Saçlarınızı doğru tarıyor musunuz? Yumuşak ve ipeksi tüyler elde etmek için saç taramak önemli bir rol oynar. Saçınızı sık sık fırçalamanın, özellikle bu işlem bir saç derisi masajı ile bağlantılı olduğunda, saçınızı korumanın ve gençleştirmenin hayati bir parçası olduğunu bilmelisiniz. Saçları taramak, sağlıklı ve besleyici bir diyetin yanı sıra bütünsel şampuanlar kullanmak kadar önemlidir..

Saçınızı Nasıl Düzgün Fırçalarsınız ve Faydaları

Saçınızı Düzgün Bir Şekilde Fırçalama Yöntemleri:

A. Doğru Bir Fırça Seçin:

1. Domuz kıllarının kütikülü bile dışarı çıkardığını ve saça cila eklediğini unutmayın. Bu kıllar saçı düzleştirmek için en iyisidir ve düz saça muazzam miktarda kıvrılma veya vücut içermezler. Şekillendirirken saçları iyi tutacakları için ham saçları fırçalamak için birinci sınıf bir seçenektir..

2. Naylondan hazır kıllar, saçların dolaşıklığını açmak için daha uygundur. Esnek olmalarına rağmen, saçın ağrılı çekişini en aza indirerek düğümlü saç boyunca kaymalarını kolaylaştırır..

3. Uçlarda yeterli kıvrılma elde etmek isteyen uzun saçlı insanlar için, stilist patlamanın ana kısmı için daha büyük bir kafa ile bir fırça ile uçlar için daha küçük başlı bir fırçaya geçmeyi önerir. Bu modda uçlarda daha belirgin bir kıvrım şekillenecektir..

B. Saç Fırçalama Adımları:

1. Saçınızı ılık suda, saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Saç kremi kullanın, birkaç dakika durun ve tamamen yıkayın. Formda görünen bir parlaklık elde etmek için saçınızı soğuk suyla yıkayın. Havlu, saçınızı bir mendile sararak kurutur. Saçı havluyla karıştırmak sadece karışıklık yaratır.

2. Hasarı önlemek için, fırçalamadan önce saçın havayla kurumasına izin verin. Bu biraz zaman alabilir, ancak saç için fönle kurutmaktan daha iyidir. Parmaklarınızı ara sıra bir yandan diğer yana çalıştırmak ve kökleri küçük bir şekilde kabartmak işlemi değerlendirecektir..

3. Başlangıçta dik durun, ardından vücudunuzu belden aşağı doğru gidebildiğiniz kadar bükün, bu saç derinize kan akışını hızlandıracaktır. Bu gelişmiş kan dolaşımı, tüm saç derinizi ve saç köklerinizi besleyerek motive olmanıza yardımcı olur, böylece yeni saçların artışını teşvik eder..

4. Saç fırçanızın sapını sıkıca tutun ve ense, yan ve taç bölgeleri boyunca kaydırın ve tüm yöntemi ön yüz saç çizgisine getirin. Saçınızı en az 3 ila 5 dakika boyunca ağır ağır hareketlerle fırçalayın.

5. Bundan sonra işlemi ters sırada yapmak için tekrar dik durun. Bu, saçınızın sebum ile tamamen kaplanmasını sağlayacaktır, saçınızı yumuşatmaya yardımcı olan ve onlara vücut ile parlaklık katan ‘doğal iksir’.

6. Fırçalamadan sonra saçın üç bölümünün tamamına bir saç bandı yerleştirin. Onu bir gece erteleyin. Gün doğumunda bölümleri çıkarın ayrıca güzel, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmalısınız.!

saçınızı nasıl fırçalarsınız

Saç Fırçalamanın Faydaları:

  •  Saçınızı doğru fırçalayarak saçınıza canlılık, parlaklık ve hacim katarsınız..
  •  Saç derisine yapışan ürik asit kristal birikintileri, nezle artı diğer asitler ve diğer kirlilikler dahil olmak üzere saçınızdaki atık maddeleri ortadan kaldırır..
  •  Çeşitli yağ ve hormon üreten bezlerin uyarılmasına yardımcı olur. Bu, saçın ve saç derisinin gözeneklerinin açık kalmasına yardımcı olur, böylece nefes almayı etkinleştirir. Ayrıca saçın doğal yağlarını korumasına yardımcı olur..
  •  Kan kılcal damarlarını motive etmeye yardımcı olur, böylece kan dolaşımını artırır, ayrıca besinlerin yanı sıra oksijenin gövdeye, saçın yumrusuna ve köküne taşınmasına yardımcı olur..