Diş ağrıları çok fazla ağrıya neden olabilir. Küçük ağrılarda evde tedavi etmek için bazı ev ilaçları yapabilirsiniz. Diş ağrıları normalde dişinizin pulpa olarak bilinen hassas kısmı iltihaplandığında ortaya çıkar. Bunun çürükler, kırık diş veya enfeksiyon gibi birçok nedeni olabilir..

Diş Ağrısından Nasıl Kurtulursunuz?

Diş Ağrısının Belirtileri:

  •  Bu çok zonklayıcı, keskin veya sabit olabilir.
  •  Bazı durumlarda dişe baskı uyguladığınızda olur..
  •  Diş bölgesi şişmesi
  •  Sıklıkla Ateş ve hatta baş ağrısı
  •  Dişten gelen kötü koku

Diş Ağrısından Nasıl Kurtulursunuz:

1. Karanfil Yağı:

Karanfil yağı

Karanfil yağı, diş ağrısını tedavi etmek için geleneksel bir ev ilacıdır. Bu, anestezik ve antibakteriyel özellikler içeren öjenol olarak bilinen kimyasal içerir. Diş ağrısını azaltmak için temiz pamuğu 3 damla karanfil yağı ve ¼ çay kaşığı zeytinyağı ile ıslatabilirsiniz. Şimdi bu pamuğu, yerinde tutmak için ısırarak ağrıyan dişin hemen yanına ağzınıza yerleştirin. Ağzında bununla uyumaktan kaçının.

2. Öksürük Düşüşü:

Öksürük damlaları ve hatta pastiller, küçük diş ağrılarından bir miktar rahatlama sağlayabilecek az miktarda estetiğe sahiptir. Emmek için ağızda 1-2 tutabilirsiniz. Dişin ağrıdığı yerde yanağın dışına da biraz Vick’s VapoRub uygulayabilirsiniz. Bundan sonra kağıt havluyu yastığın üzerine koyun ve o tarafa uzanın..

3. Yıkama:

Gargara

Çoğu zaman diş ağrısı, dişlerin arasına sıkışmış bazı yiyeceklerden kaynaklanabilir. Bu nedenle, bu durumda diş ipi ve bir miktar gargara ile durulama tavsiye edilir..

4. Sıcak Çay Poşetleri:

çay poşetleri

Diş ağrısından kurtulmak için ev ilaçları olarak mutfak zımbalarını da kullanabilirsiniz. Bazıları sıcak çay poşetini doğrudan dişe sürmeyi söylüyor. Çay şişmeyi en aza indirebilen tanik asit içerir.

5. Alkol:

Pamuk topunu brendi içine batırabilir veya salatalık dilimini doğrudan dişin üzerinde tutabilirsiniz. Alkol, diş ağrısını azaltabilen uyuşturma özellikleriyle bilinir..

6. Magnezya Sütü:

Süt 4

1/2 hidrojen peroksit ve ½ suyu karıştırın ve bir pamuklu çubuğu daldırın. Daha sonra sadece bir miktar Milk of Magnesia uygulayabilirsiniz. Bu adımı günde 4 kez yapın. Diğer çare, Magnesia Sütünün eşit parçalarını sıvı Benadryl ile karıştırmaktır. Bu karışımla ağzın her tarafında yaklaşık 60 saniye hafifçe çalkalayın ve tükürün..

7. Daha Yumuşak Gıdalar Yiyin:

Elmalı kek

Büyük veya aşırı doldurulmuş sandviçler yemekten kaçının. Ağrı azalana kadar yumuşak gıda diyeti yemeyi düşünün.

8. Anti-inflamatuar İlaç:

Olgun doktor işaret

Diş ağrısı şişlikten de kaynaklanabilir. Bu, ağzınızın yumuşak dokularının şişmesi durumundadır. Eğer şişlikleriniz varsa veya bu durum zararlı diş sağlığı problemlerine yol açabiliyorsa doktorunuza danışınız. Böylece doktorunuza ulaşana kadar ibuprofen gibi iltihap önleyici ilaçlar alabilirsiniz..

9. Kırık Diş:

dil kanseri

Kırık diş de diş ağrısına neden olabilir, bu nedenle diş hekiminize bunu tedavi ettirin. Kırık dişinizi temizleyici ile ovmaktan kaçının.

10. Soğuk Kompres:

Buz paketi

Herhangi bir saklama torbasını biraz buzla doldurabilirsiniz. Bunu doğrudan dişinize uygulamak için ince bir bezle örtün. Dişin hemen dışındaki yanak bölgesine bile uygulayabilirsiniz. Bu soğuk sıcaklık ağrıyı azaltmak için yararlıdır. Ağrıyı en üst düzeye çıkarabileceğinden, buzu asla doğrudan diş üzerine uygulamayın. Bu, dişleriniz bir miktar ağrı nedeniyle iltihaplanırsa olur..

11. Deniz Tuzu:

Deniz tuzu

Diş ağrısı, ılık su ve biraz deniz tuzu ile durulanarak da azaltılabilir. Bunu, su ile ağızda gargara yapmak için tuz tamamen çözündüğünde yapın. Sıçramalar etkilenen alanın yakınında düzgün şekilde mi? Ağrı azalana kadar bunu günde birçok kez tekrarlayabilirsiniz..

Diş Ağrısından Nasıl Kurtulursunuz?