Bir eve sahip olmak herkesin hayalidir ve evimizin nasıl görünmesi gerektiğine dair bir vizyonu vardır. Birçoğumuz kendi başımıza tasarlamaktan gurur duyuyoruz. Ama eviniz için neyin en iyi olduğuna karar vermede biraz yardım almış olsaydınız nasıl hissedeceksiniz? Evet! Bu makale, basit ve en yeni salon kemer tasarımlarının evinizi mümkün olan en iyi şekilde tasarlamanıza nasıl yardımcı olduğunu tartışıyor..

Salon Kemer Tasarımları 1

Evinizin muhteşem görünmesini sağlamanın basit ama zarif yollarından biri, bir koridor kemeri tasarımı eklemektir. Evin genel görünümünü geliştirmek için oturma odanıza, yemek odanıza, mutfağınıza veya bir pooja odasına ekleyebilirsiniz. Her gün bir rüya evi inşa etmiyorsunuz, bu yüzden aşağı kaydırın ve hayalinizdeki evi tasarlamak için tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun..

Salon Kemeri Tasarımlarının Evdeki Önemi:

Kemerler, eski zamanlardan beri her zaman Hint dekorunun bir parçasıydı. Tasarlanan kemerleri modern iç mekanımıza dahil etmek, dekoratif unsurların arasında özel bir yer alıyor. Birkaç kemer tasarımı, odanın yapısına doğal olarak sığacak ve fazla yer kaplamadan zarif hale getirecektir. Ancak kemerler, herhangi bir tarzdaki ev dairesinde alanı yükseltir. Bir tasarım seçin ve sade odanızı oluşturun ve ona şık bir görünüm kazandırın.

Hindistan’da Salon İçin Modern Kemer Tasarımları:

Bir mimara danışmadan önce daha fazla bilgi edinmek için 15 basit ve en iyi salon kemeri tasarım görüntüsüne bakalım..

1. Salon İçin Ahşap Kemer Tasarımı:

Salon İçin Ahşap Kemer Tasarımı

Oturma odasındaki ahşap kubbe, karmaşık tasarım çalışmalarına sahiptir. Salonun büyük bir kısmı, mobilya ve pencere işleri de dahil olmak üzere ahşaptır. Kemerin şekline bakarsanız, küçük kulplu geniş yapraklı bir formdadır. Kubbenin tasarımı sofistike bir görünüme sahiptir. Bir taraftaki pencere gün boyunca mükemmel doğal ışık sağlarken, odanın her iki yanındaki şamdanlar gece ideal bir ortam sağlar..

2. Salon İçin Cam Kemer Tasarımı:

Salon İçin Cam Kemer Tasarımı

Bu cam kemer, evinizin herhangi bir alanını zarif bir şekilde dekore etmenin mükemmel bir yoludur. Dikkat ederseniz cam kemer sanatsal bir detaya sahip ve yarım daire şeklinde. Kubbenin dış kısmı, narin camı korumak için bölmeli metaldir. Bu tasarım stile katkıda bulunur ve camı kırılmaya karşı korur. Tüm odanın teması, kemer dahil beyazdır ve sanatsal çalışma, tasarımı yükselten parlak renklerle yapılır. Bitkiler ve dekor güzelliğe katkıda bulunur.

3. Akdeniz Yemek Odası Kemer Tasarımı:

Akdeniz Yemek Odası Kemer Tasarımı

Akdeniz tarzı iç tasarım, Güney Avrupa ülkelerinden edinilmiş bir zevktir. Kemer, Akdeniz tarzı evde ham bir taşa sahiptir ve ona benzersiz ve ham bir çekicilik kazandırır. Bu odadaki temanın hafif ve sıcak bir tonu vardır. Bu yemek odasındaki mobilyalar, döşemeye uygun ahşaptır. Bu alandaki avize, mumlarla aydınlatılmış basit, dairesel bir avizedir. Taşlı kemer ve yemek alanının görünümü ayrı ayrı harika görünüyor ve birbiriyle uyum içinde..

4. Salondan Mutfağa Kemer Tasarımı:

Salondan Mutfağa Kemer Tasarımı1

Bu, evin herhangi bir yerine dahil edebileceğiniz basit bir kemer tasarımıdır. Bu kemerin görünümü basittir ancak odanın iç kısmıyla mükemmel uyum sağlar. Yemek alanının zemininde kalın krem ​​rengi bir kilim ve çatısında şık bir cam avize bulunan yuvarlak bir yemek masası vardır. Bölgedeki duvar kağıdı düz beyaz kemerin aksine desenlere sahiptir. Rafine yemek alanınız için basit bir kemer tasarımı istiyorsanız en uygunudur..

