Saç dökülmesi tüm erkek ve kadınların ortak sorunlarından biridir. Evde saç dökülmesini kontrol etmek için pek çok tedavi vardır. Ancak hangisinin saçınız için en iyi olduğunu ve hangi tedavinin yan etkisi olmadığını seçmelisiniz. Kronik rahatsızlıklardan saç ve cilde kadar, bedeni ve zihni iyileştirmenin doğal yolları takdir edilmiştir. Ayurveda sanatı ve bilimi, sağlıklı esenlik ve yaşam için sadece dışarıyla ilgilenmekle değil, içeriyle de ilgilenmekle ilgili olduğu görüşündedir. Tartışmalar neredeyse her gün kükrüyor ve çoğu, saç bakımını da içeren daha iyi yaşam için en iyi tedavileri, diyet planlarını ve yaşam tarzı ipuçlarını nasıl kullanacağını bilmek istiyor..

Kadınlar İçin Evde En İyi Saç Dökülmesi Tedavileri

Unutmayın, kötü beslenme alışkanlıkları ortalıkta dolaşırken, kozmetik şirketleri sadece bizim iyi görünmek için duyduğumuz çaresizlikten para kazanıyorlar. Ama bu doğru değildi, doğal tedaviler sizden ölçülü yemek yemenizi, iyi egzersiz yapmanızı ve vücuda içten dışa bakmanızı ister. Bu, ev yapımı ve diğer bütünsel tedavilerin sizi içten dışa doğru önemsediği anlamına gelir;.

Ev Yapımı Tedaviler Ve Uzmanlar Diyor ki:

  • İyi diyet.
  • Egzersiz yapmak.
  • Doğal kozmetik kullanmak.
  • Vücutta bol miktarda mineral ve vitamin.
  • Olumlu tutum, her gün yapılan yoga ve meditasyon yardımcı olabilir.

Doğal Saç Dökülmesi Tedavileri:

evde-kadınlar için saç dökülmesi-tedavileri

Aşağıda, saç dökülmesi sorunu için aynı zamanda doğal ve tedavi edilmeye değer en iyi 17 ev yapımı tedavi verilmiştir..

1. Saç Dökülmesi İçin Kızgın Yağ Tedavisi:

saç dökülmesi tedavisi için sıcak yağ masajı

Saç derisinin günlük masajlara ve beslenmeye ihtiyacı vardır, bunun için doğal yağlar kullanılarak yapılan topikal masajlar kullanılmalıdır. Bu saçın uzun ömürlü olmasını, dokusunu, rengini ve parlaklığını garanti eder. Saç tipine ve durumuna bağlı olarak ayda iki kez yapılan ılık veya sıcak yağ saç bakımı yeterli olacaktır. Saç derisini ve saçı beslemeye yardımcı olacak, kafa derisinin kuruluğunu giderecek, kan dolaşımını hızlandıracak ve enfeksiyonları ve kokan saç sorunlarını da kontrol edecek olan keshya gibi saç dostu otlar kullanın..

2. Düzenli Temizlik:

Düzenli Temizlik

İstenmeyen koşulların oluşmasını önlemek için saçı ve saç derisini düzenli olarak temizleyin. Saç kökleri günlük olarak darbe alır. Bu nedenle saçlar zayıflar, düşer veya kırılır, kırılgan hale gelir ve kafa derisi de kaşınır. Haftada üç kez hafif bir bitkisel şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz, şampuanlamayı aşırıya kaçmayın yoksa saçınıza yarardan çok zarar verirsiniz..

Saç yağı yıkanırken su taze ve ılık olmalı ve kremsi doğal bir bitkisel saç kremi kullanılmalıdır. Amla ve shikakai kullanarak evde bir tane yapın. Saçınızı kuruturken güneşin işini yapmasına izin verin, ancak vaktiniz varsa ve kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, minimum sıcaklıkta ve saç derisinden iki inç uzakta tutun, böylece saç kökleri ve kökleri kurutmaz. yanmayın veya hasar görmesin.

