Yaklaşık 2000 yıl önce insanları iyileştirmek için eski bir geleneksel uygulama olarak başlayan şey, şimdi bir kitlesel tanınırlık düzeyine ulaştı. Akupunktur, doğrudan Çin veya Tibet’ten gelen profesyonellerin ellerinden çıkan ve bu tedavinin modern tıbbın tamamlayıcı bir tedavisi olarak kabul edildiği bir şifa sanatıdır..

sırt ağrısı için akupunktur

Eski altındır dediğimiz gibi, bu geleneksel şifa şekli, ince ince sterilize edilmiş iğnelerin kullanımını içerir. Hikaye, vücudumuzun yaşam enerjisi olan “chee” olarak telaffuz edilen “qi” ile dolu olduğunu söylüyor. Normal bir günde vücudumuzda normal bir peynir akışı vardır. Sadece peynir sayısında büyük veya küçük farklılıklar olduğunda mükemmel denge bozulur. Bir yöntem olarak, bu ince iğneler, chee akışını çözmek için belirli basınç noktalarına sokulur ve böylece ekstra veya daha az yaşam enerjisi açığa çıkar. Aynı yöntemi kullanarak burada akupunktur ile sırt ağrısı tedavisi için bazı baskı noktaları vardır..

Kulaklar:

Chee akışında anormalliğe neden olan basınç noktaları veya düğümler meridyen olarak da bilinir ve kulaklar üstten başlayarak sterilize edilmiş iğnelerin doğru noktalara ustaca sokulmasıyla sırt ağrısı sorunlarını giderebileceği basınç noktalarından biridir. Daha önce ilaç tedavisine benzetilen kulak akupunkturunun kronik sırt ağrısının tedavisi olduğu bilinmektedir..

parmaklar:

Vücudumuzdaki sırt ağrısını tedavi eden ikinci baskı noktası alanı ellerdir. Akupunktur, kilidini açmak için chee kütlesi oluşturan basınç noktalarına iğnelerin sokulmasını içerir. Vücudumuz iğne batmasını deneyimlediğinde, sırt ağrısının ana nedenlerinden biri olan pıhtılaşmış kan akışını rahatlatır. Bununla birlikte, ilk başta akupunktur hastası olmanın acı veya sertliğinin devam edebileceği, ancak uzun vadede etkilerinin değerli olduğu konusunda uyarıldık..

avuç içi:

Vücuttaki bir başka baskı noktası da, avuç içinde bir oraya bir buraya koşan düğümlü bir sinir kütlesi olan avucumuzdur. Bu noktalara deneyimli bir iğne batırılması, sinir sistemini doğrudan ağrımıza bağlar ve sırt ağrısında önemli bir rahatlama sağlar..

Alt Mide:

Vücudunuzdaki bir sonraki basınç noktası, göbek deliğinizin hemen altındaki alandır. Ancak burası özellikle kadınlar ve kızlar için çok hassas bir yer ancak profesyonel rehberlik isteniyorsa endişelenecek bir şey yok. Bu esas olarak doğrudan bel ağrısı ile ilgili olan karın veya yan bel ağrısı için kullanılır..

Alt Sırt:

Eğer vücudunuzda düğümlenmiş bir basınç noktanız varsa, tedavi için ilk saldıracağınız yer düğümlenen yerin kendisidir. Genellikle tansiyonu düşürmek için ağrının yaşandığı sırt bölgesine iğne batırmak için akupunktur yöntemi kullanılabilir..

Ayak parmakları:

Akupunktur noktalarının çoğunun bulunduğu en etkili alanlardan biri vücudumuzun ayak parmağı veya ayak parmağının altıdır. Burası, baskı noktalarının çoğunun bulunduğu yerdir ve bazı noktaların da sırt ağrısına ait olmasına şaşmamalı. Bunu genellikle akupresürde de bir basınç noktası olarak kullanabilir ve bundan bir ipucu alarak, tam basınç noktası, daha derin ve daha hızlı bir tedavi için iğnelerin yerleştirildiği yerdir..

Sırt basıncı ağrısını tedavi edebilecek vücudumuza adanmış birkaç nokta vardır, ancak kullanılacak iğnelerin steril ve yerleştirme için temiz olduklarından emin olarak ayrılmaları her zaman kesinlikle tavsiye edilir. Bir diğer önemli nokta, iğneleri olan birine ve vücudunuza güveniyorsanız, hesaba katılması gereken profesyonelliktir..

sırt ağrısı için akupunktur