Azalan alan miktarı nedeniyle, apartmanlar ve evler mevcut alandan maksimum düzeyde yararlanmaya başladı. Böylece evlerde ve apartmanlarda açık mutfak kullanımı başlamıştır. Açık salon mutfak tasarımlarının mekan aralığı fikrinin yanı sıra birçok avantajı da vardır. Evinizde misafir olduğunda, eğer sürekli mutfakta onlar için yemek pişiriyorsa, ev sahibinin misafirlerle etkileşim kurması zorlaşır..

Hindistan’da Son Salon Mutfak Tasarımları:

Mutfak salonunuzu benzersiz bir tarzda dekore etmek için modern salon mutfak tasarım fikirlerini seçmek için acele edelim..

1. Basit Salon Mutfak Tasarımı:

Salon mutfak tasarımı

Bu yerleşimde açık mutfak fikri işe yarar. Bu salon mutfak tasarımında ev sahibi aynı anda misafirleri için aynı anda etkileşime girebilir ve yemek pişirebilir. Açık mutfak, çoğunlukla modern ve çağdaş evler için uygundur. Uygun aydınlatma ile açık mutfak, küçük bir alanı daha büyük ve daha açık hale getirme yeteneğine sahiptir..

2. Rahat Salon Mutfak Tasarımı:

Rahat salon mutfak tasarımı

Salon mutfak tasarımları, mutfağınızdaki alanı ayarlamak için bir dizi dolap ile mermer, mozaik gibi farklı malzemelerden yapılabilir. Salon ve mutfak tasarımları birbirine bağlı olduğu için mutfağın dekoru da salona uygun olmalıdır. Salonunuzun renk kombinasyonu beyaz veya krem ​​gibi açık renk ise mutfak ile uyumlu olması gerekir..

3. Salon Tasarımlı Açık Mutfak:

Salon tasarımı ile açık mutfak

Mutfak salon tasarımında açık mutfak, evinizin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Açık mutfak, temel olarak eşyaların ve eşyaların daha iyi saklanması için dolaplardan oluşur. Açık mutfakta, ayakta durmak ve yiyecekleri saklamak için bir tezgah vardır ve daha büyük bir alan olduğunda mevcuttur..

4. Mutfaklı İç Tasarım Salonu:

Mutfaklı iç tasarım salonu

Mekanın geniş olduğu evlerde açık mutfaklar holün bitişiğine duvarsız olarak yapılır. Mutfak ve salon aynı tavana sahiptir. Mutfağı olan bir salonun içini dekore etmek için, farklı ışık çeşitlerini sabitleme şansı verdiği için asma tavan fikrini deneyebilirsiniz. Ayrıca salon zemin renginin mutfağın zemin rengi ile uyumlu olduğu maksimum durumlarda görülmektedir..

5. Country Mutfak Salonu Tasarımı:

Ülke mutfak tasarımı

Uygun iç dekora sahip açık bir kır mutfağı, evinizi stilize edebilir ve evin gerçek potansiyelini ortaya çıkarabilir. Cesur olmak istiyorsanız, mutfak arka planını parlak renklerle kontrast yapabilir ve mutfağınızı vurgulayabilirsiniz. Ülke görünümü çok moda ve çoğu insan için hoş.

6. Bölünmüş Mutfak Salonu Tasarımı:

Bölünmüş mutfak tasarımı

Mutfağınızı ve onunla ilgili tüm benzersizliği vurgulamak istiyorsanız, o zaman iyi eşleşen zıt bir renk de seçebilirsiniz. Bir başka harika fikir de, iki alanı ayırmak için bir kabini bölücü olarak yerleştirmektir. Uygun sandalyeler, bar tabureleri, kanepeler seçmek evin iç dekorunu vurgulamaya yardımcı olur..

7. Beyaz Salon Mutfak Tasarımı:

Beyaz salon mutfak tasarımı

Beyaz alan açar ve daha parlak görünür. Koordine etmek için beyaz ve griyi içeren bir tasarım seçin. Mutfağınızda dolaplar yerine çok sayıda açık rafınız varsa, o zaman çatal bıçak takımı tutar ve onları şık bir şekilde havalandırırsınız. Evinize ve mutfağınıza daha sofistike bir görünüm kazandıracak dekor renginize uygun ve onları havalandıracak çatal bıçak takımları için de alışveriş yapabilirsiniz..

8. Modüler Salon Mutfak Tasarımı:

Modüler salon mutfak tasarımı

Bu açık modüler salon mutfağı başka bir harika seçenektir. Mutfakta çalışırken konuşmaların devam edebilmesi için holün yüzünü mutfak alanına çevirmeyi seçin. Mutfakta uygun aydınlatma ile evin gerçek tomurcuğu kolayca elde edilebilir..

9. Küçük Daireler Açık Mutfak Salon Tasarımı:

Küçük Daireler Açık Mutfak Tasarımı

Açık mutfak alanı aydınlatabilir ve daha küçük bir alanı daha büyük gösterebilir. Açık mutfaklar daha çok modern evlerde stilize etmek ve çağdaş ve modern bir görünüm kazandırmak için bulunur. Küçük düz salon mutfağında tüm ihtiyaçlarınızı ekleyebilirsiniz..

Ülke, modüler vb. gibi seçeneklerle salon mutfak tasarımları şık hale getirilebilir. Yeni ev düzeninize göre yukarıdaki listeden en iyisini seçin..