Gelişen küreselleşme ve çalışma düzenindeki büyük değişimle birlikte, insanlar her yaşta sırt ağrısı çekiyor. Mevcut nesil, çoğunlukla iyi para kazanmak için ÇUŞ şirketlerinde çalışıyor. Uzun süre bilgisayar karşısında oturmak ve çalışmak ya da bir yerde uzun süre oturmak omurgayı etkiler ve şiddetli sırt ağrılarına neden olur. Kullandığımız sandalyeleri değiştirerek bu sırt ağrıları düzelebilir..

Doğru duruş ve kasların doğru zamanda gevşemesi sırt ağrısını azaltabilir. Ağrı, insan omuruna göre kategorize edilebilir ve sırtın farklı kısımlarını rahatlatmak için farklı sandalyeler vardır. Sırt ağrısı için en iyi sandalyeleri kontrol edelim ve rahatlayalım.

Sırt Ağrısı İçin Rahat Sandalyeler:

Burada resimlerle sırt ağrısı için en iyi ve rahat 9 sandalyeyi listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Sırt Ağrısı İçin Yatar Koltuklar:

sırt ağrısı için sandalyeler

Yatar koltuk sırt ağrısı için en çok kullanılan ofis koltuğudur. Bu sandalyenin arkaya yatık kısmı esnek malzemeden yapılmıştır ve omurga şeklinde yapılmıştır. Bu da sırt ağrısı ve uzun süre çalışmak için daha uygun hale getirir..

2. Sırt ağrısı için Diz Çökmüş Ofis Koltukları:

Sırt ağrısı için en iyi Sandalyeler

Diz çökmüş ofis koltukları düz bir poster verir ve bacaklar diz çökmüş gibi oluşur. Bu, sırtın düz durmasını sağlar ve böylece ağrıyı azaltır. Bu tip sandalyeler ofis koltukları için de tercih edilmektedir. Ama bunlar bel ağrısı için uygun değil.

3. Sırt Ağrısı İçin Ergonomik Ofis Koltukları:

Bel Ağrısı İçin En İyi Sandalye

Bu sandalye, insanlar gibi yalancı omurlar sağladığı ve omuz kısmı geniş olduğu için bel ağrısı için en iyi ofis koltuğudur. Bu, kişinin hem sırtını hem de omuzlarını dinlendirmesini sağlar ve böylece bel ağrısını azaltır..

4. Ergohuman Black Mesh Merhaba Döner Sırt Ağrısı Koltuğu:

Bel Ağrısı için Ofis Koltuğu

Bu sırt ağrısı için en iyi ofis koltuğu, farklı segmentlere boyun, omuz ve beli tutma esnekliği sağlar. Sırtın her tarafını rahatlattıkları için iş yerinde tercih edilirler. Bunlar elyaftan yapılmıştır ve küçük yaylar esnemeyi ve rahatlamayı kolaylaştırır.

5. Sırt Ağrısı İçin Kısa Sırt Koltukları:

Kısa Arka Sandalye

Kısa arka koltuklar, yalnızca alt sırt için çok kısa bir destek desteğine sahiptir. Bu, bel ağrısını rahatlatır, ancak bazen omuz sinir reflekslerini arttırır. Eller ve parmaklar için sürekli çalışmanın olduğu ofiste daha az tercih edilen sandalyelerdir..

6. Sırt Ağrısı İçin Beşik Tipi Sandalyeler:

Beşik Tipi Sandalyeler

Bunlar beşik gibi görünürler ve sırtın farklı bir kısmı için farklı desteklere sahiptirler. Bunlar ayrıca ağrıyı daha iyi hale getiren ayağı dinlendirmek için desteğe sahiptir. Bunlar çoğunlukla ev ve gündelik yerler için kullanılır. Bunlar ofis kullanımı için tercih edilmez.

7. Sırt Ağrısı İçin Tekerlekli Sırtlı Sandalyeler:

Tekerlekli Sırtlı Sandalyeler

Sırt, sandalyenin koluna takılan yastıklı bir rulo ile desteklenir. Bu, çalışırken hafif bir masaj yaparak ağrıyı azaltır. Bunlar Hindistan’da çok az ofiste kullanılıyor ve bunlar ev kullanımı için tercih ediliyor..

8. Hostgarcia Ergonomik Masa Sırt Ağrısı Koltuğu:

Bel Ağrısı Koltuğu

Sırt ağrısı için en iyi sandalye, daha iyi bir pozisyon ve kavrama sağlamak için tıpkı insan omurları gibi tasarlanmıştır. Sırt desteğine farklı yastıklar takılarak omurun doğru pozisyona getirilmesi sağlanır ve bu sayede başta bel ağrıları olmak üzere sırt ağrılarını azaltır..

9. Sırt Ağrısı İçin Bel Desteği Koltuğu:

Bel Destekli Koltuklar

Bel desteği koltukları, bel bölgesi için özel destek sağlar. Bu destek omurun dik durmasını sağlar. Omurun doğru pozisyonda yerleştirilmesi ağrıyı azaltır ve bu destek vücutta iyi bir kan akışı sağlar..

Teknoloji ve BT dünyasındaki devrimle birlikte, insanların sağlıklı bir şekilde çalışmak için gerçekten doğru sandalyeye ve malzemeye ihtiyacı var. Sırt ağrısı artık en yaygın olanıdır ve hastaların yaşları 20-40 arasında değişmektedir. Ağrıyı hissedip tedavi etmekten ziyade doğru sandalye doğru duruşu ile önlenebilir..