Hemen hemen tüm kadınlar düz, parlak ve ipeksi saçların görünümünü sever. Düzleştiriciyi günlük olarak kullanmak çok sorunlu olabilir. Zaman alır ve ayrıca ısı şaftlara zarar verebilir. Pahalı olmasına rağmen birkaç ay sürebilen kalıcı düzleştirme saçlarına gidebilirsiniz. Size 4000/- INR’den 6000/- INR’ye mal olabilir. Normal salonlar bunu sizin için daha ucuz fiyatlarla yapabilir. L’Oreal Professionals veya The Habibs gibi profesyonel salonları seçerseniz, muhtemelen cebinizi yakabilir..

Piyasalar, düzleştirmeden sonra saçınızı mükemmel tutmak için gerekli olan bazı kalıcı saç düzleştirici kremleri de hızlı bir şekilde piyasaya sürdü..

Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı saç düzleştirme işlemi normaldir. İlk olarak, keratin yapısı sodyum bazlı bir kimyasal kullanılarak parçalanır. İkinci işlem için şaftları yönetilebilir hale getirir. İkinci işlem, keratini nötralize eden ve saçı düzleştiren bir oksidanın kullanılmasıdır..

Kalıcı Saç Düzleştirme Tedavileri:

Bununla birlikte, bunu yapmanın farklı süreçleri vardır. Bazı işlemler diğerlerinden daha fazla kimyasal ve ısıya sahip olabilir. Hangi tedavi türünü seçtiğinize bağlıdır. Temel olarak bilinen 3 tip kalıcı saç düzleştirme tedavisi vardır. Burada ayrıca kalıcı saç düzleştirmenin nasıl yapılacağına dair bir işleme yöntemimiz var..

 • Keratin tedavisi.
 • Japon termal tedavisi.
 • Kimyasal arıtma.

1. Brezilya Tekniği Olarak da Bilinen Keratin Tedavisi:

Brezilya tekniği çok popüler bir tekniktir. Bu, saçınızı düzleştirmek için diğer tüm tekniklerin açık ara en ünlüsüdür. Bu işlemde genellikle, bir keratin tabakası, ipliklerin halihazırda mevcut keratin yapısı ile aşılanır ve bu, liflerin doğal dokusunu yumuşatmak ve düzeltmek için liflerle mükemmel bir şekilde oturur. Bu size ipeksi düz bir görünüm verir ve kilitler çok parlak hale gelir..

L’Oreal gibi pahalı bir salondan yaptırmayı seçerseniz, size 4000/- INR ile 6000/-INR arasında bir maliyete mal olabilir. Bu pahalı bir şey olabilir, ancak sonuçlar birkaç ay sürer. Bu tedavilerin hiçbiri kalıcı değildir, ancak kalıcı olarak adlandırılırlar çünkü saçı kalıcı olarak düzleştirmek için düzleştirici ve diğer fırça veya fön gibi düzenli ekipman kullanmanız gerekmeyecektir..

Faydalar:

Ayrıca gazlılıktan kurtulmanıza yardımcı olur ve şaftlar çok pürüzsüz hale gelir. Saçlarınız parlaklığına ve parlaklığına geri döner. Bununla birlikte tedavi maliyeti de geliyor. Seçtiğiniz keratin markasına ve ayrıca salonun itibarına bağlı olarak pahalı olabilir..

Bu size sorunsuz düzleştirme sağlar. Uygun bakım ile sonuçlar 6 ila 8 aya kadar sürebilir. Ancak, bu da saç büyüme hızınıza bağlıdır. Saçlar uzadıkça normal dokusuna geri dönecek ve dolayısıyla daha önce kıvırcık olan saçlarınız 6 ay sonra eski haline dönecektir. Bunlar, güvenebileceğiniz ömür boyu tedavi değildir. Ancak böyle bir ömür boyu tedavi yoktur. Bir saç, doğduğunuz gibi dalgalı, kıvırcık veya kuru gibi orijinal yapısını her zaman geri alır..

Bu teknik açık ara en çok kullanılanıdır ve saçlarınız için güvenlidir. Bunun neden Brezilya tedavisi olarak adlandırıldığına dair bir sonuç yok, ancak bu size birkaç ay boyunca düz kilitler veriyor. Bu aynı zamanda doğal bir kalıcı saç düzleştirme çözümüdür. Ayrıca, hem erkekler hem de kadınlar için uygundur.

2. Japon Termal Yenileme ve Faydaları:

Bu pek tam kanıtlı bir yöntem değildir. Bu aynı zamanda yukarıda belirtilen prosedürden daha iyi sonuçlar vermez. Bununla birlikte, bu, kalıcı olan ancak düzenli rötuşlar yapmanız koşuluyla iyi sonuçlara sahip olabilir. Bu, yukarıda belirtilen prosedürden daha ucuzdur ve seçilen salonlarda yapılabilir. Bu yöntemde şaftlar önce kimyasallarla kapsamlı bir şekilde işlenir. Orijinal miller üzerinde kimyasal bir bağ sağlar..