5. Giriş Holü Kemer Tasarımı:

Giriş Holü Kemer Tasarımı

Bu koridordaki kemer tasarımına bakarsanız, duvarın inşası bir kemer oluşturacak şekilde yapılmıştır. Sadedir ve tamamen duvarla bütünleşir. Koridorda hafif bir yükseklik farkıyla dalga etkisi yaratan arka arkaya iki kemer vardır. Girişin yan tarafında sivri uçlu bir avize ve sade mobilyalar mekanın görünümüne katkıda bulunuyor. Ahşap olan döşeme hariç tüm pasaj beyaz temalıdır..

6. Hint Tarzı Salon Kemer Tasarımı:

Hint Tarzı Salon Kemer Tasarımı

Bu, basit ama muhteşem bir görünüme sahip bir oturma odası kemer tasarımıdır. Tamamen beyaz temalı, çok şık görünmesini sağlar. Mermer döşeme, grimsi beyaz mobilyalar bu oturma odasının bembeyaz görünümüne katkıda bulunuyor. Yaşam alanındaki kemerin tasarımında sadelikten başka bir şey yok. Kubbenin yarım daire kısmı dalgalı bir tasarıma sahiptir. Eviniz çocuksuz bir bölgeyse ve beyaz duvarlarınızı bozacak kimse yoksa bu tasarımla ilerleyebilirsiniz..

7. Yemek Odası Kemer Tasarımı:

Yemek Odası Kemer Tasarımı

Bu, yemek salonunu tam olarak yükselten bir kemer tasarımıdır. Bu evde farklı şekillerde iki tip kemer vardır. Biri yarım daire şeklinde, diğeri sivri uçlu üçgen gibidir. Duvarların etrafındaki beyaz kemerler ve döşeme benzer bir beyaz temayı yansıtıyor. Küçük ev bitkileriyle süslenmiş ahşap yemek masası ise beyazı tamamlıyor. Bu beyaz kemer şaşırtıcı bir görünüm katıyor. Güzellik her zaman sadelikte yatar.

8. Salon İçin Beyaz Kemer Tasarımı:

Salon İçin Beyaz Kemer Tasarımı

Bu salon ve odadaki kemer tasarımı beyaz temalıdır. Beyaz mekana şıklık katar. Oturma odasını cam bir avize ile özelleştirebilir ve asabilirsiniz. Tasarım gibi iki güçlü sütun oluşturulur ve bu sütunlara karmaşık tasarımlı bir yuvarlak bitişiktir. Duvarın açık lavanta rengine sahip beyaz bir kemer, bir çiçek gibi görünmesini sağlar. Salondaki mobilyalar gri ve siyahın bir arada olduğu sade beyaz kemer tasarımını tamamlıyor..

9. Salon İçin En İyi Tuğla Tarzı Kemer Tasarımı:

Salon İçin En İyi Tuğla Tarzı Kemer Tasarımı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu kemer tasarımı, yemek salonunuzu yemek için tuğladan yapılmıştır. Blokların yerleşimi mükemmel bir şekilde senkronize ve göze hoş geliyor. Pürüzsüz ahşap döşeme de parlıyor ve kemerin rustik görünümünü tamamlıyor. İçinde ampul bulunan sade bir avize asılıdır, bu da hoş bir görünüm verir ve yolu aydınlatır. Bu tür bir tasarım, çiftlik evinizde mükemmel görünüyor. Ancak bu tasarımın evinizde en iyi göründüğünü düşünüyorsanız, onunla gidebilirsiniz..

10. Salon İçin En Son Kemer Tasarımları:

Ahşaplı Salon İçin Son Kemer Tasarımları

Bu, salonunuz için basit ama şık olan mükemmel bir kemer tasarımıdır. Ahşap, döşeme, merdiven dahil olmak üzere bu evin baskın bir parçasıdır. Mobilya ve duvar rengi de ahşabın karışımına uyuyor. Yarım daire şeklindeki kemerin altında iki yuvarlak ahşap sütun bulunur. Bu kemeri oluşturmak için mükemmel cilalı kereste kullanılır ve çok şıktır ve duvarda minimal görünür. Bu evin genel dekoru ve iç mekanları birbiriyle uyumlu ve karmaşık olmayan bir tasarım oluşturuyor..

