Özellikle uzun ve orta saçlar için saç stillerinden bahsederken, bükümlü saç modelleri her türlü yüze iyi görünen en iyisidir çünkü bir bükülmede çeşitli stiller bulabilirsiniz. Birkaç bükümlü saç modeli, temel at kuyruğunu süslü saç stiline dönüştürebilir. Ayrıca, bu tarz saçı günlük rutin kırılmalardan kaynaklanan hasarlardan koruyabileceğinden, sizi bukle maşası, güçlendirici ve kimyasal kullanımından kurtarabilir. Bu zarif görünümü evde rahatlıkla giyebilirsiniz çünkü az bakım gerektirir, çok yönlü, koruyucu ve yapımı kolay bir stil gerektirir. Şimdi kıvrık, düğümlü, kısa, aşağı, kıvrılmış ve düz gibi hangi stile ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekiyor..

Büküm saç modelleri Ana

Bu tarz, insanların düz büküm ve mini büküm tercih ettiği Afrika’da moda. Bu stil, saçın küçük kısmını bölerek ve o tutamı bükerek, tekrar başka bir tutam bükerek ve daha sonra her iki tutam birbiriyle bükerek elde edilir. Afrika halkının çoğu, saçlarını güneşten ve diğer dış kimyasallardan korumak için bu tür bir bükülmeyi seçiyor. Bununla birlikte, modern büküm, günlük bir görünüme uygun basit bir Fransız tarzı örgülü veya midilli veya topuz tarzıdır. İşte bu yazıda, farklı amaç ve durumlar için çeşitli bükümlü saç modelleri bulacaksınız..

2021’de Kadınlar İçin En İyi ve Kolay Bükümlü 9 Saç Modeli:

İşte resimli kadınlar için en ünlü büküm saç modelleri. Bu yaz bu saç modellerini denemeli ve diğerlerine farklı bir görünüm kazandırmalısınız..

1. Dağınık Fransız Büküm:

Dağınık Fransız Büküm

Bu iş yerinde saç modeli yapmak kolaydır. Akıllı ve modaya uygun görünüyor ve uzun saçları kolayca yönetilebilir hale getiriyor. Yapmanız gereken tek şey, tüm saç tellerini bir arada tutmak ve başınızın alt kısmına doğru dikey olarak bükmek ve sabitlemek..

 1. Saçı nazikçe tarayın ve üzerine şekillendirici jel püskürtün
 2. Şimdi saçını midilli yapmaya niyetliymişsin gibi tut.
 3. Şimdi midilliyi saçın kenarından bir resimde gösterildiği gibi dikey olarak yuvarlamaya başlayın..
 4. Midilliyi, içindeki tüm saç teli başa doğru olacak şekilde duran bir silindir gibi olana kadar yuvarlayın..
 5. Bu, topuzu düzleştirmek mi yoksa şişirmek mi istediğinize karar verdiğiniz kısım.
 6. Şimdi, bu saç silindirini U şeklinde bir iğne veya bobby pin ile emniyete alın. Pimi saç rolünün içine sokun ve silindirin yerinde sağlam kalması ve saçın geri kalanının gevşememesi için güvenli bir yerde saklayın..

Bu büküm saç modeli, 25 yaş üstü kadınlar için oval, ince ve elmas şeklindeki yüzler için uygundur. Bu stili her fırsatta taşıyın, ancak partilere daha çok yakışacak. Şimdi bu stili evde yapmanın adımları

2. Basit Büküm Saç Modeli:

Basit Büküm Saç Modeli

Aceleniz olduğunda kullanışlı olan birkaç bükümlü saç stiline ihtiyacınız var. Bu türlerden biri, bir merkez ayırma yapar ve her iki taraftan bir iplik büker. Katılın ve arkaya sabitleyin. Normal yarım saç için mükemmel bir alternatif, bu hem çok kolay hem de basit.

