Dünya bugünlerde yoğun bir yer. Sabahın erken saatlerinden gece aradığımız zamana kadar hepimiz birbirine bağlı karışık bir ağda yaşamaya bağımlıyız. Bu nedenle içinde yaşadığımız ekosistem, ikna edilmiş ilişkilerle dolu bir yerdir. Bir baba, sorunsuz bir gün için tüm ailesine bağımlıdır ve kızı da öyle.

Bu aynı şekilde devam eder ve tüm bunların arasında hızla işleyen ve aralıklarla ortaya çıkan ve tekrarlayan baskın bir faktör, öfke; durumun tatsızlığı nedeniyle anlaşmaya varılamayan baskı durumunda uyandırılan veya dışarı atılan psikolojik tarzın doğal bir duygusu.

Öfke kontrolü

Kızgın kişinin mevcut karar veya durumdan memnun olmadığı bir konuda sıkıntı veya anlaşmazlık olduğunda öfke uyandırılır. Aşırı düzeye ulaştığında kızgınlık, hoşnutsuzluk ya da kızgınlık öfkeye neden olur. Genellikle görülen iki tür insan vardır..

Bu duyguları uzun süre bastıranlar vardır, bu yüzden insanlar genellikle öfke göstermediklerini bilirler. Sonra bir gün bu bastırılmış duygular saklanacak yer bulamayınca öfke şeklinde patlarlar. Bir de kısa aralıklarla öfkelenenler var ama öfkeleri genellikle yüzeysel şeylere dayanıyor ve uzun sürmüyor..

Ancak öfke, duyguların veya hislerin bir kaçışı olabilir, ancak bazı noktalarda bu, alakasız konuları hararetli bir duruma dönüştürebilir. kısa aralıklarla öfkelenen bir kişi, hoş olmayan davranışlarından dolayı daha fazla insanı gücendirmeye eğilimlidir ve çoğu, en iyisini bilirken, öfkeli bir zihinle konuşulan konulara girmemek, insanların yararına kötü bir öfke vakası en iyi ihtimalle ilişkileri mahvedebilir.

Bu nedenle, bu histerik öfke dönemine bir çözüm formüle edilmelidir. Adından da anlaşılacağı gibi, profesyonel bir yardım altında belirli prosedürler yoluyla öfke kontrolünün öğretildiği, mağdurlar arasında ilham ve teşvik edildiği öfke yönetimi adı verilen bir teknik var..

Bu, insanlar arasında öfke nöbeti dışında olumlu bir bakış açısının teşvik edildiği bir öfke tedavisi gibidir. Öfkelerini hala kontrol edemeyen insanlar için pişmanlık ve üzüntü yerine kendinizi bir yere kaydettirmek daha iyidir. Bu makale bugün belirli öfke kontrol sorunları ile ilgilenmektedir. burada öfkeyi kontrol etmek için teknikler ve ipuçlarıyla ilgileniyoruz.

Meditasyon:

Bu kulağa o kadar heyecan verici gelmese de, meditasyon kesinlikle içsel benliğinizi sakinleştirmek ve böylece bu ani öfke patlamalarını kontrol etmek için harika bir tekniktir. Meditasyon her zaman bir yerde oturmanızı ve eğitmeninizin bittiğini söyleyeceği zamanı beklemeden saate bakmanızı gerektirmez. Huzurlu bir yer bulun ve dik oturun.

Bu rahat bir pozisyon değilse, bir arkalık kullanın. Yavaşça gözlerini kapat ve seni rahatsız eden tüm sıkıntıları unutmaya çalış. Şimdilik, mutlu olacağınızı bildiğiniz mutlu yerinize gidin. Sizi mutlu edecek belirli bir durumu, bir yeri veya bir olayı hayal edin..

Aralar vermek:

Aşırı stres ve baskı durumunda öfke size ağır bir şekilde yüklenebilir. Herkes geçimini sağlamak zorundadır ve bunun nehirden aşağı doğru her zaman düzgün bir seyir olmadığını kabul ediyoruz. Türbülanslar yaşamın doğal bir parçasıdır ve bu nedenle zaman zaman stres ve baskı kaçınılmazdır. Genellikle cumartesi günleri ev işinizden veya ofis işinizden biraz zaman ayırın ve belki tek başınıza veya arkadaşlarınızla uzun bir yolculuğa çıkın. Kendinize biraz zaman ayırın. Bir günlüğüne dünyanıza kaçarak monotonluğu bir şekilde kırın.

İç Benliğinizle bağlantı kurun:

İçinizde yaşayan ve size her zaman nasıl davranmanız gerektiğini söyleyen biri var. Güçlü bir durumdan sonra, sizi herkesten daha iyi anlayan siz ve o içsel kişisiniz. Bu içsel benliğiniz sizin iksir havuzunuzdur ve altınızdaki zeminin kaydığını hissettiğinizde onunla bağlantı kurmanız gerekir. Kimse senin soğumanı ondan daha iyi engelleyemez. Bu yüzden kendi içinizde olumlu bir konuşma başlatın. Gözlerini kapat, nefes al ve kendinle konuş, kaymadan önce kendini sakinleştir.

Çözüm:

Öfke, tüm bu süre boyunca hissettiğiniz gerilimi serbest bırakan bir şeydir, ancak ilk etapta neden sinirlendiğinizi kim halledecektir. İhtiyacınız olan bir çözüm kadar basit. Tatmin edici bir çözüm sizi sakinleştirecektir, bu nedenle öfkenin arttığını hissettiğinizde oturup düşüncelerinizi bir çözüm oluşturma sürecine sokarak sorunu unutun. Kendinizle meşgul olun ve sonucu kendiniz görün.

Tereddüt Etmeyin:

Öfkeyle birlikte inkar ve dolayısıyla hoşnutsuzluk gelir. Öfke sorunlarınız olduğu gerçeğini inkar etmeyin. Yardım istemekten çekinmeyin. Formüle ettiğiniz çözüm belirli bir kişinin yardımını gerektiriyorsa, lütfen bize ulaşın çünkü hepimiz birbirimizin yardımıyla uyum sağlamaya çalışan insanlarız..

Perakende tedavisi:

Bu, özellikle kendilerine biraz savurganlık yaparak öfke sorunlarını kolayca aşabilen kısa süreli öfkeli insanlar içindir. Ancak bunu alışkanlık haline getirmeyin.

Derin nefes:

Bu, derinlere ulaşmak ve kaslarınızdaki gerilimi serbest bırakmak için kullanabileceğiniz bir öfke yönetimi tekniğidir. Sayma yöntemi kanıtlandığı gibi çok yardımcı olur. Öfkenin arttığını hissettiğinizde, hemen durun, gözlerinizi kapatın, derin nefes alın ve nefesinizi vererek nefes verin. Tekrar edin ve ardından sayıları zihinsel olarak yavaşça saymaya başlayın..

Kendinizi Mizah Edin:

Başkalarının size gülmesine izin vermek yerine, neden kendinize gülmeyesiniz? Biraz sakinleştikten sonra neden böyle davrandığına dair bir espri bulmaya çalış. Söylediğiniz tüm kelimeleri düşünün ve farklı bir şekilde davranarak durumu nasıl değiştirebileceğinizi düşünün..

Görüntü Kaynağı: 1