Bebek saç yağı, saç derisinin genel sağlığının korunmasında hayati bir rol oynar. Yeni doğmuş bir bebek için boy veya saç açısından olabilecek mükemmel saç büyümesi gereklidir. Saç büyümesi için yağ, bebeğin saçına hassas bir öz sağlar. Tellerin genel hacmi, kalınlığı, rengi ve dokusu geliştirilebilir. Saç yağına olan ihtiyaç günümüzde artmaktadır ve her anne en iyisini arar. Önemi, vücutta uygun kan dolaşımının gerekli olduğunu ve bunun ancak yeterli yağlama ile sağlanabileceğini öğretir..

Çocuğunuzun Saçını Yağlamak – İyi veya Kötü?

Bebeğinizin saçını her gün uygulamak her zaman iyidir. Bebek saç yağı, kafa derisinde uygun kan dolaşımını artırabilir. Bu ona nem bile sağlayabilir. Bebek büyüdükçe düzenli olarak yağlanması gerekir. İklim, saç ve aktivite türü, yağlama işlemine bağlı olabilir. Bu nedenle, çocuklara mükemmel yağlama sağlamak çok önemlidir..

Çocuğunuzun Saçını Yağlarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

Çocuklar için saç yağı, yukarıda belirtildiği gibi çok önemlidir. Yağlama yapılırken bilinmesi gereken birkaç iki noktadan bazıları şu şekildedir:,

 1. Saç derisindeki temel gözenekleri tıkayabileceğinden çok fazla yağ uygulamaktan kaçının. Bu aynı zamanda kepek veya kuru saç derisine de yol açabilir..
 2. Banyodan sonra kalan yağı çıkarın. Yağ kalırsa, emilebilir ve tüyleri olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, yağın çıkarılması not edilir..

Bebeğinizin Saçını Kullanacak Yağ Çeşitleri Nelerdir??

Hindistan’daki en iyi bebek saç yağlarından bazıları aşağıdaki gibidir.,

1. Zeytinyağı:

Zeytinyağı, saçların büyümesi için sağlıklı bir ortam sağlayabilir. Çocuğunuzun saçını bile yumuşatabilir. Bebeklerde keplerin çıkarılmasında etkili olduğu söylenmektedir. Zeytin, şampuan olarak da kullanılabilen bir çeşit yağlıdır. Kusursuz bir şampuanın ardından zeytinyağını hemen saçlardan çıkarın. Böylece yağ, bebekler için saç yağları olarak kullanılabilir.

2. Hindistan cevizi yağı:

Hindistan cevizi yağındaki mükemmel E Vitamini varlığı onu en iyi bebek saç yağı yapar. Ayrıca protein, K vitamini ve laurik asit içerir. Ayrıca diğer yağlara göre hafiftir. Bazı insanlar onu saç kremi olarak kullanabilir. Ancak saç tellerine kolayca nüfuz edebildiğinden çocuk saçı için faydalıdır. Hindistan cevizi yağı serin bir doğa sağladığı için yaz aylarında kullanılır..

3. Susam yağı:

Susam, saçı ve saç derisini koruyabilen bir yağdır. Güçlü kılları geliştirmek için en iyi nüfuz etme kabiliyetine sahiptir. Bu yeni doğanlar için en iyi saç yağı olabilir. Çocuğun kafa derisi her türlü mantar enfeksiyonundan korunur. Böylece günlük olarak uygulanabilen mükemmel bir bebek saç yağıdır..

4. Hardal yağı:

Hardal yağı sıcak olduğu için kış aylarında tercih edilebilir. Uygun saç büyümesini simüle etmek için kan dolaşımı yağ tarafından arttırılır. Hardal yağı, bebekte öksürük ve soğuk algınlığı belirtileri görüldüğünde kullanılabilir. Bu nedenle hardal yağı kışlar için mükemmel bir seçim olabilir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve bebekler için en iyi saç yağı olarak hardal yağı kullanılabilir. Kış aylarında önemli bir rahatlama sağlayabilir..

Hindistan’daki En İyi 10 Bebek Saç Yağı Ürünleri:

1. Johnson’s Bebek Saç Yağı:

Johnson's Bebek Saç Yağı

 • Ürün Açıklaması: Bebek için tam beslenme sağlayabilecek birçok yağ olabilir. Johnson’s bebek saç yağı, her evde yaygın olarak kullanılan yağdır. Bu saç yağı, saçın yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlayan Avokado ve Pro-Vitamin B5 bakımından zengindir. Bu yağ, bebeğin saç derisine uygulandığında sıfır tahriş gösterir, bu da doktorlar tarafından klinik olarak kanıtlanmıştır..
 • Ürünün özelliği: Bu yağ, bebeğin hassas saç derisi ve narin saçları için güvenli olan hafif ve yağlı değildir..
 • İçindekiler: Bu yağda bulunan temel bileşenler Mineral yağ, Avokado Yağı ve Zeytin meyve yağıdır..
 • Değerlendirme: Müşterilerin %53’ü, bu ürünü daha düşük maliyetle güvenilir kılan 5 yıldızlı bir puan vermiştir..

2. Anne Bakım Bebek Yağı:

Anne Bakım Bebek Yağı

 • Ürün Açıklaması: Bu saç yağı, bebeğin saçı için gerekli olan zeytinyağını içerir. İçeriğinde bulunan maddeler bebeğin saçını besler. Bu yağ, bebeğin saçını beslemeye yardımcı olan papatya ve zeytinyağı ile zenginleştirilmiştir..
 • Ürünün özelliği: Bu yağın özelliği, mikroplarla ve kafa derisiyle ilgili alerjilerle savaşmaya yardımcı olabilecek bazı hipoalerjenik özellikler içermesidir..
 • İçindekiler: Doğal nemlendirici olarak bilinen zeytinyağı & papatya yağı.
 • Değerlendirme: Annelerin %65’inden fazlası bu ürünü tercih etti ve bu nedenle bu fiyat aralığında popüler oldu.

3. Chicco Masaj Yağı:

Chicco Masaj Yağı

 • Ürün Açıklaması: Bu yağ, bebeğin hassas kafa derisinin beslenmesi için pirinç kepeği yağı ve Vitamin-E’nin iyiliği ile birlikte gelir. Üstelik saçı pürüzsüz ve yumuşak yapar. Bu yağ boya, alkol ve paraben içermez.
 • Ürünün özelliği: Bebek saç yağlarının çoğu, içinde mineral yağ içerir. Bu ürünün ana özelliği mineral yağ içermemesi ve bu yağın çok çabuk emilmesidir, bu yüzden bu yağ bebeğin saç derisinin beslenmesi için idealdir..
 • İçindekiler: Pirinç kepeği yağı ve Vitamin-E temel bileşenlerdir.
 • Değerlendirme: Bu ürün piyasada karışık yorumlara sahip.

4. Damıtılmış Sızma Hindistan Cevizi Yağı:

Damıtılmış Sızma Hindistan Cevizi Yağı

 • Ürün Açıklaması: Damıtılmış yağ, çocukların yumuşak, ipeksi ve pürüzsüz saçları için tasarlanmıştır. Bu yağ, sızma zeytinyağı içerir. Bu yağ saçın gücünü ve kalınlığını korur. Bu nedenle bu, yaygın olarak seçilen ürünlerden biridir..
 • Ürünün özelliği: Bu yağ saçtaki protein kaybını azaltır..
 • İçindekiler: Sızma zeytinyağı, bu yağda bulunan ana bileşendir..
 • Değerlendirme: Bu ürün, müşteriler tarafından verilen 5 üzerinden 4,1 ortalama puana sahiptir ve bu da onu dikkate alınması gereken güvenilir ürünlerden biri yapar..

5. Mamaearth Besleyici Saç Yağı:

Mamaearth Besleyici Saç Yağı

 • Ürün Açıklaması: Mama earth, saf organik içeriği nedeniyle piyasadaki ünlü ve saygın markalardan biridir. Bu anne toprağı saç yağı, bakire hindistancevizi yağı, badem ile zenginleştirilmiştir. & saç derisine hızla emilmesini sağlayan avokado yağı, böylece saç derisine besin sağlar.
 • Ürünün özelliği: Piyasada bulunan saç yağlarının çoğunun aksine, bu yağ mineral yağ içermez ve ayrıca organiktir, bu da onu herhangi bir yapay kokulu içerikten arındırır. Yapay kokulu maddeler, bebeklerin hassas kafa derisine zarar verebilir..
 • İçindekiler: İçindeki temel bileşenler, badem ve avokado yağı ile birlikte hindistancevizi yağıdır..
 • Değerlendirme: Müşterilerin %61’i bu ürün için 5 yıldız verdi, bu da onu pazardaki en iyilerden biri yapıyor.

6. Niconi Saç Bakım Yağı:

Niconi Saç Bakım Yağı

 • Ürün Açıklaması: Bebekler için Niconi saç yağı, piyasada bulunan ve kafa derisinde neredeyse sıfır tahrişe neden olan en hafif yağlardan biridir. Farklı bebeklerin farklı kafa derisi tipleri vardır. Bazı bebeklerin kafa derisi orta derecede saç yağına dayanabilirken, bazıları sadece hafif yağlara dayanabilir. Bu, E Vitamini açısından zengin, saçı sağlıklı ve yumuşak yapan çok nazik bir saç yağıdır. Bu saç yağı, saç derisinin içinde 10 kata kadar daha fazla nemi hapseder.
 • Ürünün özelliği: Bu yağ çok hafiftir ve bebeği tahriş etmez..
 • İçindekiler: Mevcut temel elementler Mineral yağ, E Vitamini kokusu ve Fenil Trimetikon’dur..
 • Değerlendirme: Tarih itibariyle, hiç yorum yok, ancak umarız ilk oylayan sizsinizdir..

7. Annenin Eş Doğal Bebek Saç yağı:

The Mom's Co Natural Bebek Saç Yağı

 • Ürün Açıklaması: Bu günlerde çoğu insan yapay, kimyasal bazlı ürünler kullanmaktan bıktı. Bebekleri söz konusu olduğunda insanlar çok daha temkinli ve hemen organik ürünler almaya başladılar. Mom’s Co saç yağı, piyasada bulunan doğal organik ürünlerden biridir. Organik amla yağı ve bhringraj yağı, bu yağda bulunan ve bebeğin saçını kalınlaştıran ve güçlendiren ana maddelerdir..
 • Ürünün özelliği: Tüm organik yağlar gibi, bu yağ da toksin içermez ve bu da onu en güvenli ürünler yapar. Bu yağ, bebeğin saç büyümesini hızlandıran on güçlü yağ içerir..
 • İçindekiler: Bu yağda bulunan temel bileşenler Bhringraj yağı, Organik amla yağı, Avakado yağı, Marula yağı, Argan yağıdır..
 • Değerlendirme: Bu ürün piyasada 5 üzerinden 4,3 olarak derecelendirilmiştir..

8. Yeni Doğan Bebeğin Doğal Saç Yağı:

Yeni Doğan Bebeğin Doğal Saç Yağı

 • Ürün Açıklaması: Zeytinyağı, ceviz yağı ve doğal badem yağı ile zenginleştirilmiş hafif, sakinleştirici ve yağsız saç yağıdır. Bu yağ ayrıca bebeklerde saç büyümesinin arttırılmasından sorumlu olan E Vitamini içerir. Bu yağın kafa derisine nazikçe masajı kan dolaşımını iyileştirir, bu da kafa derisini rahatlatır ve rahatlama hissi verir..
 • Ürünün özelliği: Bu yağın içinde saç derisine uygulandığında rahatlama hissi veren E Vitamini ve antioksidanlar bulunur. Diğer organik yağlar gibi bu yağ da yapay toksinlerden arındırılmıştır ve en önemlisi bu yağ alkolsüzdür..
 • İçindekiler: Bu yağda bulunan temel bileşenler ceviz yağı, yulaf yağı, zeytinyağı ve tabii ki badem yağıdır..
 • Değerlendirme: Bu ürün için henüz inceleme yapılmadı. Bu ürünü inceleme ve düşüncelerinizi diğer müşterilerle paylaşma şansı yakalayın.

9. Mee-Mee Bebek Yağı:

Mee Mee Bebek Yağı

 • Ürün Açıklaması: Bu yağ, bebeğin hassas saç derisi için özel olarak üretilmiştir. Ayçiçek yağı ve zeytinyağının canlı bir karışımını içerir. Ayçiçeği tohumu yağı, saç derisindeki nemi hapseden bir yumuşatıcıdır. Saçın doğal beslenmesini sağlar..
 • Ürünün özelliği: Bu yağ paraben içermez. Bu yağla masaj yapmak kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur ve ayçiçeği tohumu yağı saç derisindeki nemi hapseder..
 • İçindekiler: Yağ, zeytinyağı ve ayçiçek yağı karışımına sahiptir..
 • Değerlendirme: Müşterilerin %66’sı bu ürüne 5 yıldız verdi.

10. Anne ve Dünya Bebek Saç Yağı:

Anne Ve Dünya Bebek Saç Yağı

 • Ürün Açıklaması: Yukarıda bahsedilen diğer yağlardan farklı olarak bu yağ soğuk sıkım yağdır, yani bu yağ ısı içermez. Bu nedenle, yağda bulunan temel besinler kaybolmaz. Bu yağ, hindistancevizi ve kafa derisi nemlendiricisi olan Jojoba yağı içerir. Bu tamamen toksin içermez ve nazikçe karışır.
 • Ürünün özelliği: Bu yağ paraben içermez. Ayrıca mineral yağ içermez ve sülfat içermez. Bu tamamen organik ve soğuk preslenmiş, yani ısıdan arındırılmış.
 • İçindekiler: Bu yağda bulunan bileşenler, hindistancevizi yağı ve avokado yağı ile birlikte badem ve zeytinyağıdır. Hepsi soğuk preslenmiş.
 • Değerlendirme: Bu, soğuk preslenmiş yağ olduğu için 5 üzerinden 4,3 yıldızla mükemmel bir derecelendirmeye sahiptir..

Bebeğin Saçına Yağ Kullanmanın İpuçları:

Bebek saç yağı fazla uygulanmamalıdır..

 • Bu, gözeneklerin kalıcı olarak tıkanmasına ve kepek ve kuru kafa derisi sorunlarına yol açabilir..
 • Ayrıca yağ, saç yağında tutulmamalıdır. Banyodan hemen sonra çıkarılmalıdır. Bu, atmosferden gelen tozla hasar oluşturabilir ve pul pul bir saç derisine neden olabilir..
 • Yağ, uygun masaj için ısıtılabilir. Isıtılmış yağ, nemi daha uzun süre tutma özelliğine sahiptir..

Bebekler, saç büyümesinin gelişmesi ve ayrıca kafatasının kapanması için (15 aydan küçük bebekler) saç yağı ve saç derisi masajına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, bebeğin saç derisine temel bileşenlere sahip iyi bir saç yağı uygulanmalıdır. Yukarıda gösterilen ürünler piyasada uygun bir maliyetle kolayca temin edilebilir. Tercih ettiğinizi kullanmaya başlayın ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Bir Çocuğun Saçını Yağlamak İyi Bir Seçenek midir??

Cevap: Evet, yağlama bebeğin saçı için olmazsa olmaz bir işlemdir. Saç derisindeki kan dolaşımı ve nemlendirme ancak yağlama ile mümkündür. Aynı iş için en iyi bebek saç yağı seçilebilir. Yağlama, çocuğun aktivite düzeyine bağlı olabilir. Bu nedenle, bebeğin saçlarının iyileşmesi için uygun şekilde başvurmak gerekir..

S2. Bebeğin Saçını En İyi Yağlamanın İpuçları Nelerdir??

Cevap: Yağlama işlemi saç derisinin sağlığı için mükemmeldir. Bazı püf noktaları ise asla fazla yağ sürülmemesi, yağın saçta kalmaması, yağ seçiminin uygun olması ve yağın ısıtılabilmesidir. Bu nedenle, çocuğun saçının en iyi şekilde yağlanması için bu ipuçları dikkate alınmalıdır..

S3. Bebeğin Saçı İçin En İyi Saç Yağı?

Cevap: En iyi yağ seçimi, gerekli otların belirtilen içeriği üzerinden yapılmalıdır. En iyi bebek saç yağlarından bazıları hindistancevizi, susam, hint yağı, zeytin, hardal yağı vb.dir. Bu yağlar genellikle bebeğin saçını daha iyi beslemek için bazı temel vitaminlerle karıştırılır. Bebek saç yağı erken yaşta çok önemlidir.

S4. Bebeklere Düzenli Yağlama Yapılmalı mı??

Cevap: Evet, bebekler için yağlama ve saç masajı düzenli olarak yapılmalıdır. Bebeklerin saç derisi hassas ve yumuşak olduğu için saç derisinin güçlenmesi ve saçların kalınlaşması gerekir. Bebekler genellikle emekleme, ayakta durma ve yürüme sürecinde düşer; güçlendirilmiş kafa derisi herhangi bir küçük kafa yaralanmasına dayanabilir. Bu nedenle bebekler için yağlama düzenli olarak yapılmalıdır..

S5. Bebeklerde Yağlama Nasıl Yapılmalıdır??

Cevap: Bebekler için yağlama, kafa derisinin gelişimi ve beslenmesi için gereklidir. Bu düzenli olarak ve tercihen günde iki kez yapılmalıdır. Elinize bol miktarda yağ alın ve kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirmek için bebeğin saç derisine dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın. Saçı, beslenmeye yardımcı olan saç folikülünün köklerinden yağlayın..

Hindistan’daki en iyi bebek saç yağı, birçok temel bileşene sahip olabilir. Ancak seçim yapmak zor bir iş haline gelir. Yağ, verimlilik ve kontrollere, yani faydalı mineral ve vitaminlerin uygun içeriğine göre seçilebilir. Kıllar doğumdan itibaren beslenmelidir. Sağlıklı ve yumuşak saçları korumak için büyüme gereklidir. Bu nedenle, ebeveynlerin bazı etkili en iyi bebek saç yağı satın almaları gerekli hale geldi..

Önerilen Makaleler

Hindistan’da Bulunan En İyi 15 Bebek Losyonu

Bebek Saçı Nasıl Yıkanır?

Bebeğinize Nasıl Masaj Yapılır??