İç tasarım, iç mekanı geliştirme sanatı ve bilimidir. Oturma odası, mutfak ve yatak odası gibi herhangi bir odayı dekore ederken mekan çok önemlidir. Salonunuzu dekore etmeden ve döşemeden önce, aile üyelerinizin orada ne kadar zaman geçirdiğini unutmayın. Küçük bir alanınız varsa, onu döşemek için daha fazla özen göstermeniz gerekir. Duvar süsü, çiçekler, tablolar ve avizeler odanın güzelliğine katkıda bulunur. Küçük salon içi, hem kanepeden hem de yataktan biri olan bir kanepe cum yatak kullanabileceğiniz gibi küçük mobilyalara ihtiyaç duyar. Tekerlekli katlanır mobilya ve mobilya kullanabilirsiniz. Elimizdeki küçük salon için başka birçok salon tasarım fikri var, bir göz atın.

Güzel & Son Küçük Salon Tasarımları:

9 basit ve modern küçük salon tasarım fikrine resimlerle bir göz atalım.

1. Girişli Küçük Salon Tasarımı:

küçük salon tasarımları

Giriş holü ve fuaye, bir misafirin eve girerken gördüğü ilk şeydir. Bu küçük fuaye beyaz ve gri renkli bir duvara sahiptir. Kahverengi ahşap döşeme, salona mükemmel bir kontrast sağlar. Bu dar yol, küçük bir koridor dekorasyon fikirleri olarak kullanılabilir..

2. Tuğlalı Küçük Salon Tasarımı:

Tuğla Duvar Tasarımı

Tuğla duvarlar artık küçük salon iç tasarım fikirlerinde daha ünlü hale geldi. Rustik atmosfer, herhangi bir iç mekana büyüleyici bir görünüm verir. Kanepeler, sandalye, yer halısı ve duvar resmi için minder, antik tuğla duvarlar ve tavan tasarımları ile modern iç tasarımlara göz alıcı bir vurgu getiriyor..

3. Küçük Salon İçin Ahşap Paletler İç:

Küçük Salon İçin Ahşap Paletler

Ahşap duvarlar, yatağın arkasındaki alana veya salonun ana duvarına manevi bir sadelik kazandırabilir. Ahşap parçaların kolajı, geometri ve doku ekler. Tuğla duvar, sehpa ve köşe parçası gibi dekor aksesuarları muhteşem bir görünüm sağlar..

4. Siyah & Küçük Salon İçin Beyaz Stil:

Küçük Salon için Siyah Beyaz Stil

Siyah ve beyaz asla çöküş yaşamadı. Bu salon, bembeyaz duvarından lüks halısına, avizesinden fotoğraf çerçevelerine kadar tüm ihtişamıyla bizi kendine çekiyor. Bu salon eski ve klas bir his veriyor.

5. Tavandan Tavana Pencere Tasarımı:

Yerden Tavana Pencere Tasarımı

Salonunuzun tavanı yüksekse, alanı gözü yukarı çekecek şekilde dekore ederek alandan en iyi şekilde yararlanın. Tavandan tabana cam pencere, amacı yerine getirmek ve salonu küçükten büyüğe yapmak.

6. Nötr Ayar Stil Tasarımı:

Nötr Ayar Stil Tasarımı

Küçük salon için en popüler iç tasarım fikirlerinden biri duvarlarda, zeminde, tavanda ve mobilyalarda nötr renklerin kullanılmasıdır. Bu renk salonun alanını genişletir. Yumuşak ışıklar da bir salonu aydınlatır.

7. Ayna Stili ile Süsleyin:

Ayna Stili ile Süsleyin

Aynaları küçük yerlerde daha büyük hissettirmek için kullanabilirsiniz. Odaklanmak için merkezi konuma büyük bir ayna asmak için en yaygın fikir budur. Bu salonda güzel bir ambiyans yaratmak için ayna ışık kaynağının arkasına yerleştirilmiştir. Bu aynalı çalışma fikirlerini küçük koridorlar için de kullanabilirsiniz..

8. Klasik & Modern Tema Tasarımı:

Klasik ve Modern Tema Tasarımı

Bu salonun renkli serüveni, tüm alana inanılmaz bir enerji enjekte ediyor. Temanızı ve dokunuzu vurgulayan yastık perdelerin egzotik kumaşı. Güçlü parlak renkler onu daha hevesli kılar.

9. Şömine Tarzı:

Şömine Stili

Şömineler, herhangi bir küçük salon tasarımı için mükemmel odak noktalarıdır. Antika tasarımlar ve modern tasarımlar en dikkat çekenleridir. Bu salon, uyumlu kanepeler ve şömine ile geleneksel bir görünüme sahiptir..

Doğru dekor parçaları seçimi ile evinizi şık bir yer haline getirin. Küçük salonun ana avantajı, birkaç parça mobilya ve dekor aksesuarına ihtiyaç duymasıdır. Salon, ailelerin bir araya geldiği, kutlamaların ve sosyal etkinliklerin yapıldığı bir yerdir, bu nedenle bu alanın daha rahat olması gerekir. Koridorlar da evinizin çok önemli bir parçasıdır. Koridorlar ortalama bir evden daha dardır. Aynalı koridor, eski koridor, şık ve modern koridor gibi trend olan çeşitli küçük koridor fikirleri var. Küçük bir salon için koyu renkler, koyu halılar deneyebilirsiniz..