kullanmalısınız..

Lazer Epilasyon Tedavisi Maliyeti:

Ortalama olarak, saçınızı tamamen hazır hale getirmek için dört seans yeterlidir. Koyu veya gri saçlı insanlar, onları çıkarmak daha zor olduğu için fiyatların artmasını beklemelidir. Saçınız çok siyah veya koyu ise daha fazla seans gereklidir. Vücudunuzun alanına bağlı olarak ücretlendirilirsiniz. Kol altlarınız için seans başına 300 dolar ücretlendirilirsiniz. Bikini için 425 dolar ve erkek göğüs kılları için yaklaşık 475 dolar harcamanız gerekecek. Bu yüzden bir seçim yapmadan önce emin olmalısın..

Esneklik:

En büyük lazer epilasyon gerçeklerinden bazıları esneklik içerir, çünkü artık ihtiyaç duyduğunuz tüyleri hemen almak için ulaşılması son derece zor olan bölgelere ulaşabilirsiniz. Tedavinin esnekliği, çene altı ve sırt üstü gibi daha önce ulaşamadığınız bölgelerde kalıcı olarak saçsız kalmanızı kolaylaştırır. Diğer bir esnek faktör ise, işlem daha çok parçalı bir işlem olduğundan, işlemin saçınızı tutmak istediğiniz herhangi bir alanı etkilemeden herhangi bir zamanda yapılabilmesidir..

Epilasyon:

Epilasyon, epilasyon için lazer tedavisinin temel adımıdır ve bu da en birincil faydadır. Günlük olarak birçok insan, rahatsızlığa ve diğer ilgili sorunlara neden olan istenmeyen bölgelerdeki aşırı tüylerden muzdariptir. Ek bir sorun, bazı kılların bazen erişilemeyecek veya görülemeyecek şekilde yer alması ve bu nedenle çıkarılmasını zorlaştırması ve bu nedenle lazer tedavisinin bu zamanlarda kullanışlı olmasıdır..

Kalıcı Lazer Saç Tedavisi:

Lazer tedavisi, vücutlarındaki istenmeyen tüy katmanlarını kalıcı olarak yok etmek isteyen tüm insanlar için en iyisi olan kalıcı bir işlemdir. Bu seçenek uygun fiyatlarla sunulduğundan birçok kişi bunu tercih etme eğilimindedir. Daha sonraki aşamalarda size zarar verebilecek hiçbir yan etkisi olmayan güvenli ve güvenli bir işlemdir..

Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Şeyler:

Tesadüfi Tedavi:

Bu tedavi çoğunlukla eğitimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilse de, belirli noktalarda profesyonellikten yoksun olma eğiliminde olan birkaç şirket var ki bu da tedavinin kasaplığına neden olabilir ve bu da size rahatsızlık verebilir. Lazer epilasyon tedavisi, zamanın her noktasında uygulamalı ve profesyonel personel gerektiren hassas bir işlemdir. Planlarınıza devam etmeden önce, iş yapmayı seçtiğiniz şirketin iyi niyetini belirlemek için her zaman önceden biraz araştırma yapın..

Aşırı Fiyatlı Hizmetler:

Birçok şirket, sağlanan temel hizmetler için biraz fazladan ücret alır, bu nedenle kalıcı lazer epilasyon ile ilgili herhangi bir planla ilerlemeden önce hizmet maliyetlerini karşılaştırmak her zaman daha iyidir..

Bu makale lazer epilasyonun yararları ve sakıncaları hakkında konuşuyor. Günün sonunda tedaviye devam ederken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta olmasına rağmen tüm faydaları ile lazer epilasyon oldukça ideal bir işlemdir..