3. Saç Fırçalama:

saç-dökülme tedavisi için saç fırçalama

Saç uçlarının kırılmasını önlemek için her on beş günde bir saç uçlarınızı kısaltın. Saçların taranması günde iki kez yapılmalıdır, bu da dolaşımı iyileştirir ve saç derisine de masaj yapar. Saçları tararken nazik olun çünkü yağ üreten bezler iş başındadır. Bu, saçınıza parlak bir his ve görünüm veren ve genel olarak sağlıklı olmasını sağlayan doğal yağdır. Yağlı saçlarınız varsa, çok yumuşak bir fırça veya geniş dişli bir tarak kullanın ve fırçalamayı aşırıya kaçmayın, aksi takdirde yağ bezleri çift saç üzerinde çalışacaktır..

4. Sağlıklı Diyet:

sağlıklı-diyet-saç dökülmesi tedavisi

Bütünsel uzmanlar, diyetlerin dengeli ve sağlıklı olması gerektiğini söylüyor. Öğün atlamayın, bol taze sebze ve meyve yiyin, günde on bardak su için, yeşil çay için, şekeri bal ile değiştirin, yemeklerinize sarımsak ve zencefil ekleyin ve salatalarınıza sos yapmayın. Yiyeceklerinizi iyi çiğneyin, böylece zayıf kalırsınız, vücut sindirim ihtiyaçları için fazla çalışmaz ve bol miktarda protein, antioksidan ve omega 3 yağ asidi açısından zengin besinler tüketin. Toksinleri atmak için su en iyisidir, ancak aynı zamanda temizlik maddeleri olarak popüler olan amla, vibitha ve harad da olabilir. Gövdenin içi temiz olmalıdır, bu nedenle karabiber, çemen, kimyon, kişniş vs. salatalarınızı süslemek için en iyi şekilde kullanılır..

5. Bol Uyku:

saç dökülmesi tedavisi için uyku

Saçınızın dinlenmeye ihtiyacı var, cildiniz de, bu nedenle sekiz saatlik uyku çok önemlidir. Bu rahatsız edilirse, cildinizde ve saçınızda kendini gösterir. Eski vücut dokularının yenilenmesi ve sistemin de yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Bu nedenle erken yatıp erken kalkın, akşam yemeği yatmadan iki saat önce yapılmalı ve hafif olmalıdır. Artık toksinleri atmak için yemeklerinizi yemeden önce bol su için. Gece uyumadan önce bir bardak ılık süt yardımcı olur, iyi bir uyku uyumanızı sağlar ve iç organları da temiz tutar.

6. Meditasyon:

Genç model izole rahatlatıcı

Gece yatmadan önce ve sabah uyanırken meditasyon yaparak stresi yenin. Zaman içinde size iyi sonuçlar gösterecek olan bedeni ve zihni sakinleştirin. Dünya şimdi bir pandemonium durumunda, olumsuzlukların bir parçası olmayın. Geride durarak gözlemlemeyi öğrenin ve bu, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır..

7. Yoga:

saç dökülmesi tedavisi için yoga

Saç bakımı için yoga harika. Yoga Asanas, saçların erken beyazlamasını azaltmaya yardımcı olur, saçınıza hayat verir ve aynı zamanda parlaklık ve parlaklık kazandırır…

8. Saç Dökülmesi İçin Soğan Suyu Tedavisi:

saç dökülmesi tedavisi için soğan suyu

Soğan suyu saç dökülmesiyle uğraşırken mucizevi bir şeydir çünkü saç büyümesini hızlandıran ancak her gün uygulama gerektiren kükürt bakımından zengindir. Soğan suyu evde sadece çiğ soğan yardımı ile yapılabilir ve evde saç dökülmesi tedavisini teşvik etmek için mükemmel bir uygulamadır. En iyi sonucu almak için her gece uyumadan önce bu uygulamayı uygulayarak meyve suyuna biraz zaman verin..

9. Su:

saç dökülmesi tedavisi için içecek-su

Bol su içmek, saç dökülmesi için başka bir harika ve doğal ev çaresidir. Bunun nedeni, vücudunuzun olduğu kadar saçınızın da her zaman nemlendirilmeye ihtiyaç duyması ve bunun için vücudunuzun beslenmesini kullanmasıdır. Yeterince su içmezseniz, vücudunuz da yeterince nemlenmez, saçlarınız da nemlenir. Saç dökülmesi için en doğal ev tedavisidir..

10. Hava Kurutma:

saç dökülmesi için hava-kuru-tedavi

Havayla kurutma, saç dökülmesini kolaylaştırmadan saçınızı kurutmanın en iyi doğal yollarından biridir. Bir kurutma kullanmak, kullanım süresi boyunca saçınızı kaba ve zayıf hale getirir ve bu nedenle, aşırı saç dökülmesine neden olmadan saçınızı kurutmanız gerektiğinde havayla kurutma en iyisidir..

11. Geniş Dişli Tarak:

Geniş Dişli Tarak

Yumurta ve bal uygulamaları, soğan suyu vb. çok sayıda yöntemi içerebilecek herhangi bir evde tedavi sırasında, banyodan sonra veya iyi bir gece uykusundan önce tarama sırasında saç dökülmesini önlemek için geniş dişli bir tarak kullanmayı deneyin. Bu, sahip olabileceğiniz en iyi saç dökülmesi tedavisi sırasında en iyi aksesuardır..

12. Methi:

saç dökülmesi tedavisi için çemen otu

Methi, saçınızın yoğunluğunu kaybetmemesi için saçınızı güneşten ve kirden korumak için kına ile birlikte kullanabileceğiniz iyi bir saç uygulamasıdır. uzun vadede kına ile kullanıldığında saçlarınız için çok fikirli bir uygulama.

13. Stres Giderme:

saç dökülmesi tedavisi için stres giderici

Stres giderme, saç büyümesine yardımcı olmak açısından çok gerekli bir durumdur çünkü aşırı stres, saç büyümesini teşvik ederken ideal bir faktör değildir. Stres sadece daha fazla saç dökülmesine neden olur, bu nedenle saç büyümesini teşvik etmek için boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz..

14. Alkolsüz Şampuan:

Saç dökülmesi için şampuan şişesi

Alkol bazlı şampuanlardan uzak durmaya çalışın, çünkü bunlar sadece zararlı kimyasallarla doldurulmakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadede saçınıza zarar veren ve saç dökülmesine neden olan temel bileşenleri olan alkole sahiptir..

15. Saç Dökülmesi İçin Limon Tedavisi:

saç dökülmesi tedavisi için limon

Limonlar, saça mükemmel bir uygulama olan iyi bir C vitamini kaynağıdır. yumurta akı ile karıştırıldığında saç dökülmesine karşı savaşmaya ve zamanla saç uzamasını kolaylaştırmaya yardımcı olduğundan daha da iyi bir uygulamadır..

16. Susam Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı:

saç dökülmesi tedavisi için susam yağı

Susam yağı ve hindistancevizi yağı, amla, brahmi ve bhringraj yağları ve hatta ebegümeci yağı ile karıştırıldığında, saçlarınız için her gün eşit ölçüde kullanmak için harika bir karışım olacaktır. Ne kadar zarar görmüş olursa olsun, saçın rengi ve parlaklığı geri kazanılacaktır. Uygulama kuru ve yıpranmış saçlar için haftada üç, yağlı saçlar için haftada bir ve normal saç tipleri için haftada iki kez yapılmalı, ardından sıcak türban tedavisi yapılmalıdır. Bir gece veya duştan yirmi dakika önce tutmayı seçebilirsiniz..

17. Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çaylar Tedavisi:

saç dökülmesi tedavisi için bitki çayları

Bitkisel çaylar, papatya ve yeşil çay tavsiye edilir, ayrıca Jatamansi ile birlikte Brahmi, Mandukparni, Ashwagandha’yı da çaylarınıza dahil edin, bunlar vücuda ve zihne canlılık, canlılık ve hayat getirir, bunlar sonunda saçlarınızda kendini gösterir.

Bu makale, saç dökülmesi için en iyi ev tedavilerinden bazılarından bahseder, böylece bu sorunla karşılaştığınızda tam olarak ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı bilirsiniz..

saç dökülmesi tedavisi