Oturma odası veya Salon, herhangi bir evde önemli bir odadır. Dedikleri gibi, ilk izlenim en iyisidir ve oturma odası misafirler üzerinde bir etki yaratır. Dolayısıyla salonu kişiliğimizi yansıtacak şekilde dekore etmek ayrı bir hava katıyor. Pek çok teknolojik gelişme ile birlikte evimizi zevkimize göre tasarlamak artık o kadar da zor değil. Geleneksel, modern, çağdaş, salonunuzu uygulayabileceğiniz ve yeniden tasarlayabileceğiniz en yeni Hint salon tasarımları var. Ayrıca, geleneksel Hint salonlarında Hint tasarımları modern görünümlerle birleşerek yeni ve şık bir tasarım oluşturulabilir..

Hint Salonu Tasarımı

Bir Evde Salon Tasarımının Önemi:

Hindistan, insanların satın alınabilirliklerine göre çeşitli dairelerde yaşadığı bir ülkedir. Oturma odası, evinizin dekoratörün veya tasarımcının eşsiz zevkini temsil eden yüzü gibidir. Misafirler için bir resepsiyon alanı olarak işlev görür. Salondaki kişisel bilgi miktarını zevkinize ve misafirlerle arzu ettiğiniz yakınlığa göre düzenleyebilirsiniz. Bir oturma odası tipik olarak bir kanepe, sehpa, kitaplık, lamba vb. gibi mobilyalardan oluşur..

Modern Hint Salonu Tasarım Fikirleri:

Burada evinizi dekore etmek için 18 basit ve en iyi Hint salonu tasarım fikrini listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Giriş Hint Salonu Tasarımı:

hint ev salonu tasarımı

Giriş holü veya koridor fuaye olarak da bilinir. Evinizdeki çeşitli odalara açılan küçük bir alandır. Sade ama şık olmayı sevenler; bu senin tasarımın. Bu koridorun duvarları, kapıları ve aydınlatması parlak beyazdır. Bakır vazo, meyve sepeti ve büyük kahverengi güzel çerçeveler dekora katkıda bulunur. Oturma odası, yatak odası, mutfak gibi evin diğer bölümlerine giden bir merdiven var..

2. En Son Hint Salonu Tasarımı:

Son Hint Salonu Tasarımları

Oturma odanızı dekore etmek için son trend, onu dağınıklıktan arındırmaktır. Bu, sade ve rustik tutmayı seven insanlar için uygun bir oturma odası tasarımıdır. Odanın köşesinde, hafif iç mekan bitkileri için doğal bir görünüm sağlayan bir bambu stand vardır. Bu salon geniştir ve belirgin bir şekilde beyaz, gri temalıdır. Basit siyah raflar birkaç eşyanın sergilenmesi içindir ve sade bir çay masası odanın temasını tamamlar. Mekandaki her dekoratif ve mobilya odaya mükemmel uyum sağlar..

3. Lüks Hint Salonu Tasarımı:

Lüks Hint Salonu Tasarımı

Bu oturma odasına baktığınızda aklınıza savurganlık geliyor. Lüks duvar tasarımı ve aydınlatma, onu daha da zengin kılıyor. Buruşuk yuvarlak kırlentleri ve kırlentleri olan iki rahat kanepe, sade bir sehpa, uzun şık beyaz yan sehpa, modaya uygun bir vazo ve bir lamba odaya zenginlik katıyor. Perdeli uzun cam pencere, odaya ışık girişini düzenler. Alan kilim oturma alanını tozdan korur.

4. Hint Salonu İç Tasarımı:

Hint Salonu İç Tasarım

Bu Hint iç tasarımına sahip bir salon. Duvarlar altın rengi moda perdelerle bej rengindedir. Çok fazla dağınıklık yaratmadan çok az mobilya var. Salıncak ve kanepe gibi renkli tik ağacından mobilyalar güzel görünür ve Hint tarzı dekora katkıda bulunur. Kanepenin yanında uzun bakır kaselere sahip siyah stand geleneksel görünüyor ve odaya uyum sağlıyor..

Devamını oku: Salon İçin En İyi İç Tasarımlar

5. L Şekli Hint Salonu Tasarımı:

L Şekli Hint Salonu Tasarımı

L şeklinde bir salonunuz olduğunda, bu mükemmel bir tasarımdır. Bu odanın modern iç mekanı, mobilyalar ve duvarlar dahil olmak üzere şeftali temalıdır. L şeklindeki kanepe, odanın köşelerini yer kaybetmeden kaplar. Vazolu sade cam çay masası, sade bir duvarda modern bir tablo basit ama şık görünüyor. Kanepeye yastık atmak eğlenceli bir ektir.

