Vücut kıllarının büyümesini azaltmak ister misiniz? Ağda vücut kıllarının büyümesini azaltır mı? Cevabınız nedir? Öyle düşünmeyin, kısa cevap şudur: EVET, bazı durumlarda olabilir. Bu gerçeği kabul eden birçok kadın ve kız var. Ağda, hem pürüzsüz hem de tüysüz bacaklara kavuşabileceğiniz bir tür epilasyon sistemidir. Tıraş, Nair ve ağda gibi başka tüy alma yöntemleri de vardır. Şimdi, saç büyümesini azaltmak için hangisinin en iyisi olduğunu düşünün. Bu nedenle, bugün bu yazıda ağdanın saç büyümesini azaltmadaki rolünü tartışıyoruz..

Ağda Vücut Kıllarının Büyümesini Azaltır mı?

Ağda Vücut Kıllarının Büyümesini Azaltır mı?:

Konseptte ağda, yeterince uzun süre sağlarsanız saçınızın daha ince ve parlak çıkmasını sağlar. Sık ağda seansları foliküllerinizin bozulmasına neden olabilir. Kişiden kişiye değişir; bazı insanlar saç büyümesinde bir düşüş görebilirken, diğerleri görmeyebilir.

Ağda Prosedürü:

• Vücudunuzdaki tüyleri ağdaladığınızda, önce bölgeye ılık ağda sürün. Daha sonra ağdayı kağıt veya gazlı bezle örtün ve güvenle cildinizden çekin, bu sırada tüyleri alın.

• Saçı ağda yaptığınız anda, sonuçlar üç ila altı hafta arasında sürebilir. Saçlarınız da daha fazla gelişebilir, bu da tedaviler arasında daha az görünür olmasını sağlayabilir..

Birçok kozmetik ve güzellik markası evde ağda kitleri satmaktadır, ancak formül birçok salonda da mevcuttur. Balmumu yapabilirsiniz. Tipik olarak, kök en altta durur ve yerleştiğinde başka bir zaman saç çıkarmaya başlar. Çok sayıda hafta sürebilir. Bazen, folikülün deforme olmasına ve saçın normalden biraz daha ince veya daha zayıf çıkmasına neden olursunuz. Bazen köke gerçekten zarar verebilir, hatta saçın bir daha asla çıkmaması için onu öldürebilirsiniz..

İyileştirme:

Vücut kendini iyileştirme yeteneğine sahiptir. İnsan vücudu kendini iyileştirme ve yenileme konusunda çok iyidir. Bu nedenle aralıksız ağda seansları arzu edilir. Olasılıklar, bir bölgeye ağda yapmayı tamamen bırakırsanız, zamanla vücudunuz bozulan folikülleri tamamen onaracaktır. Saç büyümesini her zaman sürekli olarak durdurmaz, ancak bu, foliküllerin yalnızca daha hafif ve daha ince saçlar oluşturabileceği anlamına gelebilir..

Ağdanın ekstra uzun vadeli etkileri vardır, ancak saçınızın birkaç hafta içinde yeniden çıkmasını engellemez. İyi haber şu ki, uzun yıllar ağda yapmaya devam ederseniz, saçların tekrar çıkmasını önleyebilirsiniz..

Ağda Önemi:

Ağda, en iyi epilasyon işlemlerinden biri olarak bilinir. Ağda yaptıktan sonra, etkilerinin birkaç hafta süreceğini varsayabilirsiniz, ancak ağda, uzun süreli epilasyon olarak yansımaz. Ağda, tıraştan daha etkilidir, çünkü saçınızdan daha aşağıya doğru kurtulur, bu nedenle yeniden büyümesi ve farkedilir hale gelmesi daha uzun sürer. Öte yandan, bacaklarınıza tekrar tekrar ağda yaparsanız, uzun bir sürenin üzerinde uzun süreli epilasyon elde edebilirsiniz. Bunun nedeni, sürekli ağdalamanın saçınızı zayıflatması ve bu da büyümesinin durmasına neden olması olabilir..

Çalışmama Nedenleri:

İnsanların saç büyümesini azalttığını düşünmelerinin nedeni muhtemelen tıraş olmaya alışkın olmalarıdır. Tıraş olurlar ve tüylerin neredeyse hemen uzadığını fark ederler. Ağda ve epilasyon ile saç tamamen kökünden yeniden çıkmak ister. Belki bu fazladan zaman, saçların yeni sakin olduğu ifadesiyle birleşince, insanlara saç uzamasının azaldığı izlenimini verir..

Tek sabit veri, etkilerin kişiye ve vücut kıllarının bulunduğu yere göre değiştiği görünüyor. Bacak kılları zamanla daha ince hale gelebilirken dudak ve kaş kılları daha yoğun hale gelebilir..

Bu yüzden, umarım doğru cevabı alırsınız ve bu makaleyi bilgilendirici olduğu kadar çok yararlı bulursunuz.!

Görüntü Kaynağı: Deklanşör stoğu