Saç Büyümesi birçokları için gerçek bir problem olabilir. Saçın yanlış büyümesi birçok vücut problemine kadar uzanabilir. Bununla birlikte, kendinizi sağlıklı tutmanın yanı sıra, saçın kalitesini artırmak ve normal bir şekilde uzamasını sağlamak için doğal bitkileri de deneyebilirsiniz..

Saç Uzaması İçin En İyi Hint Doğal Otları

Listelenenler, saç büyümesini teşvik etmede yararlı olan en popüler ve kullanımı kolay birkaç bitkidir. Bunların çoğu evde bulunan temel bileşenlerle kullanılabilir ve saç manifolduna fayda sağlar. Bunların sihrini gerçekleştirmesi için tek ihtiyacınız olan saç için düzenli bir rutin..

Saç Büyümesi İçin Otlar:

İşte bizi takip eden saç büyümesi için en iyi 8 bitkimiz.

1. Amla–Bektaşi Üzümü–( Emblica Officinalis):

Saç büyümesi için Amla-Bektaşi üzümü

Amla, C vitamininin en saf ve en eski formlarından biridir. Saçların beslenmesine yardımcı olur, saçların beyazlamasını ve dökülmesini önler, ayrıca kalınlaştırır. Amla, saç kalitesini artırmak için uygulama ve tüketim için kullanılır. Sabahları aç karnına 3-4 Amlas suyu içmek saçı güçlendirir ve saç uzamasını destekler. Ayrıca saç derisini canlandırmak için diğer bitkilerle birlikte çeşitli saç paketlerinde kullanılır. Bu saç büyümesi için en iyi Hint bitkilerinden biridir..

2. Shikakai–(Acacia Concinna):

Saç dökülmesi için Shikakai

Alternatif olarak ‘saçın meyvesi’ olarak adlandırılan Shikakai’nin saça faydaları sayısızdır. Saçın sıçramasını artıran ve aynı zamanda yumuşak yapan doğal pH’a sahiptir. Saç derisini doğal nemini almadan temizler ve saç büyümesini artırır. Bu saç büyümesi için en iyi Hint bitkilerinden biridir..

3. Ghritkumari-Aloe Vera:

Saçlar için Ghritkumari-Aloe Vera

Aloe vera cilde faydalarıyla bilinir, ancak yağlarla karıştırılmış aloe vera jelinin saça da faydaları vardır. sadece saça vücut ve parlaklık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda folikülleri güçlendirerek ve kan dolaşımını iyileştirerek saç büyümesini teşvik eder. Bu saç büyümesi için en iyi bitkilerden biridir..

4. Bhringraj–Yanlış Papatya-(Eclipta Alba):

Saç büyümesi için Bhringraj

Bitki, yapraklarından yapılan toz halinde kullanılır. Diğer saç uzatma yöntemlerine kıyasla doğal ve etkili bir şekilde saç büyümesini destekler. Brahmi yağı kullanmak kafa derisini gençleştirir ve saça kan dolaşımını artırır, böylece saç büyümesini destekler. Saç paketlerinde de çoklu kullanımları vardır. Bitki, çeşitli saç problemlerini tedavi etmek için Ayurveda ve Natura Veda’da en çok beğenilenlerden biridir. Bu saç büyümesi için en iyi bitkilerden biridir..

5. Saç Büyümesi İçin Brahmi Bitkisi:

Saç Büyümesi İçin Brahmi Bitkisi

Brahmi, beyin bozukluklarını tedavi etmek için mükemmel sonuçlarıyla bilinir, yeni olan şey, saçların şaşırtıcı derecede güzel ve sağlıklı görünmesini sağlamak için kullanılmasıdır. Saçın doğal renginin korunmasına yardımcı olur ve düzenli kullanımda parlaklığını ve yumuşaklığını korur. Brahmi Yağı masajı saç köklerini zenginleştirmede ve güçlendirmede faydalıdır. Bu saç dökülmesini önler ve saçı yeniler.

6. Aritha-Soapnuts-(Sapindus Mukorrosi):

Aritha-Soapnuts-(Sapindus Mukorrosi)Saçın genel sağlığını koruyan ve kepek ve kırık uçlar gibi saç problemleriyle savaşan faydalı bir saç toniğidir. Saç kremi olarak çalışır ve saçı parlak ve canlı tutar. Ve saçı ve saç derisini temizler ve düzenli kullanımda aktif olmayan saç köklerinde de büyüme sağlar. Bu saç büyümesi için en iyi Hint bitkilerinden biridir..

7. Muleti–Meyan Kökü–(Yucca Schidigera):

Saç dökülmesi için Muleti-Meyan kökü

Muleti, saç büyümesini teşvik etmek için yapılan çeşitli saç ürünlerinde kullanılır. Bu özellikler sağlıklı saç büyümesi için gerekli olduğundan saç derisini temiz, nemli ve nemli tutar. Saç derisini gençleştiren ve kan dolaşımını destekleyen doğal enzimlere sahiptir. Meyan ayrıca kellik ve erken saç beyazlamasını önlemede de yardımcı olur. Bu saç büyümesi için en iyi bitkilerden biridir..

8. Atkuyruğu:

Saç dökülmesi için at kuyruğu

Atkuyruğu, saçı, kemikleri ve tırnakları güçlendiren silika bakımından zengindir. Saçın genel sağlığını geri kazandırır, kırılma ve kuruluğu önler. Saç dostu özellikleri nedeniyle saç büyümesini artıran doğal bir saç onarım formülüdür. Bitkinin kullanımı çoğu saç ürününde görülür. Bu saç büyümesi için en iyi bitkilerden biridir..

Bu bitkilerin çoğu mağazalarda kolayca bulunur ve kullanımı kolaydır. Saçınıza fayda sağlayabilecekleri ve saç büyümesini teşvik edebilecekleri birçok yol vardır..