 1. Saçı nazikçe tarayın ve açın, böylece topuz yaparken karışmaz ve açık bir topuz görünecektir.
 2. Saçı resimde gösterildiği gibi 3 bölüme ayırın.
 3. Başın ortasındaki hafif tüyleri alın ve tokalarla veya tokalarla arkaya sıkıştırın. Stili, başın ortasında çekme gibi görünecek şekilde gevşetin. Kabarık bir görünüm vermek için biraz tüy çekin.
 4. Şimdi tüm saçları midilli yapmayı planladığınız şekilde taşıyın..
 5. Saçı, resimde gösterildiği gibi saçın kenarından dikey konumda tutun.
 6. Şimdi saçı elin etrafında kenardan başa doğru yuvarlamaya başlayın ve silindirik bir şekil verin..
 7. Dikey olduğunda, silindirik bir saç şekli belirir, ardından arkada u-şekilli iğne veya bobin pimi ile silindiri formda bırakarak sıkıştırın. Böylece silindir oluştuğunda, kafaya doğru içeri sokun..
 8. Dağınık topuz büküm saç modelin artık hazır.

Bu stilin yapımı kolaydır ve ister Hint ister batı olsun her türlü elbiseyle iyi gider. 25-35 yaş aralığındaki bayanlar bu stili düzenli olarak taşıyabilirler. Bu kategoriye girerseniz, çoğunlukla yuvarlak, oval ve elmas yüzünde iyi görünüyor, o zaman bu topuz için nasıl yapılır adımlarını en çok okuyun..

3. Bir Çörek ile Bükülmüş:

Büküm saç modelleri 8

Uzun, hacimli, yapılması kolay bir saç modeline ihtiyacınız var. Bu saç modeli bu tür insanlar için bir cankurtaran. Tek yapmanız gereken kalın saç tutamlarını önden iki taraftan kıvırmak ve alt sırtta bir at kuyruğu yapmak. Ardından atkuyruğundan basit bir topuz yaparak düzgün ve idare edilebilir bir saç modeli elde edin..

 1. Saçı nazikçe tarayın ve dalgalı bir görünüm elde etmek için serbest bırakın.
 2. Spreyi saça canlı bir görünüm kazandırmak için de kullanabilirsiniz..
 3. Şimdi alnın her iki tarafından küçük kısımlar saç alın.
 4. Bu burgulu topuz saç modeli için orta bölmeyi seçebilir veya yan bölmeye sahip olabilirsiniz..
 5. Şimdi bir saç tutamını bir ucundan bükmeye başlayın, saçı hafifçe yuvarlak bir şekilde bükün.
 6. Başka bir saç telini başın karşı tarafında tekrar bükün.
 7. Şimdi her iki bükümü de resimde gösterildiği gibi başın arkasında tutun.
 8. Her iki bükülmüş saç telini arkada lastik bir bantla sabitleyin.
 9. Şimdi o midilliden saç tellerini kulakların her iki tarafından yerleştirmeye ve yuvarlamaya başlayın. Midillinin içindeki tüm tüyleri arkada ay şeklinde bir topuz gibi bırakana kadar bu işlemi tekrarlayın..
 10. Topuzu ortasından bir tel toka ile sabitleyin ve dekorasyon için çiçekler ekleyin..

Bu tarz, genç kızlara ve 25-35 yaş arası oval, ince ve elmas şeklindeki yüze sahip kadınlara çok yakışıyor. Bu stili gündelik elbiseler, etekler, kot pantolonlar ve diğer Hint-batı elbiseleri ile taşıyın. Çoğu insan bu stili gündüz partileri için tercih ediyor, şimdi bu stili evde yapmak için ipuçları.

4. Bükülmüş Saçlı Basit Saç Modeli Pony Kuyruğu:

Saçları kıvırmak ve lastik bantla sıkıştırmak, bükümlü bir saç modeli olacak. Her tür saç için yapılması çok basit ve yönetimi kolaydır..