11. Salon İçin Sütun Kemeri Tasarımı:

Sütun Kemer Tasarımı

Bu kemer tasarımı, tek bir bakışla dikkat çeken basit bir yoldur. Bu tasarım oturma odanızın güzelliğini yükselttiği için özellikle oturma odası için tasarlanmıştır. Kemer evinize çekici bir görünüm verir. Bu kemerin renk kombinasyonu, oturma odası ve duvardaki halı da dahil olmak üzere beyaz ve kremin bir karışımıdır. Bu odadaki mobilyalar zıt bir görünüm veriyor. Bu tasarım, basit oturma odanızın girişini bu dünyanın dışında bir şeye dönüştürebilir..

12. Çağdaş Salon Kemer Tasarımı:

Çağdaş Kemer Tasarımı

Dinlendirici bir deneyim yaşatan bu tasarımı yemek salonunuza ekleyebilirsiniz. Bu tasarım deseni, yemek masasının sade olduğu eski planlı evler için uygun görünüyor. Bu yemek alanındaki süslemeler, köy tarzı işçiliğe sahip el yapımı el sanatlarıdır. Evlerinin eski bir okul görünümüne sahip olmasını seven insanlar bu tür tasarımlardan hoşlanırlar. Damalı döşeme, yemek masası ve dekoratif unsurlar kemer tasarımına uyum sağlayarak görünümü tamamlıyor..

13. Zarif Kemer Tasarımı:

Decoracion De Arcos De Madera Enn Salones Una Casa En Mallorca Acunada Por El Mar

Bu iç kemer tasarımı, bağımsız bir ev için salonda şık görünüyor. Kemer geniş ve yarım daire şeklinde olup ahşap ve güzel bir tasarımdan yapılmıştır. Beyaz duvarlar ve kubbenin ahşap yarım daire kısmı, odanın tüm temasıyla sadece harika görünüyor. Döşeme ahşap renginde olup, mobilya ve duvar rengi ahşap kemerin aksine beyazdır. İş o kadar yaratıcı bir şekilde yapılıyor ki kimse bu evden çıkmak istemeyecek..

14. Basit Görünümde Geleneksel Salon Kemeri Tasarımları:

Basit Geleneksel Salon Kemeri Tasarımları

Bu kemer tasarımı uzun yıllardır kullanılmaktadır. Çoğu kişi tarafından beğenilen ve birçok evde bulunan geleneksel bir tasarımdır. Yuvarlak kemer tasarımı, iki oda için bir bağlantı görevi görür. Dar kemer ve üzerindeki dikdörtgen desenler aynı beyaz renktedir. Bu tasarım odanın geri kalanını aydınlatır. Bu tasarım, basit olduğu ve birçok evde bulunabileceği için geleneksel olarak adlandırılır. Bu kemer evin kapıları ile el ele gider..

15. Oturma Salonu İçin Kemer Tasarımı:

Salon İçin Kemer Tasarımı

Bu salon kemeri tasarımı benzersiz ve moderndir. Yarım daire şeklindeki geleneksel kemerlerin aksine, bu şekil olağanüstüdür ve duvara ahşap çerçeve eklenmiştir. Bu tasarım ev dekorasyonunu parlıyor. Ahşabın bu parlak kahverengi rengi salonun güzelliğini arttırıyor. Mermer döşeme ve mobilyalar zarif görünüyor. Bu kemer tasarımı evinize ihtişam katar ve şık görünür. Aydınlatma, her dekoratif ve farklı formdaki ahşap kemer birbirinin içine giriyor..

Salon Kemeri Dekorasyon Fikirleri:

Evinizde istediğiniz herhangi bir odaya dahil edebileceğiniz birkaç çeşit kemer tasarımı vardır – evin etrafında tekrar tekrar kullanılabilen basit bir tasarım. Çeşitli şekillere sahip birkaç model tanıtılabilir. İnşa etmek istediğiniz ev tipine bağlı olarak, en uygun olan bir kemerli yol seçilebilir. En iyi tasarımlar bu yazı ile elinizin altında olduğundan seçim süreci daha doğal olacaktır..

Salon kemer tasarımı evinizin güzelliğini büyütür. Bu salon kemerlerini sade ve güzel tutmak için kendi lehinize özelleştirebilirsiniz. Kemer tasarımı ve mobilyaların güzel bir kombinasyonu güzelliğe katkıda bulunur. Ayrıca başkalarının gözünde evinizin izlenimini de geliştirir. Evinizin herhangi bir yerinde bir salon kemeri yapabilirsiniz. Bir ev için modern kemer tasarımları bu günlerde bol miktarda bulunur ve bu nedenle geniş bir seçim yelpazesine sahiptir. Seçiminizi yapın ve evinizi zevkinize göre güzelleştirin.