Bir oturma odası, bir evin önemli odalarından biridir. Bu nedenle, oturma odalarının çekici, estetik açıdan hoş ve çekici görünmesi için çok çaba sarf edilmektedir. Salonda hoş bir ambiyans yaratmak için ışık, boşluk, renkler gibi faktörlere bakmak gerekiyor. Bir oturma odası, yalnızca rahatlatıcı bir alandan daha fazlası olmalıdır; aynı zamanda ferah, iyi havalandırılmış, ışıklandırılmış ve şık olmalıdır. Fotoğraflarla birlikte en yeni salon tasarımlarımıza göz atın.

Hindistan’da Modern Salon Tasarımları:

Burada resimlerle birlikte 9 basit ve en iyi salon tasarımını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. İnce Desenli Salon Tasarımı:

İnce Desen Tasarımı

Bu sade ama şık salon tasarımı, izleyenlere rahatlatıcı bir etki verir. Oda, ince beyaz renk ve desenli zemini kullanarak sadeliği ve stili aynı anda boğmadan korur. Mobilya gri ve gerçekten zarif. Genel olarak oturma salonu rahat ve rahattır..

2. Hafif ve Havadar Salon Tasarımı:

Hafif ve Havadar Tasarım

Bu ne kadar rüya gibi bir oturma odası, değil mi? Bu oturma odası iç mekanı, hem duvarlar hem de mobilyalar için şeftali ve pastel renkleri seçmiştir. Oda, içeride bir ortam ortamı yaratan loş ışıklara sahiptir. Salonun uygun havalandırması vardır; hem havadar hem ferah. Dışarıdan manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu tür tasarımlar bugünlerde insanlar tarafından en çok tercih edilen tasarımlardır..

3. Doğal Doku Salon Tasarımı:

Doğal Doku Tasarımı

Doğanın hayranıysanız, bu salon iç mekanı sizin hayaliniz olmalı. Kahverengi, sarı, zeytin yeşili ve gri gibi odunsu renklerin doğru kullanımı ve karışımı vardır. Mobilya nezih görünüyor ve beyaz ve fuşya gibi nötr bir renk kullanıyor. İçerisinde sağlıklı bir atmosfer yaratan iç mekan bitkileri bulunmaktadır. Bu ev için ilham verici oturma odası tasarımları.

4. Cesur ve Parlak Salon Tasarımı:

cesur ve parlak tasarım

Ruh haliniz kadar renkli ve canlı bir şey istiyorsanız, oturma salonunuzu aradığınız tema bu. Oturma odasının iç kısmı, neşe ve eğlenceyi yansıtan parlak, karamsar, enerjik tonlar kullanır. Mobilya, minder ve duvar renklerini de deneyebilirsiniz. Renkli duvar askılarını ve resimlerini gösterildiği gibi daha fazla kullanabilirsiniz..

5. Rustik Temyiz Oturma Salonu Tasarımı:

Rustik Temyiz Tasarımı

Salon için bu iç tasarımı seçerek deneysel olarak salonunuzda eğlenceli bir ortam yaratın. Salon, rustik bir his için kahverengi ve sarı tonlarını kullanır. Salon aşağı yukarı rustik eski bir kabine benziyor. Mobilya da temayı yansıtıyor, ışıklar ve duvarlar da öyle..

6. Siyah Beyaz Salon İç Tasarımı:

Siyah Beyaz İç Tasarım

Siyah beyaz çifti her zaman başarılıdır, katılmıyor musunuz? Bu şık oturma odası iç mekanı, siyah ve beyaz renkleri çok verimli bir şekilde kullanarak ona kentsel bir dokunuş katıyor. Mobilya siyah bir renk seçerken zemin ve tavan beyaz kullanır. Genel olarak oturma odası çekici ve göze çekici görünüyor.

7. Mükemmel Simetri Salon Tasarımı:

Mükemmel Simetri Tasarımı

Salonunuz için düzgün ve dengeli bir görünüm istiyorsanız bu temayı tercih edebilirsiniz. Bu salon dekorasyonu, merkeze yerleştirilmiş mobilyalarıyla mükemmel bir simetriktir. Ortaya bir orta masa yerleştirebilirsiniz ve bu, tüm salonu daha geniş hale getirir ve görünüşte büyük bir görünüm verir..

8. Çağdaş Salon Tasarımı:

Çağdaş Salon Tasarımı

Oturma odası için bu iç tasarım, çoğu arasında favori. Oda zarif, şık ve süper rahat görünüyor. Mobilyalar rahattır ve lüks bir çekicilik sağlar. Odaya daha çağdaş bir görünüm kazandırmak için eski eşyalar, LCD TV veya duvar saati kullanabilirsiniz. Işıklar denge için uyarıcı ve yeterince parlak olmalıdır..

9. Minimalist Salon Tasarımı:

Minimalist Salon Tasarımı

Bu şık ve şık salon tasarımı, gözler üzerinde dingin bir etki bırakıyor. Salona minimal şeyler yerleştirerek temiz ve aynı zamanda sofistike bir görünüm yaratabilirsiniz. Bazı eski eşyalar, puf veya iki, sehpa vb. Yerleştirerek canlılığı yumuşatın. Pencerelerden doğal ışık ekleyin ve böylece salon da uygun şekilde havalandırılacaktır..

Hayalinizdeki salon için birçok şeye dikkat etmek gerekiyor. Işıklar, dekor, alan veya renkler olsun, her şeyin mükemmel ve yerinde olması gerekir. Salon rahat ve zahmetsizce şık ve konforlu olmalıdır.