 1. Başın ortasından iki bölüm saç yapın.
 2. Midilli stilini kıvrımlarla kaplarken midilliyi tutmak için soldan birini seçin.
 3. Yüzünüzün sol tarafına midilli yapıyorsanız, o zaman o saçı tutun ve bir yan midilli yapın, resimde gösterildiği gibi saçın sadece yarısı kadardır..
 4. Şimdi başın saçının karşı tarafını veya diğer yarısını alın ve saçı tekrar üç parçaya bölün..
 5. Şimdi yukarıdaki resimde gösterildiği gibi başın diğer tarafındaki saç kısmını bükmeye başlayın ve önceden yapılmış bir midilli ile tekrar lastik bantla sabitleyin..
 6. Saçın ikinci ve üçüncü kısmını arkadan tekrar bükün ve bir lastik bantla sabitleyin. Şimdi mükemmel kıvrımlı saç modeliniz hazır.

Kıvırcık, dalgalı ve düz saçlara çok yakışıyor. Bu genç saç modeli, kolejler, ofisler ve okullar için 16-25 yaş arası kızlar için uygundur, ayrıca her tür yüz tipi ve elbise için iyi gider. Uzun saçlı her kıza yapması çok basit; İşte bu stili evde nasıl yapacağınıza dair adımlar.

5. Dalgalı Büküm Saç:

Dalgalı Büküm Saç

Bu büküm saç modeli, çocuklardan yetişkinlere ve hatta orta uzunlukta saçlara kadar tüm yaş grupları için yapılabilir. Önden (tercihinize göre yandan veya ortada) bir patik yapın ve önden uzun bir tutam alın. Her iki taraftan yumuşak kıvrımlar yapın ve arkadan birleştirin. Çocuklar için, modaya uygun görünmesi için bükümlü parçayı süsleyebilirsiniz..

Partiler, gündelik geziler ve eğlence için uygun yapay kıvrımlar mükemmel bir şekilde yapılmıştır. 22-30 yaş arası kadınların çoğu bu stili kot pantolon, kısa etek ve batılı elbiselerle taşıyor. Hint elbiseleri ile de iyi gider.

6. Halo Büküm:

Halo Büküm

Bu, saçı önden bir taraftan bükmeye başladığınız ve geriye doğru hareket ederken yavaş yavaş bukleler eklediğiniz bir saç modelidir. Tüm saç, bükülmeye başladığınız noktaya kadar bir bükülme yapmak için kullanılır. Bunu yapmak kolaydır ve zarif bir görünüm verir. Stil resmi durumlar için de yapılabilir.

Bu, rop ve derin boyunlu elbise ile opera ve akşam yemeği partisi gibi işlevler için uygundur. Yuvarlak, oval, ince ve elmas şeklinde bir yüze sahipseniz bu size çok yakışacaktır. Bu stili taşıyacak yaş grubu 25-35 yaş.

7. Basit Ön Büküm:

Basit Ön Büküm

Saç modeli çok basit ve şık görünüyor. Saçınız için bir yan kısım yapın ve daha büyük tarafta kalın bir tutam alın. Kulağın arkasına kadar bükün ve düzgün bir şekilde iğneleyin. Şekillendirmenin yapılması kolaydır ve saçı yönetilebilir hale getirir. Ayrıca düz saça güzel bir doku verir..

Ata binmeyi veya herhangi bir resmi öğle yemeği partisine gitmeyi planlıyorsanız, bu büküm saç stilini hem gündelik hem de resmi elbiselerle taşıyabilirsiniz. Hintli kızlar koleje ve okullara gitmek için bu stili taşıyabilir.

8. Bohem ve İp Büküm:

Bohem ve İp Büküm

Bu çok klasik bir görünüm. Önden kalın saç tellerini alıp arkaya kadar bohem bir büküm yapın, ardından önden düz taranmış saçlarla saçın ucuna kadar ip bükün ve kapatın. Saçları uzun süre sağlam tutar ve aynı zamanda şık görünür..

