Saç, bir kadının hayatında çok değerli bir varlık olarak kabul edilir. Ona iyi bakabilmek için farklı tarzlar dener. En ünlü adımlardan biri saç boyamadır. Size çok benzersiz ve iyi tanımlanmış bir görünüm verecekler..

evde saç nasıl boyanır

Evde kolayca halledebilecekken neden salonda binlerce dolar harcayasınız ki? Ne tür bir renk kullanmanız gerektiği konusunda endişeleniyorsanız, prosedür boyunca size rehberlik edecek ve her zaman istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olacak bu harika makaleyi size öneriyoruz. Bunları yapmak oldukça kolaydır ve aynı zamanda oldukça ucuzdur. Bu nedenle, Evde Kolayca Saç Nasıl Boyanır ile ilgili aşağıdaki paragrafları dikkatlice okuyun.?

evde saç boyama

Evde Saç Nasıl Boyanır İpuçları ve Kurallar:

Saçınızı boyamaya başlamadan önce uymanız gereken birkaç temel kural vardır. Birincisi muhafazakar olmak. Orijinal renginizden iki ila üç ton daha koyu olan herhangi bir renk seçmeyin. Bir sonraki şey, bir arkadaşınızdan size eşlik etmesini istemek. Saçınızı boyarken sizi izleyecek ve bir noktayı kaçırıp kaçırmadığınızı da söyleyecektir. Yapmanız gereken üçüncüsü, saçınızın parlak olması için haftada en az bir kez derin bakım tedavisi almaktır. Yapmanız gereken son şey, ilk kez boyadıktan sonra sadece köklerinizi boyamak. Bu noktaları zamanında tuttuysanız saç boyama sizin için sorun olmamalı..

İhtiyacınız Olan Araçlar:

saç-boya-şeyler-renklendirme

Saçınızı boyamadan önce bazı araçlara ihtiyacınız olacak. İlk şey bir boya fırçası. Bir veya iki inç genişliğinde olmalıdır. İhtiyacınız olan bir sonraki şey, boyayı karıştırabilmeniz ve gerektiğinde fırçayı döndürebilmeniz için bir kase. Üçüncü şey klipler. Bu saçlarınızı toparlamanıza yardımcı olacaktır. Dördüncü ekipman, sıçan kuyruklu bir taraktır. Bu, saçı eşit bölümlere ayırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca iki koyu renk havluya ve alkol bazlı yüz toniğine ihtiyacınız olacak..

Her Zaman Kutuya Güvenmeyin:

Her zaman kutunun üzerindeki resme güvenmek zorunda değilsiniz. Saç boyası farklı doku türlerine farklı tepki verir ve bunu bir profesyonel tarafından yaptırsanız bile, kutudaki kişi gibi görünmeyebilirsiniz. Bunun yerine rengin açıklamasına odaklanın. Bu daha iyi bir rehber görevi görecek ve saçınızla ilgili size iyi ve faydalı tavsiyeler verecektir..

Bir Tel Testi yapın:

Yapmanız gereken üçüncü şey bir iplik testidir. Bu, rengi gerçekten sevip sevmediğinizi anlamanıza yardımcı olacak ve ayrıca boyayı ne kadar süreyle tutmanız gerektiğini size hatırlatacaktır. Bunu saçınızın küçük bir bölümünü boyayarak ve ardından ıslak bir bezle silerek yapabilirsiniz. Ardından rengi tamamen çıkarmak için bir havlu kullanın. Bu, hangi rengi kullanmanız gerektiğini ve onu ne kadar süre sabit tutmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır..

Saçını yıka:

saçını yıka

Saçınızı boyamadan önce 48 saat önce yıkadığınızdan emin olun. Bu, ölmeyi çok kolay bir süreç haline getirecektir. Mümkünse, bir saç kremi kullanmaktan kaçınmak isteyebilirsiniz. Ancak saçınızın çok kuru olduğunu düşünüyorsanız, sonraki beş dakika boyunca iyi bir saç kremi uygulayabilirsiniz. Bu, saçınızın nemini korumaya yardımcı olur ve saçınız çok çabuk kurumaz..

Hazırlanmak:

Yapmanız gereken bir sonraki şey hazırlanmak. Bir havlu alın ve omuzlarınızın etrafına sarın. Bu, giysilerinizin kirlenmesini önleyecektir. Eldivenlerinizi de takmalısınız. Normal kauçuktan yapıldığından emin olun. Lateks bile yapacak. Eldiven takmak ellerinizi güvende tutacak ve ayrıca fazla kirlenmesini önleyecektir..

Boyayı Karıştırın:

saç-rengi-fırça ile karıştırma

Şimdi boyayı karıştırmanız gerekiyor. Bir kase, bir fırça ve boyayı alın. Ürünün arkasında gösterilen talimatları izleyin. Şimdi boyayı bir kapta karıştırın. Boya kiti bir kase ile gelmiyorsa, evde bir kase kullanın. Plastik kaseler genellikle en iyisidir. Kit size iyi bir boya fırçası sağlamıyorsa, yerel bir zanaat mağazasından satın almanız gerekecektir. En iyileri genellikle bir buçuk ila iki inç genişliğindedir..

Saçınızı Boyayın:

saçını boya

Tel testini bitirdikten sonra saçınızı boyamanız gerekir. Her bir ipi alın ve fırça ile uygulayın. Renk çok açıksa tekrar uygulayabilirsiniz. Açık veya koyu bir versiyondan hoşlanmıyorsanız, farklı bir test deneyebilirsiniz. Ayrıca saçınızın farklı bölümlerini ayırmak için bir tarak da ihtiyacınız olacak. Bu bölümler saçınızın tek bir parçasını kaçırmamanızı sağlayacaktır..

Boyayı Her Bölüme Uygulayın:

Boyayı Her Bölüme Uygulayın

Saçınızı daha küçük alt bölümlere ayırın. Boyamaya saçınızın köklerinden başlayın. Uçlardan başlarsanız renkler uyuşmaz ve sonunda bir zebra gibi görünebilirsiniz. Boyayı o kadar iyi uygulayın ki normal bir saç renginden daha fazla görünsün. Sonunda kesinlikle bir prenses gibi görüneceksin.

Bir Zamanlayıcı Ayarlayın:

renklendirme için bir zamanlayıcı ayarla

Yapmanız gereken son şey bir zamanlayıcı ayarlamaktır. Çok gri saçlarınız varsa, saçınızı daha uzun süre tutmak isteyebilirsiniz. Ancak saçınızı kurutacağından boyayı gece boyunca bekletmeyin. Teraziyi gereğinden fazla açacak.