6. Küçük Hint Salonu Tasarımı:

Küçük Hint Salonu Tasarımı

Bu, doldurulmuş küçük yerler için en uygun tasarımdır. Ama kim demiş küçük oturma odanızı güzelleştiremezsiniz. Bu oda küçük olmasına rağmen, üç tarafında pencereleri olduğu için mükemmel bir hava akışı ve güneş ışığına sahiptir. Salonda bulunan kanepe, geleneksel bir kanepeden biraz daha büyüktür ve yatak olarak da kullanılabilir (çok amaçlı). Sade yan sehpa ve şeftali rengi uzun yastıklı sandalye zarif görünüyor.

Devamını oku: Modern Küçük Salon Tasarımları

7. En İyi Hint Salonu Tasarımı:

En İyi Hint Salonu Tasarımı

Oturma odasının Hint tarzı, genellikle tuhaf bir tasarımla ilişkilidir. Bu oturma odası tasarımı, çeşitli dekoratif ve mobilyalar içerir. Sofistike kanepeler ve kahverengi tik ağacından bir çay masası, bu odanın modern ve geleneksel görünümünü birleştiriyor. Masanın etrafındaki küçük koltuklar dekora katkıda bulunur ve misafirimiz olduğunda kullanışlıdır. Döşeme, mobilya ve dekor, herhangi bir Hint evinde bir uzmanlık alanı olan birbiriyle uyum sağlar..

8. Hint Salonu POP Duvar Tasarımı:

Hint Salonu Pop Duvar Tasarımı

Ev tasarımındaki son trend bir POP duvarıdır ve POP, Plaster Of Paris’in kısaltmasıdır. Bu tarz bir oturma odası tasarımında daha çok duvarın zevkinize göre tasarımına ağırlık verilir. Bu odanın teması bej ve beyazın karışımıdır. Odanın etrafındaki mobilyalar, perdeler ve duvar rengi bejdir. POP tasarımı, asma tavandan odanın dibine kadar beyaz renkte yapılır ve TV yerleştirmek için bir alan oluşturur. Evin etrafındaki ve asma tavandaki aydınlatma, tasarımın ve salonun güzelliğini de yükseltiyor..

Devamını oku: Salon İçin En İyi Pop Tasarımları

9. Hint Salonu Renk Kombinasyonu:

Hint Salonu Tasarım Renk Kombinasyonu

Bu salon tasarımı, bir oturma odasında kullanılan renk kombinasyonlarının mükemmel bir örneğidir. Temel tema gri olan bu oda, herhangi bir donuk yeri canlı gösteren birçok ana renge sahiptir. Bu odadaki mobilyalar ağırlıklı olarak beyazdır, sehpanın üzerinde bir kase meyve ve raftaki eşyalar, aksi takdirde beyaz olan mobilyalara zıt renkler katar. Kanepede farklı renklerde kırlentler, kağıt askılar ve duvardaki modern tablolar odanın dekoruna katkıda bulunuyor..

Devamını oku: Son Salon Renk Tasarımları

10. Klasik Hint Salonu Tasarımı:

Klasik Hint Salonu Tasarımı

Bu Hint salonu tasarımı geleneksel bir görünüme sahiptir. Tüm oda geleneksel renk ve desenlerle dekore edilmiş, mekan oldukça standart bir görünüme sahip. Bej renkli perdeler ve inançlarınızın fotoğraf çerçevesi geleneksel dekora katkıda bulunur. Asma tavan ve odadaki benzersiz aydınlatma deseni, görünümünü iyileştirerek daha güzel görünmesini sağlar. İki adet L şeklindeki kanepe köşeleri akıllıca kullanır ve oturma odanızın görünümünü iyileştirir..

11. Çağdaş Salon Tasarımları Hint Tarzı:

salon tasarımları hint tarzı

Bu, en güzel Hint salon tasarımlarından biridir. Kırmızı ve beyaz temalı, her yer çok modern ve cömert bir görünüme sahip. Tablo gibi iç mekanlar odanın renk paletine uyum sağlar ve duvardaki kırmızı paneller odayı güzelleştirir. Beyaz renkli duvarların aksine kırmızı renkte L şeklinde ve iki kişilik kanepe çağdaş görünümü tamamlıyor. Ayrıca mobilya ve süslemelerde clack kullanımı tüm görünümü tamamlar..

