Bugünlerde birçok insan saçlarını boyamayı seviyor. Herkes için yeni bir moda ifadesi gibi. Parlak kırmızıdan maviye, çizgilere, pembe ve mora, renkler bitecek gibi değil. Seçenekler ve o kadar çok ki hangisini almanız gerektiği konusunda kafanız karışabilir. Giyinme tarzınıza, teninize ve şeklinize bağlı olarak, yüz hatlarınızı tamamlayacak ve tüm benliğinizi şımartacak bir renk seçmelisiniz..

boyalı saçlar için ipuçları

Ama her zaman kendinize bir şeyi hatırlatın; amonyaktan uzak durmak. Saçınıza zarar verir ve kuru, pürüzlü ve kırılgan hale getirir. Tüm nemi emecek ve size çok çekici olmayan bir görünüm verecektir. Bunun dışında çok fazla endişe etmenize gerek yok.

Boyalı Saçlar İçin Saç Bakım İpuçları:

boyalı saçlar için ipuçları

Boyalı saçlarınıza iyi bakmak için, göz alıcı ve parlak renkli saçlarınızı korumak için yapmanız gerekenler hakkında size temel bir fikir ve anlayış veren bu makaleye başvurmalısınız..

Kimyasal Arıtma Yok:

Saçınızı boyamadan önce, öncesinden yaklaşık üç ila dört hafta boyunca herhangi bir kimyasal işlem uygulanmadığından emin olun. Bu süre zarfında saçınıza iyi bakmalı ve saç kurutma makinesi, düzleştirici, bukle maşası ve diğer süslü saç şekillendirici ürünlerden uzak durmalısınız. Saçınızı düzgün bir şekilde fırçalayın ve gün boyunca nemli, taze ve hafif tutmak için bol su için..

1. Koşullandırma:

saç kremi

Boyalı saçlarınızı canlı, parlak ve güzel tutmak için; kesinlikle biraz şartlandırmayı denemelisiniz. Bir kasede muz, biraz yoğurt ve yumurtayı ezin. İyice karıştırın ve saçınıza uygulayın. Bir saat daha kalmasına izin verin. Yıkamak için hafif bir şampuan kullanın. Bu evde çare, saçlarınızın pürüzsüz ve iyi durumda olması için gereklidir. Eğer şartlandırmazsanız, renk kesinlikle saç derinize yerleşmeyecektir. Saç rutininizden emin değilseniz, bir kuaföre gidebilir ve bir uzmandan kondisyonunuzu yapmasını isteyebilirsiniz. Profesyonel yardım her zaman evde bir şeyler yapmaktan çok daha iyidir.

2. Kızgın Yağ Şartlandırması:

Kızgın Yağ Şartlandırma

Saçınıza masaj yapmak için bol miktarda hindistancevizi veya zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu, çekici ve göz alıcı renkli saçlar elde etmek için insanların kullandığı en ünlü adımlardan biridir. Tek yapmanız gereken zeytinyağını biraz ısıtmak ve oda sıcaklığına gelmesini beklemek. Bittikten sonra, on beş ila yirmi dakika boyunca saç derinize masaj yapın. Parmak uçlarınızla nazik olun ve kendinizi rahat hissetmeyi unutmayın. Bu adım saçınızı bolca kutsayacak.

3. Trim ve Fön Kurutma:

fön-kuru saç-renkli-saç

Saçınızı boyadıktan sonra yapmak isteyeceğiniz son şey föndür. Saçınızı doğal olarak kurumaya bırakın. Kullanmak istiyorsanız, saçınızı kurutmak için biraz serin rüzgar ayarı deneyebilirsiniz. Bunun yerine yapmanız gereken bir sonraki şey kırpmaktır. Ayda bir kez salona gitmeli ve saçınızın uçlarını kesmelisiniz. Bu, hasar ve bölünmüş uçların gelmesini önleyecektir..

4. Bir Süre Yüzme:

havuzda yüzen kadın

Saçınızı boyadıktan sonra, önümüzdeki birkaç hafta havuza girmekten kaçının. Bunun nedeni, suda bulunan ve saç kalitenize büyük zarar verecek olan klordur. Ancak yine de yüzmek istiyorsanız, saçınıza biraz koruma sağlamak için bir bone takın. Bu, boyama yapıldıktan sonra izlenecek en önemli adımlardan biridir..

5. Renklendirmeden Sonra Şampuan ve Bakım:

Boyama Sonrası Şampuan ve Bakım

Saçınızı boyamayı bitirdikten sonra, şampuanlamanız önemlidir. Ancak kullandığınız ürünün saç rengine koruma sağladığından emin olun. Bu tür şampuanlar renkleri yıkamaz ve moleküllerin daha iyi yerleşmesine yardımcı olur. Ayrıca saçınızdaki nemi dengelemek için iyi bir saç kremine ihtiyacınız olacak. Saçınızı boyamak için amonyak gibi kimyasallar kullanıldığından, renk koruyucu bir saç kremi kullanmanız gerekecektir. Bundan sonra saçlarınız parlak ve şanlı olacak.

6. Petrol Jelinin Gücü:

renkli saçlar için petrol jölesi

Bazı saç uzmanlarına göre saçınızı boyarken çok doğal ve sade bir ton denemeli ve kullanmalısınız, aşırıya kaçmayın. Ancak sarı ve kahverengi gibi renkleri tercih ediyorsanız, boya uygulamasından önce saçınıza biraz vazelin sürün. Bu, lekelenmeyi önleyecek ve saçınıza biraz doğal parlaklık ve parlaklık verecektir. Renklendirmeye başladığınızda bir zamanlayıcı da başlatabilirsiniz. Zil çalmaya başladığında, tamamen düzgün ve temiz görünene kadar saçınızı iyice durulayın. Genel görünümünüz mükemmel olacak ve sizi tamamen büyüleyecek.

7. Saç Maskeleri Kullanın:

Saç Maskeleri Kullanın

Saçınızı boyadıktan sonra saçınızı yenilemek ve nemlendirmek için saç veya protein maskesi kullanmanız gerekecektir. Biraz muz ve bal alın ve ezin. Ayrıca yumurta ve mayonezden bir hamur yapabilir ve bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Bir bırakılan saç kremi de tavsiye edilmiştir. Bu, saçınızı güneşin ultraviyole ışınlarından koruyacak ve daha kolay yönetilebilir ve hafif hale getirecektir. Saç maskesini haftada birkaç defadan fazla yapmayın çünkü aşırıya kaçmak saç kalitenizi bozabilir..

8. Bir Yama Testi yapın:

Saçınızı evde boyuyorsanız, her zaman bir yama testi yapmalısınız. Bu, o ürüne alerjiniz olmadığını gösterecektir. Ve sonunda bir tür olumsuz tepki fark ederseniz, ürününüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak yine de kendiniz için bir ürün seçmeden önce, size her zaman en iyi tavsiyeyi verebilecekleri için bir uzmana veya stiliste danıştığınızdan emin olun. Bununla, asla yanlış gidemezsin.