“Ofis ikinci bir evdir” sözüne inananlar, iyi tasarlanmış ofis alanlarının önemini anlıyorlar. İyi mobilya ve altyapı yatırımlarının yanı sıra tavana da dikkat etmeniz gerekiyor! İyi bir Ofis Tavan Tasarımı, canlı bir ortam yaratır ve çalışan verimliliğinin artmasına katkıda bulunur..

Modern Ofis Tavan Tasarımları

Çalışma alanınız hala eski moda, kasvetli görünen bir tavanla sıkışmışsa, bu yaratıcı fikirleri işvereninize göstermenin zamanı geldi. Bu fikir sadece ofisinizin estetiğini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda müşteriler ve misafirler tarafından genel marka bilinirliğine de katkıda bulunur. Öyleyse, ilham almak için bu en yeni ofis tavan tasarımlarını keşfetmeye başlayalım..

Doğru Ofis Tavan Tasarımı Nasıl Seçilir?

Daha önce de belirtildiği gibi, bir tavan, şirketinizin vizyonunu ve yaptığınız iş türünü ifade etmede önemli bir rol oynar. Bu nedenle, ofis alanınız için doğru türü seçmek için biraz zaman, para ve çaba harcamaya değer. Doğru yöne gitmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

  • Her şeyden önce, salonun büyüklüğünü, çatının yüksekliğini, havalandırmayı ve vantilatörlerin veya klimaların yerleşimini göz önünde bulundurun. Bu, temel yapının düzgün bir şekilde çerçevelenmesine yardımcı olabilir.
  • Geniş bir ortak çalışma alanınız varsa, akustik tavanlar bir zorunluluktur. Fazla gürültüyü emer ve odadaki ses seviyesini dengeler.
  • Gürültü seviyelerini düşürmenin yanı sıra şık görünümler de istiyorsanız asma tavanlar, T-bar tavanlar ve Asma tavan tasarımları idealdir..
  • Tipik bir asma tavan görünümü için Plaster of Paris harika çalışıyor. Yalıtım sağlamak için toplantı odalarında ahşap çerçeveler ve ahşap kalaslar ile birlikte kullanabilirsiniz..
  • Alçıpan levhalar sadece enerji tasarrufuna katkıda bulunmakla kalmayıp aynı zamanda size zarif ve parlak bir görünüm kazandırdıkları için bugünlerde trend oluyor. Bazıları ayrıca kazara yangına karşı koruma sağlar.
  • Düşük bir bütçeniz varsa, ancak yine de güzel görünen bir tavan istiyorsanız, çatı duvarınızı düzeltin ve renkli bir duvar kağıdı yapıştırın veya şablonlu bir boyaya gidin. Bunlar marka logolarınız, şirket resimleriniz vb. İle özelleştirilebilir..,

Hindistan’daki En İyi Ofis Tavan Tasarım Fikirleri:

Tasarım, enerji verimliliği, yalıtım gibi tüm parametreleri karşılamak için özenle tasarlanmış bu basit ve en yeni ofis asma tavan tasarımlarına bir göz atın..,

1. Ofis İçin En Son Asma Tavan Tasarımları:

Ofis İçin Son Asma Tavan Tasarımları

Fütüristik bir ürün inşa ediyorsanız, ofis ortamınız da aynısını yansıtmalıdır! Koridoru bile kaplayan bu etkileyici asma tavan tasarımına gidin. Panellerin geometrik düzenlemesi, aralarında vurgulanmış ışık çizgileri ile cömert bir ifade yaratıyor. Böyle bir ofiste, kim eve gitmek ister ki?

2. Küçük Ofis için Yanlış Tavan Tasarımı:

Küçük Ofis İçin Asma Tavan Tasarımı

Bu, küçük boyutlu bir ofis için çalışan bir asma tavan örneğidir. Tüm paneller, özel özelliklere sahip geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmıştır. Akıllı bir ortam yaratmanın yanı sıra aşırı gürültüyü emebilir, size en uygun aydınlatmayı verebilir. Hepsi bu değil! Tüm çirkin kablolarınız bunun üzerine gizlenebilir.

3. Ofis Resepsiyonu Asma Tavan Tasarımı:

Ofis Resepsiyon Asma Tavan Tasarımı

İşte bir ön büro resepsiyon alanı için alışılmadık bir tavan tasarımı! Düz bir çatı yerine, bu muhteşem yaratımı yapmak için yukarıdan siyah renkli borular asılmıştır. Konseptten uzaklaşmadan odayı aydınlatmak için bu deliklerin içine ışıklar yerleştirilmiştir. Bu fikri çok seviyoruz! değil mi?

4. Ofis Tavanı için Pop Tasarım:

Ofis Tavanı için Pop Tasarım

Bu da toplantı odaları veya kafeterya eklemleri için kullanılabilecek çok yenilikçi bir tasarımdır. Tavan, arı kovanı şeklindeki çıkıntıların asıldığı akustik bir ağdan yapılmıştır. Bu sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda odanın temiz ve zarif görünmesini sağlar. Basit fikirler bazen en parlak olanlardır!

5. Ofis Kabini için PVC Tavan Tasarımı:

Ofis için PVC Tavan Tasarımı

PVC veya Poli Vinil Klorür, uygun maliyetli ve oldukça dayanıklı bir sentetik malzeme türüdür. Pahalı ahşap panellere ekonomik bir alternatiftir. Örneğin, lüks bir görünüm vermek için PVC çubuklarla vurgulanan ve aynı zamanda bütçeyi aşmayan bu konferans odası ve ofis kabin tavanına bir göz atın.!

6. Ofis Alçı Tavan Tasarımı:

Ofis Alçı Tavan Tasarımı

Alçı levhalar evlerde ve ticari alanlarda en çok tercih edilen tavan seçeneklerinden biridir. Başka hiçbir tavan malzemesinin eşleştiremeyeceği parlak bir görünüm verir. İşte düzensiz bir şekilde düzenlenmiş alçı bloklardan yararlanan böyle bir fikir. Sonuç, gözlerinizi alamadığınız bu muhteşem gösteri.!

7. Ofis için Ahşap Tavan Tasarımı:

Ofis İçin Ahşap Tavan Tasarımı

Bu sofistike ahşap tavan tasarımı, New York’taki Kağıtsız Postane genel merkezinden! Gerçek şirket işlerinden daha çok, isim yenilikçi bir şekilde tasarlanmış ofisi ile popülerdir. Bu, ince ahşap şeritler kullanılarak oluşturulan ön alandır. Mütevazı bir fikir gibi görünen şey, kurumsal alanların tasarlanma şeklini değiştirdi!

8. Ofis Açık Tavan Tasarımı:

Ofis Açık Tavan Tasarımı

Yeni çağ ofisleri minimalizm ve sadeliği savunuyor. Hi-fi tasarımlara inanmazlar ve başarıya giden en akıllı yolu seçerler. Bu ilkeler ofis tasarımına, özellikle de tavana yansımaktadır. Süslemeler, gösterişli ışıklar ve pahalı malzemeler içermez. Bunun yerine, açık tavan siyaha boyanmış ve üzerinde asılı ışıklar ve hava kontrolleri var. Bu aynı zamanda şirketin şeffaflığa olan inancını da simgelemiyor mu??

9. Ofis için Dört Tavan Tasarımı:

Ofis için Dört Tavan Tasarımı

Şehirlerde ortak çalışma alanlarının artan popülaritesi ile tasarımcıların her ekibin farklı taleplerini karşılaması gerekiyor. Dört tavanlı bir tasarımın en iyi bahis olabileceği yer burasıdır. Aynı odaya, her gruba hitap edecek şekilde dört farklı tasarlanmış tavan fikri yerleştirildi. Bu, çeşitli çalışma ekipleri arasında entegre bir his yaratmanın harika bir yoludur.!

10. Ofis için Duvar Tavan Tasarımı:

Ofis için Duvar Tavan Tasarımı

Kim sadece tavanların iyi görünmesi gerektiğini söylüyor? Çatının sade tutulduğu ve güzelliğinin duvardaki ahşap süsleme ile dengelendiği bu farklı konsepte siz de gidebilirsiniz. Bu, ziyaretçilerinizi şık bir şekilde karşılamak ve giriş noktasında bir ifade görünümü oluşturmak için harika bir numaradır. Görünür şekilde parlak bir ofis için üstten bazı ilginç lambalar ekleyin!

11. Kurumsal Ofis Tavan Tasarımı:

Kurumsal Ofis Tavan Tasarımı

Tavan tasarımını değiştirerek ofis katınızı bölümlere ayırmak artık mümkün! Örneğin, çalışma alanının nasıl beyaz bir asma tavanla kaplandığına ve buluşma yerinin koyu, boyalı bir çatıyla nasıl kaplandığına dikkat edin. Bu teknik, katı duvarlara ihtiyaç duymadan optimum alan kullanımına yardımcı olabilir.!

12. Ev Ofis Tavan Fikirleri:

Ev Ofis Tavan Fikirleri

Şık zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtan bu kompakt ve şık ev ofis odasına bir göz atın. Basit, ancak etkili çatı tasarımı, her türlü dikkat dağıtıcı şeyden uzak tutulur. Okuma lambaları, Klima havalandırmaları ve bir orta lamba yerleştirmek için tamamen işlevsel hale getirilmiştir. Taç kalıplama bile odanın mimari güzelliğine katkıda bulunur..

Bu 12 ofis tavan tasarımını harika bulmuyor musunuz? Modern zamanlarda, bir kitap kapağına göre değerlendirildiğinde, ofislerin güzel görünen çalışma alanlarına yatırım yapması çok önemli hale geliyor. Sadece benzersiz ihtiyaçlarınızı anlayabilecek ve en iyi iç tasarımı bulmanıza yardımcı olabilecek bir tasarımcıyla konuşun. Ofisiniz daha da iyi tavan fikirlerine sahip mi? Evet ise, onlar hakkında bilmek isteriz!