Bu zarif ip büküm tarzı genç kızlar için uygundur ancak 22-30 yaş arası kadınlar da özellikle kısa eteklerle batı elbiseleri ile taşıyabilir. Gündüz gezintisi, tapınak ziyareti ve arkadaşlarla eğlenceli geziler bu tarz için uygun bir fırsattır. Yuvarlak ve dikdörtgen yüz için en uygun.

9. Zarif Bükülmüş Saç Modeli:

Zarif Bükülmüş Saç Modeli

Bu saç modelinin modası hiç geçmedi. Bakmak çok temiz ve uzun saçları yönetilebilir ve düzenli hale getirir. Önde bölme oluşturulmuş, bir tarafı bükümlüdür. Ardından arkaya kocaman bir topuz yapılır; seçime göre yüksek veya düşük. Bu çok şık bir görünüm verir.

Patronunuzla ya da ofis partinizle çıkmayı planlıyorsanız, bu tarz resmi dar kesim elbise ile mükemmeldir. 30-40 yaş arası her kadın bu stili taşıyabilir ve sadece oval ve ince yüzlülere yakışır..

Bükümlü Saç Modelini Korumanın İpuçları:

Bükümlü saç stilini evde yönetmek kolaydır, tek ihtiyacınız olan temiz, yağsız ve kabarık saçlardır, böylece bukleler üzerinde iyi görünecektir. İşte bükümlü saç modellerini uzun süre korumanın püf noktaları.

 1. Düzenli aralıklarla saçın düzenli yıkanması ve bakım yapılması gerekir..
 2. Saçın topuzdan veya midilliden kaymaması veya bükülmemesi için stilin sonunda şekillendirici spreyi kullanın..
 3. Saçları kurutma makinesi ile kurutmayın çünkü bu nemi çeker ve saça zarar verir..
 4. Bükülmüş topuzlar dalgalı veya kıvırcık saçlarda iyi görünür, bu nedenle saçı düzleştirmek için yassı demir kullanmaktan kaçının

Bükümlü saç modelleri, uzun veya orta her saç tipi için kolayca yapılabilir. Ayrıca, bu tür bir saç stiline sahip olmanın en iyi yanı, her elbiseye, duruma, yaşa ve rahatlığa uygundur. Herkes kolaylaştırabileceği için salon masraflarını azaltacaktır. Bu yazımızda, daha az çaba gerektiren, yapımı kolay her türlü saç modelinden bahsettik. Henüz bir stil seçmediyseniz, bir tanesini seçip, trendy ve şık bir görünüm için bugün denerler..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Bir Afrika bükümü modası geçti mi??

cevap: Afrika kıvrımları hala moda değil, ancak günlük stil yapmak zor çünkü saçlar için de uygun bakım, zaman ve dikkat gerektiriyor..

S2. Saçım ipeksi ve düz ama hiç saç stilini kaldıramıyor?

cevap: İpeksi ve düz saçlar için, dolaşmayan ve kolay idare edilen bukleli saç stiline sahip atkuyruğu en uygunudur. Bükümlü saçlar, belirli bir saç tipi gerektirmez, bu nedenle mükemmel görünüm için bukle saç stillerini deneyebilirsiniz..

S3. Büküm saç modeli nereye taşınır?

cevap: Bu stili her zaman her yerde olduğu gibi her durumda ve elbise tipinde de taşıyabilirsiniz. Ancak, yüz tipine göre stili seçin.

S4. Saçlarım kıvırcık ve yeni bir saç modeli giyildiğinde herhangi bir şekil alıyor?

cevap: Bükümlü saç modeli, kıvırcık saçlara en iyi şekilde yerleşecek, çünkü saçın dalgalı, bol hacimli ve kabarık görünmesini sağlayacak ve saçınızı açarsanız, kıvırcık saçlar için başka bir saç modeli olacak saçta bukleler yaratacaktır..