Pek çok kadın saçlarının incelmesinden muzdariptir ve kadınların %42’sinden daha azı problemsiz kafaya sahiptir. Dolayısıyla bu oran oldukça düşük olduğu için bunun arkasındaki temel sebep incelenebilir. Bir kadın benzer sorunlarla karşı karşıyaysa, bunun neden olduğunu bilmek isteyebilir..

Bazı nedenler oldukça bilinirken, diğerleri kapsamlı bir tıbbi muayene gerektirebilir. Bununla birlikte, çeşitli tedaviler vardır, ancak buna yol açan nedenler birkaç tanedir..

Kadın Tipi Saç Dökülmesi Tedavisi:

kadın tipi saç dökülmesi

A. Kadın Tipi Saç Dökülmesinin Arkasındaki Nedenler:

  • Millerin kırılması bunun arkasında bir sebep olabilir. Buna yol açan ana faktör, birçok kişi tarafından yaygın olarak bilinen, şekillendirici ürünlerin aşırı kullanımıdır. Çoğu zaman sadece ekipmanlardan gelen ısı değil, aynı zamanda bir kişinin düzenli olarak kullandığı losyonlar veya spreyler buna yol açabilir. Bunun nedeni, bunların genellikle bölümlerin kıvrılmasına neden olabilecek sodyum sülfat ve diğer peroksitlerle yüklü olmasıdır. Bu nedenle bunlar kolayca kırılmaya eğilimli olabilir.
  • Mantar nedenlerine bağlı iltihaplanma da bunun bir nedeni olabilir..
  • Menopozdaki hormonal dengesizlikler veya herhangi bir ilaç türü de bunun arkasındaki faktörler olabilir..
  • Alopecia Areata gibi bazı lazer tedavileri, kemoterapi ve otoimmün hastalıklar da bundan sorumlu olabilir..
  • Bazı durumlarda sifiliz gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar bu sorunun arkasında yatan bir faktör olabilir..

B. Kadın Tipi Saç Dökülmesi Belirtileri:

  • Genellikle üstte ve ayrıca üstte oluşur. Bir kadın ayrıca banyo veya tarama sırasında daha fazla şaftın düştüğünü fark edebilir..
  • Bir kişi aynı zamanda cilt enfeksiyonlarından ve sivilcelerden etkilenebilir. Ani mantar enfeksiyonları da olabilir.
  • Bu, bir kişinin bazı hormonal dengesizliklerle karşı karşıya olduğunun bir belirtisi olabilen anormal adet döngüsü ile görülebilir..
  • Kadın bezlerinde veya kasık organlarında olağandışı genişleme olabilir. Bazen vücudun alt bölgelerinde düzensiz saç büyümesi olabilir..

kadın tipi kellik

C. Teşhis:

Bugünlerde tam bir biyopsi ve mikroskobik yapabilen çeşitli özel klinikler var. Bu, herhangi bir mantar enfeksiyonu olup olmadığını gösterebilir..

Bunun dışında, dahili bir problem olup olmadığını veya bunun harici olup olmadığını anlamak için tıp doktoru tarafından yapılabilecek başka testler olabilir. Tıbbi öykü muayenesi ile tiroid ve diğer hormonal testler yapılabilir.

D. Önerilen Tedaviler:

Bu tür sorunları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılabilen çeşitli yöntemler vardır. Topikal çözümlerin kullanımı gibi bazı topikal öneriler olabilir. Bunlar genellikle etkilidir ve çeşitli konsantrasyonlarda bulunur..

Ancak bunlar sürdürülmeli ve aynı zamanda uygun maliyetli olmalıdır. Bunlar kesilirse, kişi yeni iplikleri kaybedecektir. Bu nedenle, bir kişi bunu takip ederse, bu doktorla konuşulmalıdır. Bunun arkasındaki neden herhangi bir ciddi nedenden kaynaklanmıyorsa, bu denenmemelidir..

B 12 Vitamini ve B 6 Vitamini, Omega 3 yağ asitleri ve eser mineraller ve selenyum gibi diğer besinler gibi saç dökülmesi sorununu tedavi etmeye yardımcı olabilecek bazı takviyeler olabilir. Ancak bunlar uygun dozlarda alınmalıdır çünkü sistemdeki fazlalık toksinlerin birikmesine neden olur..

Dokuma gibi cerrahi olmayan bazı çözümler olabilir ve bunlar iyi kliniklerden yapıldığında geçicidir ve birkaç ay sürer. Eğer saç dökülmeniz kelliğe neden oluyorsa saç ekimine gitmek daha iyidir..

Görüntü Kaynağı: Deklanşör stoğu