Bu da orijinal keratin bağlarını koparır. Daha sonra, bağlar kırıldığında, yeni keratin tabakasının üzerine sıkıca oturmasını sağlamak için yüksek ısı ile muamele edilir. Çok zarar verici olabilir ve genellikle bu günlerde insanlar, birkaç dolar daha az harcamak ve bir Brezilya tedavisine gitmek istemediğiniz sürece bu tedaviye gitmezler..

Şaftın bağları kırıldıktan ve keratin düzgün oturması sağlandıktan sonra, kıllar bir kez daha ağır kimyasal işleme tabi tutulur. Bu ikinci kimyasal katman, keratini daha da sıkı hale getirir. İşte bu süreçte şaftlar birçok kimyasaldan ve ayrıca yüksek miktarda ısıdan geçer. Bu çok zarar verebilir ve şaftlar canlılığını kaybedebilir. Bu tedaviyi düşünmeden önce bir trichologist veya uygun bir uzmana danışmalısınız ve yapmalısınız. Düz görünümü korumak için düzenli rötuşlara da ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, doğru şekilde elde etmek için bazı kalıcı saç düzleştirme ürünleri kullanırlar, bu da kimyasal içermediği anlamına gelir. Saç doğal canlılığını kaybedebilir ve düzenli olarak salonda randevu almanız gerekebilir..

3. Kimyasal Arıtma ve Faydaları:

Bu başka bir kalıcı saç düzleştirme tekniğidir. Bunda, belirli sayıda keratin bağları kimyasallar kullanılarak parçalanır ve bu, şaftın dokusunu pürüzsüz hale getirir. Daha az bağ kırılırsa, saç düzleşmeyecektir. Daha fazla bağ kırılırsa, kırılgan ve zayıf saçlara neden olabilir. Bu tekniği uygulayan profesyonele bağlıdır. Bu kişinin kimyasal beceride ustalaşmış olması gerekir, aksi takdirde kötü sonuçlara yol açabilir. Bu düzleştirme işlemi kimyasallarla doldurulur ancak bu işlemde ısı uygulaması fazla değildir..

Kalıcı Saç Düzleştirme İçin Kimyasal Tedavi

Kalıcı Saç Düzleştirmenin Yan Etkileri:

Kalıcı saç düzleştirme, ince veya kalın saçlar için iyi midir? Saç düzleştirmenin bazı olası yan etkileri vardır. bazılarına bir göz atın.

 • Şaft büyüdüğünde, karışık bir doku ile karşılaşabilirsiniz. Orijinal saç dokunuz olan belki kıvırcık ve kıvırcık saçınızın üst kısmı, alt kısımlar ise düz kalacaktır. Bu size garip bir görünüm verebilir.
 • Bazen evde düzleştirici kullanmak bir zorunluluk haline gelir..
 • Düz görünümü korumak için düzenli rötuş gereklidir.
 • Düzenli salon ziyaretleri size çok fazla harcama yapmanıza neden olabilir.
 • Aşırı kabarma ve kuruluğa neden olabilir.
 • Milleri kırılgan hale getirebilir.
 • Saçlar çok kurursa veya çok fazla kimyasal işlem görürse kaşıntılı saç derisi sorunları, kepek veya başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz..
 • Saç derisine ve saç büyümesinin köküne bazı ağır hasarlara neden olabilecek bazı ciddi alerjiler olabilir. Kalıcı kiralama düzeltme prosedürünün neden olduğu zararları bu noktada gidermeye istekli iseniz, profesyonel bir doktor gerekli olacaktır..
 • Orijinal şaft dokunuzda kalıcı hasara neden olabilir. Bu, saçın da kötü görünmesine neden olur ve bu aynı zamanda gelecekteki saç büyümesinin önünde bir engel olabilir..
 • Ayrıca, düz kilitler istiyorsanız bu teknikleri seçmeniz gerekebilir çünkü piyasada bulunan kitler pek yardımcı olmaz..
 • Kıvırcık gibi farklı bir saç modeli seçemeyeceksiniz. Tüm saçı kesip kendi kendine uzamasına izin vermediğiniz sürece, hayatınızın geri kalanında düz saçınıza yapışmak zorunda kalacaksınız. Bazen bir saç düzleştirme prosedürü yanlış gidebilir ve bu da kafa derisine ciddi zarar verebilir. Bu tür vakalar son zamanlarda insanların dikkatini çekti ve bu, kalıcı saç düzleştirme işleminin kitlesel olarak reddedilmesinin arkasındaki ana nedenlerden biridir..

Daha önce de tartışıldığı gibi, saçı korumak pahalı bir işlemdir. Kadınların sıklıkla ihmal ettiği temel sorunlardan biri de saç dökülmesi sorunudur. Kalıcı saç düzleştirme işleminden yararlanan birçok kadın sıklıkla.

Hindistan’da Kalıcı Saç Düzleştirme Merkezleri:

Hindistan’da şimdiye kadarki en iyi hizmeti sunan bazı kalıcı saç düzleştirme merkezleri var. Bunlar aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki 5, şu ana kadar Hindistan’daki en iyi saç düzleştirme merkezlerinden bazılarıdır..

Hindistan'da Kalıcı Saç Düzleştirme Merkezleri

1. Doğallar:

Bu, Banaswadi, Bangalore’deki en iyi saç düzleştirme merkezidir ve ülkedeki en yüksek puanlı saç düzleştirme merkezlerinden biridir. Bu alanda en iyi hizmeti arıyorsanız, bu işin en iyilerinden biri olduğu söylenebilir. Çalışmaları tamamen olağanüstü. Bu saç düzleştirme merkezlerine giren herkes, geri bildirim arayanlara her zaman iyi bir söz söylemiş ve gelişmiş tekniklerini takdir etmiştir ve ayrıca bu merkezin sınıfının en iyi müşteri hizmetini sunmak için mekanize sistemini kullanma biçimine hayran kalmıştır..

2. Naturals Kuaför ve Güzellik Salonu:

Bu, Hindistan’daki en iyi kalıcı saç düzleştirme merkezlerinden biridir ve Visakhapatnam’da bulunmaktadır. Hizmetleriyle ilgili sadece iyi şeylerden başka bir şeyi olmayan müşterilere sınıfının en iyisi hizmetten başka bir şey sunmaz. Bu alandaki en profesyonel insanlardan bazılarını sunan yer, uygun fiyatlı paketler arıyorsanız, sizin için tamamen uygun olacaktır. Kaliteli kalıcı saç düzleştirici kremler kullanırlar ve ince telli saçlarınıza çözüm sunarlar..

3. VLCC Zayıflama, Güzellik ve Fitness:

Bu, Hindistan’ın Visakhapatnam şehrinde bulunan bir başka kalıcı saç düzleştirme merkezidir. Tüm müşterilerine en uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu fırsatlardan bazılarını sunar. Bu yerde kalıcı düz saç elde etmek için kullanılan modern teknikler bu işteki en iyilerden biridir..

4. Güzellik Salonunu Vurgulayın:

Hintlilerin en iyi kalıcı saç düzleştirme merkezlerinden bazıları Bangalore şehrinde bulunmaktadır. Bu özel saç düzleştirme merkezi, Bannerghatta Rd. Bangalore ve müşterilerine en iyi hizmet paketlerinden bazılarını sunuyor. Onlara sınıfının en iyi makinelerini sağlar. Unisex bir salondur.

5. Venüs Güzellik Bakımı:

Vadodara, Manjalpur’da bulunur ve saçları kalıcı olarak düzeltmek için en iyi yerlerden biridir. Kalıcı ve geçici saç düzleştirme hizmetleri sunarlar ve bu alanda en iyilerden biridir. Saç düzleştirme sorunları yaşıyorsanız, ziyaret etmek için en iyi yerlerden biri olduğu söylenebilir..

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır??

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Evde kimyasal kullanmadan kalıcı saç düzleştirme elde edip edemeyeceğinizi merak ettiniz mi? İyi evet! Yapabilirsiniz! Bu doğal kalıcı saç düzleştirme ipuçlarını, bir kuaförde kimyasal bir toparlanmadan geçmek zorunda kalmadan evde deneyin. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Neye ihtiyacın var:

 • 3 yemek kaşığı mısır unu.
 • 250 ml hindistan cevizi sütü.
 • 3 yemek kaşığı limon suyu.
 • 3 yemek kaşığı badem yağı.

Kalıcı Saç Düzleştirme Adımları:

 1. Limon suyunu küçük bir kaseye dökün ve karıştırırken yavaş yavaş mısır ununu ekleyin..
 2. Karışımı iyice karıştırın ve topak kalmadığından emin olun..
 3. Ardından hindistancevizi sütünü bir tencereye dökün ve ısıtmaya bırakın. Isınırken içine limon suyu ve mısır unu karışımını ekleyin. Eklerken karıştırmaya devam edin.
 4. Bu son adımda, hindistancevizi sütü ezmesine badem saç yağını ekleyin..
 5. Karıştırmaya devam edin ve kremayı kaynatmaya devam edin. Topak olmadığından emin olun.
 6. Macun kalınlaştığında gazdan çıkarın..

Badem yağı, Omega-3 yağ asitleri, fosfolipitler, magnezyum ve E Vitamini açısından zengin olduğu için saça ipeksi bir doku kazandırdığı için bu maske için çok önemlidir..

Karışımı soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saç diplerinden başlayarak saçınıza sürün. Bittiğinde, saçınızı düz bir şekilde tarayın. Üzerine başka bir kaplama sürün ve 30-40 dakika kızartmaya bırakın. Hafif bir şampuanla yıkayın. sonuçları görebilirsiniz!

Son düşünceler:

Kalıcı saç düzleştirme, tercih edilmesi kolay bir seçenek gibi görünebilir. Ancak, her biri ile ilişkili yan etkileri not ettiğinizden emin olun. Bazıları saçınızın pahasına çalışır. Piyasada çok çeşitli saç düzleştirici kremler olsa da, iyi bir görünüm için en iyi sonucu verdiğinden ve saçınıza uygun olduğundan emin olun. Kaliteden ödün vermeyin, aksi takdirde saçınızın uzaması üzerinde uzun vadeli etkileri olabilir..