Bir salon genellikle evin en ihmal edilen kısmıdır ve evin diğer bölümlerine bir koridor olarak kabul edilir. Bunu yakında değiştirmeyi ve yeni bir elden geçirmeyi planlıyorsanız, koridorunuzu muhteşem ve hızlı bir şekilde yenilemek için en iyi 15 salon dekorasyon fikrine sahibiz. Bu, alanınızı mümkün olan en kısa sürede güncellemeniz için size ilham vermiyorsa, ne yapacağını bilmiyoruz. Uzmanlardan lüks salon dekorasyon fikirleri almak için kaydırmaya devam edin.

Modern Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon İçin En İyi Dekorasyon Fikirleri Nasıl Seçilir?

  • Salonun büyüklüğüne ve işlevselliğine göre mobilya ve renk temasını seçin.
  • İster şık, pratik bir zemin ister çocuğunuzun ayakkabılarındaki tüm kiri gizlemek için desenli bir zemin olsun, ihtiyaçlarınıza göre en iyi zemin kaplamasını seçin..
  • Duvarların rengini odadaki aydınlatmaya göre seçin, mekanı geniş göstermek için açık renkleri tercih edin..
  • Koridorunuzda yeterince doğal gün ışığı yoksa, gösterişli bir avize veya modern sarkıt lambalar gibi şık aydınlatma seçeneklerini tercih edin..
  • Organize olmak için uzun bir yol kat edebilecek mevcut alanda depolama çözümlerini tercih edin. Yataklarda, kanepelerde ve vitrinlerde gizli dolaplar ve gizli depolama, göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir..
  • Merdiven tasarım seçeneklerini göz önünde bulundurun ve merdiven altı boşluğunun verimli kullanımı için plan yapın.

Resimlerle En İyi Salon Dekorasyon Fikirleri:

İşte size evinizi tasarlarken çok ihtiyaç duyduğunuz ilhamı verecek, fotoğraflı 15 basit ve modern salon dekorasyon fikrimiz:

1. Nişan Salonu Dekorasyonu:

Nişan Salonu Süslemeleri

Bu eşsiz nişan koridoru dekoru, misafirlerinizin zihninde kalıcı bir izlenim bırakacağından emin olabilirsiniz. Sahneyi süsleyen rengarenk çiçek, düğünler için doğru havayı yaratırken, fondaki aynalı kurdeleler, şenliklere doğru biraz eğlence ve çekicilik katıyor. Güzel bir geometrik desenle asılan ponponlar, aydınlatmayla birlikte sahneyi hazırlıyordu..

2. Yemekhane Dekorasyon Fikirleri:

Yemek Salonu Dekorasyonu

Bu değişen açık ve koyu tema, yemek koridoruna derinlik ve ilgi katıyor. Koyu gri duvar rengi trend olan bir seçenektir ve kontrast oluşturan beyaz mobilyalar ve süslemelerle uyumludur. Gösterişli seramik plakalar, şık avizenin kendi başına bir açıklama yapmasıyla odanın ilgi odağı oluyor. Masa ve sandalyeler, odanın bitişini zarif bir şekilde tamamlayan krem ​​ve koyu kahverengi renkte muhteşem görünüyor..

3. Kilise Salonu Dekorasyonu:

Kilise Düğün Süsleme Fikirleri

Düğün çanları yakında mı çalıyor? Bu pitoresk kilise salonu ortamı, arkadaşlarınız ve aileniz arasında yeminlerinizi değiş tokuş etmenin mükemmel bir yoludur. Bu dekor, zeminde buz ve her yerden dökülen çarpıcı beyaz çiçek buketleri ile bir kış düzenini kapsar. Sahneyi süsleyen güzel beyaz çiçeklerden oluşan devasa buketler ve şık aydınlatma, güzel gününüzün havasını yaratmaya hazır..

