Salon aydınlatması evinize gerekli bir ektir. Bu, bugün piyasada bulunan çeşitli tasarım türleri ile de şık hale getirilebilir. Dekorunuz geleneksel bir görünüme sahipse, silindir ve cam jhoomar aydınlatma çeşitleri de mevcuttur. Salon aydınlatma tasarımları, dekorunuza heybetli bir görünüm katarken, her şeyin üzerinde heybetli bir his katar..

Bakım gerektirmesine ve büyük aydınlatmaların temizlenmesi zor olmasına rağmen, evinize verdiği son görünüm sonsuzdur. Çoğunlukla camdan yapılırlar ve daha uzun süre dayanırlar..

Hindistan’da Modern Salon Aydınlatma Fikirleri:

Geceleri salonda muazzam bir aydınlatma sağlayacak 9 basit ve en iyi salon aydınlatma tasarımını burada bulalım..

1. Salon Aydınlatma Tasarımları:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Salon aydınlatma tasarımları

Salonun tavanında asma tavan varsa, stilize kombinasyonlara sahip küçük LED ışıklar kullanılabilir. Asma tavanın bordürleri küçük LED ışıklarla aydınlatılabilir. Bu konuda çeşitli renklerde ışıklar kullanılabilir..

2. Koridorlar İçin Tavan Işıkları:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Koridorlar için tavan lambaları

Bu durumda, çok kalabalık veya çok ıssız olması durumunda ışıkların uygun aralıklarla yerleştirilmesi gerekir. Resmi seviyorsanız, çalışma parçanızı koridorda vurgulayabilir ve teatral bir etki eklemek için küçük ışıklar yerleştirebilirsiniz..

3. Koridor İçin Küçük Aydınlatma:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Koridor için küçük aydınlatmalar

Küçük aydınlatmalardan bahsetmişken, koridorun arka plan rengine uyan veya kontrast oluşturan küçük el yapımı lambalar, stilize ipler yardımıyla tavandan monte edilebilir. Doğallığını korumayı seven bazı evlerde, doğal güneş ışığının içeri girmesine ve yolu aydınlatmasına izin vermek için eşit aralıklarla küçük çatı pencereleri yapılır. Bu yöntem oldukça enerji tasarruflu ve uygun maliyetli olmasına rağmen geceleri kullanılamaz. Tavan tükendiği için, bu durumda, yolu yönlendirmek için ayak lambaları doğrusal bir düzende düzenlenebilir..

4. Konfeti Küp Salonu Aydınlatma Tasarımı:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Konfeti küpü aydınlatması

Bu, salon aydınlatma fikirlerinde harika bir salon aydınlatma tasarımı çünkü gölgelerde güzel kesimler içeriyor. Tasarım, aydınlatıldığında koridorda yankılanıyor. Bu, sanat tasarımının muhteşem bir görüntüsüyle sonuçlanır. Harika bir etki için bunu seçin.

5. Koridor Aydınlatma Armatürleri:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Koridor aydınlatma armatürleri

Bir koridoru dekore etmek için çeşitli koridor aydınlatma fikirleri olabilir. Alan küçükse ve ortalanmış aydınlatmalar yapılamıyorsa, küçük aydınlatmalar imdada yetişir. Basit ama stilize bir görünüm için LED ışıkların küçük doğrusal desenleri tavana monte edilebilir.

6. Makyaj Aynası Salonu Aydınlatma Tasarımı:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Makyaj aynası salon aydınlatması

Işıkların temel işi, odalarda ve koridorlarda karanlık köşelerin azaltılmasıyla dengeli bir aydınlatma pozu elde etmektir. Koridor ışıklarının tavana monte edilebileceği çok sayıda yol vardır. Bir yol, aralarında eşit boşluklar bırakarak ışıkların doğrusal montajı olabilir. Bu makyaj aynası fikri harika.

7. Küre Işık Tonları:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Küre ışık tonları

Bu harika küre tonları, salon alanı ve hatta koridor için mükemmeldir. Tek bir küre gölgeniz olabilir veya güzel bir etki yaratmak için birkaç tane koyabilirsiniz. Küreler genellikle beyaz renklidir ancak gölgeli de olabilir.

8. Huş Salonu Aydınlatma Tasarımı:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Huş salonu aydınlatması

Huş, salon için mükemmel olan çok hafif bir malzemedir. Bu gölge modern bir dokunuşla yapılmıştır ve malzemenin en iyisini ortaya çıkarır. Temizlemesi de oldukça kolaydır. Daha parlak tarafta, cepte maliyet etkin ve ekonomiktirler..

9. Şube Salonu Aydınlatma Tasarımı:

En İyi 9 Güzel Koridor Tavan Işıkları - Şube ışık tasarımı

Şu güzelliğe bir bakın. Dal veya ağaç parçası bir aydınlatma armatürü haline getirilir. Bu, salonunuzda veya koridorunuzda çok zarif bir açıklama yapar. Sınıf ve incelik katmaz, aynı zamanda cebinizde ekonomiktir.

Salon aydınlatması eviniz için çok gerekli bir aksesuardır. Geceleri salonunuzda güzel bir görünüm elde etmek için şube aydınlatması, konfeti küpü, makyaj masası vb. seçeneklerden birini seçin..