Günümüz dünyasında önemli olan tek şey sunum. Ön kapı, insanların güzel evinize girmesinin yolunu açar ve akıllarında kalıcı bir izlenim bırakır. Kendiniz için yeni bir ev inşa ediyorsanız veya evinizde önceden var olan bir kapıyı değiştirmek istiyorsanız, seçebileceğiniz en popüler salon kapısı tasarımları listesi için bu makaleyi inceleyin. İşinizi kolaylaştırabilecek en iyi modellere bakmak için aşağı kaydırın.

Salonunuza En Uygun Kapı Tipi:

Salonunuz için bir kapı tipi seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Girişler, onları üretmek için kullanılan malzemeye göre sınıflara ayrılabilir. Bunlardan bazıları çelik, ahşap, cam, PVC olup, severek kullanılır. Ayrıca tekli kapılar, ikili kapılar, sürgülü kapılar, katlanır kapılar vs. var. Etrafta bu kadar çok seçenek varken kafaların karışması oldukça normal. Salon alanınıza uygun olduğunu düşündüğünüz bir kapı tipi seçin ve kapı tüm beklentilerinizi karşılıyorsa.

Hindistan’da Salon İçin Son Kapı Tasarımları:

Burada, evinize şık ve güzel bir görünüm kazandıran 15 basit ve modern salon kapısı tasarım fikrinin bir listesini sunuyoruz..

1. Salon Giriş Kapısı Tasarımı:

Salon Giriş Kapısı Tasarımı

Bu, salon alanınız için en basit ama tek yönlü özelleştirilmiş kapılardan biridir. Menteşelerden çıkan büyük kapı, yanlarda dikdörtgen camlı ahşaptan yapılmıştır. Herhangi bir girişin özelliği, onu algılama şeklimizde ve zevklerimizi ona nasıl dahil ettiğimizde yatmaktadır. Bu, lezzetinizi sergilemek için mükemmel bir fırsat. Kapının orta kısmı yukarıdan aşağıya dikdörtgen tasarımlarla kaplanabilir..

2. Yemekhane Kapı Tasarımı:

Yemekhane Kapı Tasarımı

Alan kısıtlamaları nedeniyle şehirde birçok stüdyo daire var. Ancak geniş odaları olan bir ahırınız varsa, bu yemek odası salonu tasarımı, kullanılmadığında yemek alanını örtmek için mükemmel bir şekilde uygundur. Bu çok hızlı bir şekilde kurulabilir ve abartılı tasarımı olmayan iki ahşap sürgülü kapı vardır. Kapıların üst kısımları şeffaf camlıdır. Tüm görünümü tamamlar, yemek alanı kullanımdayken açar, kullanılmadığında kapatır. bu kadar basit!

3. Salon İçin Kayar Kapı Tasarımı:

Salon İçin Sürgülü Kapı Tasarımı

Bu, önünde güzel bir verandası olan bir salon için en uygun sürgülü kapı tasarımıdır. Ayrıca giriş ve ön alan arasında bir bölücü görevi görür. İnce perdelerle de kapatılabilen basit bir cam sürgülü kapıdır. Sabahın erken saatleri, hafif güneş ışığı ile güzeldir, ancak gün ilerledikçe, güneş ışığı perdeler nedeniyle daha parlak hale gelir. En sevdiğiniz atıştırmalıkla hafif yağmurun tadını çıkarmak için kapının önünde durduğunuzu veya sabahın erken saatlerinde verandada çayınızı yudumladığınızı hayal edin. Tüm stresi alıyor.

4. Ana Salon Çift Kapı Tasarımı:

Ana Salon Çift Kapı Tasarımları

Bu, ana salon alanınız için çift kapılı bir tasarımdır. Çoğunlukla menteşelerden elde edilen saf ahşaptan yapılmış önemli bir uzunluğa ve genişliğe sahiptir. Ana kapı, iç alanda girift bir tasarım ile her iki kapıda da iki daireden oluşan oldukça sade bir tasarıma sahiptir. Duvara bitişik ahşap alan, içine oyulmuş çok detaylı bir tasarıma sahiptir. Kapı ağır olduğu için mütevazı tasarım ona çok daha fazla yakışıyor.!

5. PVC Salon Kapısı Tasarımı:

Pvc Salon Kapısı

Bu, evinize modern ve modaya uygun bir görünüm kazandıran klasik bir tasarımdır. Yüksek kaliteli PVC’den yapılmış, aralarında yatay şeritlerin bulunduğu, yukarıdan aşağıya doğru uzayan bir kapıdır. Demir kulplu altı farklı şekilli cama sahiptir. Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, camı çelik veya demir ile değiştirebilirsiniz..

6. Ziyafet Salonu Kapı Tasarımı:

Ziyafet Salonu Kapı Tasarımı

Ziyafet salonuna benzer bir yaşam alanınız varsa ve odanızın güzelliğini daha da yükseltecek bir bölmeye ihtiyacınız varsa. Bu, ahşap veya metal çerçeveli bir cam sürgülü kapıdır; cam, lüks bir görünüm veren altın bir tasarıma sahiptir. Bu, bir salon kapısı tasarımı için mükemmel bir seçenektir, ancak yalnızca evinizde yaramaz çocuklarınız yoksa!

7. Çift Panel Ahşap Salon Kapısı:

salon kapısı tasarımları

Bu, üstte ve altta dikdörtgen desenlere sahip ahşaptan yapılmış çağdaş bir çift kapı tasarımıdır. Ortasında sivri uçlu yarım daire desenler ve bazı garip şekilli modellerle çevrili, kapınızın gelenekselliğini kaybetmeden modern görünmesini sağlıyor. Kapı yerden tavana kadar uzanır ve evinizi olduğundan çok daha büyük gösterir. Sade ama şık bir tasarım istiyorsanız, o zaman bu sizin için olanıdır..

8. Ahşap ve Cam Salon Kapısı:

Ahşap ve Cam Hol Kapısı

Bu kapı, cam ve ahşabın birleşimi ile salon alanınızı havalandırır, salon alanınıza şıklık katar ve iç mekanların görüntülenmesine yardımcı olur. Kapı, yarının altında siyah ahşaptan yapılmıştır ve üst yarı, aynı renk kulplu ince ahşap levhalar yardımıyla korunan camı göstermektedir. Camdan dolayı güvenliğin sorun olacağını düşünüyorsanız, siyah cam ve ahşap panelli demir çubuk kullanabilirsiniz..

9. Tek Panel Ahşap Hol Kapısı:

Tek Panel Ahşap Hol Kapısı

Bir salonun giriş kapısı, insanların tüm evinize nasıl bakacağına karar verir. Her salon tipine uygun sade, zarif ve sade bir kapı stiline sahip kapılardan biri. Siyah ahşaptan tavandan tabana kadar uzanan büyük bir kapı, zıt gümüş renkli kulplara sahiptir. Dikkat ederseniz, her iki tarafına ortasında cam olan ahşap paneller ekleyebilirsiniz. Bütün kurulum çok çekici görünüyor; kapının genişliği kullanılan çerçevenin tipine bağlıdır.

10. Koridor Salonu Kapısı:

Koridor Hol Kapısı

Bu hol kapısı tasarımı, giriş ve hol arasında uzun bir koridorun olduğu evler için çok uygundur. İki adet tekli kapı camdan yapılmış olup, beyaz ahşap veya bazen metal ile desteklenmektedir. Tüm geçit, kapıları açmak ve kapatmak için iki yuvarlak düğmeli beyaz çift kapı ile birlikte giden beyaz temalıdır. Camdan yapıldıkları için evinizin içini görebilirsiniz..

11. Salon Kapısı:

Salon Kapısı

Salonun kapı tasarımları bazen onları evinizde bulunan iç mekanlara, stil desenine ve mobilyalara göre temalar. Menteşelerden kahverengimsi-siyah renkli ahşap kareler ve basit kulplar şeklinde camlıdır. Dikkat ederseniz kapılar salondaki mobilyalarla uyumlu. Bu salon kapısı tasarımı basittir ve yaşam alanınızı güzelleştirir..

12. Farklı Modellerde İç Salon Kapıları:

Farklı Modellerde İç Hol Kapıları

Merkezde uzun dikdörtgen camlı çift kapılı, ana giriş için uzun çubuk benzeri kulplu bu tip hol kapısı tasarımı. Evin iç odaları, cam eksi benzer bir desene sahiptir. Diğer odaların kapılarında yatay şeritler bulunmaktadır. Dilerseniz evinizin iç mekanına göre modelleri karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Bu tasarım, evinizin şık görünmesini sağlamanın ve koordine etmenin ne kadar kolay olduğu konusunda size bir fikir verir..

13. Aynı Modellerle İç Salon Kapıları:

Aynı Modellerle İç Hol Kapıları

Salonunuzu ve evinizi çok fazla tasarım değişikliği yapmadan benzer bir desende dekore etmek istiyorsanız sihir gibi çalışan bir salon kapısı tasarımıdır. Mavi kapılar, giriş başına iki dikdörtgen gümüş noktalarla eşleştirildi. Kapılarda aynı rengi kullanarak sade evinize şık ve lüks bir görünüm kazandırır. Çeşitlilik içindeki birliği tasvir ettiği için deneyebilir ve asla pişman olmayacaksınız..

14. Çift Taraflı Salon Ön Kapısı:

salon kapısı tasarımları

Bu salon kapısı tasarımı, büyük salonlar için en iyisidir ve iki tip kapıya sahiptir. Ahşapla çevrili bir cam merkezi ve ahşaptan yapılmış büyükçe bir çift kapılı bir çift giriş. Büyük ahşap kapıları açsanız da, şeffaf cam kapılar salonun mükemmel manzarasını sağlar ve dışarıdaki güzel doğayı da görebilirsiniz. Cam kapı, tüm salon alanınızı aydınlatmak için yeterli güneş ışığı sunar. Uyumlu ahşap aksesuarlarla kombin yapabilirsiniz..

15. Şablon Desenli Salon Ön Kapısı:

Şablon Desenli Salon Ön Kapı

Koridor kapısı modellerinin en özgün ve ilgi çekici türlerinden biridir. Basit görünse de, şablon desenli ahşap oymacılığı, kapıya oyulmuş karmaşık tasarımlara sahiptir. Büyük ahşap kapının üst kısmı camla kaplı kare şeklinde küçük açıklıklara sahiptir. Alt kısmın çoğu, salon kapınızı daha da güzelleştiren kendinden renkli bir tasarıma sahiptir. Bu modeli, büyük ya da küçük ev iç fikirlerinizi çoğaltmanıza yardımcı olacak ana girişinizde başka bir planla da tekrarlayabilirsiniz..

Salon Kapısı Tasarımları İçin Satın Alma İpuçları:

Eviniz için yeni bir kapı almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçları..

  • Salon alanınıza bir göz atın ve ardından tarzınıza, iç mekanlarınıza ve evdeki birçok öğeye uygun bir kapı seçin..
  • Bu, orijinal alanınızın özelliklerinin çoğunu korumak ve sadece bir kapı ile yeni bir görünüm kazandırmak istediğinizde işe yarar..
  • Yeni bir yere taşınıyorsanız, onu gerçeğe dönüştürmek için hayal gücünüzü kullanmanız gerekir..
  • Bu kapıların imalatında kullanılan birkaç malzeme vardır. Bazı örnekler çelik, ahşap ve fiberglastır..
  • Çelik en düşük maliyete sahipken, ahşap ve cam elyafı beş kat daha pahalıdır. Çelik kapı ahşap ve cam olarak eşit oranda kullanılmaktadır. Ama dayanıklı olmayabilir.
  • Bu yüzden kapı satın alırken bütçenizi ve son ürünün dayanıklılığını da göz önünde bulundurun..

Salon, evimize girmenin yoludur ve kapı, zevklerimizi temsil etmenin bir yolunu sunar. Her zaman evde yaşayan insanların seçimine bağlıdır. Ancak bu bir hevesle karar verdiğiniz bir şey değil ve kesin bir karar vermeden önce uygulayabileceğiniz en yeni salon kapısı tasarımlarının listesini size sağladık. Listeyi gözden geçirin ve evinize göre birini seçin.