12. Trendy Hint Ev Salonu Tasarımı:

Trendy Hint Salonu Tasarımı

Oturma odasını trendlere göre şekillendirmeyi sevenler için bu salon tasarımı mükemmel. Beyaz rengin hakim olduğu modern ve şık mobilyalarla dolu bu salon, en şık Hint salonu iç tasarımına sahiptir. Salonun siyah beyaz teması, salona çok lüks ve cömert bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca, bu odadaki mobilyalar tüm görünümü tamamlayan ince, modaya uygun ve moderndir..

13. Geniş, Basit Hint Salonu Tasarımı:

Geniş Sade Hint Salonu Tasarımı

Bu çok sofistike bir Hint ev salonu iç tasarımıdır. Oda çok geniştir ve güzelce dekore edilmiştir. Kusursuz mobilya seçimi, kristal avizesi ve güzel dekorasyonu ile bu salon oldukça asil bir görünüm yaratıyor. Ayrıca, bir taraftaki tam cam pencere, gün boyunca odanın güzelliğini artıran güneş ışığına izin verir. Ve cömert aydınlatma deseni, gece boyunca görünümü tamamlar ve tamamlar..

14. Eşsiz Hint Salonu Tasarımı:

hint salonu tasarım fikirleri.

Çoğu salonun aksine, bu salon lüks ama daha küçüktür. Şık Hint hol dolap tasarımları odayı daha şık hale getirirken, dolaplar antika veya çanak çömlek sergilemek için kullanışlıdır. Dolaplar dışındaki raflar, aile fotoğraflarının veya en sevdiğiniz kitapların bulunduğu çerçeveleri sergileyebilir. Dolaplar, salonu daha geniş ve kullanışlı hale getirirken aynı zamanda benzersiz şık görünmesini de sağlıyor..

15. Klas Renk Kombine Hint Salonu Tasarımı:

Klas Renk Kombine Hint Salonu Tasarımı

Çeşitli renk kombinasyonlarında temalı çoğu oturma odasının aksine, bu salonun teması siyah, beyaz ve gridir ve salona zarif bir ton verir. Bu, Hindistan’daki en zengin salon tasarımlarından biridir. Salonun tüm iç mekanı, salonun lüksünü artırıyor. Siyah kanepeler, beyaz çay masaları birbirini tamamlıyor ve odanın tüm sofistike görünümünü zenginleştiriyor..

16. Tasarımcı Hint Salonu Tasarımı:

Tasarımcı Hint Salonu Tasarımı

Salonun Hint tarzındaki bu iç tasarımı, çarpıcı ve modaya uygun bir görünüme sahiptir. Odanın ortasındaki bir camın içindeki oymalı ahşap bölme, gösterişli salon mobilyalarıyla birleştiğinde, muhteşem ve zarif görünmesini sağlar. Salondaki tüm süslemeler, odanın abartılı temasına uygundur. Bu odaya yerleştirilen kilimler, zeminin kirlenmesini engeller ve dekora katkıda bulunur..

17. Geleneksel Hint Tarzı Salon Tasarımları:

hint evi salonu tasarımı

Gelenek temsil etmek istediğiniz şeyse, o zaman bu mükemmel Hint salonu iç tasarım fikirlerinden biridir. Bu salondaki geleneksel mobilyalar tam bir Hint görünümüne sahiptir. Ayrıca, odanın iç mekanlarının renk kombinasyonu, mekanın güzelliğini arttırır. Odanın tüm süslemeleri, geleneğin modern bir dokunuşla güzel bir karışımıdır. Dedelerimizden kalma dolap ve kaseler, antikaların güzelliğini temsil ediyor.

18. Büyük Hint Evi Salonu Tasarımı:

Büyük Hint Evi Salonu Tasarımı

Bu salon tasarımı, daha azıyla daha fazlasını yapmayı sevenler için mükemmeldir. Bu salonun tüm iç mekanının teması, ona canlı bir görünüm veren beyaz renk etrafındayken, gereken alan çok daha azdır. Kare cam pencere, parlak doğal ışık sağlar. Temadan tüm mobilyalara kadar her şey çok asil bir görünüme sahip. Siyah beyaz desenli kilim, odadaki beyaz temayı tamamlıyor. Sade ve şık olmayı sevenler için mükemmel.

Salon, herhangi bir evin en etkileyici bölümünü oluşturur ve bu nedenle stil ile tasarlanmalıdır. Salonun içi, tüm odanın temasını takip etmelidir. Herhangi bir profesyonel iç mimardan birkaç Hint salonu iç tasarım fotoğrafı arasından seçim yapılabilir.