Yüz şeklinize veya özelliklerine kesinlikle uygun bir saç modeli seçmek biraz zor olabilir. Ancak saç modeli seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç teknik var. Bu makale temel olarak yüz şeklinize uygun saç modelini seçmek için kullanabileceğiniz 5 basit teknik üzerinde odaklanacaktır..

Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir:

Burada tüm farklı saç stillerinden bahsedildiğini görelim ve uygun olanı seçin.

1. Yüz Şekli:

Uygun bir saç modeli seçme söz konusu olduğunda yüzün şekli en önemli role sahiptir..

5 adımda saç stilini seçin

a) Uzun bir yüz şekline sahipsen orta uzunlukta saç modellerini denemelisin. Düzleştirilmiş veya uzun saç modellerinden kaçının çünkü bunlar yüzünüzü dikey olarak daha gergin gösterecektir. Ancak uzun bir saç modeli seçerseniz, biraz kıvırcık veya dalgalı bir saç modeli yapın..

b) Yuvarlak veya kare bir yüz şekliniz varsa, kakül ve şık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Düzleştirilmiş saç modelleri aslında size çok yakışacaktır. Kabarık saç modellerinden kaçının çünkü bunlar yüzünüzü daha geniş ve büyük gösterecektir. Dalgalı veya kıvırcık bir saç modeli seçseniz bile saçlarınızı en az omuz hizasında veya daha uzun tutmaya özen gösterin..

c) Küçük bir yüze veya kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, şık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Birkaç dereceli kakül deneyin çünkü bunlar yüzünüzü daha geniş gösterecektir..

2. Alın Alanı:

5 Kolay Adımda Doğru Saç Modelini Seçin 2

Bu, uygun bir saç modeli seçerken hatırlamanız gereken bir diğer önemli şey. Daha geniş bir alnınız varsa, o zaman yan veya ön patlamalara gitmek en iyisidir. Kaküller alnın genişliğini bir dereceye kadar gizleyecek ve yüzünüzü güzelleştirecektir. Daha küçük bir alnınız varsa, ön patlamalardan kaçının. Ancak yan patlamalar size daha fazla stil verebilir.

3. Saç Kalınlığı:

5 Kolay Adımda Doğru Saç Modelini Seçin 3

Bir saç modeli seçerken her saç modelinin bize yakışamayacağını her zaman hatırlamalıyız. Ünlü bir saç stilini takip etmek her zaman herkese uygun olmayabilir. İnce saçlarınız varsa, yan patlamalar inceliği büyük ölçüde kapatmanıza yardımcı olabilir. Benzer şekilde, taç bölgesinde incelik varsa, ne pahasına olursa olsun orta ayrılmadan kaçının..

4. Çene Çizgisinin Genişliği:

5 Kolay Adımda Doğru Saç Modelini Seçin 4

Geniş bir çene hattınız varsa, yanlardaki dereceli kaküller görünümü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Aynı şekilde daha küçük çene hattınız varsa, bunu geliştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda kahküllerden oluşan ve tercihen kulak hizasına kadar kısa olan saç modellerini tercih etmelisiniz..

5. Saç Rengi ve Kişiliğe Göre Gong İle Saçın Güçlendirilmesi:

5 Kolay Adımda Doğru Saç Modelini Seçin 5

Bazılarımız belirli yüz özellikleri hakkında bilinçli kalır. Örneğin, küçük gözleri varsa, dikkati saçlarına yönlendirmek isteyebilir. Herhangi bir nedenle olsun, eğer

saç modelinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız saç boyamayı deneyebilirsiniz.

Farklı saç boyama şekilleri olabilir. Tam saç boyama veya kesitli saç boyama olabilir. Hangi saç renginin size yakışacağını stilistinize danışmalısınız..

Hangi saç modelini seçerken unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise saç modelinin kişinin kişiliğine uygun olması gerektiğidir. Eğer tom çocuksu bir kişiliğe sahipseniz bob saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bir partide zarif görünmek istiyorsanız, topuz veya topuz giymek isteyebilirsiniz. Aynı şekilde öğrenciyseniz, ince ve kişiliğinize uygun bir saç modeli seçmelisiniz. Kendinizi daha güvende hissettiren bir saç modeli seçmenizi öneririz, tam tersi değil.