4. Rustik Salon Dekorasyon Fikirleri:

Rustik Salon Dekorasyonu

Koridorlar söz konusu olduğunda rustik bir yaklaşımın asla modası geçmez ve her mevsim işe yaramayı vaat eden bir temadır. Güzel tuğla duvar, koridora sofistike bir dokunuş katarken, koyu renkli paneller kendilerine ait zarif bir stil ifadesi yaratıyor. Mobilya, rahat ve sade olacak şekilde tasarlanmıştır ve koridora bir renk çizgisi ekler. Kürk halı bitişi tamamlar ve koridor dekoruna kişilik katar.

5. Çizim Salonu Dekorasyon Fikirleri:

Salon Dekorasyon Fikirleri Çizimi

Bu muhteşem modern koridor dekoru, alana hakim olmadan renkleri birleştirir. Güzel şarap kırmızısı tavan kesinlikle muhteşem görünüyor. Hafif ahşap duvarla güzel bir tezat oluşturuyor. Sanat eseri, aksi takdirde derin ve sakin ortama bir renk patlaması ekler. Mobilya, gri ve sarının nötr tonlarında yerleştirilmiştir ve tüm odaya sade bir his vermek için çevreyi tamamlar..

6. Hint Düğün Resepsiyon Salonu Dekorasyonu:

Hint Düğün Resepsiyon Salonu Dekorasyon Fikirleri

Bu lüks koridor dekorasyonu, dini bir Hint düğün töreni dekorasyon temasının mükemmel bir örneğidir. Beyaz ve kırmızı arka planda yapılan “namam”, Lord Venkateshwara’nın Tilak’ını temsil eder ve tören sırasında onun uğurlu varlığı olarak kabul edilir. Ayrıntılı çiçek düzeni, değişen beyaz, kırmızı ve sarı renklerde çok sayıda çelenk içerir ve son derece çarpıcı görünür. Özel gününüz için havayı ayarlamak için mükemmel modern koridor dekorudur..

7. Viktorya Dönemi Koridor Dekorasyonu:

Victoria Koridor Dekorasyon Fikirleri

Viktorya dönemi boyunca, vitray, burada pencerelerin üzerinde karmaşık bir çiçek tasarımında görüldüğü gibi, kapı ve pencerelerde önemli bir tasarımdı. Süslü, çok renkli desenli döşeme ve nötr gri duvarlar, koridora kasvetli bir dokunuş katıyor. Koyu kahverengi dekor, yani şemsiye standına dönüştürülen fıçı, Viktorya dönemi damgasını taşıyan sandalye ve dekoratif ahşap plakalar, bu güzel koridora klasik bir Viktorya dokunuşu..

8. Parti Salonu Dekorasyon Fikirleri:

Parti Salonu Giriş Dekorasyonu

Bu eşsiz giriş holü dekoru, tavandan desenler ve kemerlerle sarkan muhteşem kırmızı ve sarı kumaş şeritlerini içerir. Kadife çiçeklerinin güzel çiçekli avizeleri, atmosfere şenlikli bir ruh katıyor. Spirallerdeki karmaşık ve çarpıcı beyaz çiçekli avizeler, özel töreniniz için konuğun ruh halini belirleyecek olan devasa kadife çiçeği topları ile birlikte göz alıcıdır..

9. Konferans Salonu Dekorasyon Fikri:

Konferans Salonu Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde konferans salonları, katılımcılar arasındaki yoldaşlığı teşvik etmek için atmosfer son derece rahatlatıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Güzel dökümlü masalar, herkesin birlikte beyin fırtınası yapabileceği ve herkesin fikirleri masanın herhangi bir köşesinden duyulabileceği bir kareye yerleştirildi. Süs bitkileri rahatlatıcı bir ortam yaratır ve nötr renkli duvarlar, yüksek enerjili bir toplantının ilerlemesi için mükemmel bir zemin oluşturur..

10. Üst Kat Koridor Dekor Fikirleri:

Üst Kat Koridor Dekor Fikirleri

Üst katta küçük bir koridorunuz varsa ve bu alanı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bu güzel tema tam size göre. Pencerenin hemen yanında bulunan kısa bir kanepe, tüm örgü ve okuma hobileriniz için size mükemmel bir kaçamak ve güzel bir manzara sunuyor. Ahşap masa, çarpıcı çiçek vazolarına ev sahipliği yapar ve ayrıca ek depolama alanı sağlar. Duvardaki çerçeveli resimler, döşemeyi ve merdiveni mükemmel bir şekilde tamamlıyor..

11. Ofis Koridoru Dekor Fikri:

Ofis Koridor Dekoru

Bu modern ofis koridoru dekoru, görsel olarak profesyonel ve çarpıcı görünüyor. Soldaki çıplak duvar, tüm çalışanların resimlerini barındıran çerçevelerle yaratıcı bir şekilde kişiselleştirildi ve onu şöhret duvarı haline getirdi. Tavandaki tavan lambaları atmosferi vurgular ve şık bir braket lambası tüm alanı aydınlatır. Süs bitkisi, koridor dekoruna çekicilik katıyor.

12. Çiftlik Evi Salonu Dekorasyon Fikirleri:

Çiftlik Evi Koridor Dekor Fikirleri

Bu çiftlik evi koridoru, çiftliğin amacını belirten masif ahşap masasıyla güzel bir antika ve büyüleyici görünüyor. Kafesi andıran sanatsal saksı, büyüleyici lamba ve duvara asılan yeşil çelenk, benzersiz birer merkezdir ve hemen dikkat çeker. Kattaki sevimli ahşap sepetler, çiftlik evinde bulunan tüm güzelliklerin adlarının bulunduğu kabarık yastıkları barındırıyor..

13. Yeşil Koridor Dekor Fikirleri:

Yeşil Koridor Dekorasyon Fikirleri

Bu güzel adaçayı yeşili koridor, merdivenleri mükemmel bir şekilde tamamlar ve koridorda sakinleştirici bir hava yaratır. Duvarın alt kısmına yerleştirilmiş renkli sarı çiçekli paneller, güzel yeşil ve beyaz ortamla güzel bir kontrast katıyor. Ahşap çerçeveli resimler, sevimli yeşil koridora görsel bir çekicilik katıyor ve rahat bir köşe oluşturuyor..

14. Sarı Salon Dekorasyon Fikirleri:

Sarı Koridor Dekoru

Sarıyı kim sevmez? Parlak tonları ile anında havayı yükselten sıcak bir renktir. Tazelik, aydınlanma ve yenilenmiş bir enerji anlamına gelir ve size gün için bir ruh hali artışı sağlar. Gösteri parçaları beyaz renktedir ve çevreye biraz kontrast sağlar. Bitkili hardal rengi vazo, koridora ferahlatıcı bir dokunuş.

15. Gri Salon Dekorasyon Fikirleri:

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri

Gerçek bir incelik ve zarafet seviyesi gösterdiği için gri salon dekorasyonundan çekinmeyin. İç içe geçmiş beyaz merdiven ve kapı ile dengelenen hoş gri duvar rengi, daha koyu mobilya tonları ile birlikte sakinleştirici ve zarif bir salon alanı yaratır. Modaya uygun avize, alanı donuk gri tonlarıyla boğmadan bu klasik gri salon dekorasyon fikriyle stil anlayışınızın ortaya çıkmasını sağlar..

Koridorunuzu yenilemeyi ve daha işlevsel hale getirmeyi planlıyorsanız, özellikle sizin için bir araya getirdiğimiz tema ve renkleri deneyin ve bu en yeni salon dekorasyon fikirleriyle ziyaretçilerinizi etkileyin. En çok hangisini beğendiğinize dair değerli tavsiyelerinizle bize geri dönme fırsatını